ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ASloneczna A1_podstrona 06_2020
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Zwolniona dyrektorka po wyroku wróciła do pracy. Co jej następczynią?

3 miesiące temu    7.03.2020
Anna Konieczna
komentarzy 25 ocen 10 / 50%
A A A
Paulina Warzywoda, dyrektor wydziału kultury i oświaty Urzedu Miejskiego w JarociniePaulina Warzywoda, dyrektor wydziału kultury i oświaty Urzedu Miejskiego w Jarocinie fot. A. Konieczna

Zwolniona z pracy - w sierpniu ubiegłego roku - Paulina Warzywoda, dyrektor wydziału kultury i oświaty Urzędu Miejskiego w Jarocinie zgodnie z postanowieniem Sądu Pracy wróciła na zajmowane stanowisko. Czy magistrat będzie musiał też wypłacić jej odszkodowanie za niewypłacone wynagrodzenia?

 

R E K L A M Awspieram jarocinskie SRT1

 

Warzywoda była urzędniczką od 15 lat. Od 2018 roku pełniła funkcję szefowej wydziału kultury i oświaty. Niespodziewanie w sierpniu 2019 roku została zwolniona z pracy.

 

 

Uzasadnieniem podawanym przez urząd miejski był negatywny dla jej wydziału wynik audytu, który został przeprowadzony w magistracie. Do tej pory jednak nie ujawniono co konkretnie zarzuca się Warzywodzie.

 

 

Miejsce zwolnionej dyrektorki zajęła - wybrana w konkursie - Katarzyna Dudziak, która jednocześnie pełniła funkcję szefowej Centrum Usług Wspólnych [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

[nowo wybrany dyrektor z jarocińskiego magistratu zrezygnował z pracy - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Nie zgadzając się z decyzją o zwolnieniu z pracy, Paulina Warzywoda wniosła pozew do Sądu Pracy w Kaliszu. Ten uznał, że zgodnie z przepisami zwolnienie urzędniczki było nieskuteczne, ponieważ w okresie wypowiedzenia była w ciąży.

 

 

Odszkodowanie z racji utraconego wynagrodzenia nie zostało zasądzone, ponieważ dyrektorka przebywała na zwolnieniu lekarskim.

 

 

Gmina nie odwołała się od tego postanowienia. Dlatego Paulina Warzywoda wróciła do pracy w urzędzie miejskim na poprzednio zajmowanym stanowisku.

 

 

Bezpośrednim przełożonym Pauliny Warzywody jest wiceburmistrz Robert Kaźmierczak, który w ubiegłym tygodniu złożył wypowiedzenie z zajmowanego stanowiska [więcej szczegółów TUTAJ].

 

 

[więcej o przyczynach rezygnacji zastępcy burmistrza Jarocina czytaj TUTAJ]

 

 

Z kolei Katarzyna Dudziak musiała się wycofać z magistratu. Nadal pełni funkcję dyrektora Centrum Usług Wspólnych (zajmuje się między innymi obsługą księgową jednostek podległych gminie, takich, jak szkoły - przyp. red.).

 

 

Najnowsze wydanie Gazety Jarocińskiej już w sklepach, a w nim - kliknij TUTAJ

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

+ 5 głosów: 10 (50%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (24)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ chrzan
3 miesiące temu ocena: 44%  24
gratuluje Paulina.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zenek
3 miesiące temu ocena: 79%  23
Akurat tej baby nie lubię jest niemiła i nosi się jakby Burmistrzem była.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lidka Czechak powinna od razu ale ma powody że nadal milczy
3 miesiące temu ocena: 93%  22
~ Powiatowa promocja 2 dni temu 22:02 ocena: 95% 12A pani Czechak nadal milczy ws zarzutów rzecznika prasowego, ślamazarna propaganda uśmiechu w mediach społecznościowych plus zamilczanie afery nie pomoże, społeczeństwo zasługuje na rzetelną informacje w tej sprawie. ~ Zagubiony dowód wpłaty 2 dni temu 22:18 ocena: 94% 14Czy to prawda, że sprawa druku książki w drukarni męża i umowa na słupa jest już w prokuraturze? ~ Tadek 2 dni temu 22:13 ocena: 94% 13Za to w powiecie to jest dopiero atmosfera harmonii i fachowej współpracy. Rzecznik oskarżył połowę zarządu o różne czyny niezgodne z prawem a starościne Czechaczke o niezgodne z prawem zarządzanie majątkiem, a były wicestarosta ma proces o składanie fałszywych zeznań i nakłanianie do tego innych. Ale wodać to są błachostki. ~ Pingwin 2 dni temu 22:07 ocena: 100% 11Tutaj nie ma żadnej filozofii moim zdaniem. Lidka Czechak powinna od razu nastepnego dnia zwoławać konferencje i pokazać na niej umowy i dowody przelewu w sprawie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pani red. Konieczna może wreszcie zacznie pani pisać bez baboli?
3 miesiące temu ocena: 100%  21
znowu babol w tytule: Co jej następczynią? wstyd Gazeto!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ propozycja
3 miesiące temu ocena: 71%  20
Wiceburmistrz od kultury i oświaty się zwolnił to proponuje zlikwidować też ten wydział i to stanowisko , to będzie najlepsze dla kultury i oświaty w mieście.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
3 miesiące temu ocena: 80%  19
A pani Warzywoa poinformowała o tym że jest w ciąży? Przecież ta kobieta nie zna się na oświacie. Wśród pracowników zawsze była oceniana najniżej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mateusz z farmy trolli PRalnia
3 miesiące temu ocena: 58%  18
A czy Pan Kelner powiadomił o tym że ma sieczkę w głowie zamiast mózgu? Przecież to dziecko nie zna się na czymkolwiek. Wśród pracowników zawsze miał opinię klauna.
~ Hieronim
3 miesiące temu ocena: 88%  17
Wygląda na to że jedynym pomysłem na odwrócenie uwagi od tematu afery w powiecie było oświadczenie pewnego zgorzkniałego człowieczka, które w zasadzie okazało się klapą. Podobno kiedyś miał on opinie mistrza marketingu, ale to musiało być baaardzo dawno temu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zagubiony dowód wpłaty
3 miesiące temu ocena: 96%  16
Czy to prawda, że sprawa druku książki w drukarni męża i umowa na słupa jest już w prokuraturze?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tadek
3 miesiące temu ocena: 93%  15
Za to w powiecie to jest dopiero atmosfera harmonii i fachowej współpracy. Rzecznik oskarżył połowę zarządu o różne czyny niezgodne z prawem a starościne Czechaczke o niezgodne z prawem zarządzanie majątkiem, a były wicestarosta ma proces o składanie fałszywych zeznań i nakłanianie do tego innych. Ale wodać to są błachostki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Powiatowa promocja
3 miesiące temu ocena: 93%  14
A pani Czechak nadal milczy ws zarzutów rzecznika prasowego, ślamazarna propaganda uśmiechu w mediach społecznościowych plus zamilczanie afery nie pomoże, społeczeństwo zasługuje na rzetelną informacje w tej sprawie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pingwin
3 miesiące temu ocena: 93%  13
Tutaj nie ma żadnej filozofii moim zdaniem. Lidka Czechak powinna od razu nastepnego dnia zwoławać konferencje i pokazać na niej umowy i dowody przelewu w sprawie o której wspomniano w liscie otwartym rzecznika. Tak długie milczenie wywołuje tylko wątpliwości i każe się domyślać że zarzuty mogą być prawdziwe
~ Potop
3 miesiące temu ocena: 95%  12
Czy gazeta wreszczie zdobędzie komentarz starościny Lidki Czechak w sprawie serii zarzutów opisanych w liście rzecznika prasowego powiatu pod adresem jej i reszty zarządu? Mija już tydzień od publikacji tych informacji na sesji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ziutek
3 miesiące temu ocena: 89%  11
Już widze że się zjawił szwadron malkontentów i ludzi obrzucających błotwm burmistrza na każdym kroku, naprawdę trzeba mieć bardzo smutne życie żeby tak spędzać czas
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 42 hektary
3 miesiące temu ocena: 28%  10
proponuję zrobić ankietę: Czy chciałbyś pracować w spółce miasta lub urzędzie miejskim pod kierownictwem Adama P. i jego zastępców gdybyś miał wykształcenie dowolnej państwowej uczelni o znanej renomie z Poznania, Wrocławia lub innego miasta aglomeracyjnego i adekwatne do wykształcenia wymagane przez rynek pracy kwalifikacje (wiedzę i doświadczenie) gwarantujące wynagrodzenie co najmniej dwóch średnich krajowych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do~Edek
3 miesiące temu ocena: 67%  9
5 lat to już staaaare auto, prawie zabytek, ale za te "dwie średnie" ;-) to będzie ciężko kupić nowe.... Musi dorobić na dodatkowym etacie...
~ rio
3 miesiące temu ocena: 100%  8
Nie, nawet za dwie średnie krajowe
~ Edek
3 miesiące temu ocena: 89%  7
Ten Jeep to też chyba już ma z 5 lat i wcale nie jest to full opcja, po gminia jeździ takich kilka albo kilkanaście. Więc no już naprawde sensacja;)
~ Automobilista
3 miesiące temu ocena: 71%  6
Z12 lub 13 letnim audi.
~ 42 hektary
3 miesiące temu ocena: 33%  5
Burmistrz ma tylko 2 średnie krajowe ? To biednie. A czym jeździ ?
~ Jamnik
3 miesiące temu ocena: 95%  4
Dwie średnie krajowe to chyba obecnie zarabia burmistrz, więc ciężko sobie wyobrazić że każdy ma tyle zarabiać w urzędzie. Zresztą w administracji nigdy nie było jakichś kokosów, a już zwłaszcza teraz, gdy szeregowy pracownik marketu zarabia więcej niż pracownik urzędu/nauczyciel.
~ Kokos
3 miesiące temu ocena: 92%  3
Mamy wolny rynek, każdy może pracować gdzie chce i z kim chce, można też założyć własną działalność. Każdy sam odpowiada za swoje życie.
~ fakturka z PRalni
3 miesiące temu ocena: 33%  2
Tylko wcześniej proszę "odciąć" od ankiety Kelnera, Niedojdę z sekretariatu oraz farmę trolli z PRalni.
~ gminnik
3 miesiące temu ocena: 39%  1
Ale grajdół.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A