ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Zmiany w zarządzie Zakładu Gospodarki Odpadami. Dzisiaj walne zgromadzenie

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    12.09.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 55 ocen 15 / 40%
A A A
Były prezes ZGO Mariusz Małynicz, burmistrz Adam Pawlicki i wiceburmistrz Witosław Gibasiewicz, nowy prezes ZGOByły prezes ZGO Mariusz Małynicz, burmistrz Adam Pawlicki i wiceburmistrz Witosław Gibasiewicz, nowy prezes ZGO fot. Bartek Nawrocki

Jarocin. ZGO Jarocin. Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie. Wspólnicy ZGO Jarocin. Zarząd ZGO w Jarocinie

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Dzisiaj o godzinie 11.00 rozpocznie się Walne Zgromadzenie Wspólników Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie (siedziba w Witaszyczkach).

 

Jak dowiedział się portal w programie są między innymi zmiany radzie nadzorczej spółki zajmującej się gromadzeniem i przetwarzaniem odpadów.

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że rada nadzorcza odwoła dotychczasowego długoletniego szefa ZGO i jednocześnie radnego powiatowego Mariusza Małynicza.  

 

- Wszystko wskazuje na to, że na walnym zgromadzeniu będą podejmowane decyzje o zmianach w zarządzie i radzie nadzorczej, ale to jeszcze może się zmienić - mówi osoba związana z ZGO.

 

Nieoficjalnie mówi, że nowym szefem ZGO mógłby zostać wiceburmistrz Jarocina Witosław Gibasiewicz, który aktualnie jest członkiem rady nadzorczej ZGO i od początku jest mocno zaangażowany w projekt rozbudowy spółki. Takie rozwiązanie mogłoby jednak pociągnąć konieczność odwołania go z funkcji.  

 

O ewentualnych zmianach nie udało nam się porozmawiać ani z burmistrzem Adamem Pawlickim, ani jego zastępcą.

- Wiem, że popołudniu ma być spotkanie z mediami i wtedy wszystkiego się państwo dowiecie - mówi Michał Manowski, członek zarządu ZGO.   

Obsługująca magistrat zewnętrzna firma organizuje konferencję prasową z w związku z dzisiejszymi wydarzeniami w ZGO.  

 

"W imieniu Burmistrza Jarocina oraz Zarządu Spółki Zakład Gospodarki Odpadami zapraszam na briefing prasowy, który odbędzie się we wtorek, 12 września o godzinie 15:00 w salce konferencyjnej w siedzibie ZGO.  Spotkanie dotyczyło będzie walnego zgromadzenia wspólników i zmian w zarządzie spółki - czytamy w informacji.

 

[AKTUALIZACJA 10:29]

- Mogę potwierdzić, że prezes Mariusz Małynicz złoży rezygnację, natomiast jesteśmy przed posiedzeniem zgromadzenia wspólników i o decyzjach, jakie zostaną podjęte, będziemy informować na briefingu - mówi Adam Pawlicki burmistrz Jarocina.

[15:30]

Mariusz Małynicz złożył rezygnację z funkcji prezesa Zakładu Gospodarki Odpadami. Rada Nadzorcza wybrała na szefa spółki Witosława Gibasiewicza.

Ten ostatni w spółce będzie pracował w oparciu o umowę zlecenie. Nadal będzie też pełnił funkcję wiceburmistrza Jarocina tyle, że na pół etatu.  

Dotychczasowy prezes ZGO od dzisiaj jest członkiem Rady Nadzorczej spółki.

- Postanowiłem nie eksperymentować w tym poszukiwaniu kogoś z zewnątrz, ale postawić na osobę, która współpracowała z dotychczasowym prezesem od wielu lat i ma najlepszą wiedzę o kierunkach rozwoju tego przedsiębiorstwa - tłumaczył burmistrz Adam Pawlicki w trakcie krótkiego briefingu prasowego. - Stąd padła moja propozycja na dzisiejszym walnym, aby funkcję prezesa ZGO objął Witosław Gibasiewicz, który jako mój zastępca był jednocześnie też oddelegowany do nadzoru na tą spółką.    

+ 6 głosów: 15 (40%) 9 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (55)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ lord
ponad rok temu 55
Już czas na spółke zgo-bis gdyż trzeba zatrudnić następnych głosodawców a wybory już coraz blizej. TE PRZETASOWANIA w spółkach świadczą o wielkich możliwościach ,przypomina to lata wielkiego rozwoju socjalizmu od kultury przez rolnictwo do przemysłu ciężkiego no i ta śieć rad nadzorczych bez których gmina by nie istniała .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
ponad rok temu ocena: 71%  54
Ok.wymiana prezesow moze byc,ale jak ktos chce sam odejsc to dlaczego odprawe dostaje,no i nieodchodzi tylko idzie do rady nadzorczej,albo odchodzi bo kase wziol albo nie.tak bylo tez ze zmianami prezesow,kase wzieli a tylko sie zamienili,i moze za rok ich wyrzuca i znow kase podatnikow zabiora
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paw
ponad rok temu 53
- bo to jest sposób na strzyżenie takich baranów jak ty i ja ale nie jest jeszcze tak źle ,,z obywatelami'' skoro wiemy które macherki nas strzygą - trzeba tylko pamietać o tym przy urnie wyborczej i macherków owych skreślic.
~ pracownik
ponad rok temu ocena: 62%  52
Jestem bardzo ciekawa czy Pan kierowca z JLA został ukarany za bardzo bliski kontakt z lampą oświetleniową w HILAROWIE.Skutek = złamany maszt lampy + rozbity autobus zakupiony za pieniądze podatników?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hhgdgd
ponad rok temu ocena: 67%  51
Tak prosze to opisac w gazecie
~ mk
ponad rok temu ocena: 72%  50
Ten Gibasiewicz to chyba jakiś totalny Janusz Adam facet odbiega grubo od normy jakiś taki spedalony
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paw
ponad rok temu ocena: 88%  49
- z Odolanowa pogonili ale opalony napcha mu kabze.
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 76%  48
Biedak chyba chory,ale kase bedzie bral,wiec spokojnie podatnicy zaplaca.
~ nn
ponad rok temu ocena: 82%  47
Za miesiąc zrezygnuje z posady zastępcy bura,ze względu na ogrom pracy, a na jego miejsce opalony powoła kelnera. Co Wy na to?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paw
ponad rok temu ocena: 88%  46
- dla ciebie pana staroste walczaka dla ,,nn'' ciecia - dupowłazie opalonego.
~ do nn
ponad rok temu ocena: 29%  45
Pana Staroste Walczaka jak już - cieciu poreferendalny :)))
~ Pawlicki nie wstyd ci?
ponad rok temu ocena: 82%  44
panie Pawlicki nie wstyd ci, że chwalą cię nieuki i zasrańcy???!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sum
ponad rok temu ocena: 38%  43
"Nie ma demokracji bez pewnych fundamentalnych rozliczeń"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do referendysty o wysokiej kulturze poniźej
ponad rok temu ocena: 25%  42
Burmistrz Pawlicki wygra następne wybory . To pewne jak w banku . Nie wygrają wulgarne typy z pod ciemnej gwiazdy .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do gówniarza z ciemnej ziemi jarocińskiej
ponad rok temu ocena: 73%  41
no właśnie, wulgarne typy spod ciemnej ziemi jarocińskiej nie wygrają! To pewne jak w banku!!!! nawiasem mówiąc nieuku i śmierdzący leniu, poprawnie piszemy : spod, a nie z pod! do szkoły pusty i zasrany gówniarzu!
~ Chwała
ponad rok temu ocena: 43%  40
Wielkie dzieło i duma Jarocina. Dziękujemy Pana Mariuszowi Małyniczowi. Yo wielki człowiek. Wielki też sukces nas wszystkich.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zzzzzzzz
ponad rok temu ocena: 63%  39
Co zrobil ten p.M az tak wielkiego?do ludzi nawet nieumial sie godnie odnosic,byl i jest wielki ale przez bardzo duuuuze P.......t
~ Do wożnego
ponad rok temu ocena: 44%  38
Forma pisowni "z pod " do 1936 r była uznawana za poprawną a ja jestem starej daty , więc mi tu cieciu szkolny nie ubliżaj . Pozamiataj lepiej boisko i wyszoruj kloake ."Ziemia Jarocińska" wygra wybory a jej założyciel i przywódca będzie piastował stanowisko przez następne kadencje . A komu sie nie podoba to może sobie zapalić znicz i postać przed ratuszem .
~ Tomi
ponad rok temu ocena: 73%  37
Ludzie w ZGO zarabiaja po 1460 .Bez komentarza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ olek
ponad rok temu ocena: 44%  36
To idż do Martuzalskiego miech Ci da lepszą robotę. Nic nie m ado zaproponowania
~ Andrzej
ponad rok temu ocena: 81%  35
Nawiązując do niektórych wcześniejszych komentarzy, to niewątpliwie stanowisko prezesa ZGO nie jest posadą non profit. Wg oświadczenia majątkowego p. Małynicz w 2016 roku osiągnął dochód prawie 340 tysięcy złotych (ponad 28 tys zł miesięcznie), w tym ponad 228 tys to wynagrodzenie w spółce. Takiego dochodu nie powstydziłby się prezydent czy premier Polski. Przy okazji chciałbym również wyrazić mój pogląd na temat działalności dotyczącej odpadów i ścieków w Jarocinie. Czy naprawdę jest się z czego cieszyć, że odbieramy odpady od 272 tys. mieszkańców Wielkopolski? Czy można nazwać sukcesem podpisanie kolejnej umowy na odbiór odpadów z gminy Pleszew? Czy Jarocin ma być wielkopolskim śmietnikiem i zlewnią ścieków? Uważam, że nie. O Golinie już nie będę sie rozpisywał. Było tego lata niestety wiele upalnych dni gdy Jarocin zasmrodzony był oparami zgnilizny z wysypiska. Mądrzy smrodów się pozbywają, a my??? Pozostaje nam liczyć tylko na sprzyjający kierunek wiatrów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
ponad rok temu ocena: 29%  34
co za idiota z ciebie. przecież ja nigdy nie poczułem smrodu z tego zakładu w Jarocinie, po drugie firma będzie istniała przez dobrych kilkadziesiąt lat w Jarocinie czym jest pewnikiem miejsc pracy dla ludzi, więc o czym ty kmiotku piszesz. To czym dla jednych jest smrodem dla innych jest pracą i pieniędzmi
~ £££
ponad rok temu ocena: 22%  33
Jak ci śmierdzi tutaj, to się wyprowadź stąd, albo zbuduj sobie fabrykę z produkcją samochodów.
~ Prawda
ponad rok temu ocena: 73%  32
A dlaczego nie poinformowali oficjalnie ze Prezes Malymicz otrzyma nagrodę roczna w wysokości swojej trzykrotnej pensji? Podobno miało nie być nagród dla prezesów spółek gminnych? Odchodzi to na pocieszenie dostanie nagrodę! Tego już Adaś nie powiedział!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Penny
ponad rok temu ocena: 25%  31
Pan Gibasiewicz jest znakomitym specjalistą jeśli chodzi o spółki. Dla ZGO jest to doskonały wybór. Życzę powodzenia!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cep chwali Gibasiewicza
ponad rok temu ocena: 62%  30
ale z ciebie cep!!
~ ???????
ponad rok temu ocena: 74%  29
Ten p.G......,to chyba jakis chory takie miny to robia w zakladzie w Gnieznie,lub w Koscianie
~ Byłem
ponad rok temu ocena: 79%  28
Ty chyba to w formie czarnego humoru napisałeś. Zadzwoń do Odolanowa i zapytaj jakim fachowcem jest Gibas i jak bardzo za nim tęsknią. Propaganda w formie. Powodzenia z takim specjalista.
~ Miernoty niemoty
ponad rok temu ocena: 50%  27
Masło rzekomo na liście płac albo w cuw ściemnia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PRZEPOWIEDNIA
ponad rok temu ocena: 68%  26
czas spuścić sekretarza 0 wyborcze i wstawić kelnera,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mix tacka
ponad rok temu ocena: 74%  25
będzie co dymać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ziemia jarocińska
ponad rok temu ocena: 77%  24
W Pegaz-Zegar sp.zoo.. pracuje cała rodzina roszaka z witaszyc ...còrka i żonka pazerność nie zna granić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wyborca
ponad rok temu ocena: 79%  23
to ta spolka gdzie opiekunki pracują w biurze?
~ Obsadastanowisk
ponad rok temu ocena: 74%  22
W takich spolkach przydaly by sie konkursy na stanowiska tak jak w urzedzie miejskim, wymagania dot. wyksztalcenia musza zostac spelnione niewazne jak bardzo trzymasz palec..
~ wybory
ponad rok temu ocena: 38%  21
stąd biorą sie głosy wyborcze, w powiatowej dobrej zmianie piśdzielców z po psl sld jest to samo
~ Mieszkaniex
ponad rok temu ocena: 80%  20
Chyba jakas przesada? Kasa jako Wice- burmistrz,kasa w radzie nadzorczej ,kasa teraz jako prezes jedna osoba x trzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sitwa rzadzi w gminie Jarocin
ponad rok temu ocena: 73%  19
No to się zaczynają problemy teraz zaczniemy powoli poznawać prawdę o rzadach sitwy w gminie Jarocin
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ urzędnik
ponad rok temu ocena: 79%  18
Żal opuścić stołek w urzędzie, trzeba się zabezpieczyć finansowo jeszcze bardziej i brać forsę w dwóch miejscach ( a jeszcze następna kasa leci z rad nadzorczych w spółkach).Pazerność ponad wszystko !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxxxx
ponad rok temu ocena: 77%  17
Współczuję pracwnikom
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hej
ponad rok temu ocena: 68%  16
Smiech na sali na to wszystko miela sie po tych spolkach jak w nienormalni co miesiac zmiana prezesow w jla dawno zmian nie bylo i jarocin sport moze jakas wymianka??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hej
ponad rok temu ocena: 55%  15
Smiech na sali na to wszystko miela sie po tych spolkach jak w nienormalni co miesiac zmiana prezesow w jla dawno zmian nie bylo i jarocin sport moze jakas wymianka??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wieści ze " złej zmiany"
ponad rok temu ocena: 47%  14
Za to w starostwie pełna transparentnośc - 800 tys dla Pontona i płatnego człona . Obawiam się że to nie wystarczy !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uboot
ponad rok temu ocena: 44%  13
Ale komuchy zaczęły szczekać!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bomber
ponad rok temu ocena: 69%  12
Gibasiewicz prezesem śmietniska Walczak król disco wiceburmistrzem - rozwój? dobra zmiana? czy koleżeńska przysługa?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dom wariatów
ponad rok temu ocena: 71%  11
to juz jest po prostu dom wariatów a nie samorzrządowa instytucja
~ ASIA
ponad rok temu ocena: 67%  10
przepraszam, UDZIAŁOWCY????!!!! a ile oni wnieśli swoich udziałów i jakich??? a co to znaczy "firma zewnętrzna obsługująca urząd"??? To tam nie ma osoby odpowiedniej do reprezentowania magistratu na zewnątrz??? tylko znowu jakieś firmy i podfirmy???!!! Ciekawe, czy ktoś wreszcie tu wszystko solidnie porozlicza???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaro
ponad rok temu ocena: 76%  9
Jeszcze jest czym dzielić to się dzielą.Jak dzielić czym nie bedzie to ich też nie będzie.
~ wrzesień 2017
ponad rok temu ocena: 71%  8
A te ustawki to dla dobra mieszkańców czy gorliwych członków Ziemi Jarocińskiej ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Syf
ponad rok temu ocena: 75%  7
Co jeden to gorszy. Ważne że ogromna kasa leci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyżelowany boj
ponad rok temu ocena: 79%  6
Kelner się nada. Mądry to on nie jest, ale auto umyje, piosenkę zaśpiewa... Podzielić się potrafi ;). Idealny kandydat dla Opolonego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dociekliwy
ponad rok temu ocena: 77%  5
Czyżby początek prywatyzacji firmy? P. Manowski ma już w tym temacie duże doświadczenie z udaną prywatyzacją "Kandudu"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kkk
ponad rok temu ocena: 73%  4
Nazwiska wciąż te same. Tylko stołki się zmieniają...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paw
ponad rok temu ocena: 73%  3
- a kasa płynie na konto. Cwaniaczki zas..... .
~ jaro
ponad rok temu ocena: 76%  2
Mieszkał w Jarocinie swego czasu pewien Pan Który chodził z pieskiem i długim kijem zamiast laski i bez przerwy na głos powtarzał JAK SIĘ WALI TO SIĘ WALI.-i tak też tego Pana nazywano.Kiedy zmieniła się władza to chodził powtarzał PSY SIĘ ZMIENIŁY ALE OBROŻA TA SAMA.Ten Pan już nie żyje ale jego przemyślenia aktualne są do dnia dziśiejszego.
~ zabawa w ciuciubabkę
ponad rok temu ocena: 76%  1
pozamieniają się stołkami, dadzą sobie podwyżki a dla plebsu jakaś zasrana informacja zupełnie bez znaczenia. Ot i całe zarządzanie w wydaniu nieumiałka Pawlickiego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji