ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Zmiany w strefach. Które powiaty są oczerwone lub żółte

› Koronawirus - Raport 27 dni temu    4.09.2020
Karina Muszalska
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. źródło: Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nową listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. W strefie czerwonej są trzy powiaty, a w strefie żółtej siedem.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Przypomnijmy, że zgodnie z zasadami ogłoszonymi w ubiegłym tygodniu, w czerwonej, czyli najbardziej restrykcyjnej strefie było siedem powiatów: nowotarski, lipski, łowicki, pajęczański, wieluński, kolski i Nowy Sącz. Obecnie w kategorii czerwonej znalazły się powiaty: limanowski, pajęczański i Nowy Sącz.

 

 

Natomiast w ubiegłym tygodniu w strefie żółtej pozostawało z kolei jedenaście powiatów: rybnicki, tatrzański, przemyski, żuromiński, limanowski, kartuski, konecki, nowosądecki, kłobucki, bartoszycki i Kraków.

 

Dzisiaj w kategorii żółtej znalazły się powiaty: przeworski, łowicki, lipski, kolski, konecki, nowosądecki i kłobucki - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
 

 

Resort zdrowia co tydzień aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

 


 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ aaa
27 dni temu 2
"Zmiany w strafach. Które powiaty są oczerwone lub żółte" Wy po pijaku piszecie te artykuły?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ i wszystko jasne
27 dni temu 1
https://krakow.wyborcza.pl/kra...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji