ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Zmiany w powiecie jarocińskim. Prezesa szpitala zastąpiła pielęgniarka

› Aktualności ponad rok temu    4.06.2019
Anna Konieczna
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Marta Bierła (druga z lewej) złożyła ślubowanie i przyjęła mandat radnej Rady Powiatu JarocińskiegoMarta Bierła (druga z lewej) złożyła ślubowanie i przyjęła mandat radnej Rady Powiatu Jarocińskiego fot. Starostwo Powiatowe Jarocin

Kiedy ogłoszono wyniki wyborów samorządowych, byli bardzo rozczarowani, bo okazało się, że nie mają ani jednego radnego. Z biegiem czasu jednak - nawet bez ich udziału - sytuacja zaczęła się zmieniać. Najpierw do Rady Miejskiej Jarocina weszła „ich przedszkolanka”. A teraz - ponad siedem miesięcy po wyborach - radną powiatową została kolejna osoba z ich miejscowości.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Jesienią ubiegłego roku wybieraliśmy naszych reprezentantów do rady gminy i powiatu. W pierwszym przypadku mandaty otrzymało dwadzieścia jeden osób [więcej TUTAJ], w drugim dziewiętnaście [o tym czytaj TUTAJ].

 

 

W tym gronie zabrakło przedstawicieli jednej z podjarocińskich miejscowości - Mieszkowa. Choć kandydaci byli. Mieszkańcy nie kryli rozczarowania.

 

 

[w jednym z jarocińskich sołectw trzeba bwdzie powtórzyć wybory sołeckie - szczegóły czytaj TUTAJ]

 

 

Szybko jednak zostali pocieszeni. Po rezygnacji z miejsca w radzie miejskiej Michała Sołtysa z Goliny - jest on właścicielem firmy ogrodniczej, która świadczy usługi na rzecz gminy [szczegóły TUTAJ] - mandat uzyskała Karolina Wielińska-Kuś - właśnie z Mieszkowa [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].

 

 

Teraz okazuje się, że Mieszków jeszcze bardziej wzmocnił swoją reprezentację. Po tym, jak radny Rady Powiatu Jarocińskiego Henryk Szymczak został prezesem Szpitala Powiatowego w Jarocinie [więcej o tym pisaliśmy TUTAJ], jego mandat w radzie wygasł.

 

 

[gdzie powiat zamierza inwestować w tym roku - cztaj więcej TUTAJ]

 

 

W tej sytuacji trzeba było uzupełnić skład rady powiatu. Miejsce prezesa szpitala zajęła pielęgniarka z tego szpitala - Marta Bierła, która była kolejną osobą - po Szymczaku - z listy Prawa i Sprawiedliwości z największą ilością głosów.

 

 

[o innej radnej powiatowej, która wróciła do gry po dwóch miesiącach od wyborów - czytaj TUTAJ]

 

 

Marta Bierła pełni funkcję przełożonej pielęgniarek na oddziale wewnętrznym i jest z… Mieszkowa.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ lakiluk
ponad rok temu ocena: 100%  7
Kiedy będzie otwarcie nowego oddziału ginekologicznego?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
ponad rok temu ocena: 75%  6
Wrazliwa,.pelna empatii, zawsze usmiechnieta i sluzaca pomoca pielegniarka, wspanialy czlowiek..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Humanista
ponad rok temu ocena: 80%  5
W końcu odpowiednia osoba, na odpowiednim miejscu.. najwspanialsza pielęgniarka jaką znam! Gratuluje Pani Marto, wielu sukcesów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zainteresowany
ponad rok temu ocena: 100%  4
Owa przedszkolanka jest z Osieka a nie z Mieszkowa. To jak ja pracuję we Wrześni to jestem z wrześni??/ Jak zwykle Jarocińska precyzyjną gazetą jest... Najpierw nie mogła nauczyć się imienia Radnej Powiatowej a teraz Kuś z Mieszkowa....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kaczka
ponad rok temu ocena: 46%  3
Paskudztwo z pisu, fuj - jaki fetor.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Kaczki
ponad rok temu ocena: 100%  2
Ty obesrańcu
~ pokemon
ponad rok temu ocena: 67%  1
Własnie pokazałeś jakim jesteś śmierdzielem. wrzodem na zdrowym organizmie narodu, marginesem społecznym.