ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Zmiany w jarocińskich spółkach. Powołali podwójnych prezesów

› Aktualności ponad rok temu    22.02.2019
Anna Konieczna
komentarzy 35 ocen 3 / 0%
A A A
Jaki wpływ na zmiany prezesów miał Adam Pawlicki, szef gminy, która jest właścicielem spółek?Jaki wpływ na zmiany prezesów miał Adam Pawlicki, szef gminy, która jest właścicielem spółek? fot. Archiwum jarocinska.pl

Przemysław Musielak nie jest już prezesem Jarocińskich Linii Autobusowych, a Wojciech Wiszniewski został odwołany z funkcji szefa zarządu Energii Jarocin. Co jest przyczyną tak nagłych i radykalnych zmian? Kto teraz będzie kierował gminnymi spółkami?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Do naszej redakcji przysłane zostały oświadczenia rad nadzorczych dwóch gminnych spółek. Obydwa informowały o zmianach na stanowiskach prezesów.

 

[zobacz na co prezes innej gminnej sółki zamierza wydać prawie 90 milionów zlotych - możesz być zaskoczony - szczegóły TUTAJ]

 

Według jednego z tych oświadczeń Przemysław Musielak zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Jarocińskich Linii Autobusowych. W piśmie czytamy między innymi:

 

 

"Intencją ustępującego prezesa jest możliwie najsprawniejsze przekazanie w całości swoich obowiązków swojemu następcy, dlatego pracę w spółce będzie kontynuował do końca lutego. Rezygnacja Prezesa Musielaka w żaden sposób nie wpływa na bieżące funkcjonowanie spółki.”

 

 

Jednocześnie rada nadzorcza JLA poinformowała, że od 1 marca funkcję prezesa zarządu tej spółki obejmie Maciej Zegar i będzie ją łączył z kierowaniem spółką Trans Pegaz.

 

 

Zegar był już prezesem jarocińskich „emek” w latach 2015 - 2017. To właśnie w 2017 roku dokonano podobnego przetasowania na najważniejszych stanowiskach w gminnych spółkach [więcej TUTAJ].

 

[o zarobkach ówczesnych prezesów pisaliśmy TUTAJ]

 

Wtedy wszystko zaczęło się od zmiany władzy w powiecie i odwołaniu starosty Bartosza Walczaka. Konsekwencją była utrata stanowiska prezesa jarocińskiego szpitala przez Marcina Jantasa - szefem lecznicy został Leszek Mazurek. Krótko po tym Jantas objął stery Jarocin Sport, co pociągnęło za sobą prawdziwą lawinę zmian.

 

Były prezes szpitala bowiem zajął miejsce Przemysława Musielaka. W związku z tym tego ostatniego przesunięto na stołek szefa Jarocińskich Linii Autobusowych - po Macieju Zegarze, który z kolei został prezesem spółki "córki" JLA - Trans Pegaz.

 

Wróćmy jednak do dnia dzisiejszego. Otóż drugie oświadczeni, które do nas dotarło, otrzymaliśmy od rady nadzorczej stosunkowo niedawno powołanej - bo we wrześniu 2017 roku - spółki gminnej Energia Jarocin [więcej szczegółów na temat powstania spółki znajdziesz TUTAJ}.

 

W piśmie czytamy, że „rada nadzorcza tej spółki odwołała Wojciecha Wiszniewskiego z funkcji prezesa zarządu. Uchwała w tej sprawie wejdzie w życie z dniem 28 lutego”.

 

Wojciech Wiszniewski kierował nową spółką od 5 marca 2018 roku i zajął miejsce jej pierwszego prezesa Michała Fijałkowskiego, byłego sekretarza gminy Jarocin.

 

Rada nadzorcza Energii Jarocin podaje, że „powodem odwołania Wiszniewskiego jest przede wszystkim racjonalizacja wydatków spółki”.

 

Z dniem 1 marca obowiązki prezesa zarządu Energii Jarocin obejmie Marcin Leśniak. Podobnie, jak Maciej Zegar będzie on„podwójnym prezesem”, bo jednocześnie - jak do tej pory - będzie kierował Zakładem Usług Komunalny.

 

W oświadczeniu rady nadzorczej czytamy dalej:

 

 

„Wspólnicy i rada nadzorcza postawiły przed nowym prezesem w szczególności takie zadania jak: przegląd i analiza sytuacji finansowej spółki, weryfikacja struktury organizacyjnej, ocena sytuacji kadrowej. Nowy zarząd został zobowiązany do przygotowania koncepcji rozwiązań we wszystkich tych sprawach, a także we wszelkich innych kwestiach istotnych dla funkcjonowania spółki i rozwoju jej działalności gospodarczej”.

 

Z naszych informacji wynika, że łączenie funkcji prezesów dwóch spółek przez Macieja Zegara i Marcina Leśniaka jest rozwiązaniem tymczasowym. Docelowo każda spółka ma mieć swojego szefa. Czy tak będzie - czas pokaże. Będziemy monitorować tę sprawę na bieżąco.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

 

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 3 (0%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (35)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zarządzanie poprzez sweet focie
ponad rok temu ocena: 69%  35
A co tam słychać w powiecie i ich jedynej spółce szpitalu?Jak tam nasze sweetki Lidka i Kasia? Dawno nie widziałem (jakieś 3dni) nowej sweet foci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bardzo droga ta sweet focia
ponad rok temu ocena: 80%  34
Żeby wiedziały że za ten tomograf zapłacą 900.000 za 3 lata dzierżawy. Pewnie nie z pieniędzy szpitala tylko powiatu. A przecież mogła Pani Lidka załatwić pieniądze z ministerstwa zdrowia. I milion byłby na podwyżki dla rehabilitantek i laborantek.
~ kawusia i ciastko
ponad rok temu ocena: 81%  33
W zeszłym tygodniu codziennie była nowa sweet focia. Ostatnia jest z piątku właśnie ze szpitala gdzie Lidka i Kasia pozują z prezesem Mazurkiem przed tomografem. Gazeta po prostu nie nadąża wrzucać. Ale na fejsie się upcha.
~ Prezes
ponad rok temu ocena: 56%  32
A o Eko-dbaju zapomnieliście tam też jest nowy prezes.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ srebro
ponad rok temu ocena: 53%  31
Gazecie już weszło w krew usówać niewygodne komenrtarze, gazetka otworzyła parasol na Czechakową i Szymkowiakową, nie przeszkadza im że korzysta Drzazga
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Iks
ponad rok temu ocena: 60%  30
GJ to tuba pawlickiego. Jeszcze nie tak dawno nienawidzili się z piotrowiczem, bo poszło o stołki. Teraz piotrowicz jest w zarządzie ZGO.
~ Studniówka, wiejskie wesele albo kawka u komendanta. Poziom dosco-polo
ponad rok temu ocena: 95%  29
Czy ja wiem... Przecież ludzie to nie durnie, jak czasami myślą politycy. Mnie np. rażą, irytują te newsy z których nic nie wynika, a jedynym faktem jest wygląd udokumentowany zdjęciem. Właściwie to nie razi tylko śmieszy. A śmieszność to samobójstwo dla polityka. Śmieszność która "zabiła" politycznie znawcę gonad i służby zdrowia.
~ Prowizja dla Rozwojowca
ponad rok temu ocena: 40%  28
Jak kogoś stać na zakup autobusów Volvo, to chyba mu się dobrze powodzi co ????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koalicjanci PO PSL PiS Prawdy się nie bójcie. Prawda was wyzwoli
ponad rok temu ocena: 83%  27
Czemu ktoś zgłasza komentarze dotyczące szpitala do moderacji? To jest moja opinia o fatalnej sytuacji szpitala. Jak ktoś uważa że to kłamstwo to niech pokaże rachunek zysków i strat szpitala, poziom zobowiązań, poziom zobowiązań wymagalnych. I wszystko bedzie jasne. Mazurek niestety utajnia te dane odmawiając ich okazania radnemu ZJ Mateuszowi Walczakowi. A na sesji prośba radnych z ZJ, aby przy okazji podwyższania kapitału zakładowego w spółce szpitalnej prezes okazywał rachunek zysków i strat została uwalona przez radnych PO PSL PiS m.in. Lidię Czechak, Jana Szczerbania, Stoleckiego, Martuzalskiego, Dworzyńskiego, Kasię Szymkowiak, Karola Matuszaka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ogarnij się
ponad rok temu ocena: 81%  26
2jajek, wasz styl. Bicie piany, bez sensu.
~ 2Jarek
ponad rok temu ocena: 35%  25
Trzęsiecie gaciami co? Boicie się Jerzego Walczaka jak ognia. Odwracacie uwagę od meritum, by przykryć swoje winy.Artykuł dotyczy rozgrywek w ZJ i spółkach.
~ Zacznijcie referendyści od siebie
ponad rok temu ocena: 73%  24
To jest ta przejrzystość w powiecie, którą tak wychwalał radny Jerzy Walczak z JRS z komitetu Kasi Szymkowiak.
~ Martuzalski co mieliście na myśli twierdząc przed wyborami że SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ?
ponad rok temu ocena: 85%  23
Ciekawe jak Stanisław Martuzalski radny PO skomentuje HISTORYCZNĄ STRATĘ SZPITALA? bo to że będzie historycznie najwyższa to już pewne. Będzie nawet wyższa niż w 2010 roku, kiedy wyniosła prawie 3,5 miliona złotych w roku w którym Martuzalski do listopada był starostą jarocińskim. A czemu pewne? Bo jak Mazurek prezes szpitala, szef lokalnej PO w wywiadach twierdzi raz że będzie wynosić 4 miliony złotych straty, a raz 3,3 miliona złotych straty, to znając życie po badaniu biegłego będzie grubo powyżej 4 milionów złotych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Partia Oszustow
ponad rok temu ocena: 86%  22
kłamali, kłamią i kłamać będą.
~ Fachowców się nie pozbywa.
ponad rok temu ocena: 90%  21
Może Burmistrz poda rękę Stanisławowi Martuzalskiemu i powoła go na prezesa JLA? Bidula był takim fachowcem od szpitala, że jak po wyborach do większości wystarczyli radni z PiS i PSL, to go już nie wzięli do zarządu. Tym samym potwierdzili że był tylko potrzebny do uzyskania większości do rządzenia. A jego kompetencje tak ocenili że po wyborach odstawili go do "oślej ławki".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cyrk na kółkach czyli JLA
ponad rok temu ocena: 51%  20
W jla średnio co pol roku jest nowy prezes , w żadnej innej spółce nie odstawiaja się takie cyrki jak właśnie tam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 30%  19
Póki pracownicy biura będą Ci sami to faktycznie każdy Prezes ucieknie prędzej czy później
~ mul
ponad rok temu ocena: 47%  18
- wciąż te same ,,asy'' tylko przetasowane, tak jak w pewnej komedii Barei - ,,mój mąż jest z zawodu dyrektorem'' - byleby kręcić się koło kasy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gonada
ponad rok temu ocena: 83%  17
A ty ciągle o tym POntonie
~ n3
ponad rok temu ocena: 91%  16
kiedy szpital? i kto?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szukają kamikadze
ponad rok temu ocena: 94%  15
Pewnie chcieliby go zmienić. Tylko nikt pewnie nie chce odziedziczyć tych problemów finansowych szpitala. Nikt co ma jakiekolwiek pojęcie o finansach. W 2018 poradził sobie spinając płynnościowo spółkę kasą z kredytu odnawialnego i pieniędzmi wpłaconymi przez wykonawcę rozbudowy jako gwarancja należytego wykonania umowy. Razem ponad 2 miliony. A co w 2019 jak kredycik wyczerpany a gwarancję trzeba oddać czyli płynnościowo rok do roku problem razy dwa.
~ Sssss
ponad rok temu ocena: 83%  14
A Stanisław Martuzalski jeszcze doradza Lechowi Mazurkowi?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Menadżer oświaty
ponad rok temu ocena: 90%  13
Tak doradzał że jak rok 2018 skończą stratą mniejszą niż 5 milionów to będzie sukces
~ Anty
ponad rok temu ocena: 42%  12
Cos wisi w powietrzu...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
ponad rok temu ocena: 55%  11
W jarocin sport też poważne przetasowania i zmiany są przeprowadzane.Ciekawe co szczur planuje.Wszystkie zmiany nie są bez powodu przeprowadzane.Coś knują
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 54%  10
Przesada. Teraz to już wogole zatrudnią tam wszystkich znajomych Pana Zegara nie ważne czy mają kompetencje, czy nie. Powinni te Spółki czym prędzej oddzielić od siebie bo jedna drugą sprowadza na dno.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Randap
ponad rok temu ocena: 35%  9
Teraz to sami się co nie którzy zwolnia