ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Zmiany organizacji ruchu w centrum Jarocina. Do kiedy mogą obowiązywać? [MAPY]

miesiąc temu    2.12.2020
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
Zmiany organizacji ruchu w centrum Jarocina. Do kiedy będą obowiązywały? [Zmiany organizacji ruchu w centrum Jarocina. Do kiedy będą obowiązywały? [ fot. UM Jarocin

Rewitalizacja centrum Jarocina. Zmiana organizacji ruchu w Jarocinie. Zamknięcie ulicy. Przebudowa śródmieścia. Wymiana sieci podziemnych. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie.

Wielka przebudowa centrum Jarocina wymusiła wprowadzenie istotnych zmian w organizacji ruchu. Niektóre ulice zostały zamknięte, inne przemianowano na przykład na dwukierunkowe, żeby wyznaczyć objazdy. Do kiedy musimy się liczyć z utrudnieniami na poszczególnych odcinkach? [zobacz MAPY w galerii]

 

W śródmieściu Jarocina od roku prowadzony jest proces rewitalizacji i związane z nim prace związane z wymianą sieci podziemnych w ramach projektu „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. Inwestycje nadzoruje jarocińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

 

Zmiany organizacji ruchu w centrum Jarocina. Do kiedy będą obowiązywały?

Wykonywane roboty ziemne wymusiły ograniczenia ruchu na niektórych odcinkach ulic w ścisłym centrum Jarocina albo wręcz ich zamknięcie. W związku z tym wprowadzono tam zmiany i tymczasową organizację ruchu.

 

Dlatego jadąc do centrum trzeba się dobrze zastanowić, żeby nie robić niepotrzebnie dodatkowych kilometrów.

 

Do kiedy kierowcy i piesi będą musieli się liczyć z ograniczeniami na poszczególnych odcinkach w ścisłym centrum Jarocina, a gdzie zostaną one jeszcze przedłużone?

 

Zmiany organizacji ruchu w centrum Jarocina. Do kiedy będą obowiązywały? [zobacz MAPY w galerii]

Ulica Wolności Z uwagi na budowę kanalizacji deszczowej w ul. Wolności, ulica ta będzie zamknięta dla ruchu do 31 marca przyszłego roku. W związku z tym dalej obowiązywać będzie zmieniona tymczasowo organizacja ruchu na ul. Hallera oraz odcinku ul. Wrocławskiej pomiędzy ulicami Wolności i Hallera. Samochody mogą poruszać się tam w obu kierunkach. Z ul. Śródmiejskiej można skręcić w Hallera i dojechać nią do Wrocławskiej, następnie skręcić w prawo w dwukierunkowy odcinek pomiędzy Hallera a Wolności.

 

Rynek Przedłużona zostaje zmiana organizacji ruchu na rynku. Przypomnijmy, że w związku z budową zbiornika retencyjnego, od 26 października do 15 grudnia 2020r. ruch pojazdów w tym obszarze może się odbywać poprzez: wjazd na Rynek - ul. Mickiewicza, wyjazd z Rynku - ul. Wyszyńskiego oraz dojazd do ul. Śródmiejskiej północno- zachodnią a następnie północno-wschodnią pierzeją rynku. W dniach od 04 stycznia do 15 marca 2021 r. ruch pojazdów może odbywać się poprzez: wjazd na Rynek - ul. Mickiewicza, wyjazd z Rynku - ul. Wyszyńskiego oraz dojazd do ul. Śródmiejskiej południowo-zachodnią, a następnie południowo-wschodnią pierzeją rynku.

 

Ulica Targowa Do 18 grudnia przedłużone zostaje zamknięcie ul. Targowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Śródmiejską do skrzyżowania z ul. Św. Ducha. Z ul. Wąskiej obowiązuje nakaz skrętu w prawo.

 

Ulica Mała Do 4 grudnia przedłużony zostaje zakaz ruchu pieszych i pojazdów na ul. Małej. Na skrzyżowaniu z ulicą Wąską pozostaje znak zakazu ruchu wszelkich pojazdów. Na ulicy Wąskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Małą (od strony ul. Wrocławskiej) pozostaje także znak nakazu jazdy prosto.

 

Zmiany organizacji ruchu w centrum Jarocina. Do kiedy będą obowiązywały?

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie przeprasza za wszelkie utrudnienia.

Tekst partnera: Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie

 

 

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.