ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Zmiana pracy - kiedy warto się na to zdecydować?

› Aktualności 8 miesięcy temu    1.01.2020
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. pixabay

Nadejście Nowego Roku skłania do wielu przemyśleń, m.in. dotyczących spraw zawodowych.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Wiele osób przyznaje, że w swojej karierze zawodowej zmieniało miejsce pracy kilkakrotnie - trzy-, a nawet pięciokrotnie. Co determinuje nas do zmiany miejsca pracy? Czy decydują o tym jedynie czynniki finansowe? Jak skutecznie szukać i znaleźć pracę marzeń?

 

Jeszcze kilkanaście lat temu większość osób niemal całe swoje zawodowe życie spędzała w jednym miejscu pracy, w tym samym pokoju, często na tym samym stanowisku. Dziś, mimo że zmiana pracodawcy niewątpliwie wiąże się ze stresem, obawą przed natłokiem nowych obowiązków i utratą stabilizacji, coraz częściej decydujemy się na ten krok. Co nas do tego skłania? Jak pokazują badania opinii, są to przede wszystkim większe zarobki, możliwość rozwoju zawodowego oraz elastyczne godziny pracy.

 

 

- Kwestia wynagrodzenia jest i pozostanie jednym z najważniejszych czynników, dla których zmieniamy miejsce zatrudnienia. Jednak w miarę polepszania się sytuacji na rynku pracy na znaczeniu zyskują też inne, kwestie takie jak możliwość rozwoju zawodowego na płaszczyźnie poziomej, jak i pionowej oraz pakiet szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych. Dużą rolę odgrywa elastyczny czas pracy i tzw. work-life balance, czyli zachowanie równowagi między karierą a życiem prywatnym. Wiele osób ma też już świadomość, że praca w miejscu, w którym nie czujemy się dobrze ze względu na atmosferę w zespole czy wypalenie zawodowe to istotne powody, dla których warto rozważyć zmianę, zamiast często dosłownie męczyć się u obecnego pracodawcy. Przyczyn naszej decyzji może być wiele, ważne jednak, jak się do tej zmiany przygotujemy. Przede wszystkim postarajmy się odpowiedzieć na pytania: Jakie cele chcę osiągnąć w obszarze mojego życia zawodowego? Co zyskam i stracę na tej zmianie? Jakie mam oczekiwania? Czy chcę pozostać w tej samej branży czy całkowicie ją zmienić? Jeśli tak - czy mam jakieś doświadczenie, umiejętności, które są niezbędne do podjęcia pracy w danym obszarze? Dobrym pomysłem jest spisanie tych pytań i zastanowienie się nad odpowiedziami. Jeśli uświadomimy sobie, na jakim zawodowym etapie obecnie się znajdujemy i czego nam jeszcze brakuje, łatwiej nam będzie ruszyć do przodu - mówi Marta Lebuda, specjalista ds. HR.

 

Co z motywacją?

 

- Raz na jakiś czas potrzebujemy zmienić coś w naszym życiu. Ale nic nie dzieje się przez przypadek - musimy poświęcić sporo czasu, aby odnieść sukces, a to wymaga od nas skuteczności w działaniu i ogromnych pokładów motywacji. Wprowadzanie zmian wiąże się też z wyjściem poza naszą strefę bezpieczeństwa i komfortu - często już wtedy górę bierze strach, tracimy wiarę we własne możliwości. To normalne. Zastanawiamy się, czy damy sobie radę,, zaczynamy wątpić w słuszność decyzji, część z nas bardzo szybko się zniechęca. Jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim skoncentrujmy się na pozytywnych stronach zmian - dodaje Łukasz Jakóbiak, mówca motywacyjny.

 

 

ZOBACZ TEŻ - KILKA KROKÓW DO ZNALEZIENIA IDEALNEJ PRACY

 

  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ do rodziców z okolic jarocina
8 miesięcy temu ocena: 50%  2
gdy wasze dziecko , już dorosłe, lub prawie dorosłe, pracuje dla lub pod kierownictwem przestępcy gospodarczego lub dla pomocników przestępcy gospodarczego to jesteście dumni i zadowoleni, że dziecko tak sobie życie układa ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poproszę informację o rezultatach waszej pracy
8 miesięcy temu ocena: 80%  1
kiedy będzie fabryka farmaceutyczna z kampanii wyborczej , inwestorzy z helikoptera itd , co z tą inwestycją , co robi Jarocińska Agencja Inwestycyjna z tą inwestycją ? jakieś informacje ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji