ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Zmiana czasu w niedzielę. Jeszcze nie ostatnia. Trzeba przestawić budziki

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    26.10.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 1 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. pixabay.com

Zmiana czasu z letniego na zimowy będzie miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę, z 26 na 27 października, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów o godz. 3 w nocy.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Po przestawieniu zegarków z godziny 3.00 na 2.00, będziemy mogli spać o godzinę dłużej. Zdaniem specjalistów zmiana czasu ma, wbrew pozorom, naprawdę duży wpływ na ludzki organizm. Ciało przyzwyczajone do powolnych zmian może nieoczekiwanie zareagować na dodatkową godzinę snu. Osoby pracujące na nocną zmianę, mogą być w tym okresie podatne na większe zmęczenie, apatię i stres. Skutkiem zaburzonego poczucia czasu i rytmu dobowego może być również bezsenność.

 

Czas zimowy to czas środkowoeuropejski, który obowiązuje od końca października do końca marca. Niedzielna zmiana będzie ostatnią w tym roku, ale nie w ogóle. Choć Parlament Europejski przegłosował dyrektywę w myśl której zmiana czasu pójdzie w odstawkę, to nastąpi to stopniowo. Przed nami jeszcze minimum cztery zmiany czasu. Ostatnia ma mieć miejsce w 2021 roku. Wówczas kraje należące do Unii Europejskiej zdecydują, czy pozostaną przy czasie letnim czy zimowym.

 

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wynika, że blisko 80% Polaków biorących udział w ankiecie chciałoby w Polsce czasu letniego na stałe.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ela
8 miesięcy temu 1
ja wole zmiane czasu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A