ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Zauważyli ogień. Przyjechały trzy zastępy straży

› Aktualności› Na sygnale 8 miesięcy temu    1.02.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Działania strażaków w Roszkowie Działania strażaków w Roszkowie  fot. Adam Majewski

Prawie 1,5 godziny prowadzili wczoraj działania strażacy w Roszkowie.

 

 

Ratownicy otrzymali wezwanie do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Strażacy wygasili palenisko w piecu, po czym z drabiny mechanicznej ugasili pożar. Na miejscu prasowali strażacy z OSP Jarocin i dwa zastępy z JRG Jarocin.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Dochodzi do pożaru sadzy w kominie, co należy robić?

 

Nie wszyscy od razu orientują się, że doszło do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. W pierwszej kolejności trzeba zaalarmować straż pożarną oraz obserwować rozwój sytuacji. Nie należy samodzielnie wykonywać pochopnych działań. Nie wolno wlewać do komina wody, bo doprowadzimy do jego pęknięcia. Najprostszą reakcją ze strony użytkownika jest wygaszenie paleniska lub zamknięcie dopływu powietrza, aby ograniczyć wzrost temperatury. W momencie przyjazdu straży pożarnej należy się dostosować do wskazówek kierującego działaniami ratowniczymi. To on podejmie decyzję, czy należy ewakuować ludzi z budynku – mówi st. asp. Mariusz Banaszak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.
Ratownicy mieli wczoraj pracowity dzień. Rano usuwali plamę oleju na drodze krajowej nr 11. [ZOBACZ TUTAJ].Potem interweniowali w Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ].

 

 

Wieczorem otrzymali wezwanie do wypadku na ul. Wrocławskiej w Jarocinie. Tam pod wiaduktem kolejowym zderzyły się trzy auta osobowe [ZOBACZ TUTAJ].

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!