ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Zastępca burmistrza Jarocina złożył (nie)spodziewaną rezygnację

6 miesięcy temu    29.02.2020
Bartek Nawrocki
komentarzy 135 ocen 47 / 91%
A A A
Robert Kaźmierczak zrezygnował z funkcji II zastępcy burmistrza JarocinaRobert Kaźmierczak zrezygnował z funkcji II zastępcy burmistrza Jarocina fot. www.jarocinska.pl

Jarocin. Burmistrz Jarocina. Wiceburmistrz gminy Jarocin. Rezygnacja wiceburmistrza

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Stało się to, o czym w kuluarach samorządowych słychać było przynajmniej od kilku miesięcy. W ostatnich dniach niemal codziennie pojawiała się niepotwierdzona informacja o rezygnacji kogoś ważnego w jarocińskim samorządzie.

 

W ubiegłym tygodniu dość niespodziewanie z posady dyrektora zrezygnował niezwykle dobrze postrzegany Łukasz Witczak, który w urzędzie był zatrudniony od niespełna pół roku. Od razu w kręgach związanych z magistratem można było usłyszeć, że to nie koniec zmian kadrowych.

 

Wczoraj po południu wniosek o odwołanie z funkcji II zastępcy burmistrza Jarocina złożył Robert Kaźmierczak. Wieloletni współpracownik Adama Pawlickiego w środę był na spotkaniu wyborczym jarocińskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, gdzie między innymi podziękował i przeprosił ustępujący zarząd.

 

Tajemnicą poliszynela jest, że chodzi sprawę przetargu na tzw. usługi opiekuńcze, w wyniku którego jarociński PCK utracił tę część zadań realizowanych na terenie gminy. Przetarg, nadzorowany przez ówczesnego sekretarza gminy, wygrał zupełnie nieznany wówczas w mieście podmiot. Sprawą jeszcze w ubiegłej kadencji zajmowała się między innymi komisja rewizyjna rady miejskiej i Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych. 

 

Robert Kaźmierczak z jarocińskim magistratem był związany od końca 2002 roku, kiedy pierwsze wybory na burmistrza wygrał Adam Pawlicki. Swoją funkcję pełnił nieprzerwanie do roku 2010 roku. Kiedy Pawlicki utracił stanowisko, a stery gminy przejął Stanisław Martuzalski (PO), Kaźmierczak znalazł zatrudnienie w Poznaniu, gdzie był dyrektorem wydziału kultury. Jedna z jego decyzji wywołała sporo kontrowersji [ZOBACZ]. 

 

W tym czasie w Jarocinie jako radny, pełnił przy okazji funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej, a także przez moment prezesa Ziemi Jarocińskiej (ostatecznie, po konflikcie z zarządem zrezygnował z członkostwa w organizacji). W 2012 roku zwyciężył w I turze przyśpieszonych wyborów na burmistrza Jarocina. Ostatecznie przegrał batalię o gminę w II turze.  Mówi się, że to dzięki niemu, pod nieobecność Pawlickiego w samorządzie, klub ZJ utrzymał przewagę do końca kadencji Martuzalskiego.

 

Kaźmierczak sporej grupie jarociniaków kojarzy się z kulturą i festiwalem, a także Spichlerzem Polskiego Rocka. Dla wielu osób jest jednak twarzą zmian w oświacie - konkretnie przekształcania szkół - zarówno na początku swojej działalności w samorządzie, jak i już po tym, kiedy władzę w mieście odzyskał Adam Pawlicki, który po wygranych w 2014 roku wyborach powołał Kaźmierczaka ponownie na stanowisko II zastępcy.

 

Wiele osób dostrzega jego wysiłki związane z rewitalizacją miasta, zwłaszcza parku, krytycy nie mogą jednak zapomnieć między innymi zburzenia amfiteatru, czy likwidacji Jarocińskiego Ośrodka Kultury (de facto działa jako JOK będąc częścią biblioteki).

 

Mówi się, że II-z-ca burmistrza był w ostatnich latach marginalizowany. Po dwóch edycjach Jarocin Festiwal w nowej formule Adam Pawlicki zdecydował by odebrać organizację wydarzenia ekipie, której mózgiem był Kaźmierczak. Jednak dobitnym przykładem odstawienia urzędnika na drugi tor, może być odwołanie dyrektora wydziału, który mu podlegał, w czasie kiedy sam wiceburmistrz był nieobecny w magistracie. 

Od dawna słychać też o niepisanym konflikcie pomiędzy I-zastępcą burmistrza Bartoszem Walczakiem, a Robertem Kaźmierczakiem. Utarczki obu urzędników, które można zobaczyć w mediach społecznościowych, są podobno tylko czubkiem góry lodowej wzajemnych animozji.

W ostatnich dniach rezygnujący zastępca podpisał się pod unieważnieniem wybpru oferty w dużym przetargu, o wartości ponad 8,5 mln zł na rewaloryzację miejskiej zieleni.

 

„Niniejszym składam wniosek o odwołanie mnie z funkcji II zastępcy burmistrza Jarocina z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, tj. do 31 maja 2020 roku” - napisał Robert Kaźmierczak.

 

Wniosek został przyjęty przez burmistrza. A to oznacza, że Kaźmierczak pożegna się w maju ze swoją funkcją. Robert Kaźmierczak zapowiedział komentarz w sprawie swojej rezygnacji.

To podobno nie koniec kadrowych niespodzianek w Jarocinie. 

OŚWIADCZENIE Roberta Kaźmierczaka - ZOBACZ TUTAJ

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

 

Jak oceniasz decyzję wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka?

ankieta dodana 29.02.2020, ilość wszystkich głosów: 393
Dobra
82%
Zła
15%
Nie mam zdania
4%

Powiązane

+ 43 głosów: 47 (91%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (135)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tahmoor Khan
miesiąc temu 135
Finally, we are not going to watch the man who contributed to the liquidation of public education, who caused our teachers so much harm, diseases, stress, etc. https://believerlyric.com/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anumalik
3 miesiące temu 134
Great new website. It beautifully written post. I like it. https://www.androidappapks.com...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Debbie
4 miesiące temu 133
ohh no what i sthe basic reason behind this? i think there should be a solid reason. https://vigocart.com/best-sewi...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Peryskop
5 miesięcy temu ocena: 100%  132
mop do wycierania szczyn w szalecie miejskim... To Max... co może z niego być...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ laodkaida
6 miesięcy temu 131
Zawartość tej strony artykułu uważam za dość interesującą i przydatną dla mnie, dziękuję za udostępnienie http://pogogamesplay.com/bad-ice-cream-3.html
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
6 miesięcy temu 130
The article is very useful for us, please update every day https://apkxyz.com/pt/apk/luck...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
6 miesięcy temu ocena: 100%  129
I bardzo dobrze że uniewaznil przetarg ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ccc
6 miesięcy temu ocena: 88%  128
Może późno, ale lepiej późno niż wcale. Po przeczytaniu oświadczenia Pana II Wice doznałam szoku. Jak to trafnie Pan wice określał doznane krzywdy. A dlaczego, bo miał praktykę w tej dziedzinie. Sam skrzywdził wiele osób w ten sam sposób. Nieraz w moich komentarzach pojawiało się określenie, że krzywda wraca na to samo miejsce z kąt wyszła. Długo nie czekałam na sprawiedliwość. Zaznaczam, że nie popieram całej tej trójcy rządzącej i nie cieszę się z krzywdy ludzkiej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Old JOK Crew
6 miesięcy temu ocena: 90%  127
Kaźmierczak jak zwykł obraca kota ogonem. Jak to się mówił czym wojujesz od tego giniesz panie Robercie.....
~ ADAM
6 miesięcy temu ocena: 96%  126
Wieprz wieprza w urzędzie wydygał ze stołka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brak słów
6 miesięcy temu ocena: 50%  125
http://wlkp24.info/ciagle-rozgrywki-personalne-intrygi-wiceburmistrz-kazmierczak-odchodzi-ze-stanowiska/
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bubu
6 miesięcy temu ocena: 87%  124
Kaźmierczak wstydu oszczędź - jesteście siebie warci..,patologia
~ nn
6 miesięcy temu ocena: 91%  123
Towarzystwo siebie warte ! Trafił swój na swego!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zatroskany o gminę
6 miesięcy temu ocena: 39%  122
Bardzo trafna ocena Roberta Każmierczaka dotycząca byłego starosty i obecnego wiceburmistrza Bartosza W. "Nigdy nie przypuszczałem, że pojawienie się jednej osoby może tak wiele zmienić w funkcjonowaniu urzędu, a nawet szerzej, w jarocińskim samorządzie. Ciągłe rozgrywki personalne, intrygi, podjudzanie, posługiwanie się kłamstwem, nieszczerość, niedotrzymywanie umów, ciągła zmienność opinii zależnych od sytuacji i rozmówców, przerzucanie odpowiedzialności na inne osoby za podjęte przez siebie decyzje i działania, próby ingerowania w kompetencje dyrektorów szkół w zakresie prowadzenia polityki kadrowej, wypytywanie o sprawy osobiste współpracowników nie mające żadnego związku z pracą. Takie zachowania w miejscu pracy i w związku z pełnioną funkcją stały się niemalże codziennością"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miś
6 miesięcy temu ocena: 94%  121
Tak trochę jakby ten Pan Robert o sobie mówił... Kolejny wyznawca światopoglądu Kalego się ujawnił. I żeby ktoś nie myślał, że jestem miłośnikiem Pana z Witaszyc! Broń mnie Panie Boże!
~ Miś
6 miesięcy temu ocena: 85%  120
Tak trochę jakby ten Pan Robert o sobie mówił... Kolejny wyznawca światopoglądu Kalego się ujawnił. I żeby ktoś nie myślał, że jestem miłośnikiem Pana z Witaszyc! Broń mnie Panie Boże!
~ Siemka
6 miesięcy temu ocena: 31%  119
Jestem ciekaw jakie tu psy piszą takie okropne rzeczy, ludzie siedzicie tylko w domach pierdzicie w kanapę i macie czelność mówić, że ktoś czegoś nie zrobił. Różne spotkania na temat zmian w Jarocinie i świecą pustkami. Jarociniacy to typowe polaki janusze bez chęci zmiany. Cieszą się, że naczelny wódz pisu Pawlicki wyrzucił Pana Kaźmierczaka. Zobaczcie sobie jak za wasze pieniądze jeździ porshe naczelny wódz Pawlicki po mieście ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xdd
6 miesięcy temu ocena: 67%  118
Jakby ludzie wybrali Ciebie na burmistrza też byś Porsche jezdzil
~ wyklęty/niezłomny
6 miesięcy temu ocena: 94%  117
Spotkania świecą pustakami bo 1) nikt nie licz się z głosami "ludu" 2) Kaźmierczak wielokrotnie w cyniczny sposób publicznie wyśmiewał - przy aplauzie swoich klakierów - wypowiadających się nie po jego linii 3) wszelkie konsultacje społeczne przez Kaźmierczaka organizowane to fikcja bo i tak robił co chciał - konsultacje odbywały i odbywają się po taki jest wymóg - nie wnoszą nic...na Pawlickiego też przyjdzie czas
~ nauczyciel rencista
6 miesięcy temu ocena: 84%  116
Nareszcie nie będziemy ogladać człowieka który prezyczynił sie do zlikwidowania publicznej oświaty który nam nauczycielom wyrządził tyle krzywdy chorób stresów itd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ akrobata
6 miesięcy temu ocena: 79%  115
Przecież robert sie nie zwolnił z pracy tylko złożył wniosek o odwołanie go z funkcji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ doris
6 miesięcy temu ocena: 92%  114
Pewnie większa wtedy odprawa
~ fundacja FASE
6 miesięcy temu ocena: 56%  113
oj Kelner i ten twój "zespół" od brudnego PR...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lubią kakao
6 miesięcy temu ocena: 54%  112
...PRalnia, Melepeta, Kelner. Oj tak, znamy was wszystkich. Cieplutkie ananasy.
~ Tryplet
6 miesięcy temu ocena: 83%  111
Noo, raczej przedwiośnie 2020, to nie twój czas Robciu, najpierw Lidka wpadła do szamba, które sama starannie napełniała jako starosta i od trzech dni z niego nie może wypłynąć, a zapewne liczyłeś, że w razie czego poda Ci pomocną dłoń. Następnie złożyłeś rezygnacje, chociaż to raczej nie była dobrowolna decyzja jak to opisuje artykuł, a Adam zapewne dał ci do zrozumienia że dalsza współpraca jest niemożliwa i pozwolił ci zachować resztki godności. Teraz pewnie będziesz musiał obserwować jak misternie tkana przez dwie dekady sieć zacznie się rozpadać, a ludzie którzy deklarowali przyjaźń za pare tygodni będą cię traktować jak powietrze. A na dodatek Barcelona przegrała w kiepskim stylu z Realem. To zdecydowanie nie twój czas.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kop
6 miesięcy temu ocena: 83%  110
Moim zdaniem to bardzo zły człowiek a swój niecny charakter pokazał zwłaszcza przy likwidacji placówek oświatowych. Mam nadzieje ,ze spotka go kara
~ ccc
6 miesięcy temu ocena: 74%  109
Z tego co widzę to ilość komentarzy wskazuje na bardzo duże zainteresowanie tym faktem. Zainteresowanie festiwalem w porównaniu to zero. Będzie pewnie Burmistrz musiał rozprowadzić bilety po 50 złoty na pożegnanie II wice. Zysk będzie większy. A jeszcze większy by był gdyby opuścił stanowisko razem z I wice.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rob w co grasz
6 miesięcy temu ocena: 89%  108
Jeżeli się zwalniasz to pracodawca nie musi zachować okresu wypowiedzenia. Obowiązkowy okres wypowiedzenia obowiązuje tylko wtedy jeżeli to pracodawca ciebie zwalnia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lisek chytrusek
6 miesięcy temu ocena: 90%  107
Liczy, że jeszcze Adam mu wypłaci trzy pensje, na rękę pewnie będzie tego ponad 20 tysięcy
~ dobre pytanie
6 miesięcy temu ocena: 16%  106
Może Witek znów wróci ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prorok?
6 miesięcy temu ocena: 71%  105
Myślę, że 2wice był na konferencji w PAP ;)
~ Komar
6 miesięcy temu ocena: 64%  104
Tej gminie to tylko ktoś z zewnątrz może pomóc .
~ Mam racje
6 miesięcy temu ocena: 64%  103
Pawlicki został wybrany w demokratycznych wyborach a Kaźmierczak tylko dzięki Adamowi się wypromować. Każdy młody po studiach ma wiedzę ale nie każdy dostaje taka szanse jak Robert
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NN
6 miesięcy temu ocena: 67%  102
To chyba pan Robert jako pracownik gazety pracował żeby pan Adam miał pierwszą kadencję. A potem to juz zadziałała zasada wzajemności.
~ Witek
6 miesięcy temu ocena: 98%  101
Kocopoły lubi wciskać, to może na rzecznika prasowego powiatu pójdzie? Po ostatniej szarży Szczepaniaka, to Lidka chyba będzie szukać kogoś na to miejsce. Tylko jeśli oskarżenia się potwierdzą, to nie wiadomo jak długo obecny zarząd powiatu się utrzyma a wtedy znów na bruk
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krwiodawca
6 miesięcy temu ocena: 87%  100
" na spotkaniu wyborczym jarocińskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, gdzie między innymi podziękował i przeprosił ustępujący zarząd", nie zarząd przepraszał, a byłego prezesa T. Zajdlera
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sonda
6 miesięcy temu ocena: 76%  99
Czy Pani Lidia Cz. Powinna pełnić funkcję starosty po głośnym liście Jacka Sz.?????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Haha
6 miesięcy temu ocena: 83%  98
Czechakowa to Pisior nie powinna w ogóle pełnić takiej funkcji
~ stach
6 miesięcy temu ocena: 56%  97
Zdecydowanie NIE
~ Wigry
6 miesięcy temu ocena: 52%  96
Oj widać boli was tam Jurysie, Klozety i inne Kicie, tak głośno wszyscy mówicie o uczciwości i poświęceniu się dla dobra lokalnej społeczności a jak juz sie dorwiecie do władzy to wychodzi że najciemniej jest pod latarnią i to wy generujecie afery
~ Sumienie
6 miesięcy temu ocena: 27%  95
Nie lepiej żeby Kelner by Starostą:-))))))))))
~ Czytelnik
6 miesięcy temu ocena: 84%  94
Gdzie wcześniej pracował Kaźmierczak za nim Pawlicki dał mu pracę. Nigdzie. Był młody po studiach bez pracy i do tego w czasie gdzie było bezrobocie. Gdzie zarabiałby więcej? A do tego niesforny młodzież który chciał zawojowac światem. Zobaczymy czy bez znajomości znajdzie sobie pracę. A może pomoże mu Pan adwokat Gukcz?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ długopis roberta
6 miesięcy temu ocena: 40%  93
mało wiesz
~ Heniu
6 miesięcy temu ocena: 91%  92
No bo nie wytrzymam ze śmiechu:D obrońcy tego człowieka jako największą zalete podają tutaj że... sporo czyta, więc chyba kiepsko z pozytywnymi cechami osobowościowymi u tego pana skoro nic lepszego nie można o nim powiedzieć. Ja też lubie i sporo czytam, ale to moge sie zapisać do klubu miłośników książki, a nie przez lata pełnić tak ważne stanowiska.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kocopoly
6 miesięcy temu ocena: 23%  91
Chłopie ty jedyne co przeczytałeś to gazetę jarocińską i orędzie Kaczyńskiego, jeśli nie widziałeś co Pan Robert dla kultury zrobił w Jarocinie, ale najlepiej po pracy piwko wypić i pierdziec w kanape
~ 3
6 miesięcy temu ocena: 67%  90
ale on sporo czytał o Jarocinie;)
~ Tytus
6 miesięcy temu ocena: 77%  89
Tak czytam te komentarze i widzę, że jeśli ktoś żałuje tej decyzji to chyba tylko wąski krąg osób, które dobrze żyły z ustępującym burmistrzem, a jego ewentualny następca może bie mieć dla nich już tyle atencji i estymy. Im się może pogorszy, ale miasto na pewno skorzysta na tym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cyprian
6 miesięcy temu ocena: 62%  88
Abstrahując od tego czy Robert ma coś za uszami czy nie. Zobaczcie sami jak wszystko w urzędzie rozwala się od czasów przyjścia Kelnera. Chłopak z nikąd wozi się po urzędzie jak Pan, bo jest politycznym synkiem Adama. Popatrzcie na kolejne wybory. Będzie nowy burmistrz Tomasz Klauza albo Iwicka. Oni zacierają ręce. No chyba że burmistrzem będzie kelner.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocinianka
6 miesięcy temu ocena: 77%  87
Klauza burmistrzem? Z poparciem 190 gl na radnego.Masakra Jarocina nie ma...To taki przemadrzaly typ,wyzej s.a niz d..pe ma.
~ Sumienie
6 miesięcy temu ocena: 67%  86
Kelner już jest namaszczony przez Słońce i raczej on wygra żeby Slonce nadal rządziło.
~ Kamil
6 miesięcy temu ocena: 95%  85
No i co z jego wyznawcami i przydupasami? Mam nadzieje ze w kinie posprzątają .....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kamil
6 miesięcy temu ocena: 92%  84
Może w Opocznie jakaś fuchę w urzędzie znajdzie ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ strazak
6 miesięcy temu ocena: 86%  83
Mial jedna wielka wade ; NIE LUBIL STRAZAKOW I nigdy Z NIMI NIEWSPOLPRACOWAL i na pewno się ucieszyli na ta wiadomosc strazacy z gminy Jarocin ze wrescie go niema
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hau hau
6 miesięcy temu ocena: 61%  82
Tylko tyle możecie bagienne żaby i inne przegrywy, popisać sobie na forum gdzie w głównej mierze wyżywają się ci co im w nie wychodzi w każdych kolejnych wyborach
~ Prawdziwy druh
6 miesięcy temu ocena: 41%  81
Napisał odważny strazak przebieraniec z Witaszyc. Prawda sama się broni. Kelnerze.
~ Fakt
6 miesięcy temu ocena: 92%  80
Wad miał mnóstwo Nie lubił nikogo.
~ Ja
6 miesięcy temu ocena: 54%  79
A kto będzie teraz stanowił tzw. zaplecze intelektualne?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ r
6 miesięcy temu ocena: 75%  78
a po co? teraz era pięknisiów
~ Prokurent
6 miesięcy temu ocena: 71%  77
Kelner? Zaplecze intelektualne? Wątpię, ale Mariusz Gryska potrafi czytać i pisać. Może on?
~ Sumienie
6 miesięcy temu ocena: 62%  76
Kelner :-)))))))))))))))))))))))))))))))))
~ Sunienie
6 miesięcy temu ocena: 97%  75
Lepiej późno niż wcale.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Heniu
6 miesięcy temu ocena: 90%  74
A skąd wiecie że to jego decyzja ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ziggi
6 miesięcy temu ocena: 92%  73
Tak czy owak Jarocin odetchnął....
~ Olo
6 miesięcy temu ocena: 93%  72
Naczelny wódz z ZJ kazał mu się zwolnić.
~ Pati
6 miesięcy temu ocena: 83%  71
Oj uciekają przed CBA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman z Jarocina
6 miesięcy temu ocena: 86%  70
Jest taka piosenka Perfectu - IDŹ PRECZ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fałsz i obłuda Nawrockiego
6 miesięcy temu ocena: 93%  69
Może Panie Nawrocki wytłumaczysz skąd ten opis niespodziewanie, skoro w opisie Pan komentuje że od paru dni się o tymmówiło. Jedno Pana zdanie zaprzecza drugiemu. Kiedy Pan pisze prawdę ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żurnalista
6 miesięcy temu ocena: 88%  68
No panie Nawrocki aleś pan laurkę wysmarował, z sympatii osobistej, czy z żalu za utratą OZI? Ale jak pan eks wicerbumistrz nie ogarnie od czerwca nowej roboty, to może go przyjmiesz na stare śmieci do gazety?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To wielka szkoda
6 miesięcy temu ocena: 30%  67
Lepszego vice Jarocin już nigdy nie będzie miał i nikt mi nie wmówi tego bo przecież Pan Bartosz nie wie połowy faktów z historii Jaricinaa co wiedział i pasjonowal się tym pan Robert :( szkoda zobaczymy co dalej ale młodzi nie potrafią docenić wielu aspektów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kasztanowa
6 miesięcy temu ocena: 92%  66
Archiwalne fakty jarocinskie może znał - za nasze pieniądze swoje hobby uprawiał - ale poza tym jest złym człowiekiem, podstępnym, knującym, konfliktowym....w sumie pasował do reszty burmistrzów - swoich promował, resztę mial gdzieś....
~ Mik
6 miesięcy temu ocena: 72%  65
I jeszcze się zdziwimy.Niepublicznych szkół będzie więcej. Bo to był pomysł na oszczędności, A teraz Gmina potrzebuje ich ( oszczędności) bardziej. Może RK już nie chce tego firmować?
~ Df
6 miesięcy temu ocena: 36%  64
To prawda jaki jest , ale wiedzę ma i lubi chyba To miasto
~ Rodzic
6 miesięcy temu ocena: 83%  63
Nikt płakał za nim nie będzie. Dobra decyzja chociaż na koniec
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kita
6 miesięcy temu ocena: 85%  62
Robert kocha miasto ale miasto jego nie....taka subtelna różnica ....
~ Brawo R
6 miesięcy temu ocena: 33%  61
Pan Robert jako jedyny kocha swoje miasto Jarocin i za to mu chwała!
~ jacek
6 miesięcy temu ocena: 90%  60
Nareszcie dobra decyzja ☺
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żona gorsza
6 miesięcy temu ocena: 91%  59
Robert to jest pikuś
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Henry
6 miesięcy temu ocena: 43%  58
Z tej całej trójcy był nabardziej oczytany. Co teraz będzie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Turek
6 miesięcy temu ocena: 95%  57
I jest przykładem ze oczytanie wykształceniem itp itd nic nie daje jak się zwykłym chamem jest
~ Józek
6 miesięcy temu ocena: 94%  56
Szkoda tylko, że za bardzo chyba nie czytał książek z tematyki relacji interpersonalnych, bo wtedy na pewno byłby bardziej przyjazny dla ludzi.
~ Artur
6 miesięcy temu ocena: 95%  55
Napisze tak: Robercie miałeś szanse zrobić dla Jarocina sporo dobrego, ale niestety na rewolucję Ci się zebrało... Z oświatą i kultura się nie walczy tylko wspomaga.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ccc
6 miesięcy temu ocena: 93%  54
Wydarzenie na miarę konferencji prasowej w PaP i medal w konkursie ogólnopolskiego rankingu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anty
6 miesięcy temu ocena: 96%  53
Jestem za. Miieszkańcom się należy ;)
~ Gregory
6 miesięcy temu ocena: 84%  52
A widziałem jak już na FB jakieś zawoalowane przytyki w strone Bartka Walczaka wypisywał, niby nie po nazwisku ale bez problemu można skojarzyć. To mniej więcej pokazuje z jakim typem człowieka mamy do czynienia. Chłop po czterdziestce a zachowóje się jak dziesięciolatek. Facet jak ma z kimś problem to wyjaśnia go bezpośrednio i nie bawi się w jakieś teatrzyki. No ale do tego potrzeba troche testosteronu i odwagi;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie oszukuj ym sie
6 miesięcy temu ocena: 88%  51
Wszystko rozpoczął przeciw bw
~ Mieszkaniec
6 miesięcy temu ocena: 95%  50
Nauczyciele świętujcie. Dobrze że to sobota
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
6 miesięcy temu ocena: 100%  49
"Gazeta Jarocińska" niech Pana Roberta zatrudni - ten sam poziom
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Artur
6 miesięcy temu ocena: 31%  48
Nie obrażaj Roberta!
~ ccc
6 miesięcy temu ocena: 97%  47
On tam już był, praktykę ma.
~ ccc
6 miesięcy temu ocena: 85%  46
Dobrze, że burmistrz tyle łączników i rond nabudował, bo jak zaczną teraz następni wyjeżdżać, to przynajmniej nie będzie korków.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dobre
6 miesięcy temu ocena: 91%  45
Dobre;))))
~ mo psik
6 miesięcy temu ocena: 97%  44
no tyle dobrego dla festiwalu zrobiłem.....a ty b....usie przeciw mnie . ad amie, b rtusiu, o..grysku ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Yuiop
6 miesięcy temu ocena: 91%  43
Teraz będą zmiany w kinie Echo i nie będzie też Japika. Rodzina też poleci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zyga
6 miesięcy temu ocena: 91%  42
Wreszcie !!! Idę po 07 do biedronki!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ccc
6 miesięcy temu ocena: 91%  41
Ja już wypiłam kielona nalewki z pigwy z tej okazji. Późno idziesz.
~ Mały
6 miesięcy temu ocena: 95%  40
Ja aż na szampana z Orlenu się szarpne!
~ obywatel Jarocina
6 miesięcy temu ocena: 87%  39
Panie Robercie, tak przekształcałeś placówki oświatowe. Teraz przyszła kolej na Ciebie. Lepiej późno niż wcale
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Makumba
6 miesięcy temu ocena: 87%  38
bądźmy szczerzy, nikt po tej decyzji raczej specjalnie płakać nie będzie, Gmina tylko na tym skorzysta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gizmo
6 miesięcy temu ocena: 88%  37
Bardzo dobra decyzja dla naszej gminy. Kto miał okazje współpracować choć raz z tym panem,ten wie, że mimo sporej wiedzy w zakresie kultury i oświaty oraz realnej pasji do śledzenia niuansów naszej lokalnej historii, jest to też osoba permanentnie generująca konflikty, właściwie nie zdolna do kompromisu a przy tym dość chwiejna przy podejmowaniu decyzji, co raczej nie służy zbyt dobrze pełnieniu tak newralgicznych funkcji. Poza tym stan w jakim znajduje się obecnie festiwal to też w pełni jego zasługa, ciągłe zmiany koncepcji, konflikty z kolejnymi organizatorami oraz dość wątpliwe wybory artystyczne nie sprzyjały budowie silnej marki festiwalu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiewior
6 miesięcy temu ocena: 40%  36
lepiej jak Walczak zrobil koncert disco polo, to jest marka
~ ccc
6 miesięcy temu ocena: 92%  35
Teraz należy patrzeć w niebo z jakiego kierunku nadleci następny spadochron.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ moze łopalony bedzie kazał skanalizowanej czytac z szafy roba
6 miesięcy temu ocena: 79%  34
Czekamy na pierwsze czytanie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz
6 miesięcy temu ocena: 86%  33
To nie było przekształcanie tylko likwidacja!!! WIELKI LIKWIDATOR JAROCIŃSKIEJ OŚWIATY odchodzi. Brawo, brawo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bxy
6 miesięcy temu ocena: 93%  32
No to teraz rodzina się posypie i będzie super rozwój
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Panie Robercie mieszkańcy Jarocina czekają na oświadczenie
6 miesięcy temu ocena: 76%  31
Rezygnacja dotyczy współpracy z Adamem Pawlickim i Bartoszem Walczakiem w urzędzie? Prosimy o szczegółowe wyjaśnienia tak trudnej decyzji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ znajoma
6 miesięcy temu ocena: 96%  30
A może o szkołę niepubliczną
~ Niby człowiek wiedzioł z kim współpracuje działa a jednak sie trochęłudził
6 miesięcy temu ocena: 27%  29
żal roberta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ccc
6 miesięcy temu ocena: 96%  28
A gazeta pytała co będziemy robić 29 lutego. A my mamy taką frajdę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rob małym koronnym
6 miesięcy temu ocena: 83%  27
będzie się działo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jojo Brudziński
6 miesięcy temu ocena: 86%  26
Puki co to w powietrze wyleciał powiatowy PiS po odczytaniu na czwartkowej sesji listu obnażającego kulisy działania członków tej partii w naszym powiecie, podobno z Nowogrodzkiej ma wyruszyć szwadron śmierci i pozamiatać
~ szafa roberta
6 miesięcy temu ocena: 83%  25
teczki wylecą
~ ccc
6 miesięcy temu ocena: 86%  24
No to szef nie będzie spał po nocach. Będzie intensywnie myślał co zrobić żeby wykopać rodzinę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kulturalna
6 miesięcy temu ocena: 63%  23
Robert dlaczego? Ktoś wie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Neol
6 miesięcy temu ocena: 68%  22
Robert szkoda, że wcześniej nie widziałeś tych pseudo-przyjaciół wokół siebie... dopięli swego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ skanalizowana
6 miesięcy temu ocena: 82%  21
to związek z wyjąkanym listem?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ccc
6 miesięcy temu ocena: 53%  20
Pewnie stchórzył, bo boi się odpowiedzialności.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zarazwracam
6 miesięcy temu ocena: 88%  19
Oj tam zaraz się nawróci i będzie karawana jechać dalej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Luk
6 miesięcy temu ocena: 82%  18
Powiem Ci Robert ze teraz to mi zaimponowałeś...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tak po prostu
6 miesięcy temu ocena: 23%  17
Przykro mi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ccc
6 miesięcy temu ocena: 95%  16
Zawsze mówiłam, że Jarocin to grajdoł, a to już nie grajdoł, to rozległe bagno.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji