ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Zaplanowano na ten cel 240 tys. zł. [SONDA]

8 miesięcy temu    11.01.2020
Karina Muszalska
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Pixabay

 Żerków chce wspierać kluby sportowe. Uchwalone zostały nowe warunki dofinansowania na rozwój sportu w całej gminie.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Na terenie gminy Żerków prężnie działają kluby sportowe zwłaszcza UKS-y. Dotychczas urząd udzielał jednak wsparcie finansowe klubowi sportowemu związanemu z piłką nożną. Postanowiono to zmienić. Na ostatniej w roku 2019 sesji sekretarz gminy, Bartłomiej Nowicki przedstawił radnym nowe warunki i tryby finansowego wspierania klubów.

 

Postanowiliśmy rozszerzyć katalog warunków, aby zacząć wspierać kluby nie tylko związane z piłką nożną. Chcemy wprowadzić zmiany, które pozwolą ubiegać się o dotację wszystkim klubom - powiedział sekretarz gminy.

 

 

[2019 rok był dla nich najlepszy - o kim mowa? Czytaj TUTAJ].

 

Pomoc klubom sportowym ma polegać na dofinansowaniu realizacji programów szkolenia sportowego, zakupu sprzętu, odzieży i obuwia oraz pokrycia kosztów organizowania zawodów sportowych. W gminnym budżecie zabezpieczono sporą kwotę. zł. Kluby sportowe, chcąc otrzymać pieniądze na swoją działalność, będą musiały złożyć stosowny wniosek.

 

[Z dymem poszło całe poddasze. Zobacz WIDEO - TUTAJ].

 

Żerkowscy radni nie mieli wątpliwości i przyjęli proponowane zmiany jednogłośnie.

 

Uważam, że uchwała pozwoli na równe i sprawiedliwe traktowanie sportowców. Zachęci to zapewne kluby z naszej gminy do skorzystania z dotacji - powiedział przewodniczący rady miejskiej Wojciech Gałązka

 

W budżecie na rok 2020 zaplanowano na ten  240 tys. zł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Czy dofiansowanie działalności klubu sportowego przez urząd przyczynia sie do rozwoju sportu w gminie

ankieta dodana 10.01.2020, ilość wszystkich głosów: 53
TAK
62%
NIE
30%
NIE WIEM
8%
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych