ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Zakup firmowej floty samochodowej – o czym należy pamiętać?

› Gospodarka› Inne 4 miesiące temu    25.08.2020
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

W momencie, w którym przedsiębiorca chce kupić firmową flotę samochodową, można to uznać zarówno za wskoczenie na kolejny poziom działalności biznesowej, jak i konieczność ze względu na silną konkurencję.

Idąc dalej tym tokiem, część z nich wykorzysta tę sytuację na  zwiększenie ich potencjału gospodarczego, a pozostali dzięki temu poprawią reputację prowadzonego przez siebie biznesu. Bez względu na powody i cele tej decyzji muszą oni pamiętać o kilku sprawach związanym z zakupem.

Plan zagospodarowania floty

Wielkie zmiany zaczynają się od planu. W biznesie ten określany jest mianem rozwojowego. Dlatego wybór floty powinien być w pełni zgodny z jego założeniami. W tym celu przydatne będzie określenie zakresu zadać poszczególnych pojazdów. Zakładając, że flota jest głównym elementem działalności firmy, jej zużycie automatycznie wzrośnie. Kluczowe jest też stawianie na różnorodność samochodów. W wielu przypadkach nie ma sensu ograniczać się jedynie do ciężarówek, a lepiej uzupełniać je autami osobowymi, ponieważ pomagają one w szybszych dojazdach do konsumentów i działań marketingowych.

Bardzo ważna jest również metoda finansowania taboru. Gdy firma ma odpowiedni budżet, sprawa nie jest skomplikowana, a w momencie, w których brakuje pieniędzy, pozostają dwa rozwiązania: wzięcie pożyczki lub wynajem floty.

Zwrócenie się ku monitoringowi GPS

Biznesmen chcący, aby jego flota pełniła zarówno funkcje użytkowe, jak i marketingowe (rozumiane również jako premie i dodatki pracownicze), niech wybierze auto dostosowane do statusu przedsiębiorstwa i profesji pracownika. Relacja w tym przypadku jest prosta: im lepszy samochód, tym większa motywacja poszczególnych pracowników. Oczywiście powinny być oznaczone z umiarem, aby nie były jedynie marketingowymi reklamówkami. Pozostaje jeszcze kwestia zainstalowania monitorów GPS we wszystkich samochodach i utworzenia stanowisk kierowników floty. Stworzy to dostęp do informacji o aktualnej lokalizacji pojazdu, godzin pracy kierowcy, czy poziomie zużycia paliwa. Idealnym wyborem są rozwiązania od Verizon Connect, które kompleksowo rozwiązują problemy ze skutecznym zarządaniem flotą samochodową.

Podsumowanie

Tak duża inwestycja powinna być odpowiednio zaplanowana i przeanalizowana. W końcu nie mówimy o wydatku rzędu kilku tysięcy, a często nawet kilkuset tysięcy złotych! Szczęśliwie, gdy wszystko się powiedzie, będzie można liczyć na adekwatne do wysiłku zwroty.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.