ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Zakończenie w Marcinku inne niż zwykle [GALERIA, WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia 8 dni temu    29.06.2020
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Przedszkole "Marcinek"

Zakończenie roku szkolnego 2020 w Marcinku. Niecodzienne pożegnanie starszaków. 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Piątek 26 czerwca to był ostatni dzień roku szkolnego 2019/2020 również dla niektórych przedszkolaków zwłaszcza tych, którzy kończyli etap edukacji przedszkolnej. Uroczystych akademii nie było, a to ze względu na trwającą epidemię SARS-CoV-2.

 

Zazwyczaj w czerwcu uczniowie i dzieci z utęsknieniem czekali na wakacje. W tym roku jest zupełnie inaczej. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nauka odbywała się w domach, bo szkoły były zamknięte, natomiast przedszkola otwarto dopiero 6 maja. 

 

25 czerwca, dzień przed końcem roku szkolnego premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od września uczniowie wrócą do szkół. - Chcę podkreślić, że od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja" - zapowiedział.

 

Piątkowe zakończenie roku szkolnego jest inne niż wszystkie. Ministerstwo Edukacji Narodowej nie wydało wytycznych, jak ma wyglądać. Decyzja należała do dyrekcji placówki edukacyjnej.

 

Wybory Prezydenckie 2020. Zobacz kto wygrał w Jarocinie i na Ziemi Jarocińskiej.

 

Jednak z powodu trwającej epidemii koronawirusa dyrektorzy planując zakończenie roku szkolnego musieli dostosowywać się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Trzeba było tak zorganizować, aby było to bezpieczne dla dzieci i pracowników przedszkolnych placówek.

 

Niecodzienne pożegnanie starszaków odbyło się w jednym z jarocińskich przedszkoli -„Marcinku”. Niestety nie było corocznych występów artystycznych każdej z grup przedszkolnych. Jednak placówka zadbała, aby przedszkolacy kończący swoją edukacją w Jarzębince zapamiętali na zawsze ten dzień.

 

Od 1 lipca rusza basen w Żerkowie. Kto dostanie darmowe karnety [AKTUALIZACJA].

 

Starszacy po raz ostatni mogli zobaczyć się ze swoimi koleżankami, kolegami i nauczycielami. Zorganizowane spotkanie było okazją do pożegnań i podziękowań wszystkim tym, którzy służyli zawsze pomocą. Przedszkolacy otrzymali życzenia najlepszych i słonecznych wakacji. Przypomniane zostały również zasady bezpiecznego zachowania się w czasie letniego wypoczynku. Zrobiono także niespodziankę dla rodziców i dzieci - film ze wspomnieniami z pobytu dzieci w przedszkolu.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    R E K L A M A