ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEnergia Jarocin A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Zainwestują prawie 90 milionów, żeby... nie śmierdziało

› Aktualności ponad rok temu    21.02.2019
Anna Konieczna
komentarzy 21 ocen 4 / 50%
A A A
Podpisanie umowy w PWiK-uPodpisanie umowy w PWiK-u fot. PWiK

Najpierw przebudowali i unowocześnili Stację Uzdatniania Wody w Stefanowie, przebudowali najstarszy kanał przesyłowego w Jarocinie i rozpoczęli przebudowę sieci wodno-kanalizacyjnej na os. Kopernika w Jarocinie. Teraz przyszedł czas na przekazanie kolejnego placu budowy. Gdzie tym razem?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Rozpoczął się następny etap projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Jarocin” Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji o łącznej wartości 255 mln zł. Na wykonanie sześciu zadań spółka pozyskała dofinansowanie unijne w wysokości 128 mln zł.[więcej na ten temat TUTAJ]

 

[o przebudowie sieci na osiedlu Kopernika - szczegóły TUTA]

 

Jednym z tych zadań jest modernizacja Oczyszczalni Ścieków w Cielczy. W połowie lutego firma Control Process EPC Enviromental Protection 3 przejęła teren, na którym będzie prowadziła prace związane z budową nowoczesnej stacji odzysku surowców.

 

 

Powstanie ona właśnie na bazie oczyszczalni ścieków. To tam, z osadów pościekowych, odzyskiwane będą nawozy oraz biogaz, który następnie będzie wykorzystywany przez spółkę wodociągową między innymi do zmniejszenia własnych kosztów działalności.

 

 

 

 

Jednym z elementów planowanej stacji odzysku surowców jest hermetyzacja oczyszczalni ścieków. Ma ona wyeliminować problem uciążliwych zapachów, na które narzekają mieszkańcy Cielczy.

 

Rozpoczęcie robót budowlanych zaplanowano na kwiecień tego roku, a zakończenie przewidziano na kwiecień przyszłego. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 89 mln zł (netto).

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1

Powiązane

+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (20)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pewdiepienetworth
3 miesiące temu 20
Net worth, by way of definition, is all your non-public assets minus all your non-public money owed and liabilities. https://pewdiepienetworth.com/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ julian
6 miesięcy temu 19
I would like to be a part of mastermind where I can get advice from other experienced people like you. https://gmdrives.com/best-mini...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mul
ponad rok temu ocena: 83%  18
Zainwestują ? Raczej przej.... i tak jak smierdzi - smierdziec bedzie ale kilku cwaniakow cos dla siebie uszczknie .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ po co publiczne pieniądze "topić" ?
ponad rok temu ocena: 17%  17
Przejedźcie przez Cielczę o 20 to czuć ale dym z kominów. Nie na wyrost te wydatki w kanalizę gdy są inne potrzeby elementarnej ludzkiej egzystencji (czytaj - np. duszący dym na wsiach) ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ po co publiczne pieniądze "topić" ?
ponad rok temu ocena: 60%  16
no panie/panowie - istne chamstwo - to nie "barany" tylko ludzie niemajętni, biedni głównie nie z ich winy tylko z powodu braku pracy, czyli z powodu kiepskich władz co próbują rządzić gminą, ale wychodzi im to gorzej niż w sąsiednich gminach (Jarociniacy dojeżdżają do innych gmin do pracy). Na gaz nie będzie ludzi stać, jeżeli dzisiaj nie stać ich na węgiel. W ogóle się dziwię że można mieć taki chamski stosunek do biednych ludzi. Niestety ci biedni ludzie sami takie władze wybrali, ale to już inny problem. Biednym się trzeba pomagać, edukować, a nie ignorować problem zadymienia, to chodzi też o zdrowie małych mieszkańców wiosek, dzieci.
~ Odwal się od Cielczy i Cielczaków !
ponad rok temu ocena: 100%  15
Jak się pali, to się dymi ! Coś w tym dziwnego ? Gdyby był u nas gaz, to dymiących kominów byłoby dużo mniej. Męczą się z tym gazem, ale podobno mają nas niedługo zgazyfikować to trochę odetchniemyi środowisko też odetchnie !
~ Michu
ponad rok temu ocena: 63%  14
To co gmina ma kupować ekologiczny opal bo barany palą byle czym?
~ Nie ma chętnych na schedę po Mazurku? Heheheh
ponad rok temu ocena: 85%  13
za to w powiecie w tym roku szykuje się 3 razy większa kwotowo strata w szpitalu niż wartość inwestycji powiatowych w zadania drogowe. A poprzedni rok jak zakończą stratą poniżej 5 milionów to będę zdziwiony.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bańczą...
ponad rok temu ocena: 86%  12
Czyli w tym roku 7 milionów strat. Szykujcie bejmy w powiecie Państwo radni z PiS i PSL.
~ AntyPWiK
ponad rok temu ocena: 40%  11
Ale żeby zrobić sieć wodociągową i kanalizację dla 13 działek, gdzie ludzie chcą się wprowadzić, to NIE! Na własny koszt trzeba a oni za darmo by chcieli przejąć. Specjalnie dla Was zagadka: co to jest? Dwie dziury w jednej dziurze?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mul
ponad rok temu ocena: 100%  10
- za czasów Wolskiego zmuszano ludzi do wplaty 600 stów - okazalo sié pozniej ,ze bylo to nielegalne (weksle) - to kwalifikowalo sie na pierdel
~ Anty
ponad rok temu ocena: 75%  9
Kazdy placi podatki w tym miescie, wiec ma prawo do korzystania z infrastruktury, krora dane miasto piwinno zapewnic. Ale nie w Jarocinie, gdzie pieniadze daje sie na pierdoly a nie potrzeby mieszkancow. Wszystko kombinowane, zeby dana grupa w miescie miala pelne kieszenie a reszta nic.
~ AntyCwaniak
ponad rok temu ocena: 53%  8
Jak żal było kupić droższą działkę ale uzbrojoną, to teraz trzeba wyłożyć kasę, żeby można było "kupkę" zrobić ! Chytry dwa razy traci !!!
~ Jarociniak bardzo mądry
ponad rok temu ocena: 83%  7
a na kogo mieli zagłosować? Na Kasię Szymkowiak? Pani z zarządu powiatu, co 2,5 mln zł inwestycji ma przewidziane na zadania drogowe? Żadnej drogi nie budują w tym roku w powiecie. Kawałek ścieżki rowerowej i parking. Tego byś oczekiwał w gminie?
~ Jarociniak nadal nie mądry po szkodzie
ponad rok temu ocena: 40%  6
Tak właśnie się ROZWIJA Skazany za .. I Kanbud. No ale ktoś na niego nierozmyslnie zagłosował...
~ Ale w sweet fociach zarząd powiatu idzie na rekord Guinnessa
ponad rok temu ocena: 88%  5
Powiat w tym roku zainwestuje 2.5 miliona złotych. W 1/3 ścieżki rowerowej i parking przy szkole.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żenada
ponad rok temu ocena: 92%  4
Po zrealizowaniu tej ścieżki 1,5 km im będzie brakować, żeby dojechać do granic gminy Jarocin. Będzie jak z obwodnicą Ostrowa przez kilka lat. Ścieżka w pole.
~ Będzie idealna na dojechanie nad Lutynię na topienie Marzanny
ponad rok temu ocena: 93%  3
Tak okroili tę inwestycję, że nawet na mostek na Lutyni nie starczyło. Ścieżka kończyć się będzie przed mostkiem.
~ Trzymamy kciuki za zarząd z PO i PSL.
ponad rok temu ocena: 82%  2
Faktycznie 1820m z 10600m. Czyli dokładnie 17% całej długości (nawet nie 1/5). Kadencja jest pięcioletnia, więc powiat w tym tempie wybuduje 85,5% ścieżki rowerowej do Jarocina (dokładnie 9063m z 10.600m). Trzeba będzie ich jeszcze raz wybrać, żeby skończyli zadanie.
~ matm
ponad rok temu ocena: 83%  1
2 km ścieżki to 1/5 a nie 1/3
R E K L A M A