ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Zadbaj o zdrowy styl życia z Jarotą Jarocin!

› Sport i rekreacja miesiąc temu    17.12.2020
Artykuł sponsorowany
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Jarocin. Jarota Jarocin. Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Sport to zdrowie. Jak aktywność fizyczna wpływa na nasze życie? 

 

 

Marzysz o doskonałej sylwetce, lśniących włosach i nieskazitelnej cerze? Dodatkowo chciałabyś cieszyć się niezawodną kondycją i na co dzień tryskać energią? Wszystko jest możliwe!

Musisz jednak pamiętać, że za Twoje dobre samopoczucie odpowiada zdrowy styl życia! Jarota Jarocin wraz z Samorządem Województwa Wielkopolskiego przypomina o kilku najważniejszych wskazań dotyczących zdrowego trybu życia. 

 

5 NAJWAŻNIEJSZYCH WSKAZÓWEK: 

 

 • Jedz regularnie 5 posiłków, pamiętaj o częstym piciu wody oraz myj zęby po jedzeniu. Najzdrowiej jest mieć posiłki w odstępach 3-4 godzinnych – ale bez przekąsek pomiędzy nimi! Taki rytm zapewnia optymalny metabolizm, który sprzyja dobrej sprawności umysłowej i fizycznej.
   
 • Zrezygnuj ze słodkich napojów (np. oranżad i napojów owocowych) oraz słodyczy (zastępuj je owocami i orzechami). Jedzenie słodyczy sprzyja m.in. powstawaniu nadwagi i otyłości, ale także próchnicy zębów.
   
 • Bądź codziennie aktywny fizycznie, ograniczaj oglądanie telewizji, korzystanie z komputera i innych urządzeń elektronicznych. Regularne ćwiczenia pomagają zwiększyć tkankę mięśniową i mineralizację kości, a jednocześnie zmniejszają tkankę tłuszczową. Codzienna aktywność fizyczna poprawia też sprawność umysłową oraz pomaga w uzyskaniu atrakcyjnego wyglądu.
   
 • Wysypiaj się, aby twój mózg mógł wypocząć. Niedobór snu powoduje nie tylko problemy z koncentracją, ale także zwiększa ryzyko otyłości. Dzieci od 6 do 12 lat powinny spać co najmniej 10 godzin na dobę.
   
 • Sprawdzaj regularnie wysokość i masę ciała. Te proste pomiary pozwalają na wczesne wykrycie niedowagi, nadwagi i otyłości, a także różnego rodzaju zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży.

 

Materiał sfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.