ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Zaczyna brakować krwi. Przyjdź i oddaj. W niedzielę w kościele lub we wtorki w klasztorze

› Aktualności› Wydarzenia 4 miesiące temu    29.03.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 12 ocen 2 / 100%
A A A

Zapasy w bankach krwi zaczynają gwałtownie topnieć. A jest to jedna z takich substancji, której nie da się zastąpić niczym innym ani wyprodukować w sposób sztuczny. Stąd apele do dawców, aby zgłaszali się do punktów i dzieli się tym, co mają najcenniejszego. Najbliższa akcja w Jarocinie akcja już w niedzielę 29 marca. 

 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zwraca się z prośbą do honorowych dawców oraz wszystkich zdrowych osób, które w ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o udział w akcjach oddawania krwi. W trakcie zachowywane są wszystkie procedury medyczne, dlatego jest ono bezpieczne.

 

W Jarocinie punkt już od wielu lat czynny jest w jednym z pomieszczeń w klasztorze franciszkanów. Ekipa z kaliskiego RCKiK przyjeżdża w każdy wtorek i pracuje w godz. 8.00-11.00. Ten punkt funkcjonuje na dotychczasowych zasadach.

 

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy zarządzie rejonowym PCK w Jarocinie dodatkowo organizuje w niedzielę 29 marca jednodniową akcję. Krew w salce dolnego kościoła franciszkanów można będzie oddać w godz. 9.00-12.00.

 

 

Apel, szczególnie do młodych - Twój dziadek, babcia, a może rodzice mają problem z kupnem Gazety? Kupcie dla Nich to wydanie. Naprawdę WARTO!

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

 

 

Na stronach centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa (www.krwiodawstwo.kalisz.pl) zamieszczone są informacje dotyczące bieżącego stanu zapasów krwi i jej składników. Najbardziej potrzebna jest krew grupy O Rh-, gdyż w nagłych wypadkach, przy braku krwi właściwej grupy, może być przetoczona każdemu biorcy. Problem polega na tym, że jest to jedna z rzadziej występujących grup krwi. Posiada ją zaledwie ok. 7 proc. Polaków. Potrzebne są jednak wszystkie grupy krwi.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ krwiodawca
4 miesiące temu ocena: 100%  12
Z uwagi na pandemie musiały być zachowane warunki bezpieczeństwa. A co do pomieszczenia to dzięki OO franciszkanów można zorganizować Akcję poboru Krwi w takim pomieszczeniu jak jest wskazane. Niedzielne Akcje poboru Krwi są organizowane co dwa miesiące w dolnym Kościele OO Franciszkanów i takiej ilości dawców nie było. Pozdrawiam wszystkich którzy zgłosili się oddać krew aby uratować ludzkie życie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
4 miesiące temu ocena: 100%  11
RCKIK miał na dziś przygotowane 70pojemników do krwi - każdy po 450ml co nam daje łącznie ok 30l krwi i prawie wszystkie były zapełnione. Każdy chętny musiał swoje odczekać- ja prawie 3h, ale warto było
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
4 miesiące temu ocena: 100%  10
Dziękuję za informację.
~ Marek
4 miesiące temu ocena: 100%  9
Proszę organizatora o podanie ile oddano krwi w czasie tej akcji. Marcin pisze ze było dużo chętnych to fajnie, na Mieszkańców Jarocina i okolic zawsze można liczyć. Dziękuję wszystkim co oddali krew, dzięki krwi którą otrzymałem w czasie operacji dzisiaj żyję.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
4 miesiące temu ocena: 50%  8
Byłem oddać krew. Czekałem w kolejce przez 30 minut. Niestety zrezygnowałem. Powód ? Chętnych było wielu i pisząc ten komentarz na pewno jeszcze czekają oni w kolejce. Osoby odpowiedzialne za organizacje początkową czyli kolejka, wydawanie ankiet do wypełnienia kazali ludziom czekać w samochodach przez co zrobił się bałagan i osoby które przyszły później były wpuszczane wcześniej przed tymi co czekali już kilkanaście minut. Jednak nie to było przykrą stroną tego wszystkiego. Niedziela - czyli jak wiadomo dzień wolny od pracy dla większości więc można było się spodziewać sporej ilości chętnych, których było naprawdę wielu. I dlatego 3 stanowiska do oddawania krwi na taką ilość osób to stanowczo za mało. ^^^^^^^^^ Mam nadzieje, że w przyszłości zostanie to lepiej wszystko zaplanowane, ja niestety jak pisałem zrezygnowałem bo szkoda było mi wolnego dnia na czekanie kilku godzin i oddam krew w najbliższy wtorek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bandyta z mocy prawa
4 miesiące temu ocena: 39%  7
Ostatnio bylem oddac krew, warunki niczym sie nie poprawiają, caly czas jest tak samo jak bylo 15 lat temu, scisk, duszno, nawet nie ma zabardzo jak usiasc.... jezeli oddac krew to w poznaniu lub w kaliszu rckk. Jak na ten czas to warunki uragajace,...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ -/-
4 miesiące temu ocena: 72%  6
Załatw inny lokal za darmo, łatwo krytykować i nic nie robić . Szanujmy się nawzajem krwiodawców i tych co organizują oddawanie krwi.Zresztą Bandyta z mocy prawa..............................
~ Dawca
4 miesiące temu ocena: 94%  5
Z chęcią oddam krew ale jak ustrzec się przed staniem w kolejce?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ -/-
4 miesiące temu ocena: 93%  4
Fajnie by było żeby była kolejka i to duża, bo to kolejka która może uratuje komuś życie.
~ Katarzyna
4 miesiące temu ocena: 88%  3
Mam mocny katar.. czy w tej sytuacji mogę oddać krew?czy poczekać aż zupełnie przejdzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ -/-
4 miesiące temu ocena: 88%  2
Do niedzieli na pewno zapomni Pani o katarze.
~ krwiodawca
4 miesiące temu ocena: 100%  1
Prośba do krwiodawców przekazujcie tę informację o oddawaniu krwi w niedzielę i wtorki znajomym może ktoś się zdecyduje i odda krew. Krew to lekarstwo którego nie idzie niczym zastąpić. Pozdrawiam i życzę wszystkim dużo zdrowia i pogody ducha w tych trudnych chwilach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A