ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M ADeka B1 06 2020
R E K L A M A

Zabrał mu kluczyki i wezwał policję

› Aktualności› Na sygnale miesiąc temu    29.05.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Uniwersalne jarocinska.pl

Każdy, kto siada za kierownicę samochodu będąc pod wpływem alkoholu, stanowi zagrożenie w ruchu drogowym. Nadal jest wielu kierowców, którzy decydują się na jazdę po kielichu. Na szczęście nie brakuje i takich, którzy reagują, kiedy widzą nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego.

 W środę kilka minut przed godziną 16.00, jarocińscy policjanci otrzymali informację o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Sierszewie.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

- Za dziwnie poruszającym się fiatem uno pojechał inny kierowca. Gdy auto zatrzymało się pod jednym z lokalnych sklepów, podszedł do kierowcy, by sprawdzić co się stało. Mężczyzna wyczuł woń alkoholu unoszącą się wewnątrz samochodu więc odebrał siedzącemu za kierownicą mężczyźnie kluczyki i wezwał policję – relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

 

Prócz kierowcy fiatem podróżował również pasażer. Za kierownicą auta siedział 68-letni mężczyzna.

 

- Jak się okazało, był pijany – miał 2 promile alkoholu w organizmie. Jego pasażer nieco mniej – dodaje policjantka.

 

 

 Czytaj również: Bus uderzył w drzewo. Strażacy wycinali pasażera

 

 

Pijany kierowca fiata – mieszkaniec powiatu pleszewskiego – stanie przed sądem. Mężczyźnie grożą dwa lata pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat.

Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.
 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Piotr
miesiąc temu ocena: 80%  2
Dwa tygodnie temu też zatrzymaliśmy z kolegą będąc w pracy po północy pijanego młodego kierowcę, i powiem ze mimo tego że straciliśmy łącznie 3 godziny od wezwania policji do przesłuchania, kolejnym razem postąpię tak samo, tu chodzi o bezpieczeństwo nasze i naszych rodzin więc nie bądźmy obojętni widząc kogoś nietrzeźwego wsiadającego za kolko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zainteresowany
miesiąc temu 1
Czas na niebieskiego passata
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A