ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Zaatakował i zadawał ciosy młotkiem. Policja zatrzymała agresora. Grozi mu dożywocie

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    5.03.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 15 ocen 9 / 100%
A A A
Zatrzymany mężczyzna w policyjnej izbie zatrzyman KPP w JarocinieZatrzymany mężczyzna w policyjnej izbie zatrzyman KPP w Jarocinie fot. Materiały KPP w Jarocinie

Jarocin. Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 48-latek, który w ubiegły tygodniu zaatakował młotkiem parę znajdującą się w mieszkaniu na terenie Jarocina. Agresor, któremu grozi nawet dożywocie, został tymczasowo aresztowany.

 

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na jednym z jarocińskich osiedli. Policja początkowo nie informowała o przebiegu zdarzenia i poczynionych ustaleniach.

- Jak ustalili mundurowi, którzy zostali wezwani na interwencję, mężczyzna po wyważeniu drzwi od mieszkania wszedł do jego wnętrza i tam młotkiem zaatakował znajdujących się w nim kobietę i mężczyznę. 48-latek zadał swoim ofiarom po kilka ciosów młotkiem - informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

- Po przybyciu na miejsce policjanci zastali napastnika przed drzwiami mieszkania. Wewnątrz znaleźli dwie osoby z widocznymi obrażeniami głowy. Na miejsce natychmiast wezwali zespół pogotowia ratunkowego. Pokrzywdzeni w wyniku odniesionych obrażeń, w ciężkim stanie, trafili do szpitala - informuje policja.

 

Sprawę przejął wydział dochodzeniowo-śledczy jarocińskiej komendy. Jak informuje rzecznik, zgromadzony materiał nie budził wątpliwości, że zatrzymany 48-letni mieszkaniec gminy Jarocin działał z zamiarem zabójstwa. Nie wiadomo na jakim tle doszło do konfliktu między sprawcą a ofiarami.

 

Na podstawie zebranych dowodów Prokuratura Rejonowa w Jarocinie zarzuciła zatrzymanemu mężczyźnie usiłowanie zabójstwa. Sąd na wniosek prokuratury aresztował 48-latka na okres trzech miesięcy.

Rzecznik policji przypomina, że za to przestępstwo, którego dopuścił się podejrzany, grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona

+ 9 głosów: 9 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.