ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Zaapelują do papieża w sprawie ofiar księży pedofili

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    21.06.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. zrzutka.pl

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1


Grupa wiernych z Polski, chce dotrzeć przez włoską prasę do papieża Franciszka z apelem o interwencję ws. pedofilii w polskim Kościele. Rozpoczęli zbiórkę internetową.

 

 

 

W społeczeństwie zawrzało po premierze filmu "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich. Dokument przestawia wstrząsającą historię braci z powiatu pleszewskiego, dzisiaj już dorosłych mężczyzn, którzy mieli być molestowani przez księdza Arkadiusza H. Duchowny przez osiem lat był proboszczem w Lubini Małej (gm. Żerków).

 

Autorzy filmu pokazali, jak ksiądz był przenoszony z parafii na parafię, a za tuszowanie spraw obciążyli biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka.

 

Oświadczenie po filmie wydał prymas abp Wojciech Polak w którym poinformował, że jako Delegat Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, zwraca się poprzez Nuncjaturę do Stolicy Apostolskiej o ”wszczęcie postępowania dotyczącego zaniechania wymaganego prawem działania”.

 

Ordynariusz kaliski od premiery filmy napisał list do diecezjan z prośbą o modlitwę za niego. Stwierdził, że padł „ofiarą nagonki medialnej”.

Na sprawę pedofilii zareagowali świeccy katolicy z Gdańska, Wielkopolski, Małopolski, Mazowsza. Na portalu zrzutka.pl prowadzą zbiórkę pieniędzy na publikację apelu w prasie włoskiej do papieża o zajęcie się sprawą odpowiedzialności polskich biskupów za tuszowanie przestępstw o charakterze seksualnym w Kościele w Polsce.

Inicjatywę tę wspiera mieszkanka Witaszyc.

 

- To jest jedyny skuteczny środek, żeby coś w tej sprawie ruszyć. Chcemy pociągnąć do odpowiedzialności biskupów - sprawców - tuszowania pedofilii - mówi Maria Roeske, działaczka ruchu świeckiego „Odzyskajmy nasz Kościół”.

 

Organizatorzy zbiórki chcieli uzbierać 40 tys. zła już mają ponad 42 tys. zł.
 

 

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
3 miesiące temu ocena: 100%  4
Aby wyciągnąć konsekwencje za popełnione przestępstwa to są odpowiednie instytucje prokuratura sąd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
3 miesiące temu ocena: 100%  3
Od tego są odpowiednie instytucje prokuratura sąd aby wyciągnąć konsekwencje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
3 miesiące temu ocena: 50%  2
Od tego są odpowiednie instytucje prokuratura sąd aby wyciągnąć konsekwencje za popełnione zło.A co zamierzają strajk u papieża
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja.
3 miesiące temu ocena: 50%  1
Od tego są odpowiednie instytucje prokuratura sąd żeby rozwiązać złe czyny Papiez już został o tym powiadomiony .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji