ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Za bardzo rozpędził się ciężarówką. Musiała interweniować policja

› Aktualności› Na sygnale 12 dni temu    22.05.2020
Redakcja
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fanpage KPP w Jarocinie

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych na polskich drogach. W ręce policjantów wpadł właśnie kierowca ciężarówki, który jechał zbyt szybko w obszarze zabudowanym
 

Czytaj również: Uwaga plaga oszustw! Przestępcy wyłudzili prawie pół miliona złotych

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

W środę po południu funkcjonariusze pełnili nadzór nad ruchem w Zakrzewie. W pewnym momencie dostrzegli kierowcę ciężarówki, który jechał zbyt szybko.

 

Przyrząd do pomiaru prędkości, który mundurowi wymierzyli w kierunku pędzącego ciężarowego renault wykazał, że pojazd poruszał się z prędkością 105 km/h.
 

- Z taką prędkością jechał mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego na obowiązującej „pięćdziesiątce” - podkreśla asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

 

Stróże prawa zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy. Nałożyli na niego mandat w wysokości 400 zł. Otrzymał też 10 punktów karnych.

 

Informacja o zatrzymaniu kierowcy wywołała sporo pytań i komentarzy w mediach społecznościowych. Czytelnicy zastanawiali się, jak mógł jechać z prędkością 105 km/h, skoro limit wynosi 90 km/h.

Policja wyjaśnia:    

 

- 29-latek kierował dostawczym renault zarejestrowanym jako ciężarówka. Tachograf jest obowiązkowy większości samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony. W tym przypadku nie było konieczności jego zabezpieczania i sprawdzania, ponieważ mężczyzna przyznał się, że przekroczył prędkość i przyjął  mandat -  dodaje policjantka.  

 

 

 

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ uio
12 dni temu ocena: 50%  2
głupi ze sie przyznał w sadzie by wygrał
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ???
12 dni temu ocena: 100%  1
A jeśli samochód osobowy jest zarejestrowany jako ciężarowy to też zawsze piszecie ciężarówka?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A