ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Z OSTATNIEJ CHWILI! Oświadczenie burmistrza w sprawie Jarocin Festiwal 2019

› Aktualności ponad rok temu    18.02.2019
Anna Konieczna
komentarzy 26 ocen 6 / 17%
A A A
Jarocin Festiwal 2018Jarocin Festiwal 2018 fot. Archiwum GJ

Jarocin Festiwal 2019. Ważne oświadczenie burmistrza Jarocina. Po kilku miesiącach od zapowiedzi o rewolucyjnych zmianach w organizacji Jarocin Festiwalu, Adam Pawlicki, wydał oświadczenie i podał dwie pierwsze konkretne informacje na temat tegorocznej edycji sztandarowej imprezy dla miasta. Jakie, czytaj poniżej oświadczenie włodarza gminy.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

To, że burmistrz chce „przewrócić festiwal do góry nogami” okazało się w listopadzie ubiegłego roku. Adam Pawlicki postanowił zmienić organizatora i formułę imprezy. Tym samym odebrał organizację jarocińskiemu muzeum i bibliotece [więcej TUTAJ].

 

Od tego czasu minęły ponad trzy miesiące a o tegorocznej edycji flagowej dla Jarocina imprezy nadal nie ma żadnych informacji. Na powtarzane z naszej strony zapytania, Adam Pawlicki prosił o cierpliwość i powtarzał, że cały czas trwają rozmowy i negocjacje nowej wersji festiwalu.

 

Zniecierpliwieni radni miejskiej opozycji złożyli nawet wniosek o zwołanie posiedzenia rady w trybie nadzwyczajnym na temat przyszłości festiwalu - odbędzie się ona dzisiaj o godz. 15.30.

 

[czy Jarociniacy uważają, że festiwal potrzebuje zmian i o ciszy wokół tegoroczej edycji inmprezy - czytaj TUTAJ]

 

W tym czasie tematem zaczęły się interesować przeróżne media - również ogólnopolskie. Po burzy, która w czasie minionego weekendu przetoczyła się w internecie na temat przyszłości Jarocin Festiwalu, burmistrz Adam Pawlicki wydał oświadczenie [czytaj PONIŻEJ].

 

Oświadczenie burmistrza Jarocina w sprawie Jarocin Festiwal 2019

 

"Pragnę zdementować doniesienia prasowe z ostatnich dni, według których profil muzyczny Jarocin Festiwal ma się zmienić tak diametralnie, że ma obejmować koncerty z nurtu disco polo czy pop. Jednocześnie informuję, że prace nad przygotowaniem tegorocznej edycji największego wydarzenia kulturalnego w naszej gminie, jakim jest Jarocin Festiwal, są w toku. Trwają zaawansowane rozmowy z zespołem produkcyjnym, który wkrótce przedstawi koncepcję wydarzenia w nowej formule. Równolegle prowadzimy rozmowy, dotyczące rozwiązań organizacyjnych, jak i finansowania festiwalu, z kilkoma podmiotami. Planowana jest m. in. współpraca z jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Tak szeroka promocja Jarocin Festiwal byłaby znacząca nie tylko dla samego wydarzenia, ale i dla Gminy Jarocin. Na ten moment, ze względu na tajemnicę handlową, nie mogę poinformować Państwa o szczegółach tych negocjacji. Dziś mogę Państwu podać dwie pewne i jawne informacje, dotyczące organizacji Jarocin Festiwal w tym roku. Pierwsza z nich, zgodna z oczekiwaniami zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i festiwalowiczów, to zmiana miejsca, w którym będzie odbywało się to wydarzenie. Jarocin Festiwal w 2019 roku powróci na ulicę Maratońską w Jarocinie. Drugą, potwierdzoną już informacją, jest to, że koordynatorem całego przedsięwzięcia będzie jarocińska Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych. Nie oznacza to jednak, że Fundacja będzie samodzielnym organizatorem festiwalu. Poza tym, w budżecie gminy na organizację festiwalu zabezpieczonych zostało 500.000 złotych. W kwestii wydarzenia nierozerwalnie związanego z festiwalem – Jarocińskich Rytmów Młodych – informuję, że przesłuchania powrócą do Jarocina. Przeglądy młodych zespołów koordynował będzie Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie. Zgadzam się z opiniami, iż poziom i zainteresowanie ostatnimi edycjami festiwalu były wyraźnie mniejsze. Potwierdził to audyt festiwali za 2016 i 2017 rok. Postawiliśmy wówczas na odważną zmianę formuły festiwalu, przenieśliśmy go do centrum miasta, zorganizowaliśmy liczne wydarzenia towarzyszące. Mimo, iż wszystkie elementy zostały dobrze przemyślane i doskonale wykonane pod względem organizacyjnym, stosunek wydanych pieniędzy do liczby uczestników wydarzenia pozostawiał wiele do życzenia. Biorąc to pod uwagę oraz wsłuchując się w głosy mieszkańców Gminy Jarocin oraz festiwalowiczów, podjąłem decyzję o ponownej zmianie formuły festiwalu. O rozstrzygnięciach w tym zakresie, będę Państwa informował na bieżąco."

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

Czy powrót Jarocin Festiwal na ul. Maratońską to dobra decyzja?

ankieta dodana 18.02.2019, ilość wszystkich głosów: 305
Zdecydowanie tak
90%
Zdecydowanie nie
7%
Nie mam zdania
3%
R E K L A M ADzień chłopaka_2020

Powiązane

+ 1 głosów: 6 (17%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (26)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Punk
ponad rok temu 26
Chyba chciał powiedzieć że rok 2017 i 2018 a nie 2016
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ joł
ponad rok temu ocena: 100%  25
Oświadczenia burmistrza to mydlenie oczu. Gryska ręki nie da sobie uciąć za te wypowiedzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szymon
ponad rok temu ocena: 100%  24
Poproście Owsiaka o pomoc , może znów będzie to wygladalo tak jak powinno ! Zabijacie resztki legendy Jarocina !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ela
ponad rok temu ocena: 50%  23
za 15 milionów złotych , gmina ma 0,5, więc nie porównujmy tych rzeczy
~ Xxx
ponad rok temu ocena: 100%  22
Czas ucieka a informacji brak o czymkolwiek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fan
ponad rok temu ocena: 78%  21
A przeglądy rytmów młodych będą w spichlerzu? Wtedy trzeba będzie zapłacić za pomieszczenie podnajmujacym, albo obniżyć czynsz, czy może w joku? za darmo bo przecież jok jest gminy i tam można za darmo ogarnąć:-D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szczurołap
ponad rok temu ocena: 88%  20
Pytam gdzie jest szczur?uciekł do kanałów przy swoim nowym łączniku?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Młode pokolenie jarocina
ponad rok temu ocena: 91%  19
Jeżeli chodzi o propozycję to mam kilka: I. Jeżeli impreza będzie się kręciła w tak zróżnicowanych gatunkach jak poprzednie edycje to: 1. Karnety/bilety jednodniowe powinny być tańsze. Mało jest ludzi, którzy słuchają metalu a potem dla przyjemności Quebo a młodzi na pieniądzach niestety nie śpią. :') 2. Można zrobić jeden dzień metalu/rocka, drugi dzień innej, spokojniejszej muzy i wszyscy zadowoleni. II. Nie skreślajmy okolicznych, młodych i zdolnych zespołów! Dajmy im wystąpić przed jakąś większą kapelą musimy prezentować swoje zespoły! W Kotlinie od niedawna działa bardzo zdolna, młoda kapela. Chłopaki nazywają się Okrütnik. Grają na świetnym poziomie. Świadczy o tym to, że jadą nawet w trasę z żywą LEGENDĄ polskiego metalu TURBO! Trzeba dać szansę pokazać się im i promować młode zespoły, które grają na naszych terenach! Ja osobiście jestem wielką fanką festiwalu (pomijając ostanie edycje, które zostały przeniesione do miasta) i tak samo uwielbiam twórczość chłopaków z Okrütnika. Grali w Joku i dali czadu! Polecam się zainteresować nimi. ;) Pozdrawiam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anty Robson
ponad rok temu ocena: 76%  18
ROBSON podaj się chłopie do dymisji zrobisz pożytek dla całego miasta i siebie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ee
ponad rok temu ocena: 87%  17
od dawna trwa romans Jarocina z muzyką disco polo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 93%  16
nie wierzę mu od dawna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Walter
ponad rok temu ocena: 95%  15
Wstyd i żenada!!!!! Nic nie wiadomo, inne festiwale już podają line up, ceny biletów itd itp a w Jarocinie jak zwykle amatorka...ile razy można powielać taki brak profesjonalizmu??? Albo robić coś porządnie albo olać temat raz na zawsze....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 100%  14
W mieście zie pił hej innych biznesów z nad płyną profity szerokim strumieniem do prywatnych kieszeni ... co im po festiwalu ....
~ ja
ponad rok temu ocena: 86%  13
Jacy mieszkańcy gminy takie władze miasta. Jest demokracja.
~ Zainteresowany
ponad rok temu ocena: 95%  12
Wszystko jest ale nie mogę powiedzieć co... Pewnie ustalenia z inwestorem z helikoptera :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nata
ponad rok temu ocena: 88%  11
Kochani organizatorzy posłuchajcie opini ludzi - uczestników. Maratońska była świetną lokalizacją, ale to nie o nia w tym wszystkim chodzi. MUZYKA,MUZYKA I JESZCZE RAZ MUZYKA to ona jeżeli będzie prawdziwa, dobra ROCKOWA, bo taki był i ma być ten festiwal sama się obroni i co za tym idzie festiwal się obroni. Nie mieszajcie stylów jak hip-hop czy inne, bo to się nie przyjmie na tym FESTIWALU ROCKOWYM W JAROCINIE.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ odwagi Robson
ponad rok temu ocena: 90%  10
Teraz Pawlicki przyznaje że poprzednie 3 edycje były porażką, ale wcześniej brnął w zaparte. Lepiej późno niż wcale, czy pan Kaźmierczak odpowiedzialny za te nieszczęsne festiwale podziela opinię szefa czy udaje że to go nie dotyczy ? więcej odwagi Robson
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ muniek
ponad rok temu 9
nie jarocinskie babcie, ale kobiety w wieku 40 lat , ktore przyszły z dziecmi i mezami i nie wypiły grama alkoholu tylko lezały na trawie i gadały o plotkach z okolic, albo o pierdołach typu il zarabiaja, jakim autem jezdza i co w pracy. Taki zlot pracownikow tego całego systemu, przeciwko, ktoremu sie przeciez festiwalowicze buntowali. Dzisiaj trzeba miec super dom z ekstra płotem i brama na fotokomorke i dwa owe auta w garazu i tacy ludzie byli na festiwalu dla ktorych miec niz byc jest wazniejsze. SZKODA, ZE coraz mniej ideowcow!
~ popciu
ponad rok temu ocena: 67%  8
Pod względem koncertów edycja 2016 była bardzo udana, niestety wygórowane ceny biletów dla przyjezdnych i tanie bilety dla jarocinskich babc, które potraktowaly to jak piknik w Mrągowie i rozkładaly siena trawce z kocykiem, sprawiło, ze festiwal nie miał klimatu.
~ Happy
ponad rok temu ocena: 83%  7
Zmiana formuły JF nigdy nie powinna mieć miejsca. Dobrze, że wracamy do starych czasów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ taka prawda
ponad rok temu ocena: 93%  6
Za późno... Tym bardziej, że organizator "z doopy". Nie mówiąc już o osobach "odpowiedzialnych" za organizacje. Jak zwykle wszystko robione na ostatnią chwilę. Frekwencja będzie najgorsza od wskrzeszenia formuły po "maratońskiej".
~ He?
ponad rok temu ocena: 100%  5
Kto to wszytko nakręcił ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Boyz II Men
ponad rok temu ocena: 83%  4
Jesteś szalony !!! mówię ci !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ernest
ponad rok temu ocena: 94%  3
Możecie organizacyjnie stawa c na rzęsach, ale jeśli muzyka się nie obroni to nic z tego nie będzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 2Jarek
ponad rok temu ocena: 94%  2
Niech gazeta zapyta prezesa fundacji na ilu festiwalach jarocińskich był. Disco polo się nie liczy. Czy zna jakieś zespoły rockowe? Przypominam- Boys to nie zespół rockowy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji