ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEnergia Jarocin A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Wydrukował wieżę kościoła św. Marcina

› Aktualności ponad rok temu    15.05.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Warsztaty z druku 3D - MiniFABLAB w Jarocinie

Wieżę kościoła św. Marcina, breloczki, prezent dla mamy drukowali uczestnicy warsztatów z projektowania i drukowania na drukarce 3D, które odbyły się w miniony weekend w Fundacji "Ogród Marzeń".

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

To były niesamowite warsztaty. Wszyscy uczestnicy pierwszy raz mogli wydrukować sobie coś w 3D. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Najpierw spotykali się uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a potem młodsi fani nowych technologii. Projektowanie przestrzenne bardzo wszystkich wciągnęło.  

Jestem pod wrażeniem tych młodych ludzi. Bardzo szybko się wszystkiego nauczyli. Dawno nie miałem tak zdolnych uczestników warsztatów - mówił Kamil Kociszewski, który prowadził zajęcia

Jakub Kusyk, uczeń ZSP-B w Tarcach projektował w 3D od dawna. Dzięki warsztatom mógł wreszcie wydrukować swoją pracę. Stworzył m.in. wieżę kościoła św. Marcina. Inni uczestnicy dopiero rozpoczęli przygodę z projektowaniem. Podczas zajęć drukowali pierwsze swoje dzieła. Niektórzy wydrukowali breloczki ze swoim imieniem, jeden z chłopców stworzył prezent na Dzień Matki, inny breloczek dla ulubionej koleżanki.Wszyscy będą mogli dalej rozwijać swoją nową pasję, bo drukarka 3D zostaje w MiniFABLABie..

Warsztaty odbyły się w ramach projektu "MiniFABLAB w Jarocinie", który od kilku miesięcy realizuje Fundacja "Ogród Marzeń". Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK oraz Fundacji Batorego. W ramach przedsięwzięcia odbyły się już warsztaty budowania robotów, programowania arduino, elektroniki. Uczestnicyprojektu chcą zorganizować w październiku "Noc Naukowców"

Informacje na temat kolejnych zajęć można pozyskać na profilu MiniFABLAB-u na Facebooku [KLIKNIJ TU].

 

 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A