ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Wybory parlamentarne 2019. Podsumowali kampanię i przekonywali do siebie na słodko

9 miesięcy temu    11.10.2019
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Szef jarocińskich struktur SLD Tomasz Ochliński rozdaje na tagrowisku materiały wyborcze lewicy  Szef jarocińskich struktur SLD Tomasz Ochliński rozdaje na tagrowisku materiały wyborcze lewicy  fot. A. Konieczna

WYBORY PARLAMENTARNE 2019. Wybory 2019. Zasady głosowania. Gdzie i jak poprawnie zagłosować. Wybory w okręgu nr 36. Wybory w okręgu nr 37. 

 

Na jarocińskim targowisku po raz ostatni przed ciszą wyborczą liderzy lewicy z kaliskiego okręgu wyborczego rozmawiali z mieszkańcami i przekonali ich do swojego programu. Nie przyszli z pustymi rękami, wcześniej zrobili zakupy w piekarni.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1Liderzy Sojuszu Lewicy Demokratycznej z kaliskiego okręgu wyborczego podsumowali kampanię przed niedzielnymi wyborami do parlamentu.
 

 

[przedwyborcze starcie kandydatów - tamatem szpital - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Na jarocińskim targowisku stanęli: Wiesław Szczepański z Leszna, który startuje z „jedynką” do sejmu i Krzysztof Kłosowski z Jarocina z „siódemką” na liście SLD oraz szef jarocińskiej lewicy Tomasz Ochliński, który co prawda nie kandyduje, ale wspiera kampanię kolegów z ugrupowania.
 

 

 

- Nasza pierwsza konferencja prasowa inaugurująca kampanie odbyła się w Jarocinie [szczegóły TUTAJ], dlatego nie mogło być inaczej, żeby ta podsumowująca tez nie miała miejsca właśnie tu - stwierdził Wiesław Szczepański.
 

 

 

I powołał się na sondaż uliczny, który przeprowadzili dziennikarze „Gazety Jarocińskiej” oraz portalu jarocinska.pl. - Pokazuje on, że w Jarocinie jest zapotrzebowanie na lewicę. 25% osób, które wzięły w nim udział opowiedziało się, że będą głosowały na komitet Sojuszu Lewicy Demokratycznej - zaznaczył.
 

 

[w jaki spsób burmistrz Jarocina dostał sie do sejmu bez wyborów - o tym czytaj TUTAJ]

 

 

 

- Pozostało niewiele czasu, ale chcemy go wykorzystać na przekonanie tych niezdecydowanych do wyboru naszego programu i ugrupowania. Chcemy przekonywać na słodko. Są godziny poranne więc w drodze do pracy można poczęstować się drożdżówką, którą o szóstej odbierałem prosto z piekarni - dodał lider listy SLD.
 

 

 

Krzysztof Kłosowski, który był już posłem z Jarocina w latach 2007 - 2011, podkreślił, że kampania była krótka, ale intensywna.
 

 

[chcesz zobaczyć DEBATĘ liderów poszczegółnych ugrupowań z kaliskiego okręgu wyborczego - kliknij TUTAJ]

 

 

A Wiesław Szczepański przyznał, że była ona prowadzona na miarę możliwości finansowych ugrupowania. - Nie wszyscy kandydaci się zaangażowali - podkreślił.
 

 

Wspomniał między innymi o kandydatce SLD z Witaszyc - Elżbiecie Cieślak, która nie pokazywała się w kampanii [więcej szczegółów TUTAJ].

 

 

 

- Kiedy zastanawialiśmy się nad skompletowaniem list, prosiłem liderów powiatowych naszego ugrupowania, żeby był zachowany parytet i żeby zgłaszali po dwóch kandydatów - kobietę i mężczyznę. Tak też było w powiecie jarocińskim - wyjaśniał Szczepański.

- Stąd mamy panią Cieślak. Ona powiedziała, że owszem wyraża zgodę na kandydowanie, ale chce prowadzić własną kampanię. Ja to rozumiem. Mamy kilka takich osób na liście, które nie prowadziły szeroko zakrojonej kampanii, nad czym ubolewam - przyznał działacz lewicy.

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Michu
9 miesięcy temu ocena: 71%  2
Tyle ludzi chce lewicy w Jarocinie? Nic dziwnego jak ma każdym kroku widać PRL
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
9 miesięcy temu ocena: 67%  1
Precz z komuną!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A