ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Wybory na wsiach i osiedlach. Zobacz, kto postawił na zmiany

› Aktualności ponad rok temu    21.03.2019
Anna Konieczna
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A

W gminie Jarocin trwają wybory rad sołeckich i zarządów osiedli. Mieszkańcy tym razem decydują, kto będzie szefem ich wioski albo osiedla na najbliższe pięć - a nie, jak do tej pory - cztery lata. Jedni postawili na zmiany inni na kontynuację. Zobacz, kto został już wybrany, a kto czeka jeszcze na zebranie.

 

Wydłużenie kadencji było przyczyną tego, że mieszkańcy gminy Jarocin wyjątkowo długo czekali na wyznaczenie terminów zebrań wyborczych.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

- Potrzebna była zmiana statutów sołectw i rad osiedli, ponieważ ich kadencja - podobnie jak rady gminy i powiatu - została wydłużona z czterech do pięciu lat - wyjaśnia Urszula Jasek, kierownik referatu spraw obywatelskich w jarocińskim magistracie.

 

 

Po podaniu do wiadomości publicznej harmonogramu wyborów okazało się, że każdego dnia wyznaczone są dwa zebrania wyborcze - jedno w sołectwie i drugie na osiedlu.

 

[czy burmistrz Jarocina będzie kandydował do Parlamentu Europejskiego z list PiS-u - szczegóły TUTAJ]

 

Na pierwszy - wyborczy ogień poszło osiedla Glinki, gdzie mieszkańcy zdecydowali,że przewodniczącym po raz kolejny będzie Czesław Nowak - szef osiedla od 35 lat. Jego kontrkandydatką była Katarzyna Glinkowski. W skład zarządu osiedla weszli: od lewej - Gabriela Kasprzyk, Ewa Ratajczak, Czesław Nowak (przewodniczący), Leszek Kuchciński i Katarzyna Glinkowska.


[o wyborach w Związku Hodowców Bydła i echach afery - więcej TUTAJ]

 

Natomiast szefem części osiedla Konstytucji 3 Maja (osiedle nr 13) wybrano po raz kolejny Józefa Kuropkę. Jego kontrkandydatem był Grzegorz Wasielewski. W zarządzie znaleźli się: Katarzyna Lewkuń-Kałużna, Wojciech Marciniak, Ryszard Kuberka i Izabela Olejniczak.

 

Jako pierwsi zmiany dokonali mieszkańcy Cząszczewa i na sołtyskę wybrali Katarzynę Grzelak, która zastąpiła Leszka Rosika. W skład rady sołeckiej weszli: Jan Wolniak, Natalia Borusiak i Monika Macioszczyk.

 

Przez najbliższe 5 lat funkcję sołtysa Dąbrowy będzie pełnił Leon Florczyk, a w skład rady sołeckiej weszli: Krzysztof Zmyślony, Szymon Stachowiak i Bolesław Barcik.

 

Z kolei sołtysem Bachorzewa wybrano Jerzego Krystkowiaka. Członkami rady sołeckiej zostali: Andrzej Stasik, Wojciech Hybiak, Zenon Andrzejewski i Krzysztof Łaciak.

 

W wyniku wyborów władz osiedla Tumidaj przewodniczącym został Mariusz Adamkiewicz, a do zarządu weszli: Tomasz Marcinkowski, Dorota Andrzejczak, Krystyna Grygiel i Marta Zaniewska.

 

Na osiedlu Polna w Jarocinie szefował będzie nadal Leszek Błaszczyk. Współpracował będzie z zarządem osiedla w składzie: Eryk Janowski, Mikołaj Kostka, Sławomir Rebelka i Mirosław Strugała.

 

Z kolei w Łuszczanowie sołtysem na kolejną kadencję będzie Paweł Adamkiewicz. Do rady sołeckiej weszli: Łukasz Witczak, Sławomir Zawisła, Łukasz Sieradzki, Danuta Urbaniak, Paweł Pakulak i Sebastian Bogielczyk.

 

Na osiedlu Wojska Polskiego po rezygnacji dotychczasowego przewodniczącego Waldemara Kwiecińskiego, jego następcą został Waldemar Baranek. W skład zarządu weszli: Grażyna Bilińska, Halina Jóskowiak i Elżbieta Bukowska.

 

W Wilkowyi jest nowy sołtys, a właściwie sołtyska - Lidia Marecka. Natomiast rada sołecka na bezprecedensowy skład, ponieważ jednymz jej członków został burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, który jest zameldowany w tej miejscowości [szczegółu - przeczytasz TUTAJ]. Pozostali członkiwie to: Jacek Pera, Sandra Grajek, Julita Kasprzak, Dawid Grajek i Miłosz Cierniak.

 

Na osiedlu 1000-lecia przewodniczącym będzie nadal Zbigniew Kaczmarek. Zgodnie ze statutem mieszkańcy mogli wybrać 4 członków zarządu. Nie było jednak chętnych i skład będzie 3-osobowy: Krzysztof Bobek, Andrzej Strabel, Błażej Frankiewicz.

 

Nową przewodniczącą ma osiedle Ciświca. Została nią Sandra Bartniczak. Do zarządu osiedla powołano: dotychczasowego przewodniczącego i radnego miejskiego - Zdzisława Wojciechowskiego oraz Bernarda Abramowicza, Mariana Majchrzaka oraz Wojciecha Florczyka.

 

Na Ługach szefował będzie Michał Kaczmarek. Do zarządu weszli: Eugeniusz Banaszak, Franciszek Hodór, Zdzisława Pilarczyk, Zofia Tołstołucka.

 

Nowym sołtysem Kątów została Ewelina Gogołkiewicz, a w skład rady sołeckiej weszli: Jerzy Jerzyniak, Anna Sita i Józef Wiśniewski.

 

Na zmiany postawił też Osiek. mieszkańcy funkcję sołtysa powierzyli Natalii Szymczak. Wspierać ją będzie rada sołecka w składzie: Beata Genderka , Magdalena Gołębniak , Mateusz Koterba, Agnieszka Kowalska.

 

Przewodniczącą osiedla Konstytucji 3 Maja II będzie nadal Maria Pawełka. Dozarządu wybrano: Mirosława Drzazgę (etatowy członek zarządu powiatu), Danutę Kasprzak, Elżbietę Pawłowską i Cezarego Płachtę.

 

Przez kolejne 5 lat sołtysem Hilarowa będzie Jakub Matuszewski. Do rady sołeckiej weszli: Artur Talbierz, Jarosław Glapa i Patrycja Wasielewska.

 

Nowym sołtysem Radlina wybrano Przemysława Banasika, a w składzie rady sołeckiej znaleźli się: Piotr Andruszkiewicz, Marcin Sierański, Tomasz Śpitalniak, Marlena Stachowiak-Pawlik oraz Waldemar Pawełczyk.

 

Nową przewodniczącą ma osiedle Stare Miasto. Została nią Marzena Kostuj. W działaniach wspierać ją będzie zarząd w składzie: Adam Martuzalski, Krystian Baraniak, Anna Regulska oraz Anna Kasprzak.

 

Na osiedlu Kopernika wybrano dotychczasowego przewodniczącego - Marka Durczak. W zarządzie będą także pracować: Danuta Głogowska, Stanisław Pawlicki, Dorota Wojtkowiak i Paweł Kula.

 

Nowego sołtysa wybrano w Cielczy. Julian Zegar, który przewodził radzie sołeckiej przez ostatnie 12 lat, nie ubiegał się o reelekcję. Schedę po nim przejął Mariusz Cypryan. W radzie sołeckiej są: Krzysztof Frąckowiak, Karol Genderka, Stanisław Gładczak, Karolina Osiałkowska, Agnieszka Szeps, Tadeusz Wudarczyk oraz Maciej Zegar (prezes JLA).

 

Przed nami kolejne zebrania wyborcze. Mają potrwać do końca marca [dokładne terminy i miejsc - zobacz PONIŻEJ]. Jeśli jednak niska frekwencja nie pozwoli na przeprowadzenie wyborów, wyznaczone zostały dodatkowe terminy w poszczególnych sołectwach i na osiedlach - w kwietniu. W razie zaistnienia takiej sytuacji będziemy o tym informować na bieżąco. Do tej pory na większości zebrań frekwencja była wyższa niż w czasie poprzednich wyborów rad sołeckich i zarządów osiedli.

 

Terminy i miejsca zebrań wyborczych:

Osiedle nr 2 T. Kościuszki 20 marca, godz. 18.00 JOK

Osiedle nr 4 Śródmieście 21 marca, godz. 18.00 JOK

Osiedle nr 7 Bogusław 22 marca, godz. 18.00 pałac Radolińskich

Wilczyniec 20 marca, godz. 18.00 świetlica wiejska

Siedlemin i Ciświca 21 marca, godz. 18.00 świetlica wiejska

Tarce 22 marca, godz. 18.00 sala OSP

Annapol 23 marca, godz. 16.00 mieszkanie sołtysa

Potarzyca 25 marca, godz. 18.00 świetlica wiejska

Mieszków 25 marca, godz. 18.00 Wiejski Dom Kultury

Roszków 26 marca, godz. 18.00 świetlica wiejska

Witaszyczki 26 marca, godz. 18.00 świetlica wiejska

Witaszyce 27 marca, godz. 18.00 Zespół Szkół

Zakrzew 27 marca, godz. 18.00 świetlica wiejska

Golina i Stefanów 28 marca, godz. 18.00 sala OSP

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ n
ponad rok temu 3
Pani redaktor, na pierwszy wyborczy ogień- jak to Pani napisała - poszła też wieś Kadziak, w której której Pani zapomniała w swoim sprawozdaniu!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ n
ponad rok temu 2
przepraszam- miało być ,,o której"
~ golina
ponad rok temu ocena: 80%  1
tylko nie Ży... w Golinie!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A