ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEnergia Jarocin A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Wybory do Europarlamentu. Na kogo chcą głosować jarociniacy? [WIDEO]

› Społeczeństwo› Wywiady ponad rok temu    15.05.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 42 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Mikołaj Dziurzyński

Jarocin. Wybory do Europarlamentu. Już w niedzielę 26 maja po raz kolejny wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Zobacz na kogo zagłosują jarociniacy.

 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Już w dniach 23-26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy będą wybierać 52 europosłów, w tym m. in. 5 z województwa wielkopolskiego. Łącznie Europejczycy wybiorą do Parlamentu Europejskiego 705 polityków [CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ].

 

W Polsce w wyborach do PE 2019 obowiązuje podział na 13 okręgów wyborczych. Z 25 komitetów wyborczych, które miało zamiar wystartować, większość nie zarejestrowała listy nawet w jednym okręgu. Jedynie 9 z nich otrzymało numery.

 

Sześć komitetów zarejestrowało kandydatów we wszystkich okręgach, a trzy pozostałe (lista nr 7, 8 oraz 9, czyli Europa Christi, Polska Fair Play i Polexit) - jedynie w kilku okręgach - jednak żadnemu z nich nie udało się to w Wielkopolsce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zabójca z Cerekwicy skazany. Jaki zapadł wyrok w pierwszej instancji? [AKTUALIZACJA] [KLIKNIJ]

 

Pomimo tego, że do wyborów jeszcze trochę czasu, to postanowiliśmy zapytać mieszkańców Jarocina, na kogo by zagłosowali gdyby dzisiaj było trzeba postawić "krzyżyk" przy jednym z nazwisk.

 

- Ja jestem konserwatywna, dlatego będę głosowała na prawicę. Wydaje mi się, że oddam głos na Kukiza lub Krasnodębskiego - twierdzi jedna z mieszkanek Jarocina.

Wielkopolanie będą mogli głosować na kandydatów reprezentujących Wiosnę Roberta Biedronia, Kukiz'15, Prawo i Sprawiedliwość, a także Lewice Razem, Konfederację oraz Koalicję Europejską.

 

- Nie mam jeszcze praw, ale w sumie to też nie ma jeszcze takiego kandydata, na którego bym chciał zagłosować. Osobiście oddałbym głos na taką partię, która zniesie programy socjalne, ponieważ nie chcę żeby ktoś "robił" na kogoś - mówi Marcin.

 

Sześć komitetów, które zarejestrowały kandydatów we wszystkich okręgach:

  • Lista Nr 1 - Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy
  • Lista Nr 2 - Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia
  • Lista Nr 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni
  • Lista Nr 4 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
  • Lista Nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, RSS
  • Lista Nr 6 - Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15

 

Zobacz sondę uliczną poniżej. Więcej opinii jarociniaków na temat wyborów znajdziecie w następnym numerze "Gazety Jarocińskiej". 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. 

 

Na kandydata jakiego komitetu zamierzasz oddać swój głos w eurowyborach?

Na kandydata jakiego komitetu zamierzasz oddać swój głos w eurowyborach?

 

ankieta dodana 10.05.2019, ilość wszystkich głosów: 1805
KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy
41%
Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia
3%
KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni
15%
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
15%
KKW Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, RSS
23%
Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15
2%
Jeszcze nie wiem
1%
nie pójdę na wybory
2%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (41)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ R11 jesien
ponad rok temu ocena: 100%  41
"Konfederacja @JkmMikke powiedział, że chciałby, żeby Putin był prezydentem Polski - @grzegorz_braun ⁉️Chciałby wojsk komunistycznych Chin w PL, Idąc na wybory, umacniasz władzę ludzi Okrągłego Stołu #BojkotWyborów Ruch 11 Listopada oraz Idz pod prad jako jedyna antykomunistyczna oparta na Biblii partia w RP mówimy to czego nikt nie powie "Masz dość uprzywilejowanej pozycji Kościoła Kat. w Polsce? Dołącz do akcji - Trwa akcja #STOPKonkordat, w której wzywamy władze Rzeczypospolitej Polskiej do zawieszenia, a następnie wypowiedzenia konkordatu ze Stolicą Apostolską. Klub @IPPWarszawa wyraził poparcie akcji pod Metropolitalną Kurią Warszawską! Czas wypowiedzieć konkordat KK z komunistami! Czy chcesz, żeby skutkiem #PedofiliaWKosciele była tylko wymiana jednych biskupów na drugich? " https://idzpodprad.pl/aktualno... i na koniec piosenka hit https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Głosuję na PiS !
ponad rok temu ocena: 25%  40
Jest to niewiarygodny sondaż, sfałszowany przez szmatławiec! O konotacji lewicowej !. Nie głosujcie jarocinianie na ugrupowania lewicowe, bo zabiorą wam 500+ i 13 emerytrę, a potem wydłużą wam wiek emerytalny do 70 lat ! Chcecie tego ? To głosujcie na Koalicję, Biedronia i Konfederację !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ polak
ponad rok temu ocena: 67%  39
mogę pracować nawet do 80 lat życia...a nigdy nie na oszołomów..]
~ Jola
ponad rok temu ocena: 38%  38
Jan Dziedziczak jest dobrym kandydatem do Parlamentu Europejskiego. Tak myślę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hahahaha
ponad rok temu ocena: 69%  37
Konfederacja wygrywa w sondzie ^^ hahaha..... Niezły odjazd....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czuję się sielsko i zielsko
ponad rok temu ocena: 60%  36
No własnie odjazd tylko ciekawe po czym hehe...
~ świadome wybory
ponad rok temu ocena: 32%  35
Ludzie to są wybory do Parlamentu europejskiego nie polskiego, te gatki o programach socjalnych ni jak mają się do tych wyborów. Najczęściej słyszane zdanie przed każdymi wyborami ,,Nie interesuję się polityką", a po wyborach Ci sami narzekają: ,,Wszystko drożeje, podatki podnieśli, emerytury tyle co kot napłakał, tylko do siebie biorą, a reszcie ochłapy rzucą." Tu chodzi o reprezentowanie kraju, walka o nasze interesy, choć wiadomo które państwa mają najwięcej do powiedzenia w UE. Kto chce rozpadu Unii, niech głosuje na Korwinowców- Konfederację, którzy nie raz takie postulaty wysuwają, kto chce lewactwa niech głosuje na Lewicę i Wiosnę. Jak komuś podoba się polityka PO (KO) które mówi inaczej, głosuje inaczej np. popierając ACTA, to niech głosuje na nich, PSLowców nie ma praktycznie bo sprzedali się do KO. Niestety tylko PIS jako tako broni imienia Polski i naszych interesów, co nie podoba się np. Niemcom i dobrze. Jak ktoś nie chce Pis to jeszcze ruch KUKIZA ma zdrowe poglądy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nooo
ponad rok temu ocena: 31%  34
Trochę się z tobą zgadzam trochę nie, dla mnie taka kolejność normalności... Konfederacja>Kukiz>PiS>KE>Razem>Biedroń
~ i to zło i to
ponad rok temu ocena: 56%  33
Ja jestem zmuszony zagłosować na konfederacje mimo że nie ze wszystkich się zgadzam ale jest to jedyne ugrupowanie które otwarcie mówi że zniesie wszelkie programy socjalne. Ludzie w końcu sami muszą zacząć myśleć...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Głosuj na PiS ! To gwarancja stabilności i lepszego życia !...
ponad rok temu ocena: 43%  32
Ludzie nie głosujcie na Konfedreację Korwina, Li Roya, Jakubiaka i im podobnych. Jest to ukryta obca nacja, która dla was nic nie zrobi w PE. A będą chcieli wam zabrać 500 +, 13 emeryturę, na pewno będą wam chcieli podnieść na bank wiek emerytalny do 67 lat oraz zabiorą kobietom, co urodziły czwórkę dzieci, a nie mają wypracowanej emerytury, właśnie tę... Emeryturę. Podniosą także bardzo wszelkie podatki !
~ addd
ponad rok temu ocena: 56%  31
No młody wie na czym to wszystko polega. Szacunek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 100%  30
No przecież młody partycypuje w systemie. Jego rodzice płacą podatki, a młody korzysta z publicznego systemu edukacji, ochrony zdrowia, infrastruktury. Jego rodzice odliczają sobie od dochodu składkę zdrowotną oraz ulgę na dziecko. Rodzice ponoszą koszty utrzymania infrastruktury drogowej oraz systemu ubezpieczeń społecznych, z którego dostają transfery w przypadku chorobowego/przejścia na emeryturę. System jest nieefektywny? Pewnie, że tak. Ale nie zmienia to faktu, że młody jedzie na systemie, z którego sam korzysta.
~ Panie gminnik
ponad rok temu ocena: 50%  29
A czy kraj odda mu pieniądze które zabiera w podatkach aby poszedł sobie do szkoły prywatnej? Idealna okazją do naprawiania kraju jest oddanie głosu...
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 83%  28
Nie. To się nazywa hipokryzja. Naprawianie kraju trzeba zacząć od siebie.
~ panie gminnik..
ponad rok temu ocena: 50%  27
Skoro on czy jego rodzice płacą podatki bo nie mają innego wyjścia to chyba ma prawo korzystać z bezpłatnej edukacji mimo że tego nie popiera...
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 62%  26
Mam nadzieję, że ten młody człowiek sam reguluje swoje czesne za naukę w prywatnej szkole. Żerowanie na pracujących rodzicach, lub budżecie (czyli żerowanie na wszystkich podatnikach) to skrajne lewactwo. Co nie, kucyki?
~ kris
ponad rok temu ocena: 60%  25
No i młody pozamiatał wszystkich.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To już ma w jusze zakodowane: chytrość
ponad rok temu ocena: 100%  24
Młody buc nie wspomniał, że na jego egzystencję łożą obcy ludzie. Natomiast on by zabrał ludzim pisowski socjal.
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 62%  23
Pozamiata, jak pokaże rachunki za prywatną szkołę.
~ . .
ponad rok temu ocena: 37%  22
TYLKO NA PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tylko Prawo i Sprawiedliwość !
ponad rok temu ocena: 17%  21
Zdecydowanie tak ! Obcy wypad z Polski ! Do swoich rzeczywisyych państw !
~ gyu
ponad rok temu ocena: 50%  20
A pan Krasnodębski to Polakiem jest bo mieszka ponoć w Berlinie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawo i Sprawiedliwość
ponad rok temu ocena: 50%  19
Oczywiście , że nie jest. Ma przybrane polskie nazwisko. Ale zdecydowanie jest więcej lrasnodębskich u platfusów, kodziarstwa, pierdu, na pewno nie partii rolników - PieeSieLu i podobnym popłuczyn.
~ Janek
ponad rok temu ocena: 38%  18
Nikogo na tych listach na 1 miejscu nie ma z Wielkopolski więc po iść ? Na pewno nie na misz masz Koalicji Europejskiej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaaa
ponad rok temu ocena: 45%  17
I na pewno nie na PISSSOWSKIE sekciarstwo!!!
~ GR
ponad rok temu ocena: 29%  16
Ważne że referendyści lajkują to co zrobi Pawlicki lub Kaźmierczak, to dużo tłumaczy dlaczego nic im się nie udaje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KONFEDERACJA
ponad rok temu ocena: 59%  15
Tak jest! Tylko Konfederacja! Jesienią czas na nowa sile w parlamencie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 11111
ponad rok temu ocena: 100%  14
Konfederacja czyja, bo na pewno nie polska.
~ justyna
ponad rok temu ocena: 57%  13
konfederacja...... a tu jedyna telewizja propolska wrealu24.pl .... rozmowy na żywo !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PL
ponad rok temu ocena: 44%  12
Jarociniacy! Głosujcie na KONFEDERACJE, LISTA NR1! Jeszcze nigdy partie i organizacje prawicowe się tak nie zjednoczyly jak teraz! Głos na nich na pewno nie będzie zmarnowany
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Popatrzcie na ich mordy !
ponad rok temu ocena: 67%  11
Konfederacja to nie jest żadna prawica, żadna ! Nie kłam !
~ huy
ponad rok temu ocena: 20%  10
Ale trochę prawicy nigdy nie zaszkodzi, PiS niestety prawicą nie jest i nie ma zamiaru być
~ Arkadiusz Makarewicz
ponad rok temu ocena: 27%  9
Ani lewica, ani prawica nie jest dobra!
~ kordian
ponad rok temu ocena: 44%  8
Tylko Jan Dziedziczak!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan Dziedziczak
ponad rok temu ocena: 25%  7
Głosujmy na Janka Dziedziczaka z naszego teenu. Lista nr PiS pozycja... 10. - Jan Dziedziczak.
~ der
ponad rok temu ocena: 50%  6
A w sejmie pan Dziedziczak stoi na czele jakiej komisji?
~ Arkadiusz Makarewicz
ponad rok temu ocena: 39%  5
Tylko Kukiz jakoś tam może rozsądnie namieszać, bo to, co jest od kilkunastu lat to cyrk... Ani lewica, ani prawica nie jest dobra...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A wytrzeźwiał już???
ponad rok temu ocena: 50%  4
Tak, on może sobie namieszać w swoich porach, jak jeszcze ma tam coś.
~ Arkadiusz Makarewicz
ponad rok temu ocena: 61%  3
Oczywiście to tylko moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać... Każdy powinien i tak głosować wg własnego poczucia...
~ Andrzej
ponad rok temu ocena: 43%  2
Tylko Prawo i Sprawiedliwość
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Głos oddany na PiS to dobrobyt !
ponad rok temu ocena: 33%  1
Dokładnie Andrzeju, tylko Prawo i Sprawiedliwość - lista numer 4 pozycja nr 10 Jan Dziedziczak. Głosuję na prawdziwego Polaka z PiS-u Jana Dziedziczaka !
R E K L A M A