ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

WYBORY 2020. Sondaż Gazety przed drugą turą wyborów. Zaskakujący rezultat. Kogo chcą wybrać mieszkańcy Jarocina?

› Wybory 29 dni temu    10.07.2020
Kuba Piotrowicz
komentarzy 75 ocen 9 / 89%
A A A
 fot. Błażej Ciesielski

Wybory 2020. Ostatnia sonda przed drugą turą wyborów. Zaskakujący rezultat. Kogo chcą wybrać na prezydenta mieszkańcy Jarocina i okolic?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1Przez ostatnie dwa dni (czwartek i piątek) pytaliśmy w anonimowej sondzie mieszkańców Jarocina, na kogo zagłosują w II turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę - 12 lipca [WIĘCEJ O WYBORACH - ZOBACZ TUTAJ]

 Do wyboru mieli oczywiście obu kandydatów, a więc Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego, a także opcję "jeszcze nie zdecydowałem/łam". Podzieliliśmy też naszych respondentów na grupy wiekowe: 18-30, 30-40, 40-50, 50-60 oraz 60+.

 

Łącznie przepytaliśmy prawie dwieście osób. Przy czym nasz sondaż prowadziliśmy w kilku miejscach i o różnych porach dnia. 

 Wyniki są nieco zaskakujące i różnią się znacznie od wcześniejszych sond internetowych, również tych za pośrednictwem FB.

 

Warto przepomnieć, że przed niemal dwoma tygodniami w pierwszej turze wyborów prezydenckich na Ziemi Jarocińskiej zdecydowanie wygrał urzędujący prezydent Andrzej Duda uzyskując 48,6% głosów.

Kandydata Zjednoczonej Prawicy wskazywali też najczęściej mieszkańcy Jarocina w sondzie ulicznej, którą przeprowadziliśmy na ostatniej prostej kampanii, ale jeszcze przed wizytą w Jarocinie premiera. 

 

Tym razem jest inaczej. Według naszych respondentów, w drugiej turze zwycięży Rafał Trzaskowski. CO najbardziej zaskakujące, według deklaracji pytanych - prezydent Warszawy może liczyć na poparcie 51,67% głosujących. Andrzej Duda uzyskał w naszym badaniu 34,17%.

 

 

Warto jednak zaznaczyć, że aż 14,16% wyborców jeszcze nie jest jeszcze zdecydowanych, na kogo odda swój głos. Co ciekawe, nawet jeżeli wszystkie te głosy przeszłyby na kandydata popieranego przez Zjednoczoną Prawicę, to ten i tak przegrywa stosunkiem 51,67 do 48,43. Przynajmniej w deklaracjach pytanych przez nas mieszkańców. 

 Patrząc na rozkład głosów według grup wiekowych, im starsi wyborcy, tym wzrasta poparcie dla Andrzeja Dudy. W grupie wiekowej 18-30 może on liczyć na 18,75% głosów. Natomiast w grupie 60+ jest to wynik rzędu 61,11%. Niemal odwrotna sytuacja jest w przypadku deklarowanego poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Prezydenta Warszawy popiera największa grupa osób w wieku 18-30.  

Na terenie gmin Ziemi Jarocińskiej jest ponad 63 tys. osób uprawnionych do głosowania. Rzeczywiste wyniki II tury mogą więc wyglądać zupełnie inaczej. 

 

Oto jak poparcie rozłożyło się w każdej z grup wiekowych:

 

1. Ogółem:

 

DUDA Andrzej Sebastian: 34,17%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz: 51,67%

Jeszcze nie zdecydowałem/łam: 14,16%

 

 

2. Grupa wiekowa 18-30:

 

DUDA Andrzej Sebastian: 18,75%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz: 68,75%

Jeszcze nie zdecydowałem/łam: 12,5%

 

 

3. Grupa wiekowa 30-40:

 

DUDA Andrzej Sebastian: 23,81%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz: 57,14%

Jeszcze nie zdecydowałem/łam: 19,04%

 

 

 

4. Grupa wiekowa 40-50:

 

DUDA Andrzej Sebastian: 28%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz: 56%

Jeszcze nie zdecydowałem/łam: 16%

 

 

5. Grupa wiekowa 50-60:

 

DUDA Andrzej Sebastian: 37,5%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz: 45%

Jeszcze nie zdecydowałem/łam: 17,5%

 

 

 

6. Grupa wiekowa 60+:

 

DUDA Andrzej Sebastian: 61,11%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz: 38,89%

Jeszcze nie zdecydowałem/łam: 0%

 

Sondaże ogólnopolskie wyglądają nieco odmiennie, poparcie rozkłada się niemal po połowie. Niecałe 7 proc. wyborców jest niezdecydowanych.   

W wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski uzyskuje 47,4 procent poparcia, a Andrzej Duda 45,7 procent - wynika z najnowszego sondażu IBRIS dla Onetu. Jak mówił szef pracowni Marcin Duma, "wynik trzeba czytać jako remis". Podobnie remisowy rezultat wskazywało wczorajsze badanie Kantar dla TVN24 i "Faktów" TVN. Minimalnie większe poparcie od konkurenta Trzaskowski uzyskał w opublikowanym nieco wcześniej sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej"

Żródło tvn24.pl 

 

+ 8 głosów: 9 (89%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (75)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pajace z jarocińskiej
26 dni temu ocena: 100%  75
To niezły sondaż
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nieuczciwy sondaż
26 dni temu ocena: 63%  74
Czy sondaż sponsorowany przez TRzaskowskiego?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Asia
29 dni temu ocena: 65%  73
Nie interesuje mnie kogo popiera gazeta Jarocińska. Chcę dobrej przyszłości dla dzieci i młodzieży w przyszłości. Dążmy do tego, żeby nasz kraj się rozwijał i żył w zgodzie, podziały nas osłabiają i na pewno nie pokazuje to chrześcijańskiej postawy o której próbujemy przekonać innych. To nasze czyny i słowa są naszą wizytówką. Wiem, że socjal jest dla wielu ważny ale on ma być dodatkiem a nie źródłem utrzymania. Wybieramy Prezydenta a nie do Semu czy Senatu. Głosuję na Trzaskowskiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 500plus albo kasa dla złodziei okradających państwo na Vacie i akcyzie. Wybór należy do Ciebie
29 dni temu ocena: 51%  72
Gdzie był wasz guru Tusk, Sikorski, Trzaskowski jak sprzedawano lewe paliwo od którego nie odprowadzano vatu i akcyzy? Przez 3 lata obroty Orlenu na oleju napedowym wzrosły o prawie 50%. To pokazuje skalę złodziejstwa za czasów PO i PSL. Byli ślepi jak Temida z opaską na oczach. I mam uwierzyć że byli tak naiwni, nierozgarnięci i nieudaczni że skali tego procederu nie widzieli?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rafał 67+
29 dni temu ocena: 49%  71
Rafał cofnie 500 plus
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wybór należy do Ciebie!
29 dni temu ocena: 65%  70
Tęsknisz za latami 2008 2015 czasami rządów Tuska i jego ministra Rafała Trzaskowskiego głosuj na wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Jeśli z zawiści do ludzi którzy podjęli się trudu posiadania dzieci nienawidzisz ich bo dostają 500plus głosuj na Rafała. Jeśli jesteś zły na to że cwaniacy mają trudniej wyłudzać VAT głosuj na Rafała. Jeśli denerwuje cie to że PiS w 2016 roku zaostrzył kary dla tych co wyłudzają vat głosuj na Rafała. Jeśli denerwuje cię to że za wyłudzenie 3 mln vatu przestępca nie dostaje w wyroku grzywny w wysokości 1700 zł tylko karę bezwzględnego więzienia głosuj na Rafała. Jeśli wqurwia cię to że już nie wjeżdża dziennie 50 cystern z Litwy i Niemiec od których nie odprowadza się akcyzy i vatu głosuj na Rafała.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piniędzy ni ma i nie będzie
29 dni temu ocena: 59%  69
Ludziom do 26 roku życia PiS obniżył podatek dochodowy do zera. Ci co mają dzieci zapewnił 500 plus. A co dla nich zrobiła Platforma Obywatelska z ministrem Trzaskowskim w rządzie Tuska. Zapewniła zmywak w Anglii... Twoim marzeniem jest zmywak w Anglii głosuj na Rafała!
~ Partia Oszustów
29 dni temu ocena: 61%  68
Wolisz finansować zakupy drogich aut jak np. Lamborghini Lambor cwaniakowi z Krotoszyna zamiast finansować programy spoleczne PISu takie jak 500plus, 300plus, 13 emeryturę etc. głosuj na Rafała!
~ PO specjaliści od VATu
29 dni temu ocena: 56%  67
Jeśli wolisz żeby płacony przez Ciebie vat np. poprzez tankowanie paliwa albo zakupy w sklepie trafiał do cwaniaków - przestępców wyłudzających VAT z urzędów skarbowych którzy potem rozbijają się Lamborghini zamiast do rodziców którzy podjęli się trudu posiadania i wychowywania dzieci głosuj na Rafała.
~ Zosia
29 dni temu ocena: 70%  66
Jaka gazeta tai sondaż. Żałosne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
29 dni temu ocena: 80%  65
Niech ten sondaż w konfrontacji z wynikami wyborów określi jak wiarygodny i reprezentatywny jest ten portal...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taka wola
29 dni temu ocena: 50%  64
PRAWDA - brak wiarygodności sondażu i portalu Jarociniacy pokażcie jaka jest prawdziwa prawda sondaży gazety jarocińsakiej ,niech zwycięży lepszy Prezydentem Polski jest i będzie ANDRZEJ DUDA
~ żadne Kornhałzery
29 dni temu ocena: 42%  63
Zona prezydenta ma niemieckie nazwisko KORNHAUSER, Niemcy nam nie będą wybierać prezydenta, żaden Polak nie zagłosuje na Dudę chyba że nie jest prawdziwym Polakiem !!!! Wolę żabę buforować niż na Dude zagłosować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ POLAK PATRIOTA
29 dni temu ocena: 37%  62
TY FAŁSZYWCU TY KOMUNISTO NIe jestaś wart żyć na POLSIEJ ZIEMI
~ Mieszkanka pisowskiego miasta
29 dni temu ocena: 57%  61
Cieszy mnie, że chociaż Jarocińska stoi za PO(wniosek z komentarzy) a nie ciągle tylko propaganda Pisu siana przez starościnę. Brawo gazeta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KOT
29 dni temu ocena: 76%  60
Gazeta zawsze była PO -ska tylko jak potrzebuje coś z dotacji dostać od Gminy albo od Starostwa to się w jedną albo drugą sronęprzymila . .
~ Matka
29 dni temu ocena: 70%  59
W jarociński liceum nie muszą namawic. Młodzież mamy mądra i bardziej świadoma niż wam się zdaje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uczeń do nauczyciela
29 dni temu ocena: 36%  58
Bo tak żle ucza Historii ! Mamonę im wciskaja as uczniowie to wszyscy przed maturami i w ciągu roku szkolnego to na korki musza chodzić PRAWDA BOLI TYLKO DUDA naszym PREZYDENTEM
~ PO LA K
29 dni temu ocena: 43%  57
DRODZY MIESZKAŃCY JAROCINA I CAŁEGO POW IATU DOKONAJCIE MĄDREGO WYBORU To ANDRZEJ DUDA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NIE DAJ SIę MANIPUlować
29 dni temu ocena: 40%  56
ZAstanów się zanim zagłosujesz, !!! Nie patrz na wyniki GAZETY bo to jest zrobione celowo przed wyborami , bo redakcji na tym zależało . Chyba wiesz kto jest redaktorem gazety a jak nie wiesz to się domyśl PO . Od twojego głosu zależy los twojej rodziny, dziecka, rodziców czy dziadków. CZY MASZ TERAZ ŻLE ? Prezydent Duda dal Wam ludzie wszystko. DOICEŃ TO !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiktor B.
29 dni temu ocena: 39%  55
Trzaskowski to sprzedawczyk , to aparatczyk Tuska , PO to partia ............ NIe dajcie się nabrać Jarocińskiej , LUDZIE PRZEMYŚLCIE zanim zagłosujecie DUDA nasz PREZYDENT - kandydat który sie sprawdził '!!!! Pozwólcie żeby mógł realizować dalej nasze plany , NIEĆH ŻYJE POLSKA NIECH ŻYJE DUDA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
29 dni temu ocena: 69%  54
Wczym sprawdził się Duda? Jakie są Wasze plany jak tu jeszcze doić od Państwa?
~ oko prezesa
29 dni temu ocena: 47%  53
jełopie nie pij tyle, albo nie ćpaj, bie pierdolisz jak potłuczony bezmózg
~ nauczycielka
29 dni temu ocena: 40%  52
Wielu Jarocińsakich nauczycieli z Liceum O na Kościuszki to namawia nawet młodzież żeby głosowała na Trzskowskiego, Te panie należą do Uniwersytetu II Wieku w Jarocinie i wiele jeszcze innych starszych osób tam należących i oficjalnie agituja i wywieszają plakaty z Trzskowskim PAMIETAJCIE MY WIEMY KIM WY JESTEŚCIE . To jarocińska ekipa aparatczyków PO . Pseudo -katolicy albo wcale, DUDA DUDA DUDA
~ DOROTA
29 dni temu ocena: 44%  51
Jeżeli by tak było jak pisza to w Jarocinie sami ESBECI !!!!!!!!! SZOK WSYD DLA JAROCINA JAROCINIACY WSYD> Myśle że to jest nieprawda tylko ustawka Panów wiem jakich , ale nie chcę napisać ich z nazwiska bo to WSYD dla nich i dla ich rodzin i dzieci. . Ludzie przemyślcie i zagłosujcie na lepszego a jest nim ANDRZEJ DUDA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maciek
29 dni temu ocena: 74%  50
W niedzielę wieczorem zobaczymy ile nas jest komuchów naturalnych i nabytych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Laura
29 dni temu ocena: 53%  49
Już z gory zaznaczyli że sądaże w Polsce wyglądają nieco inaczej a w Jarocinie to tak . ŚSSSSSMIESZNE MANIPULACJA TYLKO ANDRZEJ DUDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jd kg jdkdkdjsj
29 dni temu ocena: 53%  48
Jestem ciekaw jak Holecka, Rachoń i inne k.... są w stanie spojrzeć swoim bliskim w oczy po powrocie do domu...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ były redaktor
29 dni temu ocena: 52%  47
TO JEST MANIIPULACJA GAZETY JAROCIŃSKIEJ I POWIĄZANYCH Z NIMI UKŁADZIKÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niektórzy o tym dobrze wiedzą , Zrobione specjalnie WSYD !! WSYD !! GAZETA JAROCIŃSKA zawsze trzymała z PO bo to są PO-wcy LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ ZMANIPULOWAĆ ZAGŁOSUJCIE NA DUDĘ !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zosia
29 dni temu ocena: 75%  46
My to wiemy.
~ Ps. Justyna
29 dni temu ocena: 63%  45
Kandydat na którego zagłosuje esbecja wygrywa w Jarocinie? Nie wierzę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PROLETARIUSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ. HEHEHE
29 dni temu ocena: 67%  44
10 dni temu były wybory. W naszym okręgu Prezydent Duda zdobył prawie 50%. A gazecie wychodzi poparcie na poziomie 25%. To już nie jest śmieszne, to jest żałosne. Od tej postkomunistycznej czerwieni aż kłuje w oczy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zosia
29 dni temu ocena: 67%  43
Jaka gazeta taki sondaż.
~ Gosia
29 dni temu ocena: 62%  42
Proponuję dokładniej zapoznać się z wynikami wyborów bo co niektórzy mogą się zdziwić jaki był wynik w Jarocinie jako mieście a jaki w powiecie. Zapytam rolników kiedy dostaliście o ile wogóle obiecane pieniążki i jak myślicie skąd one pochodzą? Głosuję na przyszłość a ponieważ nie ma mojego kandydata to zagłosuję na Trzaskowskiego nie dam się kupić są jeszcze inne wartości.
~ JA JA i ON
29 dni temu ocena: 67%  41
Proszę nie sugerować ludziom wyników i tych podpowioedzi , bo to jest wielkie kłamstwo. Działacie specjalnie żeby ludziom zasugerowa na kogo mają zagłosować, Gazeta Jarocińska to BRUKOWIEC
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JAROCINIAK
29 dni temu ocena: 45%  40
Ludzie ktorzy maja swoje lata i coś w życiu zrobili i przeszli biedę powojenną to mają w tych głowach poukładane, chociaż KOMUCHY JAROCIŃSKIE robia też zamęt . A jest ich dużo w Jarocinie i okolicy , Widzimy to już podczas wyborów na Burmistrz Jarocina. Wszyscy referendyści, S,M. L.M i W. BIN. Grono UNIWERSYTETU III WIEKO to jest ta elita KOMUCHÓW co niby chodza do Kościoła , wielce się udzielają, pomagają niby drugim i dzieciom między innymi pani L. P. a głosują odwrotnei. Zobaczymy jak ich Pan BÓG osądzi za to ich zakłamanie. A niedługo już .... nioedługo już ich to czeka, bo latka te komuszki mają. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Nie wierzę w te WASZE sądy Jarociński !!!!!!!!!!!!!!!!!!! TAK WYGRA ANDRZEJ DUDA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotr pia
29 dni temu ocena: 58%  39
Ci MŁODZI LUDZIE MAJĄ ZA DOBRZE W ZYCIU , TO SĄ WYWROTOWCY A NIE MIESZKANCY JAROCINA . MYŚLĘ ŻE GAZETA JAROCIŃSKA TEŻ ZA NIMI STOI !!!! TO JEST PO TO ZROBIONE ŻEBY LUDZI ODWRÓCIĆ OD PREZYDENTA DUDY CWANIACTWO REDAKTORÓW GAZETY TEŻ MÓWI ZA SIEBIE> PANI STAROSTO TERAZ PANI WIDZI JAK JEST W JAROCINIE.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie daj się manipulować. Pomyśl zanim zagłosujesz!
29 dni temu ocena: 55%  38
Ludziom do 26 roku życia PiS obniżył podatek dochodowy do zera. Ci co mają dzieci zapewnił 500 plus. A co dla nich zrobiła Platforma Obywatelska z ministrem Trzaskowskim w rządzie Tuska. Zapewniła zmywak w Anglii...
~ Mieszkaniec
29 dni temu ocena: 70%  37
Ktokolwiek wygro itak guwno z tegu mum
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pustaki chocicza
29 dni temu ocena: 100%  36
nie bójcie się szefa!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pracownik anonimowy
29 dni temu ocena: 55%  35
CAŁA CHOCICZA NA DUDĘ ,!!! NA DUDĘ !!! Idżcie ludzie to jest po prostu id....ta Bezczelny gość !!!!! W telewizji już o nim mówili. LUDZIE NIE nie kupujcie od tego faceta nic , grozi mu za to..... powiedział prokurator z Jarocina
~ Przemyśl zanim zagłosujesz
29 dni temu ocena: 91%  34
Chcecie napierdalanki pomiędzy PO a PiS przez 3 lata i zganianie jedni na drugich kogo to wina, że Polska się nie rozwija, a zwija głosujcie na Trzaskowskiego. Jad wylewany w TVP na PO, a w TVN na PiS gwarantowany. Przy takiej polaryzacji PSL, Konfederacja i SLD całkowicie zostaną zmarginalizowane. Jedynym wygranym będzie PO.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marzenie Tuska
29 dni temu ocena: 73%  33
Jeśli prezydentem zostanie Trzaskowski za 3 lata nie będzie już PSLu, Konfederacji i SLD. Pozostaną 2 partie jak w Stanach Zjednoczonych.
~ Pomyśl zanim zagłosujesz
29 dni temu ocena: 69%  32
Jeśli nie chcecie aby za 3 lata Wasze partie nie zostały zmarginalizowane do 2-3% poparcia to głosujcie na Dudę. W innym razie czeka nas 3 lata wojny Polsko-Polskiej pomiedzy PO a PiS i scena polityczna tak zostanie spolaryzowana że pozostanie po was wspomnienie. Kosiniak Kamysz i Bosacki mieli po kilkanaście procent poparcia. Wszedł Rafałek wykopał topór wojenny i spadło jednego do 2%, drugiemu do 7%. Tego chcecie?
~ 500plus albo kasa dla złodziei okradających państwo na Vacie i akcyzie. Wybór należy do Ciebie
29 dni temu ocena: 57%  31
Gdzie był wasz guru Tusk, Sikorski, Trzaskowski jak sprzedawano lewe paliwo od którego nie odprowadzano vatu i akcyzy? Przez 3 lata obroty Orlenu na oleju napedowym wzrosły o prawie 50%. To pokazuje skalę złodziejstwa za czasów PO i PSL. Byli ślepi jak Temida z opaską na oczach. I mam uwierzyć że byli tak naiwni, nierozgarnięci i nieudaczni że skali tego procederu nie widzieli?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wasz guru Tusk nauczyciel Trzaskowskiego
29 dni temu ocena: 79%  30
Tusk do prezesa Orlenu po wygranych wyborach "Teraz to benzyna może być nawet po 6 zł buhaha" a przed wyborami Orlen obniżał ceny hurtowe paliw i sprzedawał na swoich stacjach poniżej kosztów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Partia Oszustów
29 dni temu ocena: 64%  29
Za czasów Platformy Obywatelskiej wszyscy my tankujący paliwo zrzucaliśmy się na pieniądze które złodzieje otrzymywali wyłudzając VAT z Urzędów Skarbowych. Teraz tankując finansujemy programy spoleczne jak 500plus, 300plus, 13 emerytury. Pomyśl i zadecyduj jakiej Polski oczekujesz na najbliższe lata. Prezydent jest w stanie wyrzucić do kosza każdą ustawę uchwaloną przez Sejm. Do odrzucenia weta potrzebne jest 3/5 głosów Sejmu czyli 276. PiS ma 235, konfederacja 11, PSL koalicja polska 30. razem bez komuchow z SLD i PO mają 276. Czyli nierealne aby ZSLe przyłączyli się do odrzucenia weta. Czyli klincz. Wojna Polsko - Polska. Pomiędzy PO a PiS. 3 lata zmarnowane. Będą się tylko zajmować sobą. Zadecyduj czy takiej Polski chcesz na najbliższe 3 lata.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Partia Oszustów
29 dni temu ocena: 64%  28
Każdy byle nie z partii która rządziła polską przez 8 lat i pozwalała okradać nas Polaków na około 50 miliardów rocznie. Dlatego nie było 13 emerytur, programów 500+, 300+etc. Handlarze lewym paliwem i wyłudzacze VAT mieli za to eldorado. Do nich strumień szedł w miliardach. Oni na pewno zagłosują za ministrem w rządzie Tuska. Te 50 cystern które dziennie wjeżdżały do Polski z Litwy i Niemiec od których nie odprowadzano vatu i akcyzy naprawdę nie daje wam do myślenia? Uważacie że rządząca wtedy koalicja PO i PSL i jej prominentni działacze byli na tyle nierozgarnięci że nie mieli tej świadomości. I jedyne co potrafili to zakomunikować społeczeństwu ustami ministra finansów ROSTOWSKIEGO "PINIĘDZY NI MA I NIE BĘDZIE". Takiej Polski chcecie? Głosujcie na Trzaskowskiego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 8 lat nie potrafiła PO z PSL poradzić sobie z złodziejstwem idącym w miliardy. Do tego nie chcieli nawet zmienić prawa aby złodziejom nie opłacało się kraść
29 dni temu ocena: 64%  27
Choć wyłudzanie pieniędzy z VAT to okradanie Polaków uczciwie płacących podatki, spośród wyroków wobec 253 sprawców wielkich wyłudzeń nienależnego zwrotu VAT, w latach 2014-2016 tylko w 31 przypadkach były to kary bezwzględnego pozbawienia wolności, w dodatku niskie. Zazwyczaj kończyło się na karach wolnościowych i grzywnach, w tym takich jak 1700 zł grzywny przy zysku z przestępstwa wynoszącym 3 mln zł
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO specjaliści od VATu
29 dni temu ocena: 64%  26
Obajtek poinformował, że sprzedaż oleju napędowego od początku 2016 roku do końca pierwszej połowy 2018 roku (zaledwie przez 2,5 roku) przez koncern Orlen S.A wzrosła aż o 45%. TAK NAS OKRADALI.... I co platfuski przyznacie się że to był poziom okradania państwa za waszych rządów w postaci handlu paliwem bez odprowadzania vatu i akcyzy? A może będziecie to tłumaczyć tym że PiS tak rozkręcił gospodarkę że po 1,5 roku o 50% wzrosło zapotrzebowanie na olej napędowy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO specjaliści od VATu
29 dni temu ocena: 67%  25
Trzaskowskiego, Tuska i Rostowskiego zatrudniłbym do kancelarii podatkowej. Specjalizacja: zwrot VATu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kat
29 dni temu ocena: 50%  24
PIS rządzi wspaniale ale musi mieć kontrolę - bo władza deprawuje a absolutna deprawuje absolutnie stąd powinien wygrać ten co nie jest z PIS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oni już rządzili. 8 lat wykazali się. W szczególności w ściągalności VATu mieli sukcrsy
29 dni temu ocena: 55%  23
Chyba wetowanie wszystkiego co uchwalą w sejmie. Dla dobra Platformy Obywatelskiej. Tak aby za 3 lata PO wygrało wybory i miało wpływ na kształt ustaw podatkowych w szczególności Vatowskiej.
~ Gosia
29 dni temu ocena: 56%  22
Zgadzam się z tym, że Prezydent powinien być spoza PiS ponieważ widać wielką zależność Andrzeja Dudy od partii a co najgorsze nie jest samodzielny.
~ aaa
29 dni temu ocena: 61%  21
Niestety ludzie starsi są bardzo podatni na ścieki płynące z Wiadomości TVP., wierzą w ten dobrobyt serwowany przez Holecką. Ale nie wińmy ich za niedołężność, niestety taką kampanię można pod względem manipulacji porównać do pokazu garnków.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
29 dni temu ocena: 56%  20
WIELKA Polska Ty jarociński internetowy bucu. Na PO to można głosować za 3 lata. My głosujemy na prezydenta a nie na PO. Wiem że ty nie widzisz różnicy ale trudno za twój brak wiedzy nie odpowiadam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MY WY ONI
29 dni temu ocena: 71%  19
Masz na myśli wy komuniści leśne dziadki :) TRZASKOWSKI to PO - to KOALICJA OBYWATELSKA z całym swoim bałaganem LGBT+.
~ Przykro mi z tego powodu
29 dni temu ocena: 51%  18
Niestety nie zagłosuje na prezydenta Dudę ponieważ Zjednoczona Prawica promuje Skazanego za ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NIEPODLEGŁA POLSKA
29 dni temu ocena: 48%  17
Prezydent Andrzej Duda To Prezydent Polski ! Wałęsa - Rusek, Kwaśniewski - Rusek, Kaczyński - POLAK, Komorowski - Rusek, DUDA - Polak. Taka jest prawda prawda zwycięży prawda ODWAGA!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
29 dni temu ocena: 20%  16
A Ty mongoł
~ Camillo
29 dni temu ocena: 74%  15
Yes ! Caman Duda
~ DUDA 2020
29 dni temu ocena: 47%  14
Wygra DUDA TO SIĘ UDA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wygra Duda
29 dni temu ocena: 46%  13
Ogarnijcie się Wygra DUDA Wygra Polska. A te wasze komentarze pokazują jaki reprezentujecie poziom. Poziom 0
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WielkaPolska
29 dni temu ocena: 58%  12
Ooo widzę kolorowa niepodległa, kolorowy Jarocin. To zamiast festiwalu MR I disco polo,to będą parady , hahaha hahaha. Za chwilę będą jarocinioki na zachód uciekać, bo w Polsce nie da się żyć. Śmieszni jesteście, już ludzie na PO itp głosowało I pouciekalo do angli itp historia się powtarza cioty hahahaha hahahaha hahahaha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
29 dni temu ocena: 57%  11
Kiedyś w Jarocinie były festiwale słynne właśnie z wolności słowa a od pewnego czasu Pani starosta sieje w Jarocinie zarazę pisowska gorsza niż sam koronawirus. Teraz to jak nie Duda to Morawiecki. Płakać się chce
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anty
29 dni temu ocena: 48%  10
No to faktycznie cud że cokolwiek powiedziała jarek jej kazał to coś tam wygdukała pisiory tak mają żal ich złośliwości A tacy katolicy zal
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
29 dni temu ocena: 66%  9
No to super byle tak zostało 12 lipca
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A