ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Wybory 2020. Rozdawali gazetki i promowali kandydata na prezydenta

› Wybory miesiąc temu    7.07.2020
Kuba Piotrowicz
komentarzy 40 ocen 5 / 0%
A A A
Poseł Jarosław Urbaniak rozmawia z mieszkańcamiPoseł Jarosław Urbaniak rozmawia z mieszkańcami fot. Kuba Piotrowicz

Wybory 2020. Poseł KO/PO Jarosław Urbaniak i senator KO/PO Marcin Bosacki robią kampanię Rafałowi Trzaskowskiemu w Jarocinie.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1W piątek w naszym mieście gościł poseł Dariusz Joński, który wraz z byłym burmistrzem, a obecnie radnym powiatowym Stanisławem Martuzalskim promowali kandydata KO/PO na prezydenta – Rafała Trzaskowskiego.

 

Dziś z podobną misją do Jarocina przyjechali poseł Jarosław Urbaniak (poseł na Sejm z okręgu nr 36, w którym znajduje się nasz powiat) oraz senator Marcin Bosacki.Politycy rozdawali gazetki promujące prezydenta Warszawy i rozmawiali z mieszkańcami naszego miasta. Odpowiadali też na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej, którą mogliście zobaczyć na naszym profilu na Facebooku.Zapytaliśmy parlamentarzystów o to, jak im się rozmawia z mieszkańcami. Poseł Jarosław Urbaniak odpowiedział w następujący sposób:

 


- Dyskusje są bardzo merytoryczne. Staramy się wysłuchać każdego i rozmawiamy o kryzysie, o epidemii, o miejscach pracy czy o rosnących cenach - mówił parlementarzysta. 

 Wtórował mu senator Bosacki:– Dla Polaków ważne są te wszystkie rzeczy, a nie sztucznie wrzucane sprawy przez kandydata Andrzeja Dudę i telewizję partyjno – państwową, dawniej telewizję publiczną, takie jak adopcja dzieci przez pary homoseksualne czy czyhanie przez Niemcy na przejęcie kontroli nad Polską. Natomiast są rozmowy o konkretach: o tym, jak podnieść dodatki do emerytur dla kobiet za wychowywanie dzieci, o tym, jak podnieść fundusze dla polskich wsi oraz funduszach dla polskich dzieci, którzy mieszkają poza metropoliami.

 

 

Senator Bosacki przedstawił także pięć rzeczy, które Rafał Trzaskowski wprowadzi dla mieszkańców mniejszych aglomeracji, takich jak powiat jarociński:- Dopłaty z Unii Europejskiej na wyższym poziomie niż do tej pory; Uznanie dla sołtysów i członków Ochotniczych Straży Pożarnych poprzez dodatki do emerytur; Fundusz stypendialny dla zdolnych dzieci i młodzieży z mniejszych miejscowości; Inwestycje bliskie każdemu człowiekowi, na które dla każdego powiatu przeznaczonych zostanie 30 milionów złotych; Dopłaty do żłobków i przedszkoli, tak żeby wszyscy rodzice, którzy chcą wysyłać swoje dzieci do tych placówek, mogli to robić za darmo.Parlamentarzyści wciąż mają nadzieję na debatę. Poseł Urbaniak stwierdził, że telewizje komercyjne są otwarte na przeprowadzenie takowej, a to Andrzej Duda boi się pytań zadawanych przez niezależnych dziennikarzy.Nie tylko Koalicja Obywatelska prowadzi kampanię wyborczą na naszym ternie. Dziś po południu do Jarocina przyjedzie premier Mateusz Morawiecki – ZOBACZ TUTAJZOBACZ WIDEO I GALERIĘ Z WIZYTY POSŁA URBANIAKA I SENATORA BOSACKIEGO:

+ 0 głosów: 5 (0%) 5 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (40)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ KOALA
  miesiąc temu 40
  ANDRZEJ DUDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DUDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Minister Finansów z PO "PINIĘDZY NI MA I NIE BĘDZIE"
  miesiąc temu ocena: 100%  39
  Panom z Platformy Obywatelskiej już dziękujemy. Mieli 8 lat na POzamykamie złodziei wyłudzających VAT z urzędów skarbowych. Nie dali rady. Tych co złapali w większości dostawali kary grzywny lub wyroki w zawieszeniu. A ustawy uszczelniające VAT mieli przygotowane, ale trzymali w szufladach ministerstwa finansów o czym zeznawał ich minister finansów Szczurek.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dzidek
  miesiąc temu ocena: 50%  38
  Puste slogany- tak puste może i są, ale nie wrzeszczą,czy krzyczą, nie wykorzystują obecności dzieci, KGW i nie napuszczają, czy szczują, jednych ludzi na nieludzi. PS. gdybym miał oddać dziecko na wychowanie to oddałbym ludziom samotnym nawet tym jednopłciowym niż niektórym ""POLITYKOM " ze sztabu PAD, czy z pisowskiej sekty, gdzie zieje nienawiść i zakłamanie . Jedni drugich warci .dlatego mamy taki POPiS chamstwa i arogancji. Mimo wszystko jestem za zmianą.
  ~ Puste slogany
  miesiąc temu ocena: 75%  37
  Za to w przemowach to nie ma lepszych. Tusk, Trzaskowski, Budka. Mówcy, oratorzy jakich mało. Najlepiej wychodzi im gadanie o niczym. Tak mogliby gadać godzinami. Posłuchaj Trzaskowskiego. Będziesz zachwycony. Ale potem pomysł co powiedział z konkretów? Wyjdzie Ci że nic. Tylko hasełka w stylu "będę patrzył władzy na ręce", "ludzie mają dość" "marzy mi się Polska" ... taka sraka i owaka. etc.
  ~ Zaglosowalbym na Dudę ale..
  miesiąc temu ocena: 67%  36
  ....wczoraj widziałem w tv Skazanego obok premiera Morawieckiego i czuje się zniesmaczony :-(
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Stanisław Gonada
  miesiąc temu ocena: 50%  35
  A kogo wolałbyś widzieć? Mikołaja K. Stanisława M. Czy może Mariusza Z? Wielką Trójce odzyskiwaczy surowców spółki ZGO.
  ~ News z 2016 roku. Gdyby nie PiS nadal by kradli śmiejąc się z nas. A sądy orzekałyby nadal kary w zawieszeniu
  miesiąc temu ocena: 53%  34
  Przestępstwo wyłudzenia VAT trafi do kodeksu karnego i będzie surowo karane. Nowelizacja ma za zadanie walczyć z oszustwami podatkowymi. Wyłudzanie podatku od towarów i usług (VAT) stało się w ostatnich latach niezwykle groźnym procederem przestępczym, wskutek którego budżet państwa ponosił gigantyczne szkody. Według ustaleń NIK, organy kontroli skarbowej wykryły w zeszłym roku fikcyjne faktury na kwotę 81,9 mld zł. To kwota ponad półtora razy większa niż zeszłoroczny deficyt budżetowy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ News z 2016 roku. Gdyby nie PiS nadal by kradli śmiejąc się z nas. A sądy orzekałyby nadal kary w zawieszeniu
  miesiąc temu ocena: 47%  33
  Choć wyłudzanie pieniędzy z VAT to okradanie Polaków uczciwie płacących podatki, spośród wyroków wobec 253 sprawców wielkich wyłudzeń nienależnego zwrotu VAT, w latach 2014-2016 tylko w 31 przypadkach były to kary bezwzględnego pozbawienia wolności, w dodatku niskie. Zazwyczaj kończyło się na karach wolnościowych i grzywnach, w tym takich jak 1700 zł grzywny przy zysku z przestępstwa wynoszącym 3 mln zł
  ~ Gosia
  miesiąc temu ocena: 71%  32
  Dlaczego teraz przed wyborami Rząd rozdaje symboliczne czeki, bez pokrycia póki co? Dlaczego nie pomagał wcześniej? Dlaczego Rząd obciążał samorządy dodatkowymi kosztami a te nie mogły realizować zaplanowanych inwestycji?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Piotr
  miesiąc temu ocena: 0%  31
  https://miedzychod.naszemiasto...
  ~ Piniędzy ni ma i nie będzie
  miesiąc temu ocena: 54%  30
  Jak to nie pomagał wcześniej? Przez 4 lata pomaga. Przykładowo rodzinom poprzez program społeczny 500plus. Poprzez 13 emerytury. Poprzez tarcze antykryzysowe przedsiębiorcom. Natomiast Platforma Obywatelska znana była z powiedzenia min. finansów ROSTOWSKIEGO "PINIĘDZY NI MA I NIE BĘDZIE"
  ~ Mama
  miesiąc temu ocena: 70%  29
  A ich maseczki nie obowiązują i w takim skupieni ale przykład dali mandat takim dac i to spory
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ on
  miesiąc temu ocena: 80%  28
  W Warszawie na placu Piłsudskiego Kaczyński też nie miał maseczki a wtedy jeszcze trzeba było nosić na otwartej przestrzeni dlaczego wtedy Mama nie protestowałaś ???
  ~ Mama
  miesiąc temu ocena: 39%  27
  Ale umieli myśleć na targowisku oczy ludziom teraz nawet małe miasta i wioski widza A gdzie byli kiedyś Pan Duda był już u Nas i to nasz prezyxent
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wyborca
  miesiąc temu ocena: 100%  26
  A Był Duda i co zmienił ????????
  ~ PO specjaliści od VATu
  miesiąc temu ocena: 80%  25
  Stanisławie Martuzalski a ty pamiętasz gazetkę paszkwil rozdawaną pod osłoną nocy podczas kampanii wyborczej w której startowałeś?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Prawdomówni z PO
  miesiąc temu ocena: 100%  24
  Sorry roznoszoną, a nie rozdawaną. Żeby było jasne Pan Martuzalski nie miał z nią nic do czynienia o niczym nie wiedział. W jego opinii to była prowokacja sztabu Adama Pawlickiego. Sam na siebie pisał padzkwile.
  ~ Dobro Polski czy dobro PO? Wybór należy do Ciebie
  miesiąc temu ocena: 64%  23
  Jedyne co planuje Trzaskowski jak zostanie Prezydentem to weta ustaw uchwalonych przez rząd. Więcej sprawczych proregatyw nie ma. Sam zadecyduj czy chcesz na najbliższe 3 lata wojny Polsko - Polskiej pomiedzy PO a PiS i zajmowania się polityków zamiast naszymi sprawami to zajmowania się sobą. Ku uciesze PO.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gosia
  miesiąc temu ocena: 80%  22
  Ale gdzie ja napisałam, że coś ukradli?
  ~ Do Gosi
  miesiąc temu ocena: 47%  21
  Gosia co ukradł Banaś napisz. Co ukradł Morawiecki co ukradł Szumowski. Jak to się ma do rozkradania budżetu państwa poprzez wyłudzenia VAT lub niepłacenia VAT i akcyzy poprzez handlowanie paliwem z Litwy i Niemiec (50 cystern dziennie) za czasów Platformy Obywatelskiej i PSL w kwocie około 50 miliardów rocznie
  ~ Gosia
  miesiąc temu ocena: 67%  20
  Dobro Polski czy interesy PiS (patrz Szumowski, Morawiecki, Banaś...)? PiS ustawy tworzy pod siebie nie dla dobra Polski. Władza nie powinna być w jednych rękach. Oprócz rozdawania pieniędzy co dobrego zrobił PiS i Duda?
  ~ Sami nierozgarnięci?
  miesiąc temu ocena: 67%  19
  Trzaskowski minister w rządzie Tuska. Też nic nie wiedział o skali procederu okradania państwa przez wyludzenia VAT i braku uiszczania VAT i akcyzy z handlu lewym paliwem. Też nie wiedział o gotowych ustawach schowanych do szuflad w Ministerstwie Finansów uszczelniających płacenie podatku VAT za czasów rządów PO I PSL?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wielcy nieobecni...
  miesiąc temu ocena: 83%  18
  Gdzie jest Mariusz Z? Gdzie jest Mazurek? Gdzie jest Martuzalski? Zawsze to parę rąk więcej do rozdawania gazetek. Należy wspierać wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej Pana Trzaskowskiego. Bo was karnie wyrzucą z partii.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ccc
  miesiąc temu ocena: 67%  17
  Już się wstydzą za platformę.
  ~ Mieliście swoje 5 minut
  miesiąc temu ocena: 83%  16
  Kiedyś za czasie PO i PSL pośrednio przez urzędy skarbowe rozdawano pieniądze wszelkiej maści wyłudzającym VAT, albo nie dostrzegano skali handlu lewym paliwem bez uiszczania do budżetu państwa VATU i akcyzy. Teraz rozdawane są gazetki. I niech tak POzostanie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Głosująca
  miesiąc temu ocena: 69%  15
  PiS i Duda też miał swoje "5 minut" w krótszym czasie zrobili więcej złego niż inni.
  ~ Xxx
  miesiąc temu ocena: 73%  14
  Gdzie był wasz guru Tusk, Sikorski, Trzaskowski jak sprzedawano lewe paliwo od którego nie odprowadzano vatu i akcyzy? Przez 3 lata obroty Orlenu na oleju napedowym wzrosły o prawie 50%. To pokazuje skalę złodziejstwa za czasów PO i PSL. Byli ślepi jak Temida z opaską na oczach. I mam uwierzyć że byli tak naiwni, nierozgarnięci i nieudaczni że skali tego procederu nie widzieli?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pegaz
  miesiąc temu ocena: 75%  13
  I Ty to lewe paliwo kupowałeś. ????
  ~ Wybór należy do Ciebie
  miesiąc temu ocena: 70%  12
  Obajtek poinformował, że sprzedaż oleju napędowego od początku 2016 roku do końca pierwszej połowy 2018 roku (zaledwie przez 2,5 roku) przez koncern Orlen S.A wzrosła aż o 45%. TAK NAS OKRADALI....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wybór należy do Ciebie
  miesiąc temu ocena: 71%  11
  Za czasów Platformy Obywatelskiej wszyscy my tankujący paliwo zrzucaliśmy się na pieniądze które złodzieje otrzymywali wyłudzając VAT z Urzędów Skarbowych. Teraz tankując finansujemy programy spoleczne jak 500plus, 300plus, 13 emerytury. Pomyśl i zadecyduj jakiej Polski oczekujesz na najbliższe lata. Prezydent jest w stanie wyrzucić do kosza każdą ustawę uchwaloną przez Sejm. Do odrzucenia weta potrzebne jest 3/5 głosów Sejmu czyli 276. PiS ma 235, konfederacja 11, PSL koalicja polska 30. razem bez komuchow z SLD i PO mają 276. Czyli nierealne aby ZSLe przyłączyli się do odrzucenia weta. Czyli klincz. Wojna Polsko - Polska. Pomiędzy PO a PiS. 3 lata zmarnowane. Będą się tylko zajmować sobą. Zadecyduj czy takiej Polski chcesz na najbliższe 3 lata.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Andrzej Duda
  miesiąc temu ocena: 39%  10
  Prezydent RP 2020-2025
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Guccio
  miesiąc temu ocena: 50%  9
  I nie inaczej ale jak widać niektórzy mają inne zdanie i chcą Izrael w Polsce
  ~ Cccc
  miesiąc temu ocena: 69%  8
  Tyle pieniędzy wydanych na te gazetki których większość osób nie chce albo zaraz lądują do kosza.Lepiej by te pieniądze przeznaczone były na szczytny cel np.na domy dziecka...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pegaz
  miesiąc temu ocena: 100%  7
  Kosztowały mniej niż karty Morawieckiego i Sasina do głosowania
  ~ Memfis
  miesiąc temu ocena: 29%  6
  A ja nie idę na wybory skoro corona jest w JAro.
  R E K L A M A