ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M ADeka B1 06 2020
R E K L A M A

WYBORY 2020. Ponad 350 osób zgłosiło się do obwodowych komisji wyborczych

22 dni temu    16.06.2020
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Komisarz wyborczy w Kaliszu powołał 37 obwodowych komisji wyborczych na terenie gmin powiatu jarocińskiego. Z kolei w gminie Nowe Miasto 5 komisji zostało ustanowionych przez komisarza z Konina. Ile osób będzie pracowało przy tegorocznych wyborach prezydenckich, ile zarobią i czy samorządy miały problem ze skompletowaniem wymaganych składów komisji?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Zgodnie z Kodeksem wyborczym minimalny skład obwodowej komisji wyborczej wynosi 5 członków. Pomimo zagrożenia epidemiologicznego i obowiązujących obostrzeń sanitarnych nasze samorządy nie miały większych problemów z obsadzeniem składów komisji.

 

 

- Nie było problemów z powołaniem składów komisji. Gdyby wybory miały się odbyć 10 maja byłyby spore kłopoty ze znalezieniem chętnych do pracy w komisjach. Teraz zgłosiły się miedzy innymi osoby, które wtedy miały wątpliwości - wyjaśnia urzędniczka z Nowego Miasta.

 

 

Najwięcej komisji jest w gminie Jarocin - 18. Będą w nich zasiadały 162 osoby - od 5 do 11. Jak podają służby burmistrza Adama Pawlickiego, w Jarocinie nie było większych problemów z powołaniem komisji. Tylko jedna - w szpitalu Powiatowym w Jarocinie ma minimalny skład, czyli 5 osób.

 

O przygotowaniach do wyborów mówił burmistrz Jarocina Adam Pawlicki w programie telewizyjnym - więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

 

W gminie Żerków jest 8 obwodów do głosowania i tyle komisji też zostało powołanych. W ich składach znalazło się od 7 do 11 członków. Łącznie tegoroczne wybory prezydenckie w komisjach obsługiwało będzie 70 osób.

 

 

Z kolei w gminie Jaraczewo do 6 obwodowych komisji wyborczych zgłosiło się 43 chętnych. Składy oscylują od 6 do 9 osób.

 

 

Natomiast w gminie Kotlin 5 komisji liczy od 6 do 7 członków - łącznie będą w nich pracowały 32 osoby.

 

[o tegorocznym święcie samorządu czytaj TUTAJ]

 

Gmina Nowe Miasto podzielona została na 5 obwodów. Będą w nich pracowały komisje w składzie od 8 do 11 członków - łącznie 45 osób.

 

 

Za udział w pracach i szkoleniach obwodowych komisji wyborczych przysługuje dieta. Przewodniczący komisji otrzymają po 500 złotych, zastępcy przewodniczącego - po 400 złotych, a członkowie - po 350 złotych.

 

 

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca, ewentualna druga - 12 lipca. Głosowanie zostanie przeprowadzone w godzinach od 7.00 do 21.00.

 

 

Najnowsze wydanie Gazety Jarocińskiej już w sklepach i internecie, a w nim - KLIKNIJ TUTAJ

Powiązane

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dieter Bohlen
18 dni temu ocena: 100%  1
komentarz 0 0 PJA 21825. O 1.30 w nocy jezdzi po Jarocinie i zrywa plakaty wyborcze trzaskowskiego. Widzialem cie na skrzyzowaniu kolo jarkonu .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A