ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

WYBORY 2020. Ilu z nas zdecydowało się na głosowanie korespondencyjne?

18 dni temu    20.06.2020
Anna Konieczna
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

Tegoroczne wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę - 28 czerwca. Głosować będzie można na dwa sposoby - osobiście w lokalu wyborczym oraz korespondencyjnie. Jeśli wybierzemy tę drugą możliwość, musimy to zgłosić. Czasu jest niewiele.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Każdy, kto ze względu na stan epidemii obawia się osobistej wizyty w lokalu wyborczym, może oddać głos korespondencyjnie.

 

Należało to jednak zgłosić do wtorku - 16 czerwca - przez internet lub bezpośrednio w urzędzie.

 

W powiecie jarocińskim chęć głosowania korespondencyjnego zadeklarowało 276 osób na 56.006 uprawnionych do głosowania. Natomiast w gminie Nowe Miasto 29 na 7.066 uprawnionych do głosowania.

 

[co burmistrz Jarocina mówił w telewizji o tegorocznych wyborach - szczegóły znajdziesz TUTAJ]

 

Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego Państwowa Komisja Wyborcza - na wniosek ministra zdrowia - ma uprawnienia do wprowadzenia na terenie wybranych gmin lub na ich części - tam, gdzie nastąpiło nagłe i znaczące pogorszenie sytuacji epidemicznej - wyłącznie głosowania korespondencyjnego. PKW ma na to czas do niedzieli - 21 czerwca.

 

 

Do każdej osoby, która będzie głosowała korespondencyjnie pakiet wyborczy ma zostać dostarczony pod wskazany adres najpóźniej do wtorku - 23 czerwca. Wyborcy podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, którzy zgłoszą zamiar po 16 czerwca, otrzymają pakiet wyborczy najpóźniej do piątku - 26 czerwca.

 

[jak wygląda kampania wyborcza na naszym terenie - na ten temat wiecej czytaj TUTAJ]

 

Co ważne: zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego dotyczy również ewentualnej drugiej tury wyborów przewidzianej na 12 lipca. W tym przypadku pakiet wyborczy zostanie wysłany na adres wskazany w zgłoszeniu za pośrednictwem Poczty Polskiej.

 

 

W każdym przypadku wyborca może osobiście odebrać pakiet wyborczy w urzędzie, jeżeli zadeklarował to w zgłoszeniu zamiaru głosowania korespondencyjnego.

 

Na terenie powiatu jarocińskiego i gminy Nowe Miasto głosować będzie można w 42 obwodach wyborczych.

 

[czy gminy miały problemy ze znalezieniem chętnych do pracy przy wyborach - o tym przeczytasz TUTAJ]

 

Minimalny skład komisji, które zostały powołane w tych obwodach powinien wynosić 5 członków. Ten wymóg we wszystkich gminach Ziemi Jarocińskiej został spełniony.

 

Komitety poszczególnych kandydatów na prezydenta zgłosiły łącznie 352 osoby do pracy przy wyborach na naszym terenie. Zarobią one od 350 do 500 złotych.

 

 

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ #mamydość
17 dni temu ocena: 100%  6
na niedzielnej mszy u Chrystusa Króla proboszcz wygłosił polityczne wyborcze kazanie nawiazaujac do fragmentów ewangelii, to jakiś tumult prymitywizmu i średniowiecznego myślenia i pewnie obraza Pana Boga przez proboszcza bo co to ma wspólnego z posługą kapłana?! To skandal opowiadanie wiernym że popełnią grzech jeżeli nie zagłosują na kandydata który jest wierzacy i praktykujacy! Opowiadanie na kazaniu o wyborach i na kogo trzeba głosować to przejaw zwykłej głupoty i chęć przypodobania się pisowskiej władzy, proboszcz powinien wiedzieć że 28 czerwca Polacy nie bądą wybierać Prymasa czy kardynała tylko prezydenta Polski, który musi wszystkich Polaków traktować i szanować jednakowo, to nie ma być prezydent tylko ludzi wierzących! coś się temu proboszczowi w głowie pomieszało, to wstyd i skandal! Niech lepiej pilnuje swojego probostwa i sprawdzi co znaczy ewangelizacja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wierząca
16 dni temu ocena: 100%  5
Jestem osobą wierzącą i to mnie przeraża. Kościół przykłada rękę do tej złości, którą rozsiewa Prezydent i PiS swoimi wypowiedziami. Wiem, że nie we wszystkich kościołach tak jest ale to KK odpowie za to, że tylu ludzi zaczyna od niego odchodzić. Coś im się pomyliło. Idąc do kościoła chcę usłyszeć w homilii choć jedno zdanie, które mnie poruszy czy da mi nadzieję niestety jest z tym problem ale trudno się dziwić skoro zajmują się polityką. Dobrze, że mnie nie było bo bym wyszła.
~ sort
17 dni temu ocena: 36%  4
nieważne jak, ważne ..., by nie na marionetkę! p.s. i warto wiedzieć, kto za marionetką stoi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nnnnn
17 dni temu ocena: 75%  3
Każdy wie,że to Trzaskowski. Nie było suflera, to nie wiedział czy w 2016 roku był posłem, Czy głosował przeciw obniżeniu wieku emerytalnego, Czy w ogóle było głosowanie. A jak długo będzie pamiętał o swoich obietnicach?? może 3 tygodnie?
~ sort
17 dni temu ocena: 40%  2
cóż, najważniejsze, że wiecie o czym mówię, jak to dawniej mawiano, uderz w stół, a nożyce się odezwą, ja wierzę, że samodzielnie myślących, będzie większość, czego też i Wam szczerze życzę ..., lepiej późno, niż wcale, to naprawdę nie boli :)
~ Qwert
17 dni temu ocena: 78%  1
Czyli nie na Czajkowskiego bo budka za nim stoi
R E K L A M A