ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

WYBORY 2020. Co koniecznie trzeba zrobić przed II turą?

miesiąc temu    7.07.2020
Anna Konieczna
komentarzy 4 ocen 2 / 0%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

W niedzielę - 12 lipca odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Będziemy głosowali na jednego z dwóch kandydatów. Co trzeba zrobić zanim to zrobimy?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Jeśli przed pierwszą turą wyborów ktoś wziął zaświadczenia o prawie do głosowania w dwóch turach lub zgłosił zamiar głosowania korespondencyjnego - nie musi już nic robić.

 

Z zaświadczeniem na II turę zagłosuje w dowolnej komisji, a w przypadku głosowania korespondencyjnego pakiet wyborczy dostanie na ten sam adres co przed pierwszym głosowaniem.

 

Ale, jeśli w II turze zamierza głosować gdzie indziej niż w pierwszej - musi pamiętać o następujących datach.

 

[pierwsza tura wyborów - kto wygrał w Jarocinie i na Ziemi Jarocińskiej - szczegóły TUTAJ]

 

Jeśli chce głosować za granicą:

Do 9 lipca na stronie ewybory.msz.gov.pl można zgłosić zamiar osobistego głosowania w komisjach wyborczych za granicą. Nie da się już zarejestrować na głosowanie korespondencyjne - termin minął 29 czerwca.

 

Jeśli chcesz głosować w Polsce:

7 lipca mija ostateczny termin na dopisanie się do spisu wyborców (jednorazowo, tylko na te wybory) lub stałego rejestru wyborców w wybranej gminie. To również ostatni dzień na zgłoszenie się do głosowania korespondencyjnego dla osób przebywających w kwarantannie. Wnioski można złożyć korzystając między innymi z platformy ePUAP.

Do tego dnia także osoby, które wcześniej zgłosiły zamiar głosowania korespondencyjnego powinny otrzymać swoje pakiety wyborcze.

 

UWAGA: Osoby, które przed I turą dopisały się do spisu wyborców w wybranym obwodzie, będą ujęte w tym samym spisie w głosowaniu 12 lipca. Nie ma już możliwości dopisania do innego spisu wyborców.

 

[relacja z I tury wyborów na naszym terenie - TUTAJ]

 

Ostatnia szansa, by zadbać o możliwość głosowania w dowolnym miejscu to 10 lipca - do tego dnia można odebrać z urzędu zaświadczenie o prawie do głosowania.

 

Tego zaświadczenia nie można pobrać drogą elektroniczną - trzeba odebrać je w urzędzie osobiście lub przez osobę, która będzie miała upoważnienie.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jatonieja
miesiąc temu ocena: 100%  4
a gdzie poprzednie komentarze, czyściciel widzę działa. to się nazywa cenzura :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ John
miesiąc temu ocena: 100%  3
Gazeta Jarocińska zawsze była i jest uważana za sprzyjającą niektórym instytucją i osobom co można zauważyć kiedy można pisać komentarze,a kiedy nie. Do tego znikają komentarze zwolenników PIS i obecnego Prezydenta więc jak przegra Pan Traskowski osobiście napiszę pismo do Warszawy o przeprowadzenie kontroli w tej kwestii. Komentarz zapewne za chwilę zniknie, ale ktoś go przeczyta.
~ nie głosuję na POPiS
miesiąc temu ocena: 33%  2
napić się
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gosia
miesiąc temu ocena: 50%  1
Niestety nie mamy innej opcji :-( ja zagłosuję przeciwko Andrzejowi. Jest prezydentem a tak bardzo przyczynia się do podziału między nami Polakami. Niestety nie ma mojego kandydata w tej turze ale zawsze głosowałam i zagłosuję teraz. Chcę, żeby Polska się rozwijała a nie cofała. Ja wiem, że dla wielu liczy się tylko socjal i to jest przykre :-(. Nie ma to nic wspólnego z patriotyzmem o którym tyle trąbi Morawiecki i Duda. Co do picia VAT na te trunki nie został zmniejszony.
R E K L A M A