ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

#wspieramjarocinskie: Będzie karta Jarociniaka

› Wspieram jarocińskie 4 miesiące temu    28.08.2020
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 4 / 50%
A A A
Robert Cieślak - prezes Jarocińskiej Agencji RozwojuRobert Cieślak - prezes Jarocińskiej Agencji Rozwoju fot. Zdjęcie JAR

Jarocińska Agencja Rozwoju wprowadzi Jarocińską Kartę Mieszkańca. O projekcie opowiada prezes spółki – Robert Cieślak

Jarocińska Agencja Rozwoju jest partnerem akcji #wspieramjarocinskie. Spółka planuje uruchomić w październiku Jarocińską Kartę Mieszkańca.

Powstanie nowy portal oraz aplikacja na telefon. Opowiada o tym w rozmowie Robert Cieślak – prezes JAR-u.

Dlaczego JAR zdecydował się być partnerem akcji #wspieramjarocinskie?

Robert Cieślak: Nie wyobrażam sobie, byśmy tego nie robili. Jedną z naszych podstawowych działalności jest czynne wsparcie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw działających na terenie całego województwa, ale wiadomo, że szczególnie bliskie są nam firmy z gminy Jarocin. Jesteśmy po to, by im pomagać. Akcja #wspiermjarocinskie wpisuje się w naszą misję. W trudnych czasach musimy wszyscy zewrzeć szeregi, wspierać się nawzajem, dbać o to, by lokalna gospodarka się rozwijała, pieniądze zostawały w naszym samorządzie. Takie działania sprawią, że będzie żyło nam się lepiej w naszej gminie. W dobie recesji, która nam grozi, to szczególnie ważne.

Czym konkretnie zajmuje się Jarocińska Agencja Rozwoju?

Robert Cieślak:Prowadzimy wiele działalności m.in. jesteśmy administratorem sieci światłowodowej, działamy w branży nieruchomości. Jeśli chodzi o pomoc przedsiębiorcom, to głównym przedmiotem działalności jest poręczanie kredytów, pożyczek i bezzwrotnych dotacji z urzędów pracy. Ściśle współpracujemy z urzędami pracy - oczywiście w naszym powiecie, jak i w powiatach ościennych. W sumie od 2014 roku udzieliliśmy już blisko 2 tysiące poręczeń, na kwotę ponad 91 mln zł. Od ubiegłego roku współpracujemy również ze spółką Poręczenia Kredytowe w Warszawie w zakresie poręczeń zabezpieczających wadia w postępowaniach przetargowych.

Pomagacie też firmom pozyskiwać środki zewnętrzne?

Robert Cieślak: Tak. Zapewniamy kompleksową obsługę w tym zakresie - doradzimy, pokażemy dobre praktyki i skontaktujemy z firmami, które już skorzystały z takiej pomocy, by podzielili się doświadczeniami. Od 2009 roku współpracujemy z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. i prowadzimy doradztwo, ale też pomagamy w pozyskiwaniu pożyczek z inicjatywy JEREMIE na rozwój działalności gospodarczej.

Czas pandemii, niestety, będzie miał fatalny wpływ na gospodarkę. Przygotowujecie jakieś specjalne działania pomocowe dla lokalnych przedsiębiorców?

Robert Cieślak: Właśnie pracujemy nad wdrożeniem Karty Jarociniaka. To będzie przedsięwzięcie wyjątkowe na skalę kraju. Chcemy stworzyć nowy portal internetowy wraz z aplikacją, która będzie pomagać mieszkańcom w załatwianiu codziennych spraw i ułatwiać kontakty z urzędem. Ma też ona ułatwić kontakt klienta z lokalnymi usługodawcami oraz przedsiębiorcami.

Na czym to ma polegać?

Robert Cieślak: Każdy mieszkaniec będzie mógł ściągnąć bezpłatnie aplikację, którą teraz przygotowujemy. Ta aplikacja pokaże np. informację: Jutro będą wywozić śmieci BIO - wystaw kosz, albo „Mija termin zapłaty kolejnej raty podatku od nieruchomości. Prosimy o zapłatę” i dzięki tej aplikacji będzie można ten podatek zapłacić.

To sfera urzędowa, a sfera przedsiębiorca – klient?

Robert Cieślak: Chcemy, by właściciele sklepów, punktów usługowych, gastronomicznych przyłączali się do naszej akcji. Damy możliwość bezpłatnej prezentacji w aplikacji swoich usług, ale też będziemy zachęcać, by dawać rabaty posiadaczom aplikacji. Każdy jarociniak z aplikacją będzie miał taniej
w sklepach, kawiarniach, które przyłączą się do naszej akcji.

Kiedy karta zostanie wdrożona?

Robert Cieślak: Nie chciałbym podawać dokładnego terminu, pracujemy. Mamy nadzieję, że jesienią uda nam się z nią wystartować. Wydaje mi się, że nasz pomysł idealnie wpisuje się w akcję #wspieramjarocinskie.

 

Artykuł partnera - Jarocińska Agencja Rozwoju jest partnerem akcji #wspieramjarocinskie

+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.