ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Wrócili z Niemiec i stwierdzili: „Takie praktyki, to jest coś” [ZDJĘCIA]

7 miesięcy temu    12.10.2019
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dyrektor Marek Sobczak (z prawej) wizytuje praktyki swoich uczniów w NiemczechDyrektor Marek Sobczak (z prawej) wizytuje praktyki swoich uczniów w Niemczech fot. ZSP nr 1

Było ich 32. Pojechali do Niemiec. Tam uczyli się budowlanki. Po powrocie stwierdzili: „Takie praktyki, to jest coś”.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

W jarocińskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 rozpoczęła się druga edycja projektu „Zabudowa sucha, czyli wykończ swoje marzenia”, który jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu PO WER (Erasmus+).

 

 

[co młodzi adepci zawodu fryzjera robili w szkole - szczegóły i galeria ZDJĘĆ - TUTAJ]

 

 

Szkoła otrzymała 240 tysięcy złotych dofinansowania. Pieniądze w całości przeznaczone zostały na dwutygodniowe praktyki w Niemczech dla 32 budowlańców z jarocińskiej „jedynki”.

 

 

W trakcie uczniowie poznali między innymi tajniki suchej zabudowy, zewnętrznej izolacji termicznej oraz technologię budowy domów pasywnych. W wolnym czasie uczestnicy projektu zwiedzili Berlin i Poczdam.

 

 

Kwota dofinansowania pokryła koszt przygotowania teoretycznego, przejazdu, ubezpieczenia, kursu językowego i kulturowego, zakup strojów roboczych oraz zajęć praktycznych i pobytu w Niemczech. Ponadto każdy z uczniów otrzymał kieszonkowe w wysokości 1.000 złotych. Przed wyjazdem uczniowie odbyli trzydziestogodzinny kurs językowy oraz dwudniowe przygotowanie teoretyczne przeprowadzone przez wykładowców Politechniki Poznańskiej.

 

 

[chcą kształcić pielęgniarki i ratowników medycznych w Jarocinie - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

W czasie praktyk uczniów odwiedził Marek Sobczak, dyrektor „jedynki”, który poza tym, że skontrolował przebieg praktyk zwiedzenia, to zwiedził Ośrodek Szkolenia Praktycznego w Götz i spotkał się z dyrektorem Izby Rzemieślniczej z Poczdamu - Tilo Jensch.

 

 

Ośrodek oferuje miejsca praktyk w 51 zawodach i jest jednym z najnowocześniejszych placówek uczących zawodu w Niemczech.

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A