ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Woda to nie śmietnik. Reaguj!

› Aktualności› Samorząd 4 miesiące temu    17.05.2020
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Czas pandemii i ograniczonego poruszania się w miejscach publicznych niektóre osoby wykorzystują do pozbycia się niepotrzebnych śmieci.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Niskie stany wody w rzekach uwidaczniają wiele takich niechcianych znalezisk zalegających na dnie cieków - od bardzo dużej ilości szklanych i plastikowych butelek, przez lodówki, po wraki samochodów. Jak alarmują Wody Polskie to rosnący problem. Nie możemy pozostać bierni. Musimy reagować.

 

Ładna pogoda zachęca do przebywania nad wodą. Niestety, niektórzy pozostawiają po sobie tony odpadów, które często trafiają do rzeki.

 

 

- W ostatnim czasie obserwujemy wzrastający problem zanieczyszczania rzek. Są to śmieci wyrzucane przez ludzi wprost do rzek i zbiorników wodnych. Alarmujące są również sytuacje zanieczyszczenia wód ściekami

 

- mówi Jarosław Władczyk z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

 

Nasze rzeki stają się zaniedbane i zaśmiecone, i to problem którego nie da się łatwo posprzątać. To zadanie dla nas wszystkich! Kwestia pozostawiona sama sobie może być katastrofalna w skutkach. Każdemu powinno zatem zależeć na piętnowaniu śmiecenia i budowie indywidualnej odpowiedzialności za stan zanieczyszczenia wód.

Nie pozostawajmy obojętnymi na zanieczyszczanie polskich rzek. W takich sprawach ważna jest jak najszybsza reakcja.

Jeśli jesteśmy świadkami zanieczyszczania wód i widzimy, że ktoś wyrzuca śmieci lub wypuszcza ścieki, reagujmy!

Najlepiej w tej sprawie zadzwonić na numer alarmowy 112, powiadamiając dyżurującego operatora o zaistniałym problemie, podając dokładną lokalizację zdarzenia i krótki opis. Ułatwi to reakcję i powiadomienie odpowiednich służb w terenie, które niezwłocznie dotrą na miejsce i podejmą stosowne działania.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pegaz
4 miesiące temu ocena: 67%  1
Potrzebna już od przedszkola NAUCZENIE DZIECI ,nie śmiecić,być grzecznym, mówić Dzień Dobry , Cześć itd.itp. Następna karać nie grzywnami, ale złapanych na gorącym uczynku tych zaśmiecających i nie tylko rzeki, czy inne wody stojące, ale i lasy i parki, należy pokazywać z imienia i z Nazwiska, -i obowiązkowo po sobie posprzątać z nadwyżką 1- miesiąca prac przy sprzątaniu swojej miejscowości . Jestem przekonany -2 lata i nie mamy śmieci w ternie. Druga sprawa to """szefowie " tych Gospodarstw Wodnych, przez reorganizację służb wodnych i melioracyjnych wprowadzono rozgardiasz w konserwacji i utrzymaniu wód tych płynących i stojących ( zbiorniki retencyjne) , nie są z braku środków należycie konserwowane , odmulanie, wykaszanie skarp i poboczy.Przetargi na roboty są spartolone i celowo ??? opóżniane.??Monitoring na zastawach czy tamach nie zastąpi ludzi. Kasa, kasa, kasa- tej w budżecie brak. . No !!! i jeszcze wymiana jak wszędzie KADR. daje się we znaki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji