ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Władze powiatu i gminy na wałach rzecznych. Czy grozi nam powódź?

ponad rok temu    28.05.2019
Anna Konieczna
komentarzy 6 ocen 2 / 0%
A A A
Wizyta na wałach przeciwpowodziowych w gminie ŻerkówWizyta na wałach przeciwpowodziowych w gminie Żerków fot. Starostwo Powiatowe Jarocin

Pogoda nas nie rozpieszcza. Najpierw wszystkich niepokoiła przedłużająca się susza, a teraz - ze względu na ciągłe opady deszczu - śledzimy poziom wody w rzekach. Jak wygląda sytuacją, czy rzeczywiście może grozić nam powódź?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Ostatnie, intensywne opady deszczu spowodowały, że poziomy wód w rzekach, a nawet w niewielkich potokach gwałtownie się podniosły.

 

 

[będzie kolejny łacznik w Jarocinie - burmistrz ma plany - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

 

Najbardziej zagrożone były rejony południowej Polski, gdzie doszło nawet do ewakuacji ludności. Służby odpowiedzialne za działania w sytuacji kryzysu z niepokojem obserwowały czy woda się nadal podnosi.

 

 

- Poziom przekroczył stan alarmowy na 26 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły i dwóch w dorzeczy Odry - informowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. - Stan ostrzegawczy jest przekroczony w dorzeczu Wisły na 53 stacjach, a w dorzeczu Odry na 23 stacjach.

 

 

[zobacz, jakie rozwiązania komunikacyjne przygotował dla mieszkańców burmistrz Jarocina - szczegóły TUTAJ]

 

 

Jak sytuacja wygląda na Ziemi Jarocińskiej? Największe zagrożenie zawsze występuje w gminie Żerków, której tereny są otoczone dwoma rzekami - Wartą i Prosną.

 

 

W związku z tym na tereny przybrzeżne udali się żerkowscy radni w towarzystwie burmistrza Michała Surmy, starościny Lidii Czechak oraz etatowego członka zarządu powiatu Mariusz Stolecki, który mieszka w gminie Żerków.

 

 

[potrzebujesz pomocy prawnej, a nie stać cie na nią - zobcz jak i gdzie uzyskać ją za darmo - więcej TUTAJ]

 

 

Na miejscu wszyscy zapoznali się z sytuacją i obejrzeli stan wałów przeciwpowodziowych. Wyjazd w teren poprzedziło spotkanie w urzędzie miejskim.

 

 

A Lidia Czechak na swoim profilu w mediach społecznościowych napisała:

 

 

„Spotkanie z burmistrzem Żerkowa i radnymi w sprawie podwyższonych stanów rzek i zagrożeń powodziowych zakończyliśmy w terenie.”

 

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła dach nad głową w pożarze - zobacz, jak możesz jej pomóc - szczegóły TUTAJ]

 

 

Okazało się, że póki co, sytuacja nie jest groźna. Jednak wszyscy umówili się na kolejne spotkanie w przyszłym tygodniu. Bo - jak napisała starościna:

 

 

 

„Bez kaloszy za daleko nie dotarliśmy”. I dodała: „Cieszę się, że radni mając spore doświadczenie z powodzi w poprzednich latach są czujni i szybko reagują. To odpowiedzialne i mądre działanie. Każdy dostał zadanie i spotykamy się ponownie."

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Powiązane

+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jestem Polakiem, tak uważam i mam prawo tak myśleć i mam prawo zadawać takie pytania
ponad rok temu ocena: 67%  6
PIS wygrało wybory ponieważ zagłosowali na pisowców ludzie którzy mają gdzieś demokrację i ekonomię! Dla tego ogłupiałego przez Kaczyńskiego elektoratu ważne jest że władza daje pieniądze i nie trzeba iść do pracy, głupi jest jednak ten naród, rząd rozdaje pieniądze chociaż żadnych pieniędzy nie ma! To ludzie - Polacy którzy ciężko pracują wypracowują to co pisowcy rozdają, Kaczyński tak każe a rząd robi! to ośmiesza Polskę bo Kaczyński jest nikim, tylko posłem a rząd i prezydent robią co mu każe Kaczyński, to nie Konstytucyjne! W normalnym państwie takie sytuacje nie mają miejsca, PIS działa łamiąc Konstytucję a ludzie się cieszą bo dostają 500 zł, to urąga godności, tacy są Polacy, boję się jak miliony normalnych Polaków, że może doczekamy wkrótce bolszewizacji nszej Ojczyźny. Co Pan na to Panie Piotrowicz i szanowna Gazeto? podoba się Wam PIS i jego działalność? Jego liderzy, także lokalni? Imponują Wam tacy ludzie jak Krawiec, Drzazga, Szymczak,Szczepaniak, Czechakowa?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dlaczego Gazeta o tym nie napisała?! czy są jakieś uprzywilejowane rodznki w Jarocinie?
ponad rok temu ocena: 100%  5
Czterech nastolatków z gminy Jarocin odpowie przed sądem za celowe złamanie drzew przy ul. Jarmarcznej w Jarocinie. Sprawcy "wpadli w ręce policji" dzięki czujności mieszkańców. Policjanci szybko ustalili, kto złamał drzewa przy ul. Jarmarcznej w Jarocinie. To czterej mieszkańcy gminy Jarocin w wieku 14 i 15 lat. Nastolatkowie na początku maja zniszczyli pierwsze z drzew, później złamali dwa kolejne, w miniony piątek następne dwa. Straty na szkodę gminy Jarocin wynoszą około 3 500 złotych. http://wlkp24.info/jarocin-nastolatkowie-zniszczyli-drzewa-w-ich-zlapaniu-pomogli-mieszkancy-zdjecia/?utm_source=wp&utm_medium=sg&utm_campaign=trendy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zezowate nieszczęście
ponad rok temu ocena: 100%  4
Kto to pierwszy z lewej na zdjęciu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ortograf
ponad rok temu ocena: 40%  3
[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła dach nad głową w porzaże - zobacz, jak możesz jej pomóc - szczegóły TUTAJ] ludzie !!! nie kompromitujcie się.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ to smutne
ponad rok temu ocena: 89%  2
Pani redaktor Konieczna, pisze pani że władze powiatu były u powodzian, przepraszam ale jakie władze powiatu były u powodzian??? Może więcej informacji, bo nikogo z powiatu nie widzianio u powodzian, szefowa powiatu starościna Czechakowa była daleko od poszkodowanych powodzią, pozowała do zdjęcia u prezydenta w Warszawie na sesji zdjęciowej. Podobnie jak kiedyś pani Szydło nie miała czasu na spotkanie z niepełnosprawnymi bo pojechała odpocząć na Dunajcu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ to smutne
ponad rok temu ocena: 75%  1
Bardzo współczuję rolnikom bo stracili owoc ciężkiej pracy i wszystkim ludziom współczuje których powódź strasznie doświadczyła i zabrała dobytek!!! ale niestety tak też jest że te nieszczęścia dotykają biednych ludzi a władza przy tym moze się pokazać, często jest bezradna ale niestety lansuje się jaka jest zatroskana a przez całe lata nie wiedzieli że ludzie istnieją, i tak jest niestety kazdego dnia. Uważam, ze ludzie władzy mysla głównie o swoich korzyściach, niestety!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A