ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Wjechał pod prąd na obwodnicę Jarocina. Cudem uniknął czołowego zderzenia [WIDEO]

› Aktualności› Na sygnale 6 miesięcy temu    30.11.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 15 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Internauta jarocinska.pl

Jarocin. Jazda samochodem pod prąd jest śmiertelnie niebezpieczna, a na drodze ekspresowej może doprowadzić do katastrofy w ruchu kołowym.

 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Prawdopodobnie kompletnie nie zdawał sobie z tego sprawy kierowca, który tak zrobił w czwartek po południu na obwodnicy Jarocina.

 

Dzięki refleksowi i trzeźwej reakcji naszego Czytelnika udało się uniknąć prawdziwej tragedii. To on jest autorem nagrania, które publikujemy poniżej [ZOBACZ WIDEO]. 

 

[CZYTAJ TEŻ] Nagle z mgły wyłoniły się światła. Ciężarówka jechała wprost na mnie [TUTAJ]

 

Obwodnica Jarocina. Czwartek przed godziną 17.00. Na drodze wzmożony ruch. Ludzie wracają z pracy z Poznania. Autor nagrania jedzie w kierunku Jarocina. W okolicy Mieszkowa, gdzie zaczyna się droga S11 i dwa pasu ruchu w obie strony, wyprzedził dwa pojazdy: auto dostawcze i ciężarowe.

 

Potem chciał jeszcze wyprzedzić kolejny samochód. Nagle na jego pasie pojawił się kierowca, który jechał „pod prąd”. Cudem udało się uniknąć zderzenia.

 

W tle nagrania słychać komentarz zdenerwowanego mężczyzny, który cudem uniknął zderzenia. Można podejrzewać, że jadący pod prąd przejechał w ten sposób cały, kilkunastometrowy odcinek obwodnicy.  

 

Jarocińska policja otrzymała zgłoszenie o kierowcy, który jechał obwodnicą „pod prąd”. Niestety do tej pory funkcjonariuszom nie udało go namierzyć.

 

Jaka kara grozi za takie wykroczenie?


 - Pierwszym środkiem karnym to mandat do 500 zł i 6 punktów  karnych. Jeśli przy okazji jazdy pod prąd są inne wykroczenia - mandaty łącznie mogą wynieść do 1000 zł. Jeśli taki kierowca stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, można zatrzymać mu prawo jazdy i skierować wniosek do sądu – wyjaśnia asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci

 


 

Czy jarocińskie drogi są bezpieczne?

Czy jarocińskie drogi są bezpieczne?

ankieta dodana 15.11.2019, ilość wszystkich głosów: 448
TAK
40%
NIE
57%
NIE MAM ZDANIA
3%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ P5yc
6 miesięcy temu 14
Nie wiedziałem, że obwodnica Jarocina ma kilkanaście metrów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wkurzona
6 miesięcy temu ocena: 40%  13
Jadąc dziś z Poznania, godz. 18:30 zauważyłam pewna regularność: kierowcy z rejestracją PJA wyprzedzają mimo, że auta przed nimi jadą jeden za drugim, a z przeciwka rząd innych, podążających w przeciwnym kierunku, zajeżdżając w ten sposób innym drogę (pozdrawiam kierowcę VW srebrnego new beetle). Poza tym jeżdżą jak szaleńcy. Widząc ograniczenie 50km/h przy znaku hamują na potęgę, zamiast spokojnie wytracić prędkość na tyle wcześniej, żeby nie zmuszać innych go gwałtownych ruchów, no i to wyprzedzanie przed skrętem do domu... przecież ja tu mieszkam i od zawsze skręcam....Kuźwa, kto wam (z premedytacja mała litera) pozwolił jeździć?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 11
6 miesięcy temu ocena: 100%  12
Kierowcy na PJA to w ogóle powinni przechodzić dodatkowe szkolenia i mieć ograniczona pojemność aut bo szaleją na całego stwarzając zagrożenia dla innych i dla siebie.
~ jack
6 miesięcy temu ocena: 67%  11
bo po pierwsze to każde auto powinno zostawiać pomiędzy sobą miejsce dla innego auta w razie wyprzedzania a nie każdy się trzyma na dupie!
~ PKR
6 miesięcy temu ocena: 29%  10
Mam mapy w nawigacji z 3kwartalu 2018 i jadąc od Jarocina do Poznania mówi że 3 zjazdem na Poznań. A ten 3 zjazd to właśnie pod prąd jest
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaaauto
6 miesięcy temu ocena: 100%  9
I super. A czy nawigacja zastępuje mózg? Najwidoczniej kierujący musi zgłosić się do lekarza, ponieważ jest chory. Technologia i internet miały rozwijać, nie cofać.
~ samatyranin
6 miesięcy temu ocena: 75%  8
Gość chyba zajęty przeglądaniem telefonu skoro auto przed nim hamuje i zjezdza na prawy pas a ten jeszcze cisnie do przodu żeby go wyprzedzić widząc że na jego pasie z naprzeciwka jedzie samochód :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
6 miesięcy temu ocena: 100%  7
Zabrać prawo jazdy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodowity mieszkaniec obwodnicy
6 miesięcy temu ocena: 92%  6
Niech policja sprawdzi na kamerach co to za człowiek z niskim ilorazem inteligencji, powinien ponieść konsekwencje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pja
6 miesięcy temu 5
Na tym odcinku nie ma żadnych kamer. Są tylko z viatola, ale policja nie ma do nich dostępu.
~ Co za typ
6 miesięcy temu ocena: 91%  4
Wnoszę o zabranie prawa jazdy temu kierowcy, ponieważ on mógł zabrać komuś życie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ P5yc
6 miesięcy temu 3
Zgłoszenie przyjęte
~ Przejecał od 11 do 19 m obwodnicy pod prąd
6 miesięcy temu ocena: 83%  2
Można podejrzewać, że jadący pod prąd przejechał w ten sposób cały, kilkunastometrowy odcinek obwodnicy. kilkunastometrowy odcinek obwodnicy. Trzeba napisać dokładnie ile tych metrów przejechał kilkanaście, to może być 11 metrów a i może być nawet 19 metrów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JAROCINIANIN
6 miesięcy temu ocena: 75%  1
Drogi są bezpieczne. To kierowcom odłącza prąd i dochodzi do takich sytuacji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A