ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Wiemy, kiedy ma się rozpocząć budowa amfiteatru w Jarocinie

› Aktualności› Wydarzenia 4 miesiące temu    20.05.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 7 ocen 6 / 83%
A A A
 fot. Archiwum/Lidia Sokowicz

Renowacja ruin kościoła św. Ducha, budowa amfiteatru i zagospodarowanie terenu - rozpoczną się w lipcu. Obecnie prowadzone są tam prace geodezyjne.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

W miejscu zburzonego amfiteatru powstanie nowy, ale zbudowany w zupełnie innym stylu. Nie będzie dominował nad otoczeniem, ale wkomponuje się w przestrzeń zabytkowego parku. Nie będzie stałej sceny, która w nieistniejącym już obiekcie ulegała ciągłym aktom wandalizmu. Na potrzeby organizowanych wydarzeń w ciągu kilku godzin będą montowane podesty i zadaszenie. Koncepcja zielonego amfiteatru realizuje założenie „maksimum zieleni - minimum betonu”. Teren amfiteatru będzie wyposażony w system nawadniania, aby nawet w upalne lato utrzymywać w dobrym stanie nawierzchnie trawiaste. Obiekt zostanie oświetlony i objęty systemem monitoringu i nieodpłatnym dostępem do internetu.

Widownia amfiteatru i miejsce spotkań w miejscu dawnej sceny - to jedynie część całego projektu. Od ulicy Parkowej do Zamkowej, równolegle do alei grabowej, zostanie wybudowana droga pieszo-rowerowa z oświetleniem. Ta droga pozwoli na bezpieczną komunikację pieszą i rowerową od ulicy Poznańskiej (na wysokości kościoła św. Marcina docelowo powstanie przejście dla pieszych) z Os. 1000-lecia.

W ramach zadania zostaną poddane konserwacji i zabezpieczeniu także ruiny 500-letniego kościoła św. Ducha. Będzie to wymagało wykonania wielu bardzo żmudnych prac polegających na hydroizolacji fundamentów, oczyszczaniu i zabezpieczeniu cegieł, przebudowie korony murów. Wokół murów powstaną ścieżki łączące się z układem komunikacyjnym amfiteatru i parku, a także z ulicami Zamkową i Parkową.

Wykonawcą inwestycji jest firma Park-M Poland ze Starego Sącza. Roboty budowlane polegające na rewitalizacji, konserwacji, renowacji i adaptacji zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w Jarocinie mają ruszyć w lipcu. Rozpoczną się od renowacji ruin kościoła św. Marcina oraz budowy amfiteatru wraz z nawierzchnią i zagospodarowaniem terenu (w tym murki i schody, drogi i utwardzenia, instalacje elektryczne, roboty ziemne, przyłącza instalacyjne). Zadania te są zgodne z harmonogramem załączonym do umowy, zatwierdzonym zarówno przez wykonawcę, jak i inwestora. Obecnie przeprowadzane są prace geodezyjne. Planowany termin zakończenia -30 kwietnia 2021 - przedmiotowej inwestycji nie jest zagrożony.

 

BUDOWA NOWEGO OBIEKTU ROZPOCZNIE SIĘ CZTERY LATA PO ROZBIÓRCE STAREGO AMFITEATRU

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Punk
4 miesiące temu ocena: 100%  8
Kaźmierczak i Pawlicki powinni odpowiedzieć za zniszczenie legendarnego miejsca!!! Zabawy na trawce to tylko w kadziaku i innych wiochach. Jarocin miał piękny obiekt i wystarczyło go zmodernizować! Mopsa nie ma, amfiteatru nie ma. Mam nadzieje, ze zaraz łopolonego nie będzie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ co by tu jeszcze zniszczyć
4 miesiące temu ocena: 100%  7
Jak tam Robert? Najłatwiej zniszczyć, prawda? Za brzydki, za stary dla naszych władz, a że to historia festiwalu była? Festiwalu też już nie ma, podobnie jak Roberta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taka prawda
4 miesiące temu ocena: 82%  6
I pomyśleć, że taki Żerków potrafi robić tak dobre koncerty i imprezy na podobnej bryle amfiteatru, który po renowacji wygląda bardzo dobrze. I niskim nakładem są się zrobić oczekiwany efekt. Trzeba pomysłu i chęci, a nie tylko wyburzyć, zniszczyć, zorganizować w wiadomym celu przetarg i wymyślać cuda nikomu niepotrzebne...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pol
4 miesiące temu ocena: 84%  5
był fajny kultowy amfiteatr to zniszczyli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jjj
4 miesiące temu ocena: 75%  4
Mieliśmy fajny amfiteatr którego inne miasta mogły nam pozazdrościć. Scena, widownia były super. Wystarczyło zadbać o to, organizować tam koncerty czy chociaż potańcówki weekendowe. Amfiteatr doprowadzono do ruiny pewnie swiadomie, ponieważ miejsca nieużytkowane zawsze dziczeją. Teraz z wielkim opóźnieniem zaserwują nam pro eko nju modern top of de top padół z doopy. Był amfiteatr - imprez nie było. Teraz nie ma amfiteatru, więc żeby były imprezy trzeba wybudować amfiteatr.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ???????
4 miesiące temu ocena: 50%  3
A kiedy spalarnia śmieci albo fabryka farmaceutyczna?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zagadka
4 miesiące temu ocena: 76%  2
Kto zostanie vice burmistrzem? Czy to ktoś z lewicowego odłamu ZJ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ budowa
4 miesiące temu ocena: 56%  1
zgo wygralo przetarg na budowe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji