ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Wielkie kałuże na nowej jezdni. Mieszkańcy zaniepokojeni. Wykonawca tłumaczy

7 miesięcy temu    5.02.2020
Anna Konieczna
komentarzy 5 ocen 3 / 0%
A A A

Na osiedlu Kopernika w Jarocinie praktycznie każda ulica została rozkopana. Na ukończeniu są prace przy budowie i wymianie sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej i deszczowej. Mieszkańcy musieli się wykazać dużą cierpliwością w oczekiwaniu na efekt końcowy. Dlatego zaniepokoił ich widok ogromnych kałuż wody, które gromadzą się na jednej z nowych jezdni.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Osiedle Kopernika w Jarocinie zostało praktycznie przewrócone do góry nogami. Wykonywana jest tam największa w historii tego rejonu miasta inwestycja - przebudowa infrastruktury naziemnej i podziemnej.

 

 

Prace rozpoczęły się wiosna 2018 roku. Przez ten czas pobudowana została cała zaplanowana sieć wodociągowa z przyłączami. Na ukończeniu są także nowe nawierzchnie ulic, chodniki ze ścieżkami rowerowymi oraz parkingami [czytaj więcej TUTAJ].

 

 

A, że niedużo brakuje do zakończenia całej inwestycji [więcej na ten temat czytaj TUTAJ], to mieszkańców zaniepokoił widok dużej ilości wody, która w czasie ostatnich opadów zaczęła się gromadzić na nowej nawierzchni ulicy przy cmentarzu.

 

 

- Coś tu nie pasuje. Nie powinno tak być. Na nowej drodze zbiera się woda i to w dużych ilościach - informuje zaniepokojony mieszkaniec osiedla.

 

 

Wykonawcą prac na Kopernika jest firma Drobud z Goliny. Zwróciliśmy się do dyrektora do spraw inwestycji w przedsiębiorstwie, aby wyjaśnił, dlaczego się tak dzieje i czy problem będzie rozwiązany.

 

 

[o postępie prac przy budowie jednej z ważniejszych scieżek rowerowych - czytaj TUTAJ]

 

 

 

- Woda gromadzi się przy wpustach deszczowych, które są usytuowane wyżej od istniejącej nawierzchni. Gdy wkrótce zostanie wykonana kolejna warstwa nawierzchni asfaltowej problem zastoiska wody zniknie - zapewnia Karol Siliński.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 3 (0%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Koperta otwarta
7 miesięcy temu ocena: 67%  7
Kanbud i wszystko jasne. Wiadomo że to oczko w głowie mulata z Kadzioka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wodnik
7 miesięcy temu ocena: 75%  6
i tak woda będzie stała!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 12
7 miesięcy temu 5
a może byście napisali dlaczego na wlocie do Kotlina( od strony Jarocina) stoi koło studzienki tablica kierująca na drodze wyremontowanej na 360 kilometrze słupek 6. Skoro jest ona już dawno wyremontowana i stale tam stoi ta tablica z małymi przerwami. Czy ktoś zamierza z tym coś zrobić ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ felek
7 miesięcy temu ocena: 50%  4
Jak już to drobud
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koperta otwarta
7 miesięcy temu 3
Dla łopolonego Kanbud. Taki sentyment.
~ MłodyJarociniak
7 miesięcy temu ocena: 38%  2
Ludzie myslą że tak szybko jest zbudować droge... a to nie jest tak wcale szybko wiele czasu zajmuje papierologia projekt uzgodnienia pozwolenia i inne.. Zapewne położyli dopiero pierwszą wartswe asfaltu i ludzie już myslą że już koniec... ,muszą położyc jeszcze przecież drugą warstwe scieralną asfaltu... Niech sie cieszą że mają a nie narzekają... na ich miejscu to władze bym po rękach całował że im zrobi droge...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
Ty za wszystko byś władze po rękach całował, za każde utrudnienia, za każdą fuszerke oraz machlojke. Brawo. Jak się ma korzyści to się wychwala. Ale nie tędy droga.