ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Wielki protest w Jarocinie. Rewolucja jest kobietą. [ZDJĘCIA]

› Aktualności miesiąc temu    25.10.2020
Beata Frąckowiak
komentarzy 170 ocen 11 / 45%
A A A
Jarocin. Setki ludzi przeszły ulicami miasta w proteście przeciwko wyrokowi w sprawie aborcji [ZDĘCIA]Jarocin. Setki ludzi przeszły ulicami miasta w proteście przeciwko wyrokowi w sprawie aborcji [ZDĘCIA] fot. Maciej Biegański

Takiego protestu Jarocin nie widział od dziesiątków lat. Kilkaset, a może nawet tysiąc osób protestowało dziś w Jarocinie przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego ograniczającej prawo do aborcji. To jest wojna kobiet! - krzyczały wkurzone dziewczyny, ale uczestnikami marszu było też bardzo wielu mężczyzn.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

„Rewolucja jest kobietą! „”Moje ciało - mój wybór!”, „Mamy dość!”, „Piekło kobiet” - takie i wiele innych napisów znalazło się na kartonach, które trzymają uczestnicy dzisiejszego protestu. - Przyszłyśmy tutaj walczyć o nasze prawa. To są nasze prawa, nasze wybory. Nikt nie ma prawa za nas decydować. Będziemy o to walczyć - przekrzykuje tłum jedna z organizatorek marszu. Jest ich kilka, dzieli ich duża różnica wieku, ale łączy jeden cel. – To jest wojna kobiet! Moje ciało moja sprawa! - krzyczą do megafonów. Przez ulice Jarocina przemieszcza się tłum ludzi. Idą, idą i końca nie widać. Jedni w milczeniu, inni rozmawiają. Najwięcej jest młodzieży, ale są też matki z dziećmi, małżeństwa całe rodziny, starsze osoby.

 

ZOBACZ FILM - zapis z protestu. Autor Patryk Jóźwiak Studio 

 

 

- Mam 63 lata idę tu razem z tą młodzieżą, z tymi kobietami i jestem po ich stronie, bo denerwuje mnie to, że serwilistyczny względem kościoła trybunał kościelny, omyłkowo tylko nazywany konstytucyjnym, podjął za te kobiety decyzję. To jest skandal. To mnie wkurza - krzyczy do mnie pan w maseczce.

 

 

Z trudem wyłapuję jego słowa, bo naszą rozmowę zagłusza straszny hałas: gwizdy, krzyki, odgłosy samochodów, które stoją, bo tłum wdziera się na ulicę. Jest nas naprawdę dużo, a nic tego nie zapowiadało.

Protest w Jarocinie. Niedziela, 25 października, godz. 17.50

 

 

 

Jadę pod pomnik Glana opustoszałą ul. Św. Ducha. „Znowu będzie nas garstka, jak wczoraj” - myślę kierując autem. W sobotę na proteście było około 30 osób.  Jednak im bliżej Glana, tym więcej mijam ludzi. Idą grupkami, parami. Dojeżdżam na parking, gdzie stoi już mnóstwo samochodów i wozy policyjne. Z trudem znajduję miejsce parkingowe i przedzieram się przez ludzi, którzy czekają, aż się zacznie. Pod Glanem wszyscy starają się zachować odległość, ale jest to skomplikowane, bo płot ograniczający teren przebudowy skrzyżowania znacznie ogranicza miejsce.

 

 

- Zaczynamy!- krzyczy dziewczyna do megafonu. - Plan spaceru jest taki: idziemy na rynek i wracamy tutaj . Przypominamy o odległościach i maseczkach. Pamiętajcie żeby nie niszczyć, żeby nie obrażać i nie robić zadymy.

 

- Mają nas usłyszeć. Po prostu mają nas usłyszeć - dodaje druga z organizatorek. Ruszamy.

 

Protest w Jarocinie: Tłum krzyczy: Je… PiS

Usiłuję mijać ludzi, by zobaczyć, gdzie zaczyna się ten marsz, bo mnóstwo osób stoi na ul. Św. Ducha. Mijam ich, i mijam, a początku nie widać. W końcu udaje mi się dostać na czoło pochodu. Staję na skrzyżowaniu z ul. Targowej i nagrywam telefonem falę ludzi w maseczkach. Najwięcej jest młodzieży. Idą grupkami dziewczyny z chłopkami, ale to one wymachują transparentami z napisami. Na razie jest spokojnie. Trudno określić ile tych ludzi jest, ale tłum robi się coraz bardziej gęsty. Gdy dociera na rynek z megafonów wydobywają się okrzyki:

 

- „Moje ciało, mój wybór” i dziewczyny podchwytują tekst - krzyczą razem. Co chwile z różnych miejsc maszerujących wydobywa się inny okrzyk, a tłum podchwytuje. Wybucha petarda i jakiś chłopak wrzeszczy: Je… PiS , Je.. PiS i tłum skanduje za nim: - Je.. PiS, je…PiS – wydobywa się gardeł.. Najgłośniej krzyczy młodzież. Starsi raczej przemieszczają się w milczeniu. Według planu maszerujący powinni skierować się do Glana, ale ludzie nie chcą wracać. Czoło pochodu skręca w ul. Kościelną. Wszyscy brną wykopach i piachu, ale nikogo to nie zraża.

Protest w Jarocinie: Nie chcemy żeby ktoś decydował za nas. Nie chcemy umierać

Wracam na rynek, by wyprzedzić maszerujących i sprawdzić ilu naprawdę ich jest. Nie widziałam tylu ludzi od czasów pochodów pierwszomajowych i procesji kościelnych. Gdy biegnę Wrocławską z daleka słyszę krzyki i skandowania: „Moja macica, mój wybór”, „To jest wojna!” - krzyczy dziewczyna przez megafon. A tłum znowu zaczyna: „Je.. PiS, Je… Pis” i słowo, które widniało na transparencje w dniu ogłoszenia wyroku Trybunału – „Wyp…” , a potem: „Zawsze i wszędzie Kaczyński je… będzie”. Organizatorki starają się zmienić narrację i wrzeszczą do megafonu: „Kto nie skacze, ten za PiS-em, kto nie skacze ten za PiS-em”. Tłum podejmuje hasło i faluje. I tak co chwilę.

Idziemy ul. Wrocławską, na skrzyżowaniu z Hallera zawraca, ale końca nie widać. Ludzie ciągną się, aż do kościoła św. Jerzego. Wracamy na rynek. Pytam dziewczyn dlaczego tu przyszły:

- Nie chcemy żeby ktoś decydował za nas, nie chcemy umierać. Kobiety chcą mieć wybór. Po prostu - mówi jedna z nich.

Pani, która mogłaby być jej babcią dodaje: - Wczoraj nie mogłam być i było mało ludzi, ale dzisiaj, jak na Jarocin wydaje mi się, że jest dobrze. Oby tak dalej było. Jak będą następne idziemy i organizujemy się jeszcze więcej - mówi z uśmiechem w oczach.

Protestujący śpiewają hymn i dziękują policji

- Nie wiem ilu nas tu było 800 osób, może nawet 1000 - krzyczą do mnie rozpromienione organizatorki dzisiejszego „spaceru”, bo oficjalnie to nie był marsz, protest. Zapraszano wszystkich na spacer pod Glana. Jesteśmy na parkingu pod Kauflandem. To koniec dzisiejszego marszu. Przeszliśmy prawie cały Jarocin. Byliśmy na ul. Kościuszki, Niepodległości, Paderewskiego i na oś. Konstytucji 3 Maja. Mój zegarek pokazuje, że zrobiliśmy ponad 7 tys. kroków. Rozpoczęliśmy spacer półtorej godziny temu. Ludzie po drodze wykruszali się. Teraz jest 200-300 osób.

 

- Słuchajcie dziękujemy wszystkim. Na koniec zaśpiewajmy naszą pieśń, hymn Polski. Tylko pamiętajcie, że to nasz hymn więc zgaście papierosy i stańcie na baczność - mówi do megafonu dziewczyna, która jeszcze kilkanaście minut temu krzyczała: „To jest nasza wojna, To jest wojna kobiet!”

 

Teraz razem z innymi śpiewa : „Jeszcze Polska nie zginęła”. Rozlegają się okrzyki i brawa. - Dziękujemy wszystkim kobietom, ale przede wszystkim tym , które mają wiele do stracenia - mają dzieci, mężów, szefów i one się nie bały. Przyszły. Jestem z nich dumna. Tu się nie schowają jak w Katowicach, Warszawie czy we Wrocławiu. Tu jesteśmy rozpoznawalne. Jestem dumna, że tyle kobiet się odważyło i wyszło - jesteście super! - mówi ze łzami w oczach kobieta w czarnej skórze, a jej koleżanka krzyczy do megafonu:

- Patrząc na to, co się działo w innych miastach wypadałoby zrobić hałas dla policji, która nam nie przeszkadzała i nas zabezpieczała. - Dziękujemy, dziękujemy!

 

Tłum młodych ludzi skanduje za nią. - To już koniec. My idziemy jeszcze pod Glana i tam możemy spotykać się codziennie o 18.00 - mówi. Wracam z większością do miejsca startu. Pod Glanem wszyscy robią sobie pamiątkową fotkę 

Czy jutro przyjdą tu znowu? Czy to naprawdę jest rewolucja, czy tylko jednorazowy spacer?

 

ZOBACZ LIVE Z PROTESTU 

 

 

Ulicami Jarocina przeszły prawdziwe tłumy. - Takiej demonstracji miasto nie widziało - mówią mieszkańcy. 

 

Uczestnicy wykrzykiwali hasła antyrządowe 

 

 

+ 5 głosów: 11 (45%) 6 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (171)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Alicja
  miesiąc temu ocena: 50%  171
  Wybór jest prosty albo popierasz kobiety, które zazwyczaj prowadzą dom albo tych co ukrywają pedofilię i mówią że Kościół jest ok, przy okazji występów kiboli Lecha w Poznaniu - gardzę wami jak to mają być obrońcy kościoła to ja wypisuję się z tej instytucji
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ R11L
  miesiąc temu ocena: 60%  170
  #Strajk Kobiet Czy ktoś się zastanawiał dlaczego tvp pokazuje dużo video z tych protestów? a z protestów rolników, przedsiębiorców już nie? "Narodowe mordobicie" jest celowe. https://www.youtube.com/watch?... co obecni chcą przykryć my mówiliśmy już we wrześniu i pytanie jaka cenzura będzie w jutrzejszym wydaniu Gazety Polskiej na ten temat https://www.youtube.com/watch?... SKANDAL! Mniejszość Niemiecka wykorzystuje Strajk Kobiet i pyta, czy Gdańsk chce nadal zwierzchności Warszawy - alarmuje poseł W Kancelarii Sejmu chaos #ToJestWojna, a w Polskiej Policji bunt. Czy to koniec Polski? https://www.youtube.com/watch?... To wszystko w programach IPPtv
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Damian
  miesiąc temu ocena: 71%  169
  Jak tak sobie oglądam zdjęcia z tego marszu to jestem przerażony jak z tak poważnej sprawy jaką jest aborcja eugeniczna można robić taką komedię. Te obsceniczne transparenty z namalowanym gestem tzw. wściekłej macicy, wulgarne hasła itp... Gdzie w tym wszystkim jest miejsce na sedno sprawy to jest cierpienie dzieci z poważnymi wadami genetycznymi oraz ich rodzin, które często nie są w stanie udźwignąć takiego ciężaru?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wr
  miesiąc temu ocena: 60%  168
  To będzie wysyp wirusa. Połapać wszystkich zamknąć razem i niech się leczą za swoje a nie za nasze. Bo świadome chodzenie w grupie to jak dobrowolne złapanie wirusa i zajmowanie łózka osobą które będą rzeczywiście potrzebować pomocy a mogą jej nie otrzymać bo protestujący się zarazili i byli wcześniej zabrani przez karetkę. Karać.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Joly
  miesiąc temu ocena: 56%  167
  Za twoje sie będą się leczyc na pewno
  ~ Rowerek
  miesiąc temu ocena: 75%  166
  PiS to jednak stan umysłu. Pomyślmy logicznie: aborcja uszkodzonego / martwego / zdeformowanego płodu jest sprzeczna z wartościami zapisanymi w konstytucji (ochrona życia), natomiast aborcją dziecka pochodzącego z gwałtu (zdrowego) jest już zgodna z konstytucją (tego życia się nie chroni?). Nikt nie krzyczy, o Wy pełni miłosierdzia, praworządni Polacy, o życie dla dzieci poczętych w wyniku czyni zabronionego (gwałtu). Patologika. Poza tym sami siedzicie w swoich chatach, na kanapach zakładając orzeszki, wielce wzruszacie się oglądając programy o chorych dzieciach, raz w roku wrzucicie złotówkę do puszki WOŚ-pu, żeby poczuć się lepiej i przykleić na kurtce serduszko, ale poza tym nie robicie nic żeby wspierać rodziny z niepelnosprawnymi osobami. Ktoś ma rodzić chore dzieci, które wszyscy mają potem w dupie. Hipokryzja. Poza tym zespół downa jest każdemu znany, jesteśmy oswojeni z tą chorobą, są natomiast są takie choroby genetyczne, deformacje i schorzenia, w wyniku których płód obumrze po porodzie albo od razu przyjdzie na świat martwy. Dlaczego kobieta ma przez 9 miesięcy mieć w brzuchu trupa (bo tak to trzeba nazwać)? Kto Wam dał prawo do zmuszania kogokolwiek do takiej traumy? Wypbraździe sobie sytuację, w której koleżanki kupują spacerówki, a ty trumienkę. To jest dopiero barbarzyństwo. Ideą protestu nie jest aborcja na życzenie, lecz utrzymanie wypracowanego kompromisu aborcyjnego i danie parom WYBORU. Jeśli chodzi natomiast o skandowane hasła podczaszy spacerów, to wolałabym, żeby były zgodne z założeniami marszu, więc antypatie w stosunku do PiSu żenują (chociaż sama nie jestem zwolenniczką takiej polityki, jaką prowadzi PiS).
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Damian
  miesiąc temu ocena: 63%  165
  Popieram w 100% - jeden z niewielu rozsądnych i mądrych komentarzy. Co do haseł skandowanych podczas marszu oraz wypisanych na transparentach to kompletna żenada. Jak można robić kabaret z cierpienia chorych dzieci?
  ~ nika
  miesiąc temu ocena: 71%  164
  protesty po wyroku TK ws. tzw. aborcji: To jest rzeczywiście wybór, ale wiecznego potępienia
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ art
  miesiąc temu ocena: 47%  163
  Popieram Was Dziewczyny szkoda tylko że nie było was przy urnach kiedy trzeba było pozbyć się tej Pisowskiej zarazy. To wasza rewolucja nie spieprzcie tego. Przestańcie chodzić do kościoła, jeśli kler osłabnie to żaden Rząd nie będzie z nimi trzymał.Apeluję do nauczycieli, rolników , pielęgniarek, wszystkich ludzi którzy chcą żyć w państwie świeckim a nie wyznaniowym, przyłączcie się do protestu. Jak to się mówi w kupie siła. Pozdrawia was chłop.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Damian
  miesiąc temu ocena: 73%  162
  Ja, mimo że nie zgadzam się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego to nie wziąłbym udziały w takim marszu. Powód jest bardzo prosty – manifestacje tego typu są natychmiast przejmowane przez działaczy skrajnej lewicy, którzy domagają się nieograniczonego prawa do aborcji oraz sieją nienawiść do naszych narodowych wartości. Pełna zgoda w tym, że nie wolno zmuszać kobiety do urodzenia ciężko chorego dziecka skazując je zresztą na niewyobrażalne cierpienie. Ale aborcja zdrowych dzieci to jest coś czego w cywilizowanym świecie nie powinniśmy akceptować.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kris
  miesiąc temu ocena: 50%  161
  kaczka teraz pozamyka wszystkich w domach pod pretekstem covida a chodzi o to zeby ludzie nie protestowali
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dyrektor polityczny Mops
  miesiąc temu ocena: 83%  160
  Ciekawe co na to wszystko Robercik? Teraz służy u eseldowskich władców Ostrowa którzy pewnie nie tylko są za pro choice ale i wspierają LGBT, ba może są mawet za małżeństwami jednopłciowymi. Jak on tam w tym Ostrowie to wytrzymuje taki nowoczesny komserwatysta, zawsze po prawej stronie i z modlitwą na ustach. Jak to znosi jego sumienie? Czy tak łatwo wypłata mu rekompensuje ten moralny dyskomfort? A niby taki oddany idei był.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Członek ZSMP
  miesiąc temu ocena: 100%  159
  A wszystkiemu winien BOLEK i LOLEK. Lolek już nie żyje, a Bolek robi co chce.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Joly
  miesiąc temu ocena: 38%  158
  Po i PiS to wielka klika podpuscili Was a Wy wyszliście na ulice teraz Rząd zaciera ręce.od jutra zaczniemy za to płacic
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Polska to brazylijski serial
  miesiąc temu ocena: 57%  157
  Przeżyłem komunę ale że dożyję takiego gówna jak PIS to się nie spodziewałem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Buzet
  miesiąc temu ocena: 59%  156
  Jak wszystkie kobiety boją się krzyża,niesamowite.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Polsad
  miesiąc temu ocena: 37%  155
  Patologia pseudo kobiet . Morderczynie . Nie wstyd wam ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ luck
  miesiąc temu ocena: 45%  154
  Patologia to cię urodziła. :)
  ~ wolność kobiet
  miesiąc temu ocena: 87%  153
  Jak czytam tutaj niektóre wypowiedzi to nie wiem czy śmiać się czy płakać ? Każdy idący w tym marszu chce mieć WYBÓR a nie być skazanym na nosze w sobie MARTWEGO PŁODU. Jestem ciekawa czy ci co tak piszą ze „mordercy” chcieliby urodzić martwe dziecko bo coś mi się nie wydaje. Jeśli ty masz wybór nie odpieraj go innym KAŻDY CHCE MIEĆ WYBÓR ! Bo ta sprawa wcale nie dotyczy tylko kobiet ale i dotyka wielu mężczyzn...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ za duża ta wolność była
  miesiąc temu ocena: 44%  152
  Tu nie chodzi o żadne martwe dziecko. To jest tylko przykrywka do garnka . konkretnie chodzi tutaj o aborcję !!!!! Kobiety chca decydować o sobie , Chca używać i ZABIJAĆ> PROSTO i czytelnier proszę pisać. a nie obwijać wełny w bawełnę,
  ~ twój krzyżyk twój los
  miesiąc temu ocena: 80%  151
  Ja mam jedno pytanie do każdej protestującej - byłaś na wyborach?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ lekarz
  miesiąc temu ocena: 46%  150
  Powiatowa Straż Pożarna niech weźmie Sikawice i tych protestujących pokropi woda święconą , bo już w tej Polsce i w tym Jarocinie nie ma na tych ludzi siły i rady. Państwo niech im złotówki nie da i będą musieli ciężko pracować , i nie będą mieli czasu ani strajkować ani się lumpić , a potem usuwać ciążę, Im tyulko chodzi o usuwanie ciąży., bo najpirerw piją, potem się kochaja , a za nic odpowioedzilności nie chcą wziąć. Wy młode kobiety co siedzicie w parach na kne....l WSTYDŻCIE SIĘ
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wwwww
  miesiąc temu ocena: 83%  149
  W Jarocinie też zablokowali ronda. Przy MC Donaldzie i przy festiwalowym bucie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ AŚKA
  miesiąc temu ocena: 35%  148
  WY protestkankli Jarocińskie wstydźcie się. Kara BOŹA WAS CZEKA
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ O
  miesiąc temu ocena: 63%  147
  Siedź w Wilkowyi i nic nie mów.
  ~ Do AŚKa
  miesiąc temu ocena: 71%  146
  W świętego MIKOŁAJA tak , bo jest taki święty , ale w twoje głupoty to nie, Ty myślisz o św. Mikołaju co paczki roznośi i się dzieci straszy, a ja w Św. MIKOŁAJA co został Świetym , sprawdz sobie najpierw kto został świętyum a potem się kompromit€j
  ~ Aśka co ty gadasz
  miesiąc temu ocena: 50%  145
  Xdddddddddds w świętego Mikołaja też wierzysz
  ~ CHŁOPAK
  miesiąc temu ocena: 65%  144
  Dziewczyny, patrze na Was i nie dowierzam swoim oczom : jakie ładne - takie puste. !!!!!!!!!!!!. Nigdy bym nie chciał WAS mieć za żonę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ojciec
  miesiąc temu ocena: 52%  143
  CO za draństwo protestuje,
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do syna
  miesiąc temu ocena: 78%  142
  Stary to jesteś TY , a zamknij to sobie drzwi do ubikacji
  ~ Syn
  miesiąc temu ocena: 57%  141
  Zamknij się stary bo wstyd
  ~ STUDENT
  miesiąc temu ocena: 44%  140
  Na tym proteście to widać - sae młode kobiety , dziewczyny i inne panie. WSTYD .! Drodzy młodzi ludzie !! wy nie wiecie co to WOJNA, co to BIEDA, , co to PRACA ! Niszczycie wszystkie wartości co wam BÓG dał. Przyjdzie jeszcze taki czas ,że zapragniecie mieć dzieci ,ąle PAN BÓG WAM juz ich nie da . A sami zginiecie jak robaszki. Przez takich właśnie ludzi , tych oburzających się i tych protestujących PRZYSZŁA NA ŚWIAT KARA BOŹA !!!!! Ludzie, czy wy nie dostrzegacie ZNAKÓW BOŹYCH. To przyszła klęska na cały świat Ludzie jeszcze będą całować stopy ludzkie. Wstryd . Wstyd. Wstyd za WAS LUDZISKA. ! Piekło dla was już się otwarło. NORMALNY, MĄDRY nie pódzie tam protestować tylko "0"
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ odpowiedź
  miesiąc temu ocena: 100%  139
  Ty jesteś za głupi żebyś był prodzekanem , znam Ciebie
  ~ Prodziekan
  miesiąc temu ocena: 38%  138
  Czytając to utwierdzasz mnie w przekonaniu dlaczego Cię wyrzuciłem z tych studiów. Co za łoś.
  ~ Odpowiedź
  miesiąc temu ocena: 40%  137
  To są kobiety ale nie przyszłe dobre matki. Bóg jest miłosierny i dobry , ale nie dla takich wywrotówców co z Panem Bogiem walczą,! ""CZY ŻYJESZ CZY UMIERASZ ZAWSZE NALEŻYSZ DO BOGA "" Licz się z tym, że kiedyś Cię z tego Bóg rozliczy.
  ~ o
  miesiąc temu ocena: 74%  136
  Dlaczego straszysz Bogiem. Ciągle strach, jedni straszą diabłem inni Bogiem a KOBIETY mają już dość. Chcą same decydować o sobie. MAJĄ DO TEGO PRAWO! A Ty wieczny studenciku skoro pamiętasz wojnę weź swój balkonik,tabletki i idź spać.
  ~ zastrzyk
  miesiąc temu ocena: 100%  135
  Art. 36. zapob.chor. zakaź. Przesłanki zastosowania środka przymusu bezpośredniego 1. Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji, obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ andrzej
  miesiąc temu ocena: 50%  134
  Tak jest to jest trybunał koscielny mianowany przez Dudę niezgodnie z konstytucją to nie jest trybunał konstytucyjny to kolesie i koleżanki niszczą wszystko co zostało zbudowane .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jarocińscy Pisiory zamilkły nawet na FB
  miesiąc temu ocena: 50%  133
  Jarocińscy Pisiory zamilkły nawet na FB
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zainteresowany
  miesiąc temu ocena: 80%  132
  I znowu mamy kolejne, nowe święto. 25 października - Święto Zmarłych Nienarodzonych. A że nie mają własnych grobów to znicze zapalamy pod "Glanem" . Pamiętajcie w następnym roku.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Cenzor z gj
  miesiąc temu ocena: 100%  131
  Wpisy nie po lewackiej linii sa usuwanie a tyle krzyczycie o demokracji i wolnosci słowa.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nika
  miesiąc temu ocena: 67%  130
  Ojcze Przedwieczny ofiaruję i Ciało iKrew Duszę i Bóstwo Najmilszegoo Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego swiata. Dla Jego bolesnej Męki ,miej miłosierdzie dla nas i całego swiata.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ludzie ale łatwo wami sterować, góra patrzy i się śmieje , nie widzicie MEGA WAZNYCH powodów do protestów bo wam dali to
  miesiąc temu ocena: 78%  129
  MASTER OF PUPPETS
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obiektywny
  miesiąc temu ocena: 86%  128
  Bóg dał wolną wolę, więc niech każdy o sobie decyduje, o swoich czynach. Nie chcesz urodzić, nie rób tego. Jesteś lekarzem i nie widzisz problemu w aborcji? Bardzo dobrze, masz do tego prawo. Każdy niech o podejmie decyzję słuszną według siebie. Tylko zalatuje mi tu hipokryzją.... za chwile niektóre z tych osób co "je***ią pis" będą mówić o tolerancji i o zatrzymaniu mowy nienawiści na innej manifestacji
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Odwagi Jarek
  miesiąc temu ocena: 50%  127
  Czy Pani Godek weżmie mojego muminka jak urodzi się bez mózgu? Może stary kawaler z Żoliborza z kotem przygarnie je? Jarek nie umieraj jak tchórz przygarni upośledzonego zobaczysz jaką to radość
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ odwagi mądry człowieku
  miesiąc temu ocena: 75%  126
  Jeszcze się nie urodzł a Ty już go skreśliłeś z listy życia, Na pewno Ci juz Bog nie da dzieci , , boś tego nie wart,
  ~ twooj_nick
  miesiąc temu ocena: 29%  125
  Bez ręki też się liczy? Tak niewyjściowa wygląda i opieki wymaga...
  ~ ad
  miesiąc temu ocena: 50%  124
  A jarocińskie PIS-uardeski gdzie są? Z pierdołami to się lansują, a teraz co pod pierzynę wskoczyły czy pod kieckę księdza.Gdzie jesteście Czechakowa i Szymkowiakowa.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kobieta wku*wiona
  miesiąc temu ocena: 56%  123
  LUDZIE! Pisałam już niżej ale czytając Wasze komentarze napiszę raz jeszcze. JAK możecie być tak obrzydliwi? Jak możecie w tak ważnej dla każdej kobiety kwestii sugerować się religią? JAK możecie godzić się na to, aby wasze córki, wnuczki, siostry były zmuszone rodzić zdeformowane dziecko? Pora otworzyć oczy zamydlone przez media i zobaczyć jak rząd traktuje obywateli. WSTYD! Czy choć raz możecie wyjrzeć poza czubem własnego nosa i POWIEDZIEĆ "DOŚĆ" KOŚCIOŁOWI KATOLICKIEMU? REWOLOCUJA SIĘ ZACZĘŁA, NIE MA ODWROTU.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ odpowiedż brzmi
  miesiąc temu ocena: 67%  122
  KOBIETo ! Ty NIE JESTEŚ KOBIETĄ TYLKO POTWOREM Jak kobiety zgupieją i dostaną na głowe to pytam czy też można je usunąć ?
  ~ twooj_nick
  miesiąc temu ocena: 50%  121
  Czy jak dziecko zgłupieje z wiekiem, to można dokonać późnej eutanazji? Nie wymagajmy od rodziców utrzymywania nieuków i nierobów.
  ~ szybki
  miesiąc temu ocena: 70%  120
  jak komuś się nie podoba tam gdzie mieszkasz to można się wyprowadzić jaki problem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ UWAŻAJ BO CIEBIE SZYBKI KTOŚ WYPROWADZI, TU JEST DEMOKRACJA
  miesiąc temu ocena: 100%  119
  A LUDZIE POMIMO ŻE PODATNI NA PROPAGANDĘ NA PROWINCJI TO JEDNAK W DUŻYCH MIASTACH NIE TACY GŁUPI
  ~ aBc
  miesiąc temu ocena: 63%  118
  Młodzi Ludzie Uczestnicy manifestacji Pamiętajcie, że rewolucje zjadają zwykle swoje dzieci. Nic nie zyskamy a stracimy wszystko.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ krajem rządzi koalicja rzadowa
  miesiąc temu ocena: 50%  117
  a nie tylko PIS
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ to w jarocinie
  miesiąc temu ocena: 38%  116
  śmieci wam pasują i całość polityki lokalnej że nie protestujecie ? To co tam macie się wam podoba ? Jest git ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 654
  miesiąc temu ocena: 50%  115
  TO KOLEJNY TEMAT ZASTĘPCZY PIS-U .SWOIMI CHORYMI DECYZJAMI,DODATKOWO W NIEODPOWIEDNI CZASIE PROWOKUJĄ LUDZI DO WYJŚCIA NA ULICE.PIS PRZYCZYNIA SIĘ DO WZROSTU ZACHOROWAŃ NA COVID - BYŁY SPOTKANIA PRZEDWYBORCZE,LGBT ,ROLNICY A TERAZ TEMAT ABORCJI CIEKAWE CO JESZCZE BĘDZIE.PISOWSKA WALKA Z COVID TO NAJWAŻNIEJSZE ŻE SĄ ŁÓŻKA I NA STADIONY POCZEKALNIE NA TAMTEN ŚWIAT.MOŻE GDYBY PRZY TYCH ŁÓŻKACH JESZCZE BYLI LEKARZE TO BY MIAŁO SENS A ICH BRAKUJE NAWET W SZPITALACH.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ KON-STY-TU-CJA
  miesiąc temu ocena: 100%  114
  Dlatego mądry naród wychodzi tłumnie na protesty. Kto jest głupszy?
  ~ maciek
  miesiąc temu ocena: 91%  113
  Rewolucja marksistowskaaaa
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rty
  miesiąc temu ocena: 80%  112
  Ja pierdzielę jakie słownictwo.... Żenada.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ KON-STY-TU-CJA
  miesiąc temu ocena: 88%  111
  Kilka dni temu większość ludzi, którzy teraz chodzą w marszach i demonstracjach krytykowała poszkodowane przez lockodown branże, które chciały protestować bo EPIDEMIA, a prywaciarzom mówi się trudno. Cała Lewica chciała zaostrzyć kary za negowanie istnienia pandemii i niestosowanie się do obostrzeń a sami w szczycie zakażeń chodzą i drą mordy mając na ustach dwa wulgaryzmy. To jest mądrość polskiego narodu właśnie...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ syla
  miesiąc temu ocena: 56%  110
  Jak czytam te Wasze niektóre komentarze to się zastanawiam, jak to możliwe że taki ćwierć inteligent ukończył podstawówkę. Jak można być tak zacofanym , zabobonnym? w niedzielę lecicie ze złożonymi raczkami do kościoła, bronicie zygot, większość z Was nawet nie ma pojęcia o etapie rozwoju płodu w brzuchu matki za to krzyczycie najgłośniej. Wkur...mnie to ze takie prymitywy śmią wyrażać swoje zasmarkane zdanie i nakazywać ze masz urodzić i koniec!!!. Niech będzie bez głowy, nóg, nerek, ale masz urodzić ,ochrzcić i pochować- bo przecież taka jest nasza kultura religijna w Polsce, czyż nie? jestem ciekawa ilu z Was pajacy wyciągnęło pomocną dłoń choćby do jednej takiej kobiety i pomogło np. w opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem, ilu z Was wniosło jej wózek na piętro, ilu z Was dźwignęło na 4 piętro niepełnosprawną córkę czy syna. ?????? w gębie mocni, tyle że w czynach zwykłe zera.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Konie PISU jest bliski
  miesiąc temu ocena: 56%  109
  A Sasin dostał nagrodę z pieniędzy firm, które nadzoruje. Tadaaa
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wyłącz Tv
  miesiąc temu ocena: 50%  108
  Wyłącz TV, nie ma żadnej pandemii
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Matrix 2020
  miesiąc temu ocena: 71%  107
  No tak, niepokornych odetną od wszystkie jakby ich nie było.
  ~ Myślenie nie boli
  miesiąc temu ocena: 25%  106
  Pandemia jest na potrzeby władzy, ale nie tylko tej władzy. Zaszczepić, zaczipowac i nie dyskutowac .
  ~ Mariola
  miesiąc temu ocena: 48%  105
  Wszyscy muszą pamiętać że to bagno nam zafundował rząd PIS
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariola
  miesiąc temu ocena: 35%  104
  W szkołach i na studiach powinni informować w jakich krajach i za ile można zrobić aborcję zarodka, taka akcja informacyjna jest potrzebna od teraz
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ OJ TY Morderco
  miesiąc temu ocena: 100%  103
  MARIOLA co z Ciebie za kobieta. ? wiesz,że wiem kto to pisze . nie wstyd tobie. Tylko myślisz o morderstwie nienarodzonych. Choćbyś nie wiem co robiła i tak na nic to sie zda , bo po takich szatany już stoja w kolejce. Poczekaj już nie długo na ciebie kolej. Zostało Ci troche ...a
  ~ Monika
  miesiąc temu ocena: 46%  102
  Patologia pseudo kobiet . Morderczynie . Nie wstyd wam ? Mozecie sobie chodzic do usranej smierci .... z flagmi i gwizdac az sie zesracie . Triumf szatana jak na dloni bo PRZEGRAL . ZWYCIEZYLO ZYCIE NAJBARDZIEJ BEZBRONNYCH .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Luiza
  miesiąc temu ocena: 75%  101
  W punkt! Zgadzam się w całej rozciągłości!
  ~ październik
  miesiąc temu ocena: 0%  100
  do: Do Moniki. - tak, decyzja powinna należeć do kobiety.
  ~ październik
  miesiąc temu ocena: 33%  99
  wiesz co Monika, a ja jestem bezbronna wobec takich osób jak Ty, tylko uciekać...
  ~ Do Moniki.
  miesiąc temu ocena: 46%  98
  Jesteś naprawdę obłąkana.Chcesz rodzić głęboko uszkodzone płody Twoja sprawa.Ale mi pozwól zdecydować.
  ~ październik
  miesiąc temu ocena: 33%  97
  Moniko, a to hasła na jakąś prawicową bojówkę są ? bo jakoś dziwnie znajoma narracja...;)
  ~ Och!
  miesiąc temu ocena: 43%  96
  Zastanów się, przeczytaj co napisałaś, bo sprzeczności w tym krótkim poście dużo
  ~ Stop fundamentalizmowi religijnemu
  miesiąc temu ocena: 69%  95
  Twój ból jest większy niż mój. Odwal się i zmów zdrowaśkę nawiedzona
  ~ Kobieta
  miesiąc temu ocena: 76%  94
  A wiesz ze nie chcemy mordować dzieci? Chcemy mieć możliwość nie noszenia martych dzieci przez pare miesięcy w swoim burzuchu! Nie chcemy w 9 miesiącu ciąży mieć w sobie martwe dziecko i musieć wysłuchiwać od obych ludziach na ulicy "O gratuluje, chłopiec czy dziewczyna?"
  ~ Obiektywna
  miesiąc temu ocena: 76%  93
  Obserwując te protesty dochodzę do wniosku, że mało mają wspólnego z dobrem kobiet, nie wszyscy ze wszystkich muszą się zgadzać jest wolność słowa i demokracja, ale to słownictwo wulgarne napisy i hasła to żenada. Można iść w ciszy a nie robić zadymy w kościołach, myślę że trzeba szanować wszystkich, nie wierzę w to co widzę, dokąd to wszystko prowadzi , opamiętajcie się ludzie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obiektywna
  miesiąc temu ocena: 92%  92
  Proszę czytać ze zrozumieniem, piszę ogólnie o protestach i całej tej akcji w kraju
  ~ Aas
  miesiąc temu ocena: 92%  91
  Zgadzam się szanujmy ludzi którzy modlą się w kościołach, nie twórzmy tam widowisk, gdzie kultura protestujacych
  ~ nieobiektywny
  miesiąc temu ocena: 40%  90
  "spieprzaj dziadu", "tylko nie od tej małpy w czerwonym", "cała Polska z Was się śmieje ..., komuniści i złodzieje", czy może gest lichockiej albo szereg jeszcze bardziej wykwintnych wypowiedzi p. krystyny, spożywającej posiłek w sali plenarnej ..., moim skromnym zdaniem, czerpali z najlepszych wzorców a to, co teraz słychać, do efekt "dobrej zmiany" ... nienawiść rodzi nienawiść, tak było zawsze
  ~ Kobieta
  miesiąc temu ocena: 33%  89
  Hmm, podczas Jarocinskiego spaceru nie wchodziłyśmy do żadnych kościołów
  ~ Jaka to melodia?
  miesiąc temu ocena: 69%  88
  A pisowska starościna uciekła do jamy ze strachu? Co ma do powiedzenia kobietom? Jak PiS pomaga rodzinom z biepełnosprawnymi dziećmi? A może jedyne co potrafi to sobie pośpiewać karaoke?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Niezależny!
  miesiąc temu ocena: 50%  87
  Lida proszę, zaśpiewaj. Damy radę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gość
  miesiąc temu ocena: 49%  86
  Do roboty gnać to całe towarzystwo , a nie chodzić po ulicach i przeklinać , to ma być młodzież i kobiety z ust co chwilę k....i wy..... , Słownik jak z rynsztoka jaka to inteligencja idzie !!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Alleluja i do przodu
  miesiąc temu ocena: 20%  85
  Goń się, wierzysz w zabobony tak jak w pseudo pandemia. Odbierają wolność tobie, twoim dzieciom a może i wnukom a ty bredzisz.
  ~ Wara ode mnie
  miesiąc temu ocena: 47%  84
  Idź się wyspowiadać za swoje grzechy do jakiegoś normalnego klechy i odwal się od ludzi, którzy myślą inaczej niż Ty. Wara ode mnie i moich poglądów, wara od tego co i jak mówię.
  ~ Ttt
  miesiąc temu ocena: 70%  83
  Przerażająca ta młodzież ... można protestować ale tu te przekleństwa to prymityw ... z takim pokoleniem przyszłość narodu pod znakiem zapytania
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Www
  miesiąc temu ocena: 100%  82
  Tak masz racje Ttt ,może to i dobrze ze wybiorą kiedyś aborcje aby się na nich te geny skończyły ...
  ~ Mąż, ojciec, syn
  miesiąc temu ocena: 62%  81
  Tak właśnie wygląda walka o swoje a nie bierne poddaństwo
  ~ Kot Gargamela
  miesiąc temu ocena: 78%  80
  Włącz sobie co i jak mówił u Sowy pewnie twój guru Matołusz człowiek co prawdy ci nigdy nie powie. Poza tym każdy ocenia innych swoją miarą. Spójrz na siebie
  ~ Kobieta
  miesiąc temu ocena: 61%  79
  A mam krzyczeć "nie podoba nam się to"? Demonstracje mają pokazać jak bardzo społeczeństwo jest wk******, przekleństwa bardzo dobrze opisuje nasz poziom zdenerwowania, one wzmacniają nasz przekaz
  ~ Narolny
  miesiąc temu ocena: 91%  78
  Coś mi się wydaje że ta ustawa to kij w mrowisko zaraz będzie wzrost zakażeń i stan wyjątkowy w Polsce
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Koniec PIS już bliski
  miesiąc temu ocena: 33%  77
  Bo to nie o aborcję chodzi. Chodzi o zastraszenie i zniewolenie. Testy PCR to nie testy!!! https://www.facebook.com/group...
  ~ PiS da
  miesiąc temu ocena: 81%  76
  Lidio Czechak czy dumna jesteś z tego co robi Twoja partia? Nie tylko w sprawie kobiet ale tez jeśli chodzi o rolników, przedsiębiorców i przedstawicieli innych branż? No ale dla ciebie luczy się tylko miejsce na liście wyborczej i to że od lat będąc w polityce sprawujesz ciepłe posadki
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lidka GIT
  miesiąc temu ocena: 36%  75
  Nie czepiajcie się Lidki, jej cała rodzina się nawróciła i teraz jest git.
  ~ Kobieta wku*wiona
  miesiąc temu ocena: 72%  74
  Widzę, że zdecydowana cześć osób, która nas wyzywa od dziwek i lafirynd chcących bzykać się BEZ KONSEKWENCJI to mężczyźni, a raczej posłuszni chłopcy z mszy niedzielnej. Czy któryś choć raz wyobraził sobie swoją żonę rodząca dziecko bez kończyn i ze zdeformowaną głową? Czy choć raz jesteście w stanie sobie wyobrazić, że wasze dziecko może urodzić się martwe? KOBIETY NIE DAJMY SIĘ, JESTEM DUMNA Z WCZORAJSZEJ FREKWENCJI MOJE CIAŁO - MÓJ WYBÓR
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gienka
  miesiąc temu 73
  Współczuje ci za jakimi mężczyznami miałaś do czynienia i ze masz o nich takie wyobrażenie ! Mężczyźni tez ludzie , co się dzieje na tym świecie ! Nie rozumiem , czemu mówi się , moja macica moja sprawa ! A co z członkiem , a faceta członek i sperma to już nie jego sprawa ?przeciez to mężczyzna jest w połowie odpowiedzialny za płód czy dziecko które powstaje ? Czy wsysykie przyjmujecie taka postawę , ze facet jest tylko od zrobienia dziecka , a później przestaje istnieć! Macica to dom na wynajem do waszego wspólnego dziecka - kobiety i mężczyźny! Czy teraz już jesteśmy jak ślimaki , ze same się zapładniamy i same rodzimy! Czemu zmniejszacie odpowiedzialność tatusiów za to co robią ze swoją sperma ?? Oni tez niech się wypowiedzią ! W jakim świecie my żyjemy ! Czy wszyyskie protestujące są lesbijkami , ze mężczyzn nie potrzebują ??? Mam pytanie jak powstaje dziecko z samej komórki jajowej ? Ze tylko kobiety protestują !!
  ~ Wku*wiona bardziej
  miesiąc temu ocena: 10%  72
  Kono: może według ciebie mężczyzna to inseminator, ale dla mnie to partner, chłopak, facet, mąż, ojciec, syn, brat, który WSPIERA I DBA o dobro swojej rodziny, nie godzi się na to by jego kobieta MUSIAŁA oddać swoją macicę osobą rządzącym!
  ~ Matka
  miesiąc temu ocena: 64%  71
  Kobiety bronicie się swojego okrucieństwa ale czy jesteście świadome jakie okrucieństwo dajecie swoim BEZBRONYM DZIECIOM i nie usłyszycie ich NIEMEGO KRZYKU i ich BÓLU zabijając własne dziecko a sami prosicie o znieczulenia podczas aborcji.Ludzie opamiętajcie się.
  ~ Kono
  miesiąc temu ocena: 56%  70
  Jasne twoje ciało twój wybór a mąż czy mężczyzna to inseminator....
  ~ Stop plandemii
  miesiąc temu ocena: 71%  69
  Nie martw się to tylko szczekanie zwykłych parów
  ~ ME
  miesiąc temu ocena: 68%  68
  Zwolennicy kościoła i rządu obudzcie się bo jutro będzie za późno
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Vendetta
  miesiąc temu ocena: 64%  67
  Kościół niech się więcej nie wtrąca, niech zajmie się swoimi sprawami.
  ~ Szlachet
  miesiąc temu ocena: 36%  66
  Pseudogangsterka jarocińska również brała udział w pochodzie?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Cyga
  miesiąc temu ocena: 67%  65
  Co drugi płaszczy się na komendzie, a zgrywają charakterniaków z zasadami w bluzach pitbulla :)
  ~ Szlachet
  miesiąc temu ocena: 57%  64
  Załóż maseczkę i również idź się pomodlić o roxum dla siebie :)
  ~ Szlachetna Pseudointeligent
  miesiąc temu ocena: 100%  63
  Pseudointeligent, nawet już nie ćwierćinteligent
  ~ Kordian
  miesiąc temu ocena: 64%  62
  A pseudo inteligencja wylewa swoje żale w necie. Idź do kościoła i pomódl się o rozum dla siebie i tych przestępców w sutannach iz nierządu
  ~ Szlachet
  miesiąc temu ocena: 18%  61
  Pseudogangsterka jarocińska również brała udział w pochodzie?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Niestraszne niestrasz bo się zesrasz
  miesiąc temu ocena: 60%  60
  Jak byś ich spotkał to byś się posrał
  ~ maciek
  miesiąc temu ocena: 45%  59
  Nie chciałbym tak przeklinającej żony.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kobieta
  miesiąc temu ocena: 57%  58
  to nie bierz, żadna z takich pewnie nawet Cię nie będzie chciała
  ~ maciek ich do proboszcza on się tobą chętnie zaopiekuje
  miesiąc temu ocena: 43%  57
  Bo ci. a jesteś
  ~ Sama gimbaza
  miesiąc temu ocena: 48%  56
  Zamiast uczyć się w szkole urządzają sobie marsze z tonami przekleństw...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tron
  miesiąc temu ocena: 31%  55
  W niedzielę wieczorem to chyba tylko Ty chodzisz do szkoły debilu
  ~ Sługusy na usługach pejsatych
  miesiąc temu ocena: 33%  54
  Bo są odważni i wyrażają to co chcą. To jest wolność, o którą walczyli Polacy w latach 80tych. Powoli a systematycznie ten nierząd odbiera nam wolność i możliwość swobodnego wyrażania się, jakim prawem??
  ~ Zadnych wyborow
  miesiąc temu ocena: 33%  53
  Trzeba wspolzyc z umiarem i glowa a nie bzykac sie jak zwierze a potem latac i mordowac niewinne DZIECKO bo to zadna zygota zadna komorka czy inne cos .... to jest od poczatku zyjace DZIECKO ... Zal mi was i to bardzo ale widac jakie mamy spoleczenstwo . Nie wygracie .... bo zwyciezylo zycie a nie smierc !!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ To nie ciemnogród. Dziewczyna ksiedza
  miesiąc temu ocena: 86%  52
  Po bożemu z kalendarzykiem
  ~ Jeżeli bezprawie stało się prawem naszym obowiązkiem jest opór
  miesiąc temu ocena: 64%  51
  Co ciebie interesuje co robi sąsiad czy sąsiadka?!?!? Może bijesz żonę i dzieci a w niedziele stoisz w pierwszy rzędzie i slinisz się na widok proboszcza. Twoja sprawa, ale odwal ssie od wyborów i sumienia innych. Głosowałeś na PIS, miałeś prawo, jednak oni z prawem i sprawiedliwością nie mają wiele wspólnego.
  ~ Chcę mieć wybór
  miesiąc temu ocena: 67%  50
  Brawo! Jestem pozytywnie zaskoczona Jarociniakami. Nie jestem za aborcją - jestem za wyborem!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mix
  miesiąc temu ocena: 50%  49
  Mentalność Bolka - "jestem za a nawet przeciw", "plusy dodatnie i plusy ujemne".
  ~ Dr. Dre
  miesiąc temu ocena: 57%  48
  No to liczba zakażeń się na pewno wypłaszczy po weekendzie. Żeby później nie było płaczu....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Qanon
  miesiąc temu ocena: 57%  47
  Tu się jeb.. j.
  ~ jaca
  miesiąc temu ocena: 61%  46
  Robi się druga Białoruś przez obecne rządy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Buu
  miesiąc temu ocena: 100%  45
  Pan mgr PRZYLEBSKA vel kuchareczka Jarka i jej mąż TW Wolfgang na pewno nie są autorytetami, nie wowiac już o prokuratorze stanu wojennego Piotrowiczu czy dr Pawłowicz, która ma ciągły syndrom nieprzeczyszczonego komina. Nie chcę takich ludzi na eksponowanych stanowiska, które dla władzy się zeszmacą
  ~ Boo
  miesiąc temu ocena: 30%  44
  Nie bredź. Nie ubliżaj braciom!
  ~ Buu
  miesiąc temu ocena: 64%  43
  I DEMOKRACJA
  ~ Buu
  miesiąc temu ocena: 73%  42
  KONSTYTUCJA
  ~ Ewa
  miesiąc temu ocena: 63%  41
  Z pewnością byłoby jeszcze o wiele więcej osób na proteście ale wielu jest na kwarantannie i mimo ogromnych chęci nie moga wyjść z domu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jar
  miesiąc temu ocena: 13%  40
  Jednak baby to durny odłam.
  ~ Buu
  miesiąc temu ocena: 60%  39
  Przez Was będzie jeszcze więcej
  ~ Buu
  miesiąc temu ocena: 79%  38
  Žadnych moich komentarzy z ostatnich 4 godzin . Šmierdzi lewacką cenzurą.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Matka jest tylko jedna
  miesiąc temu ocena: 60%  37
  A ty to taki prawdziwy prawak macho z dziurą w gaciach, bo żadna kobieta nie chciala synusia mamusi, co nawet sam herbaty sobie nie umie zrobić.
  ~ Do Buu
  miesiąc temu ocena: 63%  36
  Wiesz, ty to mi dzisiaj zaimponowaleś...... swoją tępotą Buucuuu
  ~ Buu
  miesiąc temu ocena: 75%  35
  Niezależność?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Buu
  miesiąc temu ocena: 80%  34
  Etyka zawodowa?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Buu
  miesiąc temu ocena: 83%  33
  Gazeta koordynuje/organizuje protesty w Jarocinie?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dr. Dre
  miesiąc temu ocena: 89%  32
  Czyżby miała dosyć rządów zjednoczonej prawicy na Ziemi Jarocińskiej? A tak chętnie drukuje artykuły partnera, dziwne to wszystko .
  ~ Buu
  miesiąc temu ocena: 70%  31
  Gdzie mój pierwszy komentarz?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Buu
  miesiąc temu ocena: 79%  30
  Cytuję: ,,Stworzono dwa wydarzenia zachęcające do udziału w proteście. Akcję koordynował nasz profil „Ona w Jarocinie”." W głowie się nie mieści! Gdzie niezależne media
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ny
  miesiąc temu ocena: 0%  29
  Ona w Jarocinie pisze o wyglądzie urodzie i promuje teraz protesty super jaka ona jest modna
  ~ Popierający Punk
  miesiąc temu ocena: 76%  28
  Postawa Policji godna pochwały w stosunku do Warszawy. Oby tylko im się nie odmieniło.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Buu
  miesiąc temu ocena: 73%  27
  Gdzie moje wcześniejsze wpisy?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nn
  miesiąc temu ocena: 87%  26
  A co na to miejscowe władze, burmistrz i pani starosta i w-ce starosta?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Słońce
  miesiąc temu ocena: 25%  25
  ~ Och! Oj Stachu przestań pierdolić i węz się za swojego gangstera synalka. Pamiętamy jego wybryki na A2 i nalot na Twoją chatę przez CBA i jeszcze za TUSKA.
  ~ Och!
  miesiąc temu ocena: 50%  24
  Trzęsą tyłkami i zastanawiają się nad giętkością kręgosłupa
  ~ Buu
  miesiąc temu ocena: 56%  23
  Akcję zbiorowego łamania prawa koordynował profil Gazety na FB ,,ONA W JAROCINIE"? Dobrze zrozumiałem?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Idź się wypłakać do swojego pasterza
  miesiąc temu ocena: 63%  22
  Jedz do Jarka, bo jego kot już nie daje rady.
  ~ dr.peeper
  miesiąc temu ocena: 31%  21
  Wspaniałe kobiety jarocińskie? Nieeee. To mordercy. Nowomodna... Bzykanie bez konsekwencji. Lafiryndy jarocińskie.