ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dla szpitala w Jarocinie [SONDA]

› Aktualności ponad rok temu    20.01.2019
Anna Konieczna
komentarzy 9 ocen 5 / 80%
A A A

Jarociński szpital otrzymał nowy sprzęt od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To nie pierwsza taka pomoc z WOŚP-u, która trafiła do naszej lecznicy.

 

R E K L A M Awspieram jarocinskie SRT1

Fundacja, która do niedawana działała pod przewodnictwem Jurka Owsiaka, systematycznie przekazuje sprzęt dla Jarocina. Tylko w 2017 r. nasza lecznica otrzymała urządzenia warte blisko 80 tys. zł.

 

Tym razem doposażony został oddział dziecięcy szpitala, który wzbogacił się o dwie pompy infuzyjne mające zastosowanie między innymi w anestezji, intensywnej terapii, kardiologii, neonatologii oraz onkologii. WOŚP sprezentował też oddziałowi aparat EKG i dwa kardiomonitory.

 

[zobacz, jak przebiegała tegoroczna zbiórka WOŚP na Ziemi Jarocińskiej - szczegóły TUTAJ]

 

Ciekawym podarunkiem są specjalne fotele dla mam, które czuwają przy swoich pociechach przebywających w szpitalu. Sprzęt został zakupiony za pieniądze zebrane podczas 25. Finału w 2017 r., w czasie którego orkiestra grała z myślą o pediatrii. Aparatura jest już na stanie jarocińskiej placówki i służy najmłodszym pacjentom.

 

 

- Bardzo się cieszymy, że ten sprzęt do nas dotarł. To ogromne ułatwienie dla pracującego na tym oddziale personelu. Ta aparatura była tam potrzebna już od dawna - zaznacza prezes szpitala Leszek Mazurek.

 

 

[chcesz się przyłączyć do akcji poprcia dla Jurka Owsiaka - jak to zrobić, zobacz TUTAJ]

 

To nie pierwszy raz, kiedy WOŚP wspiera nasz szpital. Tak było w kilku poprzednich latach. Chociażby w 2017 roku również na oddział dziecięcy trafił holter do monitorowania ciśnienia tętniczego i skaner naczyń, który ułatwia wyszukiwanie żył u małych pacjentów oraz siedem mobilnych łóżeczek dla dzieci do szóstego roku życia.

 

Fundacja przekazała także nowe wyposażenie Sali Intensywnego Nadzoru (przebywają tam dzieci do 18. roku życia wymagające szczególnej opieki medycznej - przyp. red.). Były to dwa wielofunkcyjne łóżka elektryczne ze stolikami - jedno dla starszych, a drugie dla najmłodszych pacjentów.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Czy Twoim zdaniem działalność Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest pożyteczna?

ankieta dodana 18.01.2019, ilość wszystkich głosów: 218
Tak
87%
Nie
11%
Nie mam zdania
2%

Powiązane

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mama
ponad rok temu 10
Zaraz po oddziale ginekologiczno położniczym kolejny PRL owski oddział, nie wiem gdzie te nowe łóżeczka, albo łóżka dla mam? Jako karmiąca mama niemowlaka trafiłam na oddział to dostałam krzesło, na którym spałam i musiałam karmić! Ale na szczęście mają sprzęt pewnie głównie ufundowany przez WOŚP!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarex
ponad rok temu ocena: 78%  9
ci co krytykują Owsiaka niech zrobią coś dla innych, zobaczą co znaczy praca społeczna, ciągłe podejrzenia , ciąganie po sądach, udowodnianie że się nie jest wielbłądem, nie ma ideałów WOŚP jako stowarzyszenie musi się z pieniędzy rozliczyć a są instytucje, które się z kasy nie rozliczają jeszcze ciągną z budżetu państwa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ płać i płacz
ponad rok temu ocena: 42%  8
to jest moja niestety wielka orkiestra http://wyborcza.biz/biznes/7,147880,24376222,skladka-zus-w-2019-r-rosnie-najszybciej-od-6-lat-wiadomo-juz.html?disableRedirects=true
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ quasi
ponad rok temu ocena: 73%  7
a pewna "uduchowiona" grupa zawodowa w tym kraju nie musi płacić i płakać...;)
~ Ja
ponad rok temu ocena: 76%  6
Chciałabym, żeby Ci wszyscy, którzy tak krytykują WOŚP, byli konsekwentni do końca i w chwili zagrożenia, nie korzystali ze sprzętu fundowanego przez orkiestrę p. Owsiaka...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xd
ponad rok temu ocena: 41%  5
o wychodzi Twoje dobre serce:) odłaczysz nas sila od sprzetu bo krytykujemy owsiaka, a wyobrazasz sobie, ze ja go krytykuje, ale mimo to daje do puszki, bo idea jest szczytna, ale jego osoba wg mnie jest zbyt butna i arogancka(wobec dziennikarzy zobaczy jak wywalił dziennikarza z sadu), dla mnie zachowuje sie jak Doda, powinien własnie odejsc, bo trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc, powinien ustapic komus młodszemu, ktoremu jeszcze sodowka nie uderzyła do głowy, ja daje duzo do puszek, wiec czemu mam nie zostac wyleczona sprzetem na ktory daje:) Widzisz chyba czarno biało, a swiat jes pełen szarosci.
~ Złoty melon
ponad rok temu ocena: 39%  4
Gdyby Owsiak był taki nieskazitelny to by sie po sądach Rzeczypospolitej włóczyć nie musiał .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kobieta
ponad rok temu ocena: 69%  3
Jurek Owsiak jest wspaniałym człowiekiem. To autorytet dla mojego pokolenia. Nie rozumiem, jak można go atakować. Stworzył najpiękniejszą orkiestrę świata
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kobieta
ponad rok temu ocena: 63%  2
Jaki Rydzyk 2? Owsiak to człowiek o wielkim i wrażliwym sercu. Nie ma drugiego takiego jak on. Caritas do pięt nie dorasta WOŚP.
~ xd
ponad rok temu ocena: 31%  1
Według mnie mówienie o rezygnacji było idiotyzmem, ale tak kończy szerzenie ideologi lewicowych – ludzie poczuwają się do odpowiedzialności za coś za co odpowiedzialni nie są. Tyle to całe „róbta co chceta” ma wspólnego z wolnością – czyli nic. Owsiak niczym rydzyk 2.0 poczuł się ojcem dla mentalnych niewolników (dodatkowo rozbrojonych). Nie będę nic pisał o tym, że Owsiak cynicznie wykorzystuje sytuację, bo dla mnie jako człowieka zachodu jest jasne, że takie zachowanie w normalnej cywilizacji jest traktowane jak niekonsekwencja i ośmieszanie się.
R E K L A M A