ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Więcej pieniędzy dla wszystkich wychowawców

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    19.09.2019
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 10 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. pixabay

300 zł - to obecnie wysokość dodatku dla wychowawców klas. Ta kwota obowiązuje od 1 września po wejściu w życie zmian w Karcie Nauczyciela. Kwestią tą zajęli się również nowomiejscy radni.

 

Nowa stawka zagwarantowana została nauczycielom w szkołach. Nowe przepisy nie przewidziały natomiast dodatku za wychowawstwo w przedszkolu, pomimo wniosków związków zawodowych nauczycieli w tej sprawie. Rada gminy Nowe Miasto nad Wartą przyjęła uchwalę ustalającą jednakową kwotę za wychowawstwo zarówno klasy, jak i oddziału przedszkolnego.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

- Nie można w tej sprawie różnicować kwoty przedmiotowego dodatku w zależności od wychowawstwa w szkole czy przedszkolu. Nauczyciele w przedszkolu pełnią tak samo funkcję wychowawcy jak w szkole, a często ponoszą z tego tytułu większy wysiłek - wyjaśnia sekretarz gminy, Honorata Nawrocka.

 

Do tej pory dodatek wynosił 80 zł.

 

ZOBACZ TEŻ - CO DALEJ ZE ŚCIEKAMI Z NOWEGO MIASTA?

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gość
ponad rok temu ocena: 60%  11
Drogi rodzicu uważaj, bo bywa że życzenia się spełniają. Na szczęście wiele z tych Pań dojrzewa do tego, że nie musi być popychadłem społeczeństwa. Może nie widać tego w naszym regionie ale w dużych miastach brak przedszkolanek doskwiera mocno. Dzięki temu za chwilę nasze dzieci będą pod opieką przypadkowych ludzi. W ich ręce oddacie swoje Skarby. Dziwny jest ten świat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytelniczka
ponad rok temu ocena: 100%  10
Szkoda, że tego dodatku jak i żadnego innego nie ma w szkołach niepublicznych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uczń
ponad rok temu ocena: 60%  9
Jest po prostu wynagrodzenie za prace jak wszędzie . No i dobrze.
~ rodzic
ponad rok temu ocena: 50%  8
wychowawca w przedszkolu nie poprawia prac nie prowadzi dziennika jest to wielka różnica z nauczycielem w szkole ale jest inna sprawa nauczyciele w placówkach niepublicznych wbrew wielkiemu oporowi społeczności gdzie likwidowali szkoły publiczne zostali pozbawieni wzsystkigo trzynastki,dodatku za wychowawstwo premi motywacyjnej stażu dodatku wiejskiego ale nie dotyczy to nowego miasta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaro
ponad rok temu ocena: 100%  7
Może cię to zadziwić, ale nauczyciel przedszkola prowadzi dziennik, jak i tony innej papierologi o ktorej pisał zniesmaczony a do tego realizuje program wychowania przedszkolnego. Więc dlaczego dodatek w pełen kwocie się nie należy. Mimo wszystko zgadzam się że nauczyciele w placówkach niepublicznych są niedocenieni szczególnie finansowo.
~ zniesmaczony
ponad rok temu ocena: 75%  6
A najbogatsza gmina Jarocin uwaźa wychowawców przedszkola za drugą kategorię, a nie ujmując nikomu w przedszkolu wlaśnie pracy wychowawczej jest najwięcej : diagnozy, obserwacje, uroczystości, plany, tony dokumentów, praca indywidualna itd. Czy to wszystko nie zasluguje na równe traktowanie z nauczycilami w szkolnymi?To jawna dyskryminacja!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzic
ponad rok temu ocena: 57%  5
Nie przesadzajcie drogie Panie. Jeżeli coś nie odpowiada to przekwalifikować się w Urzedzie Pracy do innego zawodu i przenieś się do innej pracy. Takie życie, taka rzeczywistość XXI wieku.
~ Nn
ponad rok temu ocena: 67%  4
Szczera prawda zero podwyżki łączone klasy motywacyjny 50 zł i wychowawstwo 100 brutto.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaro
ponad rok temu ocena: 100%  3
Spoko jak wszyscy nauczyciele się przekwalifikuja, to do czego dążymy?! Chyba raczej rodzicem nie jesteś skoro nie zależy Ci na kadrze która ma edukować twoje dziecko. Bez przesady gdzie tu z tekstem po wojnie to wszyscy mogą godnie zarabiać, a nauczyciel ma pracować charytatywnie?
~ Twix
ponad rok temu ocena: 50%  2
po wojnie drogie panie i panowie nie było dodatku motywacyjnego i za wychowawstwo i dobrze. Też ludzie żyli i pracowali za małe pieniążki, ale tak nie stękali jak teraz robia wszyscy nauczyciele. Nauczyciel powinien sam się motywować do pracy bo wybrał ten zawód sam. Ma za to zapłacone i nię sie z tego cieszy.
~ maja
ponad rok temu ocena: 83%  1
a w gminach ościennych obcinają dodatki za wychowawstwo i motywacyjne.ładne podwyżki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji