ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

WAŻNE KONSULTACJE! Chcą składować niebezpieczne odpady pod Jarocinem

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    23.07.2019
Karina Muszalska
komentarzy 60 ocen 16 / 0%
A A A
 fot. Obszar przewidziany do budowy składowiska odpadów niebezpiecznych położony jest na otwartym terenie, około 3 km na wschód od cen

Składowisko odpadów niebezpiecznych w Jarocinie przybliża się. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu informuje o przystąpieniu do przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko inwestycji. 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Cały czas jest możliwość składania uwag i wniosków w wyznaczonym terminie dla przedsięwzięcia polegającego na budowie składowiska odpadów niebezpiecznych o pojemności ponad 25 tys. ton, w miejscowości Jarocin - informuje RDOŚ. 

 

Czasu na ewentualne zastrzeżenia pozostało niewiele - TERMIN MIJA 25 lipca.

 

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska  poinformował, że ewentualne skargi bądź wnioski moga być wnoszone:

 1. Pisemnie na adres Regionalna Dyrekcja ochrony Środkowiska w Poznaniu, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 79, 60-529 Poznan.
 2. Ustnie w godzinach przyjmowania interesantów.
 3. Za pomoca poczty elektronicznej na adres sekretariat.poznan@rdos.gov.pl

 

Jak informowaliśmy rok temu [TUTAJ] składowisko niebezpiecznych odpadów ma powstać w Jarocinie. Jego lokalizacja została wpisana do Wielkopolskiego Programu Gospodarki Odpadami już trzy lata temu.Projekt zakłada utworzenie kwatery na niebezpieczne odpady w Zakładzie Gospodarki Odpadami. Będą tam gromadzone wyroby zawierające azbest, zebrane z 18 gmin wchodzących w skład porozumienia międzygminnego. Docelowo może tam trafić nawet 50 tysięcy ton niebezpiecznych wyrobów.

 

Przed rokiem koncepcję budowy składowiska  przedstawił jarocińskim radnym Antoni Tworkowski z warszawskiej firmy EkoEfekt. Z jego informacji wynikało, że budowa składowiska kosztowałaby nieco ponad 3 mln zł, a dochody, jakie gmina mogłaby uzyskać z odbierania i składowania wyrobów azbestowych mogłyby sięgać prawie 26 mln zł.

 


Radni mieli już wtedy szereg wątpliwości. Przede wszystkim chcieli wiedzieć, czy planowana budowa składowiska wyrobów azbestowych może być niebezpieczna dla okolicznych mieszkańców.

- Mamy już bardzo duże wysypisko śmieci, zadbane, porządne, a jeszcze dodawać do tego azbest? Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, ja na pewno będą przeciwna. Jest to niebezpieczne, mimo pełnego teoretycznie zabezpieczenia, jakieś szkodliwe dla organizmu substancje mogą się przedostać do atmosfery - stwierdziła wówczas Lechosława Dębska, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jarocina.

 

[ZOBACZ WIDEO NA DOLE]

 

Mimo tych wątpliwości jeszcze w ubiegłym roku radni większością głosów przyjęli aktualizację „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Jarocin”, w którym jednym z zadań jest powstanie składowiska azbestu w ZGO. 


Więcej na ten temat w najnowszym numerze „Gazety Jarocińskiej”.

 

[AKTUALIZACJA, środa 15.40]

Po południu do naszej redakcji trafiło Oświadczenie Wielkopolskiego Cetrum Recyklingu (ZGO) w Jarocinie w sprawie składowiska odpadów niebezpiecznych pod Jarocinem. Czytamy w nim między innymi: 

W lutym 2018 roku, podczas sesji Rady Miejskiej, szeroko omawiany był temat składowania odpadów z azbestu. Od tego momentu nie zostały wprowadzone żadne istotne zmiany mogące wywołać powód do dyskusji. Obecnie trwają drugie i ostateczne już konsultacje społeczne. Tak więc planowane przedsięwzięcie zgodne jest z założeniami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Wielkopolskiego (WPGO) oraz wszystkimi wymogami prawa.
Istnieją podstawne obawy, że brak realizacji inwestycji może spowodować, że znaczna część odpadów azbestowych (najczęściej płyt eternitowych pochodzących z pokryć dachowych) usuwana będzie w sposób całkowicie niezorganizowany, w miejscach nie przeznaczonych do tego celu – np. w lasach (tzw. „dzikie wysypiska”).

 

Całość poniżej

 

Czy składowisko odpadów niebezpiecznych pod Jarocinem to dobry pomysł?

ankieta dodana 23.07.2019, ilość wszystkich głosów: 720
Tak, gdzieś musi w końcu być
7%
Nie, powinno powstać z dala od siedzib ludzkich
83%
W ogóle nie powinno się ich tworzyć
10%
Nie wiem
0%
+ 0 głosów: 16 (0%) 16 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (60)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Find My ZIP Code
  23 dni temu 60
  You probably must have heard about the zip codes and their usage. The zip code or Zone Improvement Plan Code plays a vital role in today's modern lifestyle which frequently used in posting and receiving mails. Nowadays, everyone is aware of the series of digits which is known as Zip codes or postal codes. These strung of digits code carries a lot more significant importance than we already know. You May Visit To Find Your Zip Code.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nelsonjobs
  23 dni temu 59
  You probably must have heard about the zip codes and their usage. The zip code or Zone Improvement Plan Code plays a vital role in today's modern lifestyle which frequently used in posting and receiving mails. Nowadays, everyone is aware of the series of digits which is known as Zip codes or postal codes. These strung of digits code carries a lot more significant importance than we already know. You May Visit To Find Your Zip Code. Find My ZIP Code
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ RozwójNaKredyt
  ponad rok temu ocena: 100%  58
  Mercedesy, kamienice, premie - to wszystko kosztuje! Stać Jarocin na festiwal dla paru tysięcy ludzie przez 2 dni za blisko 3 mln złotych i oglądalność na poziomie średniego twórcy z Youtube na TVP Kultura? No to, żeby można się dalej bawić: śmieci w górę, woda w górę, azbest do Jarocina i myk. Kasa się zgadza! Podejrzewam, że jakbyśmy składowali uran to dopiero byłaby kasa!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ide
  ponad rok temu 57
  Daj nam Wszechmogący uran! W tonach w dziesiątkach ton. W setkach! Będziemy najbogatszą gminą w Polsce i wszystko sprzedamy za granicę.
  ~ Lila
  ponad rok temu ocena: 100%  56
  Państwo z ZGO w jaki sposób przebiegały konsultacje społeczne w 1 etapie? W drugim etapie macie jesne stanowisko: Nie zgadzamy się! Nie chcemy azbestu z innych gmin.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Małgorzata
  ponad rok temu ocena: 100%  55
  Nie ma na to zgody!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rychu
  ponad rok temu ocena: 100%  54
  Ha ha ha amerykanie niebezpieczne odpady składuja na pustyni a w Polsce w centrum miasta.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Barany są po to, żeby je strzyć
  ponad rok temu ocena: 93%  53
  Andrzejku! Co ja czytam? Gratuluje! Gratuluję zlecenia na budowę kwatery. To będzie gruby hajs, ale my wybraliśmy rozwój, prawda?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nie dla azbestu w jarocinie
  ponad rok temu ocena: 100%  52
  Teraz azbest niech z drugiej strony jakąś elektrownie postawią w samym centrum Jarocina niech jeszcze spuszcza atomowkę i bedzie komplet. A żeby było mało to na końcu ktoś wyjdzie z inicjatywą żeby robić testy na ludziach i eksperymenty to wielkie państwo ze stolkow się zgodzi bo dobrze zapłacą. Chore to wszystko. Niech zetrą ten znak pieniędzy z oczu i niech sie obudza co oni z miastem chcą zrobić. Ja się nie zgadzam i juz. A jak mało maja atrakcji to na wycieczkę do Czarnobyla niech sobie zrobia. Może to zawsze inna atrakcja nich ich zagalraniczne wczasy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Seba
  ponad rok temu ocena: 100%  51
  Nie nie nie nie sprzęciw
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Halo, pobudka!
  ponad rok temu ocena: 100%  50
  Teraz azbest za chwilę radioaktywne. Są w sieci artykuły na ten temat. Ludzie obudźcie się zanim będzie za późno. W propagandowym Japiku ani słowa. Robić protesty pod urzędem, zbierać podpisy, petycje pisać do RDOŚ, mimo upływu terminu podanego celowo tak późno.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dd
  ponad rok temu ocena: 75%  49
  jak Adam powie, że tak ma być, to jak będzie!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ alex
  ponad rok temu ocena: 100%  48
  I co nadal cieszycie się z pawlickiego?? Miał to w programie wyborczym? Chyba jakoś niekoniecznie.... czyli że was oszukał no nie? nadal będziecie wierzyć temu gościowi, że chce dobrze dla miasta i dla nas??
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 333
  ponad rok temu ocena: 100%  47
  Czasu na ewentualne protesty zostało nie wiele , no do 25 lipca. Tak podaje gazeta. Szkoda ze nie poinformowała nas o tym 26 lipca. Celowe działanie? Więc piszemy protesty dziś. A na protest przed ratuszem jestem za .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ss
  ponad rok temu ocena: 100%  46
  Nie jest przecież tajemnicą, że pan Piotr Piotrowicz zasiada w Radzie Nadzorczej spółki ZGO Nowa,
  ~ As
  ponad rok temu ocena: 100%  45
  Art. 74. Ochrona środowiska jako obowiązek władz publicznych Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. 1. Władze publiczne prowadzą politykę zapewniającą bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłym pokoleniom. 2. Ochrona środowiska jest obowiązkiem władz publicznych. 3. Każdy ma prawo do informacji o stanie i ochronie środowiska. 4. Władze publiczne wspierają działania obywateli na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ TERESA
  ponad rok temu ocena: 100%  44
  JAROCIN OBUDŹ SIĘ. CZAS WYJŚĆ NA ULICĘ I POKAZAĆ SWOJE NIEZADOWOLENIE. CZY KTOŚ PYTAŁ WAS O ZDANIE? CZY ODBYŁY SIĘ KONSULTACJE SPOŁECZNE? JEŚLI NIE DBACIE O SIEBIE TO POMYŚLCIE WASZYCH DZIECIACH, ABY ICH ZDROWIE I ŻYCIE NIE BYŁO NIGDY ZAGROŻONE.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ :-)
  ponad rok temu ocena: 100%  43
  przypomnij "rozmowy" w Wilkowyi o zmianie szkoły z publicznej na niepubliczną :-) To też były "konsultacje społeczne" ?
  ~ Marynia
  ponad rok temu ocena: 11%  42
  Chyba wiedzą co robią. Myślę że tak. Skoro odpadły mają być składane bezpiecznie . Gdzieś trzeba to zabezpieczyć. Całe życie były dachy z azbestu. Jakoś żyjemy. Dobrze że teraz usuwają.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Olek
  ponad rok temu ocena: 100%  41
  Myślenie nie jest twoją dobrą stroną
  ~ POZDRAWIAM
  ponad rok temu ocena: 100%  40
  podałem przyklad jak bezpiecznie jest u osob ktore sie znaja, a skladowisko odpadow radioaktywnych tez jest planowane w jarocinie, w necie juz od tygodnia krąży informacja
  ~ mr
  ponad rok temu ocena: 0%  39
  Azbest nie jest radioaktywny. Azbest jest niepalny.
  ~ POZDRAWIAM
  ponad rok temu ocena: 100%  38
  W assen tez skladowali odpady radioaktywne BEZPIECZNIE, A TERAZ MAJĄ TO BADZIEWIE W WODACH GRUNTOWYCH. Nie ufaj nikomu bo kazdy chce tylko zarobić.
  ~ Logistyk
  ponad rok temu ocena: 100%  37
  Tego ma być taka ilosc że będzie bardzo dużo transportów po naszych drogach i przed naszymi domami a podczas transportu wiadomo wszystko może się zdarzyć no i kwestia odpowiedniego zabezpieczenia, wiemy jakie standardy maja niektórzy przewoźnicy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ phune
  ponad rok temu 36
  Wspaniale jest być tutaj ze wszystkimi, mam dużo wiedzy z tego, co udostępniasz, aby podziękować, informacja i wiedza tutaj bardzo mi pomagają https://happywheels8.com...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomasz
  ponad rok temu ocena: 21%  35
  Witam.. Czytam wasze komentarze to zastanawiam się czy skonczyliscie szkołę podstawową, niektórzy uważają się za co najmniej inżynierów ochrony środowiska. Gmina jak i Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wiedzą jak ma być wykonana inwestycja. Jeśli chodzi o zagrożenia to zawsze będzie ryzyko. Podchodzicie do tego jak do elektrowni atomowej niczym zło. Pozdrawiam
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ id
  ponad rok temu ocena: 0%  34
  Do POZDRAWIAM - co ty pierdolisz ??? O jakim assen piszesz (Źródło) i o jakiej energii atomowej w Jarocinie ???
  ~ POZDRAWIAM
  ponad rok temu ocena: 100%  33
  DO GMINNIK- tak tak, powiedz to ludziom w assen i zacznij sie zastanawiac co piszesz bo wiekszych pierdół nie słyszałem, energia moze i jest czysta ale odpady juz nie może zaczniemy je składowac u ciebie w piwnicy ? Myslenie ironiczne, jest czysta bo wszystkie smieci z nia zwiazane sa daleko od Ciebie, ale poczekaj jeszcze troche ....
  ~ Tomasz
  ponad rok temu ocena: 40%  32
  Chociaż jedna osoba co się że mną zgadza. Reszta to w profilu na FB ma chyba napisane Wyższa Szkoła Robienia Hałasu, Szlachta nie pracuje bądź Stajenny w choduje jednorożce.
  ~ gminnik
  ponad rok temu ocena: 60%  31
  Elektrownia atomowa to najczystsze źródło energii, jakie wymyślił człowiek.
  ~ Anna Link-Oleksy
  ponad rok temu ocena: 87%  30
  Zwrócę uwagę na dwie rzeczy : 1. Wystarczy, że na składowisku wybuchnie pożar albo jakiś psychopata śmieci podpali, wtedy wszyscy jesteśmy zatruci na amen. 2. Radnych chyba pogięło i chcą sprzedać nasze zdrowie za dwadzieścia parę milionów. Czy uzasadnili swoją skandaliczną decyzje ? 3. Czasu mało, ale może skrzyknijmy się na dzisiaj wieczór na rynku i zaprotestujmy na Rynku ? Nic o nad bez nas ! Kto za ? Nie pozwólmy się zatruć ! Zostały już tylko godziny. Inaczej zrobią z nami, co zechcą. Zaprotestujmy ! Nie mamy innego wyjścia !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ As
  ponad rok temu ocena: 88%  29
  Wreszcie napisała Pani coś mądrego, bo walka z władzą na FB jest śmieszna. Ale popieram jeśli nie wyjdziemy na ulicę, to zrobią co będą chcieli i jak chcieli.
  ~ Przeczytaj!!!
  ponad rok temu ocena: 100%  28
  Z Konstytucji: WŁADZE PUBLICZNE PROWADZĄ POLITYKĘ ZAPEWNIAJĄCĄ BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGICZNE WSPÓŁCZESNEMU I PRZYSZŁYM POKOLENIOM. OCHRONA ŚRODOWISKA JEST OBOWIĄZKIEM WŁADZ PUBLICZNYCH. KAŻDY MA PRAWO DO INFORMACJI O STANIE I OCHRONIE ŚRODOWISKA. WŁADZA PUBLICZNA WSPIERA DZIAŁANIA OBYWATELI NA RZECZ OCHRONY I POPRAWY STANU ŚRODOWISKA. Kopiować.Wysyłać.Podpisywać się.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Art.68 i 74 i 5
  ponad rok temu ocena: 100%  27
  Konstytucja Rzeczpospolitej artykuł 68 i 74 opalonemu się kłania.Niech każdy wyśle meila na podaną w artykule jarocińskiej stronę.Liczy się liczba osób.Inaczej będzie tu wylęgarnia chorób.A wiatr często wieje w stronę ul.Św.Ducha.Otwórzcie oczy!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Azbest
  ponad rok temu ocena: 100%  26
  Tylko tam nie ma całego maila na jaki adres wysłać. Proszę podajcie cały adres.
  ~ Jiii
  ponad rok temu ocena: 100%  25
  Pod Jarocinem?400metrów od zabudowań w Jarocinie!!!!!Ludzie obudźcie się!Macie studnie głębinowe i taki syf się zgadzacie zwozić?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ :)
  ponad rok temu ocena: 100%  24
  Ze śmietnika jeszcze większy śmietnik chcą zrobić, gorzej chyba już być nie może. Ja się nie dziwie, że ludzie stąd uciekają.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Będzie tak tanio że nikt nie będzie chciał kupić twojego mieszkania domu
  ponad rok temu ocena: 100%  23
  Ceny nieruchomości w gminie do startu w dół gotowe ? START !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zrobię wam przyszłość - atomową przyszłość
  ponad rok temu ocena: 100%  22
  https://www.youtube.com/watch?...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ laws
  ponad rok temu ocena: 100%  21
  czy aby na pewno chodzi im wszystkim o azbest czy to tylko przykrywka ...??https://www.niedlaatomuwlubiatowie.pl/planowane-sk-adowiska-odpadow-radioaktywnych.html?fbclid=IwAR2N7c0FckvYVnWb2kvgXpP4l6HbiIt3g0sCT5XiB3IrBzWF42Xpq3duxpA
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ edmund
  ponad rok temu ocena: 100%  20
  wezta to pod poznań
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ G30
  ponad rok temu ocena: 100%  19
  Bida w PJA. Zero przemysłu i firm produkcyjnych. To są przygotowania do lepszego jutra. W takich śmieciach można znaleźć prawdziwe skarby. Jeszcze ludzie będą kupować wejściówki na wysypisko, aby sobie pogrzebać trochę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kelner z Witaszyc
  ponad rok temu ocena: 100%  18
  Jak dobrze pójdzie to mój pan wybuduje z Andrzejkiem z Kanbudu, łącznik do krypty z azbestem, żeby można było szybciej dojechać i sobie pogrzebać :-)))
  ~ Mimi
  ponad rok temu ocena: 100%  17
  Można udostępnić raport lub kartę która została złożona, żeby zapoznać się z metodami skladowania? Obecnie weekendami na wysokości sw ducha a zajecza wieczorami jest straszny odór, aż ciężko spać przy otwartym oknie....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dorotka
  ponad rok temu ocena: 100%  16
  Wszystko, co najbardziej śmierdzi, najbardziej zagraża środowisku i ludziom jest w Jarocinie i w okolicy ( śmieciowisko, ubojnia drobiu, biernacki itp) Miały być inne inwestycje, a zostały śmieciowiska.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jarocin
  ponad rok temu ocena: 100%  15
  Takie coś niech radni sobie robią w swoich ogródkach. Niech ich dzieci się bawią w takim środowisku. Burmistrz zamiast chwalić się scena i rondami niech zablokuje ten pomysł. Niech ludzie na stolkach przestaną być pazerni na kasę a zajmą się ludzkim zdrowiem. Ja się nie zgadzam na powstanie takiego składowiska w jarocinie. Wielce im nie pasuje, że zima środowisko jest zanieczyszczone a jak takie cos powstanie to wielce już nie przejmują się środowiskiem??? Tylko kasa i kasa. Śmiech na sali. Niech im się potem rodzą chore dzieci. Niech sami chorują. Ale nas niech nie mieszają do tego. Albo niech najpierw się doucza co to jest azbest i na co chcą się godzić. Porażka.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ za, a nawet przeciw
  ponad rok temu ocena: 86%  14
  Hipokryzja, Pani Dębska twierdzi najpierw, że nie będzie wydawać pozytywnej opinii, a za parę sekund głosuje za. Wódz wydał jasną instrukcję do głosowania, nie można się wyłamać z szeregu. Kiedy w końcu ZJ oficjalnie zmieni szyld na PO -KO czy jak to się zwie teraz. Idealnie by pasowali tam radni Pawlickiego, mówią inaczej, głosują inaczej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kelner z Witaszyc
  ponad rok temu ocena: 100%  13
  Pan każe, sługa musi wykonać wiem coś o tym ...
  ~ pomagają ?
  ponad rok temu ocena: 100%  12
  powiedzcie ludzie, co w rozwój jarocina wniosło JFPK , dzisiaj JAR (Jarocińska Agencja Rozwoju) skoro takie "inwestycje" same się w objęcia jarocina pchają ? To o taki rozwój chodzi władzom ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kelner z Witaszyc
  ponad rok temu ocena: 75%  11
  Mój szef i ja myślimy że to wspaniały pomysł na ROZWÓJ. Pozdrawiamy naszych wyborców!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ SZCZERY
  ponad rok temu ocena: 96%  10
  Najpierw miała być elektrownia, potem składowanie tych odpadów. Teraz będziemy przyjmować śmieci ze środy i dodatkowo niebezpieczne odpady!! K... co się dzieje. Może łaskawie opalony na coś w końcu się przyda i zrobi uzytek ze znajomości i nie dopuści do tego?! Cgyba, że to on za wszystkim stoi to nie unikniemy tego tak jak tego, że Homaga i Brigstonea nie ma w Jarocinie i okolicy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 333
  ponad rok temu ocena: 100%  9
  No a kto podejmuje decyzje? Obudź się człowieku. Chciałeś rozwój to go masz ! Trzeba było na wyborach mądrze głosować.
  ~ Lolo
  ponad rok temu ocena: 100%  8
  Jarocin-miasto śmieci
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nn
  ponad rok temu ocena: 100%  7
  Kiedyś Jarocin był miastem festiwalowym, dzisiaj staje się miastem śmietniskiem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ duma prowincji
  ponad rok temu ocena: 95%  6
  słyszałem że ZJ chwali się że ma ZGO
  ~ Mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 97%  5
  A nasi się zgodzą bo dla kasy zrobią wszystko. Żałosne. Oby poszli po olej do głowy. Chyba, że chcą płacić odszkodowania jak ktos sie zatruje lub cos innego się stanie. No chyba, że zrobią składowisko kolo dwoich wielkich domów. Ale znając życie, będzie składowisko jak najdalej nich a reszta ludzi niech się martwi i zdrowie. Ja się nie zgadzam na takie zasmiecanie Jarocina. Zwlaszcza takimi odpadami.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ciekawa
  ponad rok temu ocena: 75%  4
  w którym miejscu to ma być?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ maciek
  ponad rok temu ocena: 86%  3
  Na terenie ZGO
  ~ mexico
  ponad rok temu ocena: 93%  2
  Rozwój ciąg dalszy....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kelner z Witaszyc
  ponad rok temu ocena: 94%  1
  Tak, tak, tylko Rozwój się liczy dla mnie i mego Pana Adama
  R E K L A M A