ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Warcabiści znowu pokazali klasę

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    15.05.2019
Karina Muszalska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. UKS "Komorzanka"

UKS "Komorzanka, warcaby, turniej, zawody, puchar, województwo wielkoplskie, Lipno

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

UKS „Komorzanka” znowu górą. Otóż w ubiegłą niedzielę kadra klubu wzięła udział w XIV Otwartym Turnieju Warcabowym o Puchar Ziemi Leszczyńskiej w warcabach 100-polowych i IX Grand Prix Wrocławia.

 

 

 

W zawodach wystartowało osiemdziesięciu dwóch zawodników z klubów z województwa wielkopolskiego orz dolnośląskiego. Mistrzostwa rozgrywane zostały w czterech kategoriach wiekowych: dziewczęta i chłopcy z roczników: 2012, 2009-2011, 2006-2008 oraz kobiety i mężczyźni z rocznika 2005 i starsi. Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim do 7 rund.. Przedszkolacy grali w warcaby 64-polowe, a pozostali w warcaby 100-polowe.

 

 

Organizatorem turnieju był Wielkopolski Związek Warcabowy, Starostwo Powiatowe w Lesznie, gmina Lipno, gminny Ośrodek Kultury w Lipnie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Roszada” Lipno.
 

 

Warcabiści z UKS „Komorzanka” spisali się na medal. Zdobyliśmy ich w sumie dziewięć (2 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe).

 


W kategorii dziewcząt do lat 7 srebrny medal wywalczyła Wiktoria Grzelak. W grupie chłopców do lat 7 drugi był Kasjan Piętka, a tuż za podium znalazł się Wiktor Grzebyszak. Wśród dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Amelia Jankowska, a trzecie miejsce zdobyła Malwina Hałas. W kategorii chłopców do lat 10 srebrny medal zdobył Kacper Rogowski. W grupie dziewcząt do lat 13 triumfowała Aleksandra Łukomska, a druga była Patrycja Tomczak. Wśród chłopców do lat 13 srebrny krążek zdobył Jakub Szymański, a na trzecim miejscu znalazł się Maksymilian Hałas.


Część naszych zawodników rywalizowała ze starszymi rywalami i zebrali cenne doświadczenie.
 

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Krystyna
  ponad rok temu 1
  Gratulacja. Jan Dziedziczak!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A