ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

W szpitalu wykryto groźną bakterię. Wstrzymano przyjmowanie pacjentów na odział wewnętrzny w Pleszewskim Centrum Medycznym

4 miesiące temu    25.02.2020
Anna Konieczna
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Archiwum jarocinska.pl

W szpitalu zastosowano standardowe środki i procedury w takich sytuacjach. Przede wszystkim odizolowano troje pacjentów zmagających się z zakażeniem bakteryjnym oraz wdrożono procedury usunięcia i unieszkodliwienia niebezpiecznej dla zdrowia bakterii.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Działania prewencyjne - jak informuje portal zpleszewa.pl - podjęto na oddziale wewnętrznym Pleszewskiego Centrum Medycznego, gdzie leczy się też sporo pacjentów z Jarocina i okolic. Teraz wstrzymano do odwołania przyjmowanie chorych. Przyczyną jest wystąpienia ogniska epidemicznego o etiologii Clostridioides difficile.

 

 

[złożyli się na sprzęt ratujący życie - o szczegółach przyczytasz TUTAJ]

 

 

- Zastosowano standardowe środki i procedury w takich sytuacjach. Przede wszystkim odizolowano troje pacjentów zmagających się z zakażeniem bakteryjnym oraz wdrożono procedury mające na celu dekontaminację oddziału - informuje Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego.

 

 

 

[jarociński szpital ma lekarzy, którym nie potrzebuje płacic - więcej przeczytasz TUTAJ]

 

 

Jednocześnie uspokaja, że nie ma powodów do paniki:

 

 

- Bakteria wywołuje silne biegunki, ale takie ryzyko dotyczy zwłaszcza osób z obniżoną odpornością. Dla osób zdrowych w zasadzie pozostaje niegroźna - zaznacza Ireneusz Praczyk. Niemniej jednak jak przekonuje należy zachować szczególną ostrożność - przestrzegać zasad higieny osobistej i reżim sanitarny, gdyż do zakażenia dochodzi poprzez bezpośredni kontakt z chorym. Niezwykle ważne jest zatem częste mycie rąk. W zaistniałej sytuacji stosujemy najwyższe standardy postępowania i działania profilaktyczne w celu ograniczenia liczby zachorowań. Nasze działania okazały się skuteczne, gdyż dotąd nie wystąpiły żadne nowe przypadki zakażenia tą bakterią.

 

 

 

Najnowsdze wydanie Gazety Jarocińskiej już w sklepach, a w nim - kliknij TUTAJ

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ R11L
4 miesiące temu 1
w niektórych szpitalach 2 specjalistyczne maseczki Polska przygotowana- aby pozamykać się w mieszkaniach. Ruch 11 listopada jako jedyna partia antykomunistyczna wydał ważne oświadczenie tylko pr3 polskiego radia zadało pytanie dot oświadczenia R11L Przesłuchajcie uważnie wypowiedz Pani z Włoch oraz pinokia ministra pana premiera któr nie wie co mówi jak rząd-w Italii słowa tylko na papierze od min 21 ,50sekundy https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A