ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

W piątek 15 marca Młodzieżowy Strajk Klimatyczny [WIDEO]

› Społeczeństwo› Ze szkół ponad rok temu    14.03.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 48 ocen 5 / 80%
A A A

Jarocin. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Jarocinie. Uczniowie opuszczą lekcję i będą strajkować na rynku i pod urzędem.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Jarocińscy uczniowie wpadli na pomysł zorganizowania w naszym mieście Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Już w piątek (15 marca) zamiast do szkoły, duża grupa osób pójdzie na rynek i pod urząd żeby rozpocząć protest. 

 

- Stan naszej planety jest krytyczny. My, młodzi ludzie na całym świecie, zainspirowani działaniami szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg domagamy się zmian w polityce państwa na rzecz klimatu. Chcemy również zwiększyć świadomość młodych ludzi i pokazać, że problem jest bardzo poważny. Nasze społeczeństwo nie jest świadome zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi. Nasz dom się pali, a my mamy coraz mniej czasu, by uratować naszą planetę. Osiągnęliśmy punkt krytyczny, a nasze pokolenie oraz pokolenie naszych dzieci ucierpi na tym najbardziej - czytamy na wydarzeniu stworzonym na Facebook'u.

 

Głos w tej sprawie za pośrednictwem naszego portalu postanowiła wziąć Zuzia Derwich, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie.

 

- Będziemy strajkować na rynku i pod urzędem, żeby wyrazić nasz sprzeciw wobec władzy, która jest bierna jeśli chodzi o zanieczyszczenie środowiska. A przecież to my i nasze dzieci będziemy żyli w tym świecie - mówi uczennica jarocińskiego LO.

 

Do tej pory na facebook'owym wydarzeniu zainteresowanych strajkiem jest prawie 300 osób.

Rozpoczęcie strajku w piątek, 15 marca o godzinie 8.00 [LINK DO WYDARZENIA] [KLIK]

Zobaczcie co o strajku powiedziała Zuzia Derwich [WIDEO PONIŻEJ].

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (48)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Rooko
  ponad rok temu 48
  Wystarczy obniżyć ceny węgla i ludzie gównami nie będą palić.Makaron stwierdził ,że za kilka lat nie będzie już dwutlenku węgla-ciekawe co będzie wydzielał podczas oddychania i po nażarciu się
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Organizatorka Zofia Długaszek
  ponad rok temu ocena: 67%  47
  Jestem ciekawa czy chociaż połowa z osób komentujących pod artykułem przeczytała nasze postulaty, przeczytała to co my jako młodzież chcemy zrobić i to jaki jest tego cel. Gdybyśmy my jako młodzież tylko siedzieli w domu i biernie patrzyli na to co się dzieje zostalibyśmy krytycznie ocenieni przez starsze społeczeństwo, ponieważ głównym zarzutem zawsze było to, że nasze młode pokolenie do degeneraci. Irytuje mnie to, że osoby z JAROCINA, które powinny nas wspierać nawet się nie zjawiły, a obca osoba z Ostrowa chciała nagłaśniać sprawę, ponieważ uważa nas za autorytet. Jeszcze bardziej irytuje mnie to, że NASZ PROTEST PRZYNIÓSŁ SKUTKI. Jesteśmy w trakcie pisania odpowiednich pism, które trafią do urzędu. Wiemy, że nasz protest nie zmieni nagle świata na lepsze, ale pokaże to, że my jako młodzież nie chcemy biernie patrzeć jak nasz świat upada. Dla anonimowych haterów: nawoływalismy do jeżdżenia autobusem, do segregacji śmieci, do rozmów na temat zmian klimatycznych w szkołach. Szczerze? Tak ja sama często jadę autem do szkoły i nie będę tego ukrywać tak jak ktoś w komentarzach to zarzucił. Naszymi postulatami były rzeczy takie jak: pojawienie się więcej koszy na śmieci, zredukowanie użycia plastikowych toreb i słomek. Kolejnym problemem jest też to, że niestety, ale w Jarocinie mamy ograniczony dostęp do autobusów więc tak CZASAMI TZEBA POJECHAĆ AUTEM. Jawnie podpisuje się pod tym postem i jeżeli ktokolwiek będzie chciał porozmawiać z nami o naszym proteście I W TWARZ powiedzieć nam co o tym myśli to proszę o kontakt. Gratuluje odwagi.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ typowe polactwo
  ponad rok temu ocena: 100%  46
  Te komentarze świadczą o tym jaka jest świadomość niektórych tu piszących, co tam jakieś tam środowisko ważne że ja napalę w piecu oponami czy trocinami, a co będzie za 50 lat to mam w d...POLACTWO
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zanieczyszczenie powietrza to też wina urzędników
  ponad rok temu 45
  a zobaczcie ile pod urzędami samochodów - pieszo nie mogą chodzić, albo emkami jeździć ? Ale ile w Jarocinie jest autobusów hybrydowych ? Jakie były ostatnio zakupione autobusy dla Jarocina ?
  ~ Ala
  ponad rok temu 44
  A protest rolników widział ? Palenie opon na ulicy kłęby czarnego dymu ale to ok bo to rolnicy ale jak ktoś wrzuci pudełko po jogurcie do pieca to afera bo truje morduje ludzi. Gazeta zaraz by pisała artykuł o spalaniu śmieci ale palenie opon na ulicy jest ok
  ~ zastanów się
  ponad rok temu ocena: 67%  43
  bym się Twoim miejscu , widząc zadymienie wiosek pod Jarocinem, martwił o świadomość (albo nieświadomość) sporej części mieszkańców tej gminy, a nie kilku spośród piszących. Kierunek gospodarki w gminie Jarocin, która po wielu latach "rozwoju" rękoma ZJ zmierza do przemysłu ubojni i przemysłu śmieci raczej nie najlepiej świadczy o myśleniu miejscowej ludności, to znaczy konkretnie o jej wyborach. Jeżeli tak ludzie wybierają, że maja taki efekt w wybieraniu (ubojnia, śmieci) , to pomyśl jakie inne wybory życiowe jak robią, np. czym palą w piecu ;-) . Logika działa lub nie działa na każdym polu działalności życiowej. Uważam za dość ryzykowne dla zdrowia mieszkanie w gminie Jarocin.
  ~ MłodyJarociniak
  ponad rok temu ocena: 100%  42
  Jak zobaczyłem dzisiaj ten "strajk" na rynku to śmiechłem... 5-6 osób na krzyż a ludzi to i tak nie zainteresowało...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ok
  ponad rok temu ocena: 0%  41
  na początku było ponad 350 osób, to ze przyszedłeś później to już nie nasza wina
  ~ poinformowany
  ponad rok temu ocena: 82%  40
  Wszystko ładnie, ale wiecie, że co najmniej 1/4 ogólniaka jest przywożona przez swoich rodziców samochodem??? Nawet te wielkie ekolożki-organizatorki tego całego spektaklu są codziennie przywożone i odbierane z placówki. Dziewczyny, zamiast zachęcać innych od zmiany lepiej zacząć od siebie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jak ?
  ponad rok temu 39
  do ~ Przewodnicząca zgromadzenia (strajku) : działać z głową trzeba i dalekosiężnie, nie ulegać mediom, propagandzie, myśleć samodzielnie, nie dać sobą dyrygować. Wielu widzi interes w tym żeby pokazać co inni robią, samo pokazanie jest już interesem. Uważać aby siły interesu nie wykorzystały cudzej energii. Mieszkacie w mieście (jeszcze), które mocno na złe się zmieniło w ciągu 20 lat, nawet możecie tego nie widzieć, może nie wiecie czym był kiedyś Jarocin i dlaczego tak zszedł "na psy". Uważać na fałszywych przyjaciół. Żeby było lepiej, trzeba patrzeć na co wydawane są publiczne pieniądze, patrzycie na to ? Rozumiecie to ?
  ~ Przewodnicząca zgromadzenia (strajku)
  ponad rok temu ocena: 100%  38
  Dla pańskiej wiadomości jeżdżę autobusem, ale co to Panią/Pana obchodzi. Chodzi tylko o to żeby nas skrytykować, zdeptać marzenia, zmieszać z błotem. Dlaczego nikt nie może zrozumieć tego, że my poprostu chcemy żyć w lepszym świecie ? Oddychać czystym powietrzem. Chciałam zauważyć, że to pokolenie aktualnych dorosłych jest najbardziej odpowiedzialne za zmiany klimatyczne. A co Pani/Pan robi dla naszej planety, warto się czasami zastanowić zamiast od razu krytykować.
  ~ nygustwo ?
  ponad rok temu ocena: 100%  37
  wyobrażacie sobie sytuację, żeby 20 lat temu nastolatek był wożony do szkoły samochodem ? Oni kiedyś będą budowali polską gospodarkę ? :-) ha
  ~ senior
  ponad rok temu ocena: 88%  36
  No widzę te dzieciaki, chodzą grupami... Dla nich to laba, pogoda jaka taka, po co siedzieć w klasie... Pytanie jest inne: kto nimi gra? jaki ma cel? kto na tym zyska? Znowu zielone lewactwo robi naszym dzieciakom wodę z mózgu i buntuje ich przeciw rodzicom, proponując jakieś utopijne wizje bez żadnych szans na ich wprowadzenie w życie. Dlatego mój apel: uczmy dzieci racjonalnego myślenia, uczmy ich odporności na głupią propagandę, uczmy ich twardego stąpania po ziemi, żeby za kilka, kilkanaście lat nas nie przeklinały.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ byle trafić jelenia, któremu można rogi pogiąć
  ponad rok temu 35
  propaganda zawsze ma jakieś interesy, tylko musi trafić na podatny grunt
  ~ Uczeń
  ponad rok temu ocena: 71%  34
  Taki strajk powinien odbyć się po lekcjach, jedyny powód wzięcia udziału w nim to zwolnienie z lekcji.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ no nie moge
  ponad rok temu ocena: 38%  33
  to rolnicy tez niech protestuja w nocy bo w dzien na pole musza jechac ! No głupszego rozumowania nie można zaserwować !!!
  ~ ar
  ponad rok temu ocena: 67%  32
  Eee tam... Taki strajk jest bez sensu... I tak mamy dużo większe zagrożenia naturalne niż te wywołane przez człowieka... Jak nasz dom-planeta ma się spalić, to i tak się spali... Nie mamy nad tym kontroli. A takie strajkowanie pogarsza potem jakość życia ludzi narzucając im sankcje w imię ochrony klimatu...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ XYZ
  ponad rok temu 31
  Taka jest niestety świadomość ludzi...
  ~ ar
  ponad rok temu ocena: 100%  30
  A jeszcze potrzebne są dowody, że klimat ociepla się przez emisję CO2 spowodowaną przez człowieka, a nie samoczynnie. Ludzie znowu uwierzyli "ekspertom" klimatycznym (ekspertom propagandy) i opowiadają bajki!
  ~ Ania
  ponad rok temu ocena: 82%  29
  Taki strajk zrobić po lekcjach to byśmy widzieli jak młodzież jest zainteresowana .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ gminnik
  ponad rok temu ocena: 40%  28
  Uczniowie, zamiast robić z siebie pośmiewisko na rynku, zapytajcie nauczycieli, jaki wpływ na globalne ocieplenie miały dinozaury. To za ich czasów efekt cieplarniany był najbardziej spektakularny. Zapewne to przez dym z grilowania i przez palenie węglem w domostwach epoki Jury. Bardziej ambitni mogą też dopytać o wymieranie tlenowe - największą katastrofę ekologiczną w dziejach planety. Wymarło prawie wszystko.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sąsiad
  ponad rok temu ocena: 78%  27
  Może niech jadą do warszawy powstrzymać rolników przed paleniem opon
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  ponad rok temu ocena: 100%  26
  I na co to wszystko!? Wymiana starych piecy zakaz diesli eko patrole drony nad kominami starania tylu ludzi idzie na marne bo banda idiotów pojechała strajkowac do warszawy wyrzucają jabłka na drogi palą opony czarny dym na kilkaset metrów i cala walka ze smogiem poszła w ... Czy któryś z nich dostał mandat za spalanie zabronionych materiałów? Nie bo rolnicy mogą wszystko stoją ponad prawem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pola
  ponad rok temu ocena: 100%  25
  wg mnie najgorsze jest zaśmiecanie LASÓW...i przykre to, bo robi to w dużej mierze młodzież. widać po rodzaju odpadów wywalanych często z samochodów...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sza
  ponad rok temu ocena: 47%  24
  czytając te komentarze mam wrażenie,że Jarocin to miasto idiotów.Zamiast chwalić dzieciaki za inicjatywę ,wy krytykujecie.Przecież to my,dorośli sprawiliśmy,że takim syfem oddychamy,że dzieci obecnych dzieci mogą nie miec przyszłości.Świadomośc na ten temat jest znikoma,a dzięki takim akcjom może ktoś poczyta,dowie się dlaczego nie kupować plastiku.Wstyd mi za dorosłych,którzy tak komentują.Miasto wiecznie narzekających zawistników!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bez spiny
  ponad rok temu ocena: 88%  23
  W tym jest problem, że bardzo spora część młodych zaśmieca środowisko. Spory procent młodych pali ćmiki i myślisz, że każdy wyrzuca peta do kosza? Tendencja jest taka: "nie ma kosza? To trudno, wywalę tutaj". Nie bronię dorosłych, bo to od nich są zawzięte nawyki i powinno się z tym zwalczać, lecz trzeba pokazać coś od siebie,a potem protestować. Tak jak pisali poprzednicy: przestać iść na skróty i czekać za rodzicami aż podwiozą do szkoły, a przesiąść się na transport miejski(czyt. autobusy). Poza tym zobaczycie, że spora część uczniów będzie siedziała w domu niż będzie na strajku(choć będą mówić, że byli na rynku czy pod urzędem).
  ~ Mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 100%  22
  Ochrona środowiska i poprawa jakości powietrza w tym celu nasza kochana gmina zniszczyła dziesiątki drzew od ulicy Staszica aż do cmentarza i gdzie była ta młodzież i ekolodzy?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sza
  ponad rok temu ocena: 40%  21
  a gdzie Ty byłeś...dorosły?
  ~ Mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 86%  20
  Ochrona środowiska i poprawa jakości powietrza w tym celu nasza kochana gmina zniszczyła dziesiątki drzew od ulicy Staszica aż do cmentarza i gdzie była ta młodzież i ekolodzy?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 89%  19
  Ochrona środowiska i poprawa jakości powietrza w tym celu nasza kochana gmina zniszczyła dziesiątki drzew od ulicy Staszica aż do cmentarza i gdzie była ta młodzież i ekolodzy?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 89%  18
  Ochrona środowiska i poprawa jakości powietrza w tym celu nasza kochana gmina zniszczyła dziesiątki drzew od ulicy Staszica aż do cmentarza i gdzie była ta młodzież i ekolodzy?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Przewodniczący zgromadzenia (strajku)
  ponad rok temu 17
  W petycji także zawarliśmy postulaty odnośnie wycinki drzew
  ~ Julia
  ponad rok temu ocena: 30%  16
  Wreszcie coś sensownego, choć niestety władza tym się nie przejmie, gdyby strajk potrwał chociaż tydzień to co innego
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tak
  ponad rok temu ocena: 0%  15
  Miesiąc i strajk glodowy, a Jarocin pozbędzie sie spalin ma wieki wiekow amen. Wróć do podstawowki o ile w niej nie jesteś.
  ~ MłodyJarociniak
  ponad rok temu ocena: 89%  14
  Sensowne bedzie to jak młodzież przestanie jeśc "zdrowe" jedzenie z Mc'Donalda ... i wezmą się do nauki a nie za strajki...
  ~ Ja
  ponad rok temu ocena: 93%  13
  Chciałem jeszcze zapytać czy na ten rynek to łaskawa młodzież rowerem przyjedzie ? Pieszo przyjdzie?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Przewodniczący zgromadzenia (strajku)
  ponad rok temu 12
  Przyszliśmy pieszo
  ~ Ja
  ponad rok temu ocena: 92%  11
  To zamiast przesiadywac od rana jak codzień w mac donald i dbać o środowisko jedząc tą zdrowa żywność zapakowana w ekologiczne pudełka to raz pójdą na rynek jakie to poświęcenie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 12
  ponad rok temu ocena: 90%  10
  Taki mamy klimat... więc do nauki!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ MłodyJarociniak
  ponad rok temu ocena: 89%  9
  widać ze nie chce sie iść na lekcje do szkoły... to wolą "postrajkować"
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ gminnik
  ponad rok temu ocena: 67%  8
  Zawsze tak było.
  ~ zła siostra
  ponad rok temu ocena: 96%  7
  Wtórność i populizm na poziomie "sprzątania świata" w podstawówce. Zacznjcie jeździć rowerami zamiast wyzywać rowerzystów od biedaków, których nie stać na auto. Sprawdzcie czym pali się w piecach waszych dziadków i rodziców, bo może ich świadomosc ekologiczna zatrzymała się w prl-u. Recycling nie pomaga jeśli dzielimy odpady na plastik i pozostałe... Nalezy zgłębić temat i zacząc od swoich nawyków... co zmieni strajk, moze zadowoli gawiedz, jaka ta młodziez postępowa...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jaro
  ponad rok temu ocena: 90%  6
  Co ma na celu ten strajk nie wiem, ale każda okazja jest dla młodzieży dobra, by nie iść na lekcje, tak było i nic się nie zmieniło w tej kwestii. Polska nie jest największym emitorem zanieczyszczeń do powietrza ani na świecie, ani też w Europie, dużo więcej emitują Chiny, Stany Zjednoczone, Rosja, Francja ,a nawet Niemcy, którzy tak Nas ganią za palenie węglem. Przede wszystkim uświadamiajmy społeczeństwo, żeby nie paliło plastików i wszelkich tworzyw sztucznych. W miastach problemem są spaliny samochodowe, tak więc samorządy powinny zapewnić alternatywę tj. funkcjonalny transport zbiorowy itp. Ciekawe czym pali się w domach tychże uczniów, no blokowi to w ogóle nie mają prawa głosu w tej kwestii. Każdy niech sprząta swoje podwórko, potem może radzić innym. Co do naszych lokalnych władz, to lepiej żeby się nie brali za kwestie powietrza, bo po innych sprawach widać co wyszło, wycinka drzew na potęgę, spróchniałe, bardzo dobrze, ale reszta tylko dlatego, że się komuś nie podobają.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ popatrzcie na ręce miejscowej władzy, jakie ma priorytety
  ponad rok temu ocena: 75%  5
  lepiej zobaczcie co robi władza tu na miejscu, w jarocinie, a nie jakieś modne hasła
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Apel do uczniów
  ponad rok temu ocena: 94%  4
  Parkingi przy szkołach pękają w szwach... apel do uczniów przyjeżdżacie do szkoły rowerami.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ obserwator
  ponad rok temu ocena: 91%  3
  Niektórzy mogą korzystać z autobusów, ale jak wyrobią sobie prawko, to tylko autem się wożą, a potem narzekają na brak miejsc parkingowych. Taka wygodna młodzież
  ~ nauczyciel
  ponad rok temu ocena: 97%  2
  przyszła do mnie uczennica zapytanie czy popieram/ odpowiedziałem, że popieram ale mam jedną prośbę, postulat uczniowie w ramach walki ze smogiem, ochroną środowiska rezygnują z podwożenia do szkoły przez rodziców i korzystają z komunikacji miejskiej. Odwróciła się i poszła. potrzeba działań a nie strajków
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ erth
  ponad rok temu ocena: 20%  1
  popieram!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A