ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

W nocy do urzędów trafił wniosek o udostępnienie danych wyborców. Co zrobią nasze gminy?

2 miesiące temu    24.04.2020
Anna Konieczna
komentarzy 118 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

W nocy do urzędów miast i gmin przesłany został mail z prośbą o udostępnienie danych wyborców. Podpis pod wiadomością był bardzo ogólny - Poczta Polska. Ale czy na pewno była to poczta, czy nie doszło do próby wyłudzenia naszych danych i co w tej sytuacji zrobią urzędy, czy nasze dane wrażliwe zostaną przekazane?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Wiadomość, która została przesłana do urzędów to wniosek z adresu wybory2020@poczta-polska.pl z tytułem „Do Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Miast”. Formalnie nikt się pod nią nie podpisał - użyto jedynie sformułowania „Z wyrazami szacunku. Poczta Polska”.

 

 

W mailu prosi się o podanie między innymi naszych numerów PESEL, adresów zamieszkania i nazwisk. Są to dane wrażliwe, które podlegają szczególnej ochronie na podstawie przepisów rozporządzenia o ochronie danych - RODO).

 

[gdzie wyślesz list polecony lub paczkę - szczegóły TUTAJ]

 

 

- Wiadomość została przesłana w nocy ze środy na czwartek (z 22 na 23 kwietnia). W podpisie nie ma żadnego nazwiska, tylko Poczta Polska. Na takiej podstawie my na pewno żadnych danych nie przekażemy - zapewnia Michał Surma, burmistrz Żerkowa.

 

 

Podobnego zdania są inni nasi samorządowcy. Kategoryczne stanowisko w tej sprawie zajmuje między innymi wiceburmistrz Jaraczewa.

 

 

- Nie ma takiej możliwości, żebyśmy przekazali jakiekolwiek dane wyborców. Nie ma do tego żadnej podstawy. Nadal obowiązuje Kodeks wyborczy. Poza tym wiadomość nie jest nawet podpisana - stwierdza Stanisław Andrzejczak.

 

 

Wcześniej na maile rozsyłane przez Pocztę Polską zareagował Związek Miast Polskich. Wiadomość nazywa została anonimem.

 

[zmiany w wydziale komunikacji, zawieszanie kar - na ten temat więcej przeczytasz TUTAJ]

 

 

- Nie należy odpowiadać na te anonimowe maile. Nie należy sporządzać żadnych nowych spisów - stwierdzają eksperci ZMP.

 

 

Z kolei rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek potwierdza, że list został wysłany przez pocztę. I twierdzi, że wszystko jest zgodne z prawem. Za podstawę podaje art. 99 Tarczy Antykryzysowej 2.0. Chodzi o zapis, zgodnie z którym:

 

 

„Wyznaczony operator, czyli poczta, po złożeniu przez siebie wniosku otrzymuje dane z rejestru PESEL, bądź też innego spisu lub rejestru będącego w dyspozycji organu administracji publicznej, jeżeli dane te potrzebne są do realizacji zadań związanych z organizacją wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej bądź w celu wykonania innych obowiązków nałożonych przez organy administracji rządowej”.

 

 

[w tych godzinach na poczcie obsługiwani sa seniorzy - szczegóły znajdziesz TUTAJ]

 

 

Do tych działań odnosi się także wcześniejszy komunikat Poczty Polskiej, w którym możemy przeczytać:

 

 

„Skierowany do samorządów wniosek o przekazanie danych ze spisu wyborców wynika z roli, jaką Poczta Polska ma pełnić w obsłudze głosowania w ramach wyborów prezydenckich (korespondencyjnych - przyp. red.). Polegać będzie ona na dostarczeniu do wyborców pakietów wyborczych, a następnie przekazania kart wyborczych do obwodowych komisji wyborczych" - przekazuje Poczta Polska.

 

 

 

[szczegółowe informnacje o wyborach korespondencyjnych można zbaleźć TUTAJ]

 

 

Niektóre samorządy - między innymi Sopotu, Sosnowca i Gdańska - zdecydowały się na zgłoszenie do prokuratury podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na próbie wyłudzenia wrażliwych danych osobowych.

 

W tej sytuacji do urzędów trafia coraz więcej pisma od osób, które stanowczo zakazują udostępniania ich danych osobowych.

 

 

Przypomnijmy, że projekt ustawy o wyborach korespondencyjnych nie ma mocy obowiązującej - przyjął go Sejm, teraz pracuje nad nim Senat, co może potrwać do pierwszych dni maja. Wtedy zostanie odesłany do Sejmu i dopiero później trafi na biurko prezydenta. Wybory planowane są na 10 maja.

 

 

Najnowsze wydanie Gazety Jarocińskiej już w sklepach oraz w internecie, a w nim - KLIKNIJ TUTAJ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (118)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Susan Benson
miesiąc temu 118
Witaj, Potrzebujesz szybkiej pożyczki? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. W obliczu stagnacji, przez którą przechodzi świat w wyniku wpływu koronawirusa (COVID-19) na biznes i gospodarkę, wiele osób stoi przed nieterminowymi wyzwaniami finansowymi. A dzięki obecności nadwyżki gotówki w mojej firmie dążymy do przyspieszenia obiegu pieniędzy poprzez finansowanie pożyczek klientom w Europie i poza nią. Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, zakup domu lub samochodu, czy potrzebujesz pożyczki z innych powodów osobistych? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, zarówno zabezpieczone, jak i niezabezpieczone. Wystarczy napisać do nas e-mailem: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com lub wysłać wiadomość bezpośrednio na WhatsApp / Telegram za pośrednictwem: +447903159998 i natychmiast otrzymać odpowiedź.
~ pegaz
2 miesiące temu ocena: 64%  117
Wybory przez pocztę, nadzorowane przez MSW i wojsko, i tak wygra Duda, bo w sekcie , jej członkowie giną albo się nawzajem mordują, aby iść za swoim GURU. A, głosy policzy Sasin i ci z KaKo. obstawiam 60-70 % za obecnym prezydentem wykonawcą woli Jarosława Zbaw.
~ Andrzej
2 miesiące temu 116
gorzej jak za komuny, nawet popier....ony Jaruzela nie posunął się tak daleko...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ Mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 60%  115
Nasz nr Pesel poczta już dostała
~ ciekawy
2 miesiące temu ocena: 50%  114
Pesel juz mają ale adres zamieszkania i zameldowania jest potrzebny a tego jeszcze PIS nie ma
~ Mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 80%  113
https://wiadomosci.radiozet.pl...
~ xxX
2 miesiące temu ocena: 100%  112
Gdzie ku...wa ta SONDA ?
~ można wysłać CV ? pytanie o wiarygodność...
2 miesiące temu ocena: 67%  111
kiedy otwarcie fabryki farmaceutycznej ? https://fabrykiwpolsce.pl/prze...
~ bezrobotny
2 miesiące temu ocena: 100%  110
Przed jakimi wyborami bo teraz też są wybory ???? pisz konkretnie I jeszcze raz przeczytaj ten artykuł zrozumieniem https://fabrykiwpolsce.pl/prze... a zrozumiesz ze podpisany był list intencyjny (tzw umowa przedwstępna) Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze grunt nie został sprzedany i umowa właiwa nie została podpisana
~ jak to "umowa nie doszła do skutku" ?
2 miesiące temu ocena: 0%  109
przed wyborami wiele portali pisało o tym że będzie fabryka (skąd portale miał informację skąd wiedzieli no skąd, sami się tak rozpisali ? ) . Dlaczego tyle samo portali nie pisało o tym że "umowa nie doszła do skutku" ? COŚ MI TU NIE PASUJE. Za nieskuteczność ktoś wyleciał to fotela ? Kto prowadził rozmowy, jakieś negocjacje ?
~ bezrobotny
2 miesiące temu ocena: 67%  108
Teraz to co najwyżej bezrobocie a nie CV do fabryki farmaceutycznej A poza tym zobacz z kiedy jest ten artykuł???? Juz jest nieaktualny była informacja w GJ że umowa nie doszła do skutku
~ Aria
2 miesiące temu ocena: 100%  107
Każdy niech wyeliminuje wirusa ze swojego otoczenia. A wtedy nastanie pokój.
~ Wyborca
2 miesiące temu ocena: 20%  106
PiS prowadzi w sondażach to boicie się stanąć do wyborów!
~ myślący
2 miesiące temu ocena: 71%  105
To Wyborca stań do wyborów a jak dostaniesz koronawirusa to nie narzekaj i się módl żebyś przeżył Jak uważasz ze sondaż jest ważniejszy niż zdrowie to może nie warto żebyś to zdrowie miał
~ 123a
2 miesiące temu ocena: 100%  104
anonim należy podesłać organom ścigania
~ j-23
2 miesiące temu 103
o czym ?????
~ dbajmy o zdrowie
2 miesiące temu ocena: 64%  102
Listonoszu, L4 jest także dla ciebie, jeżeli czujesz się źle, dbaj o zdrowie bo nikt inny o to nie zadba. Maj jest szczególnie niebezpieczny dla alergików, w dodatku koronawirus nie śpi.
~ pop rawa
2 miesiące temu ocena: 36%  101
tylko PIS da
~ j-32
2 miesiące temu ocena: 80%  100
Co ci da w ry.a ci da
~ Karol
2 miesiące temu ocena: 80%  99
Czy dla PiSu wybory są ważniejsze niż zdrowie naszego społeczeństwa? Dlaczego tak bardzo nie chcą przełożyć tych wyborów o pre miesięcy? Niech się wypowiedzą w tym temacie Surdukowski z resztą pisowskiej świty
~ Pompon
2 miesiące temu ocena: 91%  98
Niech Lidka Czechak ofpowie lepiej dlaczego jej partia PiS za wszelką cenę dąży do organizacji wybitów z naruszeniem konstytucji. Czy dla jej parti zachowanie władzy jest ważniejsze niż życie i zdrowie polaków?
~ Lada
2 miesiące temu ocena: 0%  97
Patrz więcej na tvn to z nienawiści spłoniesz, obejrzałbyś chociaż Polsat... Współczuję Ci
~ Gdzie jest Ly Da?
2 miesiące temu ocena: 91%  96
Niestety nasza gwiazda to tylko posty na fejsbuczku
~ Rafosław Wolf
2 miesiące temu ocena: 92%  95
Dlaczego redakcja nie poprosiła o komentarz w tej sprawie pani Lidki Czechak albo Janusza Krawca? To najbardziej prominentni działacze PiSu w naszym regionie, niech powiedzą na jakiej podstawie poczta chce otrzymywać spisy wyborców z ich pełnymi danymi? Jak według panu starościny organizacja wyborów może wpłynąć na rozprzestrzenianie się wirusa? Co ze zdrowiem listonoszy? Niech nasi lokalni pisowcy się do tego odniosą a bie pochowali się w dziury
~ Andrzej
2 miesiące temu ocena: 77%  94
po co komu komentarz Lidii Czechak czy Janusza Krawca? będzie w stylu dyktatora z nowogrodzkiej, ble, ble ble, zupełnie bez własnych przemyśleń , ludzie pozbawieni odwagi wypowiadania i własnego myślenia, dla mnie są nikim!
~ :-)
2 miesiące temu ocena: 96%  93
GJ wszystkich pyta a w Jarocinie nie. Może to gazeta jaraczewska?
~ Jojo
2 miesiące temu ocena: 88%  92
Do a może: snujesz jakieś teorie spiskowe w stylu że Bill Gates stworzył koronawirusa i chce przjąć władze nad światem wraz z masonomi. Wygląda na to że poprostu redakcja nie wysłała zapytania do urzędu w Jarocinie, bo gdyby urząd odmówił udzielenia odpowiedzi lub by na nią czekali na pewno byłoby to odnotowane w artykule.
~ a może ...
2 miesiące temu ocena: 24%  91
może po prostu brakuje odpowiedzi którą można cytować ? Pytać można ale tych co mają coś do powiedzenia od siebie. A może to konformizm w stylu zobaczymy co inni zrobią lub poczekam żeby mi coś nie zaszkodziło ? Patrz kto gdzie należy, kto w jakiej partii siedzi i kto za priorytet bierze los mieszkańców a nie swój osobisty interes polityczny. Ja cały czas dziwię się mieszkańcom gminy jarocin dlaczego tak wybierają.
~ Policja na kwarantannie
2 miesiące temu ocena: 100%  90
Nawet nie wecie jak się uaktywnili oszuści! Fałszywe strony sprzedające towar okazyjnie. Falszywe emaile. Zczytywanie kart płatniczych zblizeniowo. Itd...
~ Guccio
2 miesiące temu ocena: 70%  89
To wszystko wina Tuska i Putina
~ RYSIEK
2 miesiące temu ocena: 87%  88
Kiedyś nocami pracowali złodzieje i k..wy. Obecnie PiS i Poczta Polska. Czyżby się przekwalifikowali?
~ Widok
2 miesiące temu ocena: 0%  87
Cały Rysiek... Mózg tvn
~ Ja
2 miesiące temu ocena: 36%  86
I co nasz burmistrz na to bo Lidka jest za
~ ja to co ?
2 miesiące temu ocena: 38%  85
ja cały czas czekam na to że i on cały czas czeka na przecięcie wstęgi otwarcia w fabryce farmaceutycznej ? Dlaczego ? Dlatego: https://gospodarka.dziennik.pl...
~ Za demokracją
2 miesiące temu ocena: 83%  84
PiS zawłaszcza sobie wszystkie instytucje zmieniając dyrektorów prezesów aby realizować swój plan. Zniszczył Trójpodział Władzy zapisany w Konstytucji. Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych powiedział, że nie można pokazać list poparcia do KRS ale nasze dane tak. Nie wiem kiedy ludzie się obudzą ale obawiam się, że będzie za późno :-(
~ To ja pisalem- Kelner
2 miesiące temu ocena: 43%  83
Skazany jest członkiem Porozumienia więc wyda listy bez zastanowienia. :-)
~ Irek
2 miesiące temu ocena: 83%  82
A co w to mieszasz burmistrza? To pisowcy za wszelką cenę chcą zorganizować te wybory a zagrożenie zdrowia i życia polaków ich nie obchodzi. Chociaż już w radiu słyszałem że PKW wyraziła opinię, że poczta ma prawo rządać tych wykazów wybirców tyle tylko że ta prośba powinna być podpisana przez kogoś z imienia i nazwiska, zapewne lrzez naczelnika danej placówki obsługujący dany teren. Przypomne tyljo że po wyborach na jesieni 2019 zmienił się skład PKW, wybrany w większości przez PiS. Oto obraz państwa PiS, liczy się tyljo władza i jej utrzymanie. A Lidka oczywiście że się cieszy, dzięki partyjnej przynależniści od wielu lat sprawuje intrantne staniwiska, więc nie będzie przecież płakać, a akcja z drukowaniem książki opisana w liście rzecznika powiatowego pokazuje jakimi naprawde standardami kieruje się ta kobieta
~ Lolo
2 miesiące temu ocena: 77%  81
Panie Surdukowski, proszę pana o odniesienie się do tej sprawy, na sesjach rady miejskiech wielce zbulwersowany krytykujesz każdy ruch burmistrza a jak skomentujesz jakieś listy wysyłane w śridku nocy z prośbą o przekazanie danych wrażliwych bez jakichkolwiek podstaw prawnych. Tak właśnie działacie pisowcy, tylko wasz interes się liczy. Partia ponad narodem!
~ Filip
2 miesiące temu ocena: 86%  80
Może niech za wybory weźmie się Lidka Czechak i Mariusz Stolecki z resztą pisowców. Skoro ich partia tak bardzo chce te wybory przeprowadzić za dwa tygodnie, to niech za nie weźmie odpowiedzialność. A pan Stolecki jako eks listonisz ma doświadczenie więc poradzi sobie raz dwa z tym tematem
~ 22
2 miesiące temu ocena: 29%  79
A burmistrz Jarocina ma jakieś zdanie?
~ Raz
2 miesiące temu ocena: 94%  78
W artykule nie ma wypowiedzi więc chyba się redakcja nie zwróciła o komentarz, bo gdyby urząd odmówił jego udzielenia, to nie mam wątpliwości że redakcja by to odnotowała. Nie siej fermentu nieudaczniku teferendalny
~ wyborca
2 miesiące temu ocena: 83%  77
co tam burmistrz teaz są wybory prezydenckie
~ zak
2 miesiące temu ocena: 74%  76
Ja sobie nie życzę żeby moje dane były podawane.Morawiecki do dziś nie wyjaśnił do końca swojej sprawy,a naszymi danymi chcą machać na prawo i lewo.Bezprawie totalne.
~ Prawda
2 miesiące temu ocena: 26%  75
PO i PSL boją się wyborów bo ich kandydaci są bardzo slabi. I o to tylko chodzi!
~ Za demokracją
2 miesiące temu ocena: 76%  74
Czy się boją? nie sądzę. Natomiast kampani wyborczej nie ma praktycznie żadnej. Tylko Duda jest w każdych wiadomościach TVP po kilka razy a np. Małgorzata Kidawa-Błońska jest ciągle przedstawiana niekorzystnie akurat nie jest moim wyborem ale nie podoba mi się taka manipulacja TVP. To przykre, że Duda nie potrafi stanąć do równej walki i moim zdaniem cały obóz PiS i sam Duda boją się że później nie wygra.
~ Jaśmin
2 miesiące temu ocena: 76%  73
pierdzielisz jak ten twój potłuczony Bożek z nowogrodzkiej
~ Dno
2 miesiące temu ocena: 48%  72
Burmistrz powinien się wypowiedzieć może się boi mieszkańcy nie pozwalają na ujawnienie danych Lidka niech poda swoje osobiście jarkowi
~ Anty PiS
2 miesiące temu ocena: 94%  71
Burmistrz nie jest od tego żeby komentować publicznie każdy list jaki trafia do urzędu. Skoro nie ma jego wypowiedzu w artykule to pewnie redakcja nie zwróciła sie z takim pytaniem
~ Jarocin
2 miesiące temu ocena: 75%  70
Nie wyrażam zgody na ujawnienie danych poczcie będzie protest nie pozwalam
~ Ha ha ha
2 miesiące temu ocena: 80%  69
Hehe dobre, poczta chce dane. A jak skończy się niby pandemia to się okaże, że wszyscy w gminie zabrali kredyty na poczcie. Może jeszcze hasło do konta w banku i klucze do domu chcą. Jak szaleć to szaleć. Po co będą się cackać z drobnostkami.
~ Ha ha ha
2 miesiące temu ocena: 55%  68
Ogłosili pandemie i teraz kombinują (o to chodziło) . U nas nie ma korony tylko choroby współistniejące a, że przy okazji się zaraziły to... No właśnie... Co... Wielce zakazy, nakazy itp a jak co do czego przyjdzie to zgon i choroby współistniejące były...
~ w 2019 roku w konsekwencji wypadków drogowych zmarło około 2909 osób , w 2018roku aż 2862 osób
2 miesiące temu ocena: 0%  67
ale jak to "skończy się pandemia" ? Znasz zdrową osobę która zmarła na ta "pandemię" ? Ile % ludności polski zmarło ?
~ Obywatel
2 miesiące temu ocena: 84%  66
A kiedy się wypowie na ten temat ta pani z Jarocina z pisu? Może by wypadało by udzielić jakie jest stanowisko w tej sprawie.
~ tak tak
2 miesiące temu ocena: 83%  65
ta kobiecina się boi!
~ Obserwator
2 miesiące temu ocena: 84%  64
Poczta chce naszych wrażliwych danych a potem będą przychodzić pożyczki do zapłaty i to nie tylko z banku. Wszystko ma dwa końce.
~ Obserwator
2 miesiące temu ocena: 78%  63
Jedni pracują charytatywnie i pomagają ludzią a nasz rząd umie tylko brać do siebie. My mamy nie pobierać 500+ a oni premii nie odmówią.
~ Za demokracją
2 miesiące temu ocena: 77%  62
Rząd Norwegii obniżył swoje pensje o 20%, Marcin Warchoł chce żeby urzędnicy KE i UE też obniżyli pensje a co z "naszym" Rządem rozumiem, że teraz też będziemy lepsi niż inne kraje. No chociaż 25% mniej i niech te pieniądze trafią do tych którzy walczą o nasze zdrowie bo jak by to powiedziała Beata Sz. "Im się te pieniądze po prostu należą"!!!!!
~ Mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 71%  61
Te wybory jakie by nie były to i tak są przesądzone. Kandydata sami wybiorą. Nasze głosy to tylko formalność. Rząd zrobi nam komunę byle tylko ludzi obezwłasnowolnić i robić z nimi co chcą. Zresztą widać po nich jak już zaczynają.
~ Mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 80%  60
Zresztą już jesteśmy pozamykani w domach. My musimy siedzieć a inni co? Zresztą nie dawno mialismy ładny przykład jak rząd pluł nam w twarz, że im wszystko wolno nawet łamać swoje zasady. Ważne tylko żeby szary człowiek robił co Pan karze a resztą ma się nie interesować. Nie wszystkich obowiązują nakazy, zakazy, kary administracyjne itp.
~ Mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 79%  59
Może być i dyktatura. Nie długo będą nowe więzienia budować, ponieważ za wolność słowa pójdzie się siedzieć.
~ Za demokracją
2 miesiące temu ocena: 71%  58
To nie komuna to dyktatura
~ Mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 81%  57
Oczywiście jak napisze się prawdę to gazeta kasuje komentarze bo są dla nich nie wygodne i dla pisowców. Śmieszne to. Ciekawe czy robią to za darmo czy coś z tego mają.
~ kenorb
2 miesiące temu ocena: 56%  56
Do" Andrzeja" cytat " Gdyby głupota miała umiała fruwać to uniosłaby się pani jak gołebica" dr Strosmajer "Szpial na peryferiach
~ Andrzej
2 miesiące temu ocena: 38%  55
~ kenorb: no to pewnie bujasz gdzieś wysoko w obłokach psi synu
~ Abcd
2 miesiące temu ocena: 77%  54
Myślę,że za udostępnienie danych osobowych a zarazem złamanie ustawy o ochronie danych osobowych RODO sądy będą miały duuuuużżżoooo pracy.
~ ♥
2 miesiące temu ocena: 75%  53
Jak najbardziej zagłosuję w zbliżających się wyborach na kandydata, z którym zgadzam się w kwestiach zasadniczych dotyczących człowieczeństwa.
~ kenorb
2 miesiące temu ocena: 48%  52
Art.62. Konstytucji RP 1.Obywatel polski ma p r a w o udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej, posłów, senatorów i przedstawiceli do organów samorządu terytorialnego, jeżeli w dniu głosowania kończy 18 lat. Kto nie chce nie m u s i brać udziału w wyborach w dniu 10 maja 2020 roku. Wolna wola. Amen
~ konstytucionalista
2 miesiące temu 51
Art. 228 Konstytucji RP 1.W sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające, może zostać wprowadzony odpowiedni stan nadzwyczajny: stan wojenny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej. 7 W czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniu nie może być skrócona kadencja Sejmu, przeprowadzane referendum ogólnokrajowe, nie mogą być przeprowadzane wybory do Sejmu, Senatu, organów samorządu terytorialnego oraz wybory Prezydenta Rzeczypospolitej, a kadencje tych organów ulegają odpowiedniemu przedłużeniu. Wybory do organów samorządu terytorialnego są możliwe tylko tam, gdzie nie został wprowadzony stan nadzwyczajny.
~ Andrzej
2 miesiące temu ocena: 56%  50
do : ~ kenorb czy bronek: skąd żeś się wziął od Łukaszenki i czy może z kremlowskich wykopalisk ? a tak nawiasem mówiąc kto ci k....wa dał psie prawo pouczać innych? mały faraon? jak chcesz możesz się modlić nawet do dziurawego wiadra albo do Kaczyńskiego, ale nie namawiaj ciemnoto jedna innych aby cie naśladowali, panimajesz pajacu?
~ Jaro
2 miesiące temu ocena: 81%  49
Pis i jego rządy to większa tragedia jaka dotknęła nasz kraj niż ta epidemi. Tandentna propaganda w tv i rozdawnictwo pieniędzy które pochodzą z podatków czyli dają odrobine tego co każdego dnia nam zabierają, nie zakryje prawdy. Widać to dobrze na poziomie Warszawy jak i naszego powiatu. Precz z PiSem
~ Arek
2 miesiące temu ocena: 76%  48
To akurat racja pisiory to zaraza gorsza niż szarańcza i Polska przez nich stanie na skraju ruiny
~ Grzegorz
2 miesiące temu ocena: 46%  47
Nie doceniałem Hołowni faktycznie zyskuje w moich oczach. Słucham go posłuchajcie sami https://www.facebook.com/szymo...
~ Grzegorz
2 miesiące temu ocena: 33%  46
do ~poki nie masz nic do napisania? Nie oceniaj ludzi zanim sam nie posłuchasz.
~ Grzegorz
2 miesiące temu ocena: 33%  45
~ poki czekam na argumenty może mnie przekonasz
~ Grzegorz
2 miesiące temu ocena: 67%  44
do ~ poki Nie wypowiem się na temat pisowni. Szkoda, że nie podałeś/podałaś kto Twoim zdaniem jest odpowiednim kandydatem i dlaczego.
~ poki
2 miesiące temu ocena: 45%  43
Marionetka tefałenu.
~ faraon z nowogrodzkiej
2 miesiące temu ocena: 86%  42
niech gazeta nie zamyka ludziom ust i niech nie kasuje komentarzy!!! jeszcze nikt nie uchwalił że są jakieś święte krowy i nietykalne świnie
~ To ja mówiłem- Kelner
2 miesiące temu ocena: 56%  41
Skazany jest członkiem Porozumienia więc wyda listy bez zastanowienia:-)
~ To ja byłem Kelner
2 miesiące temu ocena: 52%  40
Skazany jest członkiem Porozumienia więc wyda listy bez zastanowienia :-)
~ Hau hau
2 miesiące temu ocena: 47%  39
Do budy referendalny frustracie, gdzie twoje miejsce polityczny nieudaczniku
~ BeZgody
2 miesiące temu ocena: 54%  38
nie wyrażam zgody na wydanie list poczcie Polskiej
~ kat
2 miesiące temu ocena: 78%  37
Ja mam pytanie dlaczego w gminie Jaraczewo w tak ważnej sprawie wypowiada się i decyduje wice burmistrz a nie burmistrz - osoba znana miedzy innymi w Brukseli a więc mająca większe znaczenie? Boi się?
~ pegaz
2 miesiące temu ocena: 88%  36
Masz rację z tym pytaniem. ????Odpowiem , bo pan włodarz z Muldowej, obecnie jest zwolennikiem pisowskiej sekty. Kiedyś był popierany przez SLD, trochę póżniej przez PSL teraz PiS , trzeba umieć się ustawić.
~ pegaz
2 miesiące temu ocena: 100%  35
Masz rację z tym pytaniem. ????Odpowiem , bo pan włodarz z Muldowej, obecnie jest zwolennikiem pisowskiej sekty. Kiedyś był popierany przez SLD, trochę póżniej przez PSL teraz PiS , trzeba umieć się ustawić.
~ Marion
2 miesiące temu ocena: 67%  34
Poczta Polska S.A czy chodzi o tą spółkę akcyjną ?
~ do Za demokracją
2 miesiące temu ocena: 83%  33
PIS wprowadza dyktaturę.
~ Za demokracją
2 miesiące temu ocena: 67%  32
Zwolniono dyrektor zarządzającą kadrami Poczty Polskiej i jej zastępców a w ich miejsce dyrektor Poczty Tomasz Zdzikot ściągnąć planuje zaufane osoby z resortu obrony. Po co to wszystko?
~ kenorb
2 miesiące temu ocena: 34%  31
O wyborach prezydenckich w dniu 10 maja 2020 roku wiadomo już od 5 lutego 2020 roku. Jakieś przepychanki, utrudniania, destrukcję powinny być karane z urzędu !!!
~ Andrzej
2 miesiące temu ocena: 62%  30
do kenorba< ty parszywy bolszewicki psie weź się za edukację i skończ z tymi modlitwami do małego faraona i jego ślepych kapłanów
~ Za demokracją
2 miesiące temu ocena: 92%  29
Tak ale wiemy o wyborach prezydenckich a to nie są wybory. Wybory muszą być tajne, równe i powszechne a TO co ma się odbyć nie spełnia tych warunków. Kolejny absurd, że nie organizuje ich Państwowa Komisja Wyborcza tylko zaufane osoby Jarka. Karty do głosowania już są drukowane i tutaj kolejny absurd wbrew temu co mówią Wiadomości TVP nie drukuje ich Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych tylko zlecono to prywatnej firmie drukarni kontrolowanej przez koncern zagraniczny choć PiS deklaruje przywiązanie do polskich przedsiębiorstw. Masz rację takie destrukcje Państwa i demokracji powinny być karane.
~ Justyna
2 miesiące temu ocena: 50%  28
Przysłuchuję się różnym kandydatom żeby rozeznać kogo chciałabym na Prezydenta. Przyznam, że pomimo iż wcześniej zastanawiałam się nad dwoma kandydatami to teraz wiem, że dla mnie wygrywa ktoś inny mianowicie Szymon Hołownia. Szkoda, że nie ma prawdziwej kampanii i niewiele osób może poznać jaki jest. Uważam, że mówi bardzo mądrze ma pomysł na Polskę, jest inteligentny i nie musi dogadywać się z kolegami z partii bo jest bezpartyjny.
~ Debata
2 miesiące temu ocena: 38%  27
Czekam na udział kandydatki PO w debacie. To będzie dopiero kabaret.
~ aynty
2 miesiące temu ocena: 77%  26
a tchórzostwo jak DUDA się nie pojawi
~ Julka
2 miesiące temu ocena: 38%  25
A co by miała Kidawa-Blonska powiedzieć jak ona nawet własnego hasła wyborczego nie zna.
~ Jarocińskie pisuary
2 miesiące temu ocena: 71%  24
Widze zlecieli się obrońcy miłościwie nam starostującej Lidki i coś w komentarzach poszą, że Lidka niby tak mądra i uczona. Możech niech w takim razie wystartuje w Milionerach i co ugra przeznaczy na zadłużony szpital. Taka mądra to napewno ten milion wygra bez trudu
~ Emerytura od 67
2 miesiące temu ocena: 45%  23
Kosiniakowi zawdzięczamy podniesiony wiek emerytalny do 67 kobiety i mężczyźni. Władek pamiętamy!
~ Hoło
2 miesiące temu ocena: 30%  22
słuchaliście Hołownie jaki ma plan na Polskę
~ Rolf
2 miesiące temu ocena: 59%  21
Lepszy PSLowski Kosiniak, momo że nie przepadam za tą partią niż ten wasz dukała, który bez kartki wypowiada się jakby był conajmniej niepełnosprawny. A wiel emerytalny pewnie będzie trzeba podnieść po epidemi. Jak myślisz ile można zadłużać państwo bez końca?
~ Hoło
2 miesiące temu ocena: 58%  20
Ja zagłosuje na Hołownię to jest najlepszy kandydat mądry inteligentny i bez przeszłości politycznej
~ Jarocinianka
2 miesiące temu ocena: 29%  19
Wynik Kidawy - Blonskiej powala ze śmiechu. A i Kosiniak nic nie lepiej. Dlatego to całe towarzystwo nie chce wyborów.
~ Gosia
2 miesiące temu ocena: 81%  18
A PiS dlaczego tak bardzo chce tych wyborów? Dlatego ponieważ wiedzą, że później Andrzej nie wygra i kto im będzie wszystko podpisywał? Dlaczego Duda ma takie sondaże? Bo za 2 miliardy rocznie jest co chwilę pokazywany w wiadomościach. Nieważne, że nie ma nic ciekawego do powiedzenia bo ludzie oglądający tylko TVPiS są jak zahipnotyzowani i wierzą we wszystko co TVPiS zmanipuluje, powycina ważne żeby przekaz poszedł zgodny z oczekiwaniami Kaczyńskiego i całej partii Bezprawia i Niesprawiedliwości "PiS".
~ równy
2 miesiące temu ocena: 80%  17
do Jarociniankana nie wazne kto ile ma ważne zeby wszyscy kandydaci mieli równe szanse w kampani wyborczej jakoś w TVP nie widzialem innych kandydatow a Dude codziennie A to nie jest dobry moment w czasie pandemii ludzie ludzie traca prace a oni walczą o wybory ale poco wprowadzic stan klęski zywiołowej żeby pomóc upadajacym firmom
~ ciekawski
2 miesiące temu ocena: 84%  16
Sami dopuściliśmy do tego bo jak rozdawali 500+ i emeryturę + to większość była za pis Przypomnijcie sobie kilka miesięcy temu były wybory i co i PIS a teraz jak 500+ jest mało co warte przez inflacje to teraz oczka się otwierają
~ Remek
2 miesiące temu ocena: 86%  15
To jest poprostu farsa. Za dwa tygodnie niby powinny byc wybory, wszyscy widzą jaka jest sytuacja. Dziś w radiu mówili że fryzjerzy i zakłady kosmetyczne mają być otwarte dopiero po 18 maja ale pisowcy wcześniej by chcieli zorganizować wybory w których mogą wziąść udział milony obywateli. Ci ludzie dla utrzymania władzy zrobią wszystko
~ Bolek
2 miesiące temu ocena: 81%  14
Gdzie wysłać pismo że nie wyrażam zgody na udostępnienie moich danych ?
~ pomocny
2 miesiące temu ocena: 87%  13
Na Nowogrecką Do Kaczyńskiego
~ Wolny Wyborca
2 miesiące temu ocena: 63%  12
Rozumiem że jeśli urzędnicy udostępnią nasze dane osobowe będziemy mogli podać ich do sądu o ujawnienie tych danych. Na ich miejscu zastanowiłbym się. RODO obowiązuje w całej UE więc nie ochronią ich nasze sądy. Kary z europejskich trybunałów mogą być mogą być bardzo dotkliwe.
~ Czytelnik
2 miesiące temu ocena: 64%  11
Jestem ciekaw jak postąpili nasi rajcy??? Czy pospiesznie wysłali ????
~ Mama
2 miesiące temu ocena: 33%  10
A w Kotlinie jak zaś dostaniemy powiadomienia z banku że kredyt nie splacony uprawnienionych przeciez gminy naja fame uprawnionych do glosowania to po co takie tylko o podają ilosc osob i wszystko gra
~ obciach
2 miesiące temu ocena: 61%  9
Żerków i Jaraczewo będą dbać o dane wrażliwe, a Jarocin? Coś wiadomo?
~ pegaz
2 miesiące temu ocena: 40%  8
Aniu, w którą noc. ???Pozdrawiam.
~ odpowiednik
2 miesiące temu ocena: 71%  7
23 kwietnia o 2 w nocy
R E K L A M A