ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY
R E K L A M AMoto tech B1_09_2020

W Kotlinie trwa Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych. Inny niż zazwyczaj

› Aktualności› Wydarzenia 14 dni temu    12.10.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. profil spolecznościowy DK Kotlin

Znany poznański artysta - Wiesław Prządka - dobrze znany kotlińskiej publiczności, wystąpił z koncertem w czasie otwarcia wystawy poświęconej 25-letniej historii Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych.

 

R E K L A M ABolsius

 

 

Planując tegoroczne Święto Akordeonu w Kotlinie Janusz Barański - dyrektor Domu Kultury, a zarazem inicjator festiwalu oraz jego główny organizator, nie mógł przewidzieć, że świętowanie ćwierćwiecza odbywać się będzie w bardzo specyficznych warunkach. Do tej pory sale Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej, Grill Baru "Górski" i widowiskowa Domu Kultury wypełnione były po brzegi. Chętnych było nawer więcej niż miejsc. W tym roku w koncertach może brać udział zaledwie 50 osób. Na szczęście nowoczesna technika pozwala na transmisję występów. Materiały są również dostępne na profilu facebookowym DK w Kotlinie. 

 

Na wystawie jubileuszowej można zobaczyć pamiątki związane z minionymi 25 latami festiwalu. Są gadżety, stare zdjęcia, plakaty. Przy okazji można też przypomnieć sobie, kto ze znanych artystów gościł w Kotlinie. Jedną z takich osób jest z pewnością znany akordeonista i bandeonista Wiesław Prządka, który występował na festiwalowej scenie kilka razy. Na jednym z koncertów podzielił się z publicznością wieścią, że właśnie został ojcem. Cała sala dzieliła z nim radość z tego wydarzenia.

 

Wielu uczestnikom festiwalu w Kotlinie brakuje biesiad czy balów akordeonowych. W obecnych warunkach takie imprezy nie miałyby w ogóle racji bytu. W tym roku dla sporego już grona stałych bywalców nie starczyło wejściówek, dlatego pozostają transmisje poszczególnych wydarzeń. I nadzieja, że w przyszłym roku znów będzie można przeżywać festiwal na sali pełnej wielbicieli muzyki akordeonowej. 

 

W tym roku odbywają się również koncerty promocyjne, organizowane z myślą o uczniach. Do końca festiwalu pozostało jeszcze pięć wydarzeń m.in. koncert Ariela Ramireza z Argentyny, benefis 25-lecia w wykonaniu Zespołu Akordeonowego "Kotlin" oraz pokaz z kinie festiwalowym. Na finał w niedzielę 25 października zaśpiewa Renata Przemyk.    

 

Poniżej wideo z oficjalnego kanału DK w Kotlinie  

 

Koncert inauguracyjny XXV Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2020

 

Zespół Stonehenge XXV Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2020

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!