ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

W jarocińskim szpitalu wstrzymano zabiegi planowe i badania. Co się stało?

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    23.10.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 32 ocen 6 / 50%
A A A
 fot. Elżbieta Rzepczyk

Jarocin. Szpital. Pielęgniarki i położne. Strajk

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Nadal nie ma porozumienia pomiędzy pielęgniarkami a prezesem jarocińskiego szpitala. Dwa tygodnie temu biały personel wznowił akcję protestacyjną. Najpierw rozpoczęło się od założenia czarnych koszulek [ZOBACZ TUTAJ].

Potem oflagowano budynek szpitala [ZOBACZ TUTAJ].

 

ZOBACZ TEŻ. Trwa przebudowa szpitala -  Najważniejsze prace zostały już wykonane. Teraz robiona jest elewacja i elementy wykończenia wnętrz. Prace przy nadbudowie i rozbudowie jarocińskiego szpitala są na ukończeniu. Budowlańcom sprzyja pogoda.

 

Dzisiaj w samo południe pielęgniarki i położne odejdą na pół godziny od łóżek pacjentów.

 

 - Przygotowujemy się do strajku ostrzegawczego. Zabezpieczenie pacjentów mamy już uzgodnione z przełożoną pielęgniarek. Zależy nam, aby pacjent jak najmniej odczuł nasz protest. Planowane zabiegi będą musiały poczekać. Przypadki zagrażające życiu i zdrowiu pacjentów będą realizowane na bieżąco - mówi Sławomir Zieliński, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych koło w Jarocinie.

 

- Z takiej formy protestu będzie wyłączony blok operacyjny w zakresie zabiegów ostrych, oddział noworodkowy, SOR, Zespoły Ratownictwa Medycznego, oddział intensywnej terapii medycznej, noworodkowy oraz sala porodowa. My też obsługujemy planową izbę przyjęć i ona przez pół godziny nie będzie przyjmowała pacjentów. Przypadki ostre będą trafiały do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. To jest spór pomiędzy nami a pracodawcą. Pacjent nie jest winien. Musi to jak najmniej odczuć, chociaż zawsze to się na pacjencie odbije - mówi Sławomir Zieliński.

 

Pielęgniarki i położne domagają się podwyżki płac oraz realizacji porozumienia podpisanego przez ministra zdrowia z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych

Pielęgniarki i położne składają wypowiedzenia z pracy. W maju ubiegłego roku tak postąpili ratownicy medyczni [ZOBACZ TUTAJ]   

 Kiedy to nie pomogło, to wyszli na ulicę.[ZOBACZ TUTAJ]


 Prezes  szpitala Leszek Mazurek powiedział portalowi, że nie ma informacji z działu kadr, aby pielęgniarki składały wypowiedzenia.           

 

 

Rozpoczyna się strajk ostrzegawczy. Pielęgniarki odeszły od łóżek.

 

+ 3 głosów: 6 (50%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (33)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
ponad rok temu ocena: 100%  33
Pani Aniu na którym oddziale? ?? w szpitalu w Jarocinie jest opiekun medyczny bo JA nie spotkałam opiekuna medyczneg w szpitalu w Jarocinie. Być może jest ma jakimś wybranym oddziale w szpitalu w Jarocinie. Ale pacjenci na kazdym oddziale w szpitalu w Jarocinie potrzebują godnej opieki i taki opiekum medyczny mógł by wspierać pacjentów w szpitalu bo pielęgniarki nie zawsze moga bo jest za mało pielęgniarek na oddziale a za dużo obowiązków i to papierkowych które mają pielęgniarki zamiast czas poświęcić pacjentom
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ W powiecie status quo
ponad rok temu ocena: 100%  32
starosta Lidka PIS, vicestarosta Mirek PIS, Członek zarządu PSL Grobelny, dla PO prezes szpitala może zostać Mazurek chyba że Stachu chce objąć tekę prezesa i zrezygnuje z radnego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 38%  31
Ukraińcy mogą pracować za pielęgniarki...miesięczny staż języka trochę luźna i będzie git...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pielęgniarka
ponad rok temu ocena: 80%  30
Szpital jest rozbudowywany to pięknie, ale nie będzie w nim pielęgniarek i Położnych. Niema chętnych młodych ludzi którzy by chcieli kształcić się w tak potrzebnych zawodach, odpowiedzialnych,trudnych dających dużo satysfakcji z pomagania innym atak mało opłacanych.Te piel.i pół. Które pracują w jarocinskiej szpitalu składają wypowiedzenia .pracę bardziej płatną dostaną w ościennych szpitalach lub w supermarkiecie.Pusty szpital w Jarocinie -czy o to chodzi?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wal śmiało pielęgniarkom, POnton.
ponad rok temu ocena: 79%  29
Lechu, dej im. Będziesz miał 4 miliony straty, a twój następca w 2019 5 milionów straty (bo 1 milion będą kosztowały podwyżki dla pielęgniarek) i będziesz się mógł chwalić jakim byłeś zajebistym "menadżerem", a Martuzalski zajebistym nie-emerytem. Buhaha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ H.S.
ponad rok temu ocena: 86%  28
No to biorę się do roboty !!!
~ Szykuje się w powiecie 5 lat bez inwestycji. Wszystko trzeba będzie ładować do szpitala i sprzątać po Maxurku
ponad rok temu ocena: 77%  27
No to cię Lechu pozamiatali. A ty ich załatwileś zapaścią finansową. Ile masz zobowiązań wymaganych? Pochwal się? Dwie bańki?
~ Kukułcze jajo porzucone PiSowi.
ponad rok temu ocena: 77%  26
Będzie koalicja PO PSL PiS rządziła jeszcze do 16.XI. Czekamy na efekty w sprawie szpitala. A w grudniu wniosek nowego prezesa do zarządu powiatu o wyrażenie zgody na dalsze istnienie spółki. Ładnie się Mazurek z Martuzalskim spisaliście. Dobrze że rządziliście tylko 21 miesięcy, bo jakby pełną kadencję, to nie byłoby co zbierać. Dziwi mnie tylko że PSL i PiS wasi koalicjanci was namaścili. Chyba chcieli was wykończyć politycznie. Nie doceniliście Mireczka i Karolka. Łehehe.
~ Padaka
ponad rok temu ocena: 87%  25
Dwa platfusiątka rozqurwiły szpital.
~ Pacjentka
ponad rok temu ocena: 100%  24
Do pielęgniarki. .TAK zgadza się ze często rodzina boi się swojego umierającego ojca czy matki zostawiając rodzica w ostatnich chwilach ZYCIA samego.A pielęgniarki też nie mają możliwości być przy umierajacym CZLOWIEKU bo jest za mało pielęgniarek na oddziale a za dużo obowiązków i to często pracy papierkowej zami CZAS poświęcić dla pacjentów a też byli.by potrzebni na oddziałach opiekun medyczny bo tak już jest w wielu szpitalach np.w Pleszewie który by odciążyl pielęgniarki bo jest za mało pielęgniarek na oddziale a za dużo obowiązków i najbardziej na tym cierpi pacjent bo nie ma odpowiedniej opieki z braku czasu pielęgniarki bo ma za dużo obowiązków papierkowych zamiast czas poświęcić pacjentowi i tu.by bardzo Pomógł opiekun medyczny.TEŻ jest dużo pacjentów jako osoby samotne które nie mają bliskich do pomocy a teraz żeby bezinteresownie pomóc chorej osobie to już trzeba mieć wielkie SZCZĘŚCIE bo wolontariuszką to do chorej osoby to się nie chce być Doceniam trudną i.odpowiedzialną prace pielęgniarki i należy się pielęgniarkom godne wynagrodzenia zeby nie musiały brać dodatkowo dyżurów w innych szpitalach bo są wtedy przemęczone i brakuje czasem im sił i cierpliwości do pacjentów.A brakuje odrobinę wzajemnego zrozumienia i empati a ŻYCIE byłoby PIĘKNIEJSZE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ania
ponad rok temu ocena: 83%  23
W Jarocinie są opiekuni medyczni w szpitalu
~ xyz
ponad rok temu ocena: 100%  22
Po co rozbudowuja szpital jak nie ma kto w nim pracować , skoro na podwyżki nie ma i ludzie się chcą zwalniać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PIS+ZJ
ponad rok temu ocena: 45%  21
MAM NADZIEJE, ŻE TAKA KOALICJA ZAPROWADZI PORZĄDEK W SZPITALU!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ inco
ponad rok temu ocena: 50%  20
jedno gów----no i drugie gów----no
~ Pielegniarka
ponad rok temu ocena: 80%  19
Częste obcowanie z umierającym człowiekiem bo przecież rodzina zwykle boi się swojego ojca czy matki na łożu smierci pozostawiajac ich samych , całonocne czuwanie nad chorymi , praca w święta czy niedziele , zostawiamy swoje rodziny, opiekujemy się pacjentami chorymi na choroby zakaźne ,praca ciężka fizycznie bo przecież większość społeczeństwa jest otyła to codzienność w pracy pielęgniarek i to ze pracujemy jest tylko wynikiem naszej pasji a brakuje nam tylko trochę sympatii ze strony pacjentów i ich rodzin no i trochę więcej pieniędzy na odpoczynek i godne życie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec Jarocina
ponad rok temu ocena: 55%  18
Wygląda na to ze nic sie w powiecie nie zmieni . Czechakowa na staroste , Miro na vicka a w szpitalu b/z
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Heniu S
ponad rok temu ocena: 90%  17
Kto to posprząta po nich w szpitalu. W półtora roku prawie 5 milionów zł straty. Szpital na skraju upadłości. Tragedia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ LuzaK
ponad rok temu ocena: 87%  16
Mazurek musi swoją kochankę utrzymać, a nie się przejmować personelem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 100%  15
Brakuje pielęgniarek bo zlikwidowano szkoły pielęgniarskie.Dramat dopiero nadejdzie bo tym co zostały lat przybywa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ głosowaliście na czeszaczke
ponad rok temu ocena: 83%  14
a ta wciagła drzazge do rady powiatu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ smutna prawda
ponad rok temu ocena: 75%  13
Pielegniarka wciągnęła swoimi głosami do rady pwoiatu swojego ciemieżyciela Henryka SS tefana SSzymczaka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ startujace
ponad rok temu ocena: 79%  12
PAN DYREKTOR NAM KAZAŁ NA KAZAŁ
~ ksiegowa z dps też mu pomogła
ponad rok temu ocena: 85%  11
oto tak malina robi was w chuja a wy sie dajecie nabrac
~ PO gonić wieśmaców platfusowatych i arbuzowatych
ponad rok temu ocena: 86%  10
Martuzalski z Mazurkiem muszą odejść.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
ponad rok temu ocena: 80%  9
Popieram i mam nadzieję ze w końcu Nowy starosta przejrzy na oczy co dzieję się w szpitalu !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
ponad rok temu ocena: 82%  8
POPIERAM PROTEST! !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarex
ponad rok temu ocena: 81%  7
Mazurka na stalowego bo do zarządzania na pewno się mie nadaje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jjj
ponad rok temu ocena: 62%  6
Zarząd szpitala do wylotu za niewywiązywanie się ze swoich obowiązków, pielęgniarki za to samo nagana. Jak mozna strajkować bez szkody dla pacjenta? W sumie jak na zabieg planowany czeka sie 10 lat to ten miesiąc nie robi różnicy. Kpina, jak można rządzić szpitalem i doprowadzić do takiej sytuacji?! Zlikwidować szpital, kupić 10 karetek i wozić do Pleszewa 24h na dobę. Zaoszczędzone miliony przeznaczyć na inne rzeczy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jjj
ponad rok temu ocena: 50%  5
Internetowy cwaniaku od idiotów to mnie nie wyzywaj bo anonimowy nie jesteś i jeżeli chcesz sie przekonać to obrażaj ludzi dalej. Świadomość, że w miejscowym szpitalu trwa strajk nie daje mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa. Nie interesuje mnie to ile sie na co czeka dla mnie ważne jest to, że szpital nie jest na tą chwilę szpitalem. Atmosfera strajku nie zamyka się za drzwiami poszczególnych oddziałów, to nie pies, którego można zamknąć. Jak można nie wypłacać komuś należnych pieniędzy i doprowadzić do strajku?! W SZPITALU!!!
~ El
ponad rok temu ocena: 50%  4
A ty idioto ty myślisz że w Pleszewie to czekają na jarociniaków! Prędzej ich odsyłają niż przyjmują!!!! Nie słyszałem aby w Jarocinie się czekało 10 lat na operację!!!!
~ Igor
ponad rok temu ocena: 72%  3
W całości popieram żądania pielęgniarek. W końcu płacimy potężne pieniądze na świadczenia zdrowotne, a co z nimi robią rządzący? Wszyscy chcemy za pracę otrzymywać uczciwe wynagrodzenie, chcemy godnie żyć. Rząd dotuje rydzyka, buduje kolejne pomniki LK, zamiast te pieniądze przekazać uczciwym ludziom za ich pracę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ "Dobra zmiana"
ponad rok temu ocena: 52%  2
Szałkowska na prezesa . Kutera na płatnego członka !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ .
ponad rok temu ocena: 64%  1
Brawo! I powodzenia! Może w końcu ktoś Was doceni!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A