ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

V edycja Wieży Rocka za nami [GALERIA, WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    16.06.2019
Karina Muszalska
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Karina Muszalska

Żerków. Piąta Wieża Rocka z Farben Lehre

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Kolejna edycja Festiwalu Wieża Rocka przeszła już do historii. Wszyscy trochę się byli poddenerowani. Otóż od samego rana rozsyłane były alerty: „Po południu i w nocy bardzo silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz pozostań w domu”. Sympatycy festiwalu nie przestraszyli się niepokojących zapowiedzi i mimo awarii prądu oraz późniejszych opadów deszczu tłumnie uczestniczyli w koncertach. Organizatorzy mieli szczęście, bowiem warunki atmosferyczne w Jarocinie były znacznie gorsze.

 

Impreza, jak w ubiegłych latach odbyła się w urokliwym miejscu Żerkowa – amfiteatrze. Po raz pierwszy teren festiwalowy został specjalnie ogrodzony, a strefa gastronomiczna była znacznie większa, co mogli docenić uczestnicy Wieży Rocka w czasie deszczu, kiedy to tłumnie chowali się w dużym namiocie. Nie zabrakło również gadżetów festiwalowych, które zostały specjalnie przygotowane na piątą edycje festiwalu.

 

 

Organizatorzy od samego początku starają się aby na scenie obok gwiazd taki jak Farben Lehre, prezentowały się kapele mniej znane, które są na początku kariery muzycznej. W tym roku publicznośc festiwalowa mogła poznać młody zespół Klaustrofobia, dla którego występ na Wieży Rocka był nagrodą zdobytą podczas Gostyńskich Rockowań.

 

 

Inicjatorzy festiwalu postanowili wprowadzić pewne zmiany w rozkładzie godzinowym koncertów, które miały pomóc w promocji początkujących zespołów. Dlatego też wspomniana Klaustrofobia wystąpiła jako druga, czyli w czasie, kiedy jest więcej publiczności. Za to na rozgrzewkę zagrał znany wszystkim The Bill. Nie wszystkim to się spodobało. – „The Bill o 18.00? Chyba żartujecie. Wrzucacie najlepsza kapelę na początek imprezy i się dziwicie, że ludziom się nie podoba? – pisano na festiwalowym wydarzeniu na Facebooku, tuż po podaniu do wiadomości publicznej godzinowego rozkładu koncertów. Organizatorzy pozostali jednak przy swoim stanowisku, a na koncercie The Bill fanów zespołu nie zabrakło.

 

 

Sporym sukcesem okazał się występ zespołu Krusher ,choć tuż przed jego wyjściem na scenę spadł obfity deszcz i chwilowo wstrzymano koncert. Pod sceną mimo trwających jeszcze jeszcze opadów bawiło się sporo publiki. Po Krusher na scenie pojawiła się wrocławska Prawda ze swoimi punkrockowymi utworami, a z każdą chwilą w amfiteatrze bawiło się coraz więcej ludzi.

 

 

Na koniec piątej edycji Wieży Rocka wystąpił legendarna kapela Farben Lehre, która w 1990 roku została laureatem Jarocińskiego Festiwalu.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Jarociniak
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  Pozazdrościć fantastycznego festiwalu. Przykre. Jarociniak.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ania
  ponad rok temu ocena: 75%  3
  bardzo proszę redakcję o edycję tekstu... Ciężko się czyta
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Carlo
  ponad rok temu ocena: 78%  2
  Byłem.... To świetny jednopopołudniowo-wieczorny koncert....na pewno ciekawszy niż całe dwa dni tegorocznego festiwalu Jarocińskiego!! W Zerkowie było czuć klimat rocka....a jakiś dupin w stylu Kasia Kowalska lub przeterminowanego słoika Dżemu!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bartek
  ponad rok temu ocena: 21%  1
  Oddawać kasę! Płacimy to z własnej kieszeni mieszkańców tej Gminy!