ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

UWAGA! Za śmieci nawet 80% drożej. Zobacz szczegóły

› Aktualności ponad rok temu    30.06.2019
Anna Konieczna
komentarzy 30 ocen 0 / 0%
A A A

Stawki opłat za odbiór śmieci od mieszkańców gminy Jarocin zostały ustalone w 2013 roku. Wtedy uzależniono je od liczby mieszkańców w gospodarstwach domowych. Natomiast w firmach od pojemności kubła do ich składowania. Po sześciu latach zapadła decyzja o podwyżce opłat - radykalnej podwyżce. Szczegóły poniżej.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Wiceburmistrz Jarocina Bartosz Walczak tak tłumaczy radykalny wzrost stawek:

 

 

Nie były one zmieniane od 6 lat. Koszty, które ponosimy, są coraz wyższe i kwota, która wpływa z opłat od mieszkańców nie wystarcza na ich pokrycie - wyjaśnia zastępca burmistrza.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak jej pomóc TUTAJ]

 

 

Innym argumentem za podwyżką jest zwiększenie zakresu usług świadczonych przez Zakład Gospodarki Odpadami na rzecz mieszkańców, między innymi wprowadzenie zbiórki popiołu czy częstsze odbieranie odpadów zielonych.

 

 

Trzeba też wziąć pod uwagę to, że ilość odbieranych śmieci w ciągu ostatnich sześciu lat znacznie wzrosła - podkreśla wiceburmistrz Walczak.

 

 

[gdzie się podziały samoobsługowe stację naprawy rowerów - czytaj TUTAJ]

 

 

Opłaty za odbiór odpadów w gminie Jarocin wzrastają od 1 lipca o 50% a nawet 80% opłaty. Dla sześcioosobowej rodziny oznacza to podwyżkę z 36 zł na 66 zł miesięcznie.

 

 

Więcej będą też płacili właściciele nieruchomości niezamieszkałych, czyli firmy. Płacą oni nie od osoby, ale za pojemnik, którego używają.

 

 

Stawki opłat, które obowiązują do 1 lipca można znaleźć TUTAJ.

 

 

STAWKI DLA NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH OD 1 LIPCA

 

STAWKI DLA NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁYCH OD 1 LIPCA

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (30)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jh
ponad rok temu 30
doszły koszty "zbiórki popiołu" co to za argument ? Ja mam ogrzewanie gazowe i nie mam żadnego popiołu :) dlaczego mam więc takie same koszty jak ci którzy nie dość że generują więcej kategorii śmieci to dodatkowo zanieczyszczają środowisko ? Proszę spojrzeć na stawki w gminach sąsiednich : Gmina Jaraczewo , Gmina Żerków, itp. Tam nie ma takich wysokich opłat za śmieci ! I co w Jarocinie są taaaaaakie wysokie koszty a w gminach sąsiednich się da w normalnych cenach ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krokos
ponad rok temu ocena: 100%  29
Nie sprawidliwe dlaczego 2 osób płaci najdrożej bi co bo nie mam dzieci??wieloosobowe rodziny produkują więcej śmieci rodziny z dziećmi wyrzucają wiecej chusteczek pampersow i butelek plastikowych zabawrk itp... JCzyli jak zazwyczaj ci co pobierają 500+ korzystają z socjalu mają upusty a szary kowalski jak zwykle po dupie dostaje... Patologiczne stawki i tyle
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ trzeba było myśleć przy urnie wyborczej
ponad rok temu ocena: 100%  28
Bardzo dobrze,Skazany za ... trafił na frajerów to to wykorzystuje. Głosowaliście na niego to teraz bedziecie płacić i płakać albo odwrotnie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ trzeba
ponad rok temu ocena: 100%  27
- też ostrzegałem ale barany sobie wybrały ,,burmiszcza'' - teraz kiedy ten ich strzyże to becza...
~ 1121
ponad rok temu ocena: 89%  26
Czy Gazeta Jarocińska może czytelników poinformować dlaczego usuwa niektóre komentarze i na czyje zlecenie to robi..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
ponad rok temu 25
Do 1121 - komentarze są moderowane zgodnie z regulaminem. Wyżej może pan/pani przeczytać naszą prośbę: Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci." Panie/Pani "Niki" przypominamy tylko, że w sieci NIKT nie jest anonimowy i musi się liczyć z konsekwencją swoich słów.
~ Niki
ponad rok temu ocena: 100%  24
Bo gj to kupa gówna. Piotrowicz w zarządzie ZGO o wszystko jasne. Jak był w opozycji do skazanego, to na niego pluł jadem teraz jak jest w ZGO to są kumple. GJ to papier do du---py.
~ zainteresowany
ponad rok temu ocena: 100%  23
Cena ceną a kto weźmie odpowiedzialność za te niewymyte kosze bio i jak tam będą rozwijać się choroby. Oczywiście można sobie umyć kosz ale to jesyt usługa odpłatna??? Masakra syf za ekologię. Ciekawy układ. Walić ludzi grunt, żeby roślinki miały dobrze :-(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1115
ponad rok temu ocena: 100%  22
Logiczne myślenie ZGO. Pojemnik BIO mogą Ci umyć ale odpłatnie. Ale jak sam będziesz mył to już Ci nie obniżą opłaty za śmieci..
~ Gość
ponad rok temu ocena: 71%  21
Dlaczego dwie osoby płacą 14 zł od osoby a cztery 12 zł od osoby przecież śmieci mają więcej to niech płacą taką samą stawkę jak przy dwóch osobach co mnie to interesuje że ich jest czterech żrą tak samo i śmieci mają 2 razy więcej jak dwie osoby, to płacić 2 razy więcej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1117
ponad rok temu ocena: 100%  20
A dlaczego w Śremie, gdzie ich śmieci trafiają pewnie do Jarocina płacą 10 złoty za osobę..
~ .....................................
ponad rok temu ocena: 100%  19
a dlaczego w Warszawie płacą 10 zł za 1 osobę, 9 zł za drugą osobę, 8 zł za trzecią osobę, 7 zł za czwartą osobę
~ Wkurzony
ponad rok temu ocena: 100%  18
Firmy gdzie pan Pawlicki ma udziały muszą zarabiać ... Złodziejstwo i korupcja !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ElkaJAROCIN
ponad rok temu ocena: 100%  17
Burmiszcz (jak przedstawia go Pan reporter Kamil Bachorz) rozmawia tylko z Radiem Elka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 100%  16
Jak to robią w innych regionach świata z odpadami kuchennymi . https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gach
ponad rok temu ocena: 100%  15
Aarszawa wywóż niesegregowanych odpodów koszt 12 zł od osoby.Jarocin 28 zł.gratulacje dla 10 tys. Wyborxów jaśnie nam pabującego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ otwarta koperta
ponad rok temu ocena: 90%  14
Janusze i Grażyny - jak głosowaliście tak macie. Musicie utrzymywać (i tak nie rozumiecie jak) przerośnięty aparat urzędniczo-miejskospółkowy na tej wsi (o przepraszam, oficjalnie to miasto ale "takie inne" bo z miejscami pracy Środa wlkp Poznań, Krotoszyn itp). Dawniej do pracy jeździło się ze wsi do miasta i dzisiaj też tak jest, tylko że niepotrzebnie niektóre osady nazywa się miastami tylko dlatego, że jest z nich o kilkaset za dużo urzędników i spółek miejskich
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 100%  13
Dlaczego burmistrz się nie wypowiada? Ciagle tylko Walczak i Walczak, Kazimierczak i Kazimierczak. To już niech James Bond zostanie szefem wszystkich szefów, skoro i tak odpowiada za wszystkie ważne wydarzenia w miescie. On przynajmniej nie słyszy "głosów korumpatorów" i nie obraża mieszkańców. Przecinać wstęgę każdy potrafi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ otwarta koperta
ponad rok temu ocena: 86%  12
1313 w pełni Cię rozumiem , immunitet bywa przydatny
~ 1313
ponad rok temu ocena: 89%  11
Otwarta koperto, ja już szukam dobrego miejsca na jakiejś liście do sejmu, a Ty wracasz do wyborów do europarlamentu..
~ otwarta koperta
ponad rok temu ocena: 92%  10
może zmęczony, otwierał mega drogi zbędny łącznik dzień przed wyborami do europarlamentu, w których nieoczekiwanie dla niego samego nie był wybierany :-)
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 100%  9
częstsze odbieranie odpadów zielonych podniosło opłaty :) gleba bez bio-kompostu zjałowieje pozostanie sam piasek bez mikroelemetów potrzebnych do wzrostu roślin , w średniowieczu wiedzieli o tym więc stosowali czteropolówke . Rozum nadal na wczasach tylko nikt nie wie gdzie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wkurzona
ponad rok temu ocena: 75%  8
zenada .... takie bzdury moze wymyslic tylko czlowiek .... kiedys nie bylo segregacji stal 1 kontoner i bylo dobrze a dzis naustawiali kupe koszy i co czlowiek ma miec tez w domu to samo bo kazdy pizdziejewek do innego ma byc wrzucany ? kiedys nie bylo rodo i ludzie zyli nie bylo smogu a dzis wielka ekologia ... kady palil co mial do lasu szlo sie opal nawet no a dzis ? ludie potraffia napisac nawet bezczelnie z jakiego komina jaki leci dym ... puknijcie sie bo a chwile moze bedzie tylko spalanie zwlok bo ekologia ....... kiedys nie bylo telefonow i ludzie zyli a dzis smarkacz z przedszkola idzie ze smartfonem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ przerażona brakiem świadomości !!!!!
ponad rok temu ocena: 100%  7
do wkurzona ! wiekszego obrazu lenistwa i ignorancji nie widziałam, przez takich syfiarzy jak ty jest brudno , pozdrawiam i zyj sobie w brudzie! tylko zdala ode mnie !!!
~ boberek
ponad rok temu ocena: 64%  6
Mam pytanie do włodarzy miasta, teraz co rządzą i kiedyś. Nie można było robić podwyżki co rok ale minimalnie, za chwilę znów będą śmieci w lasach. Nim zaczniecie podejmować radykalne polecenia to należy iść na przynajmniej kurs ekonomi dla trzylatków.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
ponad rok temu ocena: 44%  5
Dlaczego? Bo od dwóch lat zaczęły mocno drożeć koszty w każdej branży wszystko to ma wpływ na cenę końcową tak jest wszędzie nikt nie będzie dopłacać by ktoś inny sobie lekko żył
R E K L A M A