ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Uwaga! Ważne zmiany w gospodarce odpadami. Sprawdź

› Aktualności› Samorząd 7 miesięcy temu    3.01.2020
Karina Muszalska
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Gmina Żerków

Od stycznia zaczęły obowiązywać nowe zasady dotyczące odbioru odpadów! W gminie Żerków segregowanie odpadów komunalnych będzie obejmowało wszystkich mieszkańców.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

O zmianach dotyczących odbioru odpadów pisaliśmy wcześniej. Zgodnie z nowymi przepisami, każdy będzie musiał segregować odpady. Kolejna ważną zmianą jest fakt, że gospodarka odpadami musi się sama finansować. Co to oznacza? Gmina nie będzie mogła już dopłacać do wywozu śmieci.

 

 

[Ich dom spłonął w pożarze. Trwa zbiórka. Szczegóły TUTAJ].

 

Jak będzie wyglądało segregowanie odpadów w gminie Żerków? Otóż mieszkańcy domów jednorodzinnych będą je segregować w specjalne worki, natomiast ci którzy mieszkają w budynkach wielorodzinnych będą je składować w pojemnikach typu „dzwon”. Pozostałe odpady trzeba będzie wrzucać do pojemnika na odpady zmieszane.

 

 

Od stycznia w gminie Żerków obowiązują nowe stawki za wywóz odpadów. Opłata za gospodarowanie odpadami wyniesie 19 zł od osoby. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj.

 

 

Zmianie uległo również konto, na które trzeba będzie dokonywać opłaty za śmieci. Zgodnie z informacją podana przez żerkowski urząd pieniądze za śmieci należy wpłacać na konto: 34 1020 2212 0000 5102 0418 9189. 

 

[Chcesz wymienić piec? Możesz zdobyć dofinasowanie. Zobacz TUTAJ].

 

Mieszkańcy gminy, którzy muszą dokonać zmian danych w deklaracji (np. urodzenie dziecka, bądź zgon członka rodziny) musza ją złożyć w terminie do 10 dnia każdego miesiąca.

 

Terminy płatności pozostają bez zmian

Za styczeń i luty - do końca lutego

Za marzec i kwiecień – do końca kwietnia

Za maj i czerwiec – do końca czerwca

Za lipiec i sierpień – do końca sierpnia

Za wrzesień i październik – do końca października

Za listopad i grudzień – do końca grudnia

 

Osoby mieszkające w budynkach jednorodzinnych, które posiadają kompostowniki i to w nich zagospodarowują odpady ulegające biodegradacji będą obowiązywały zniżki. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Ważną informacją jest zapewne fakt, że ten kto posiada kompostownik, nie będzie mógł wystawiać brązowego worka z bioodpadami.

 

Harmonogram odbioru odpadów w gminie Żerków na rok 2020 znajdziesz TUTAJ.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ as
7 miesięcy temu ocena: 100%  5
W Jara ...podobnie...kontenery z grudnia pełne....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
7 miesięcy temu ocena: 100%  4
Gmina Żerkow potrafiła poinformować o nowej stawce cenowej ale dokladniejszych informacji brak. Kiedy i jak będą odbierane śmieci z Przybysławia. A jeszcze ciekawsze gdzie mamy wrzucać śmieci skoro kontener od 1 grudnia jeszcze nie wywieziony.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ azsd
7 miesięcy temu ocena: 100%  3
No a w Jaraczewie brak szerszych informacji ...kto nie ma dostępu do internetu -a są tacy są ...skąd ma wiedzieć szczegóły o zmianach....nowy rok już się zaczął
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciekawy
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
Znów Żerków ma dwa razy w miesiącu a reszta raz i tyle samo płacą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marion
7 miesięcy temu 1
To wynika z ustawy o gospodarowaniu odpadami.
R E K L A M A